Gönderen Konu: Yasak Av  (Okunma sayısı 5113 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet KOYUNCU

• *
Yasak Av
« : 07 Ekim 2012, 10:27:41 »
günlerden 07-10-2012 saat 8.30 mevki İlyaslı kasabası meraları 8-10 kişilik bir grup avcı keklik tavşan pardon avcı yazdım avcı arkadaşlardan özür dilerim..........cocukları avı yapıyor Uşak orman dairesini aradım santıraldeki insana insanlıgı soksan bi yerinden cıkıp gidecek oderecede ki adama dedimki bu mevkide av yapıyorlar ugur beye iletirmisiniz (Ugur av doga koruma müdürü)  bana dediği ekibin karallıya gittiği ilglenemeyecekleri bende dairede oturmakla bu işin olamayacağını söyledim bana söylediği laf sen cok biliyorsan kendiniz gidin yakalayın demezlermi adama ben yakalayacaksam senin ne işinvar orada neyse ben karışmam Ugur beyin telefonunu vereyim sen kendin ara benim kontürleri........alıveriyor ya sanki kendi arasa  parası gidecek neyse Ugur beyle görüştük telefonu kapattık 15 dakka sonra santralda ki kibar beyfendi beni aradı isminin Selami oldugunu söyleyerk senin arkan biyerlere dayalı gelde sana gösterivereyim diyerek dehtit etti...eeee bazı insanlara oldugundan fazla deger verirsen hak etmediği mevkiilere getirsen söyeyecegide yapdığı işde bu kadar olur işini sevmiyorsan git evinde otur koltuk mesgul etme.Elim ayagım boşaldı sizlerle baylaşmak istetim tüm avcı doslara sevgilerle...
Ahmet KOYUNCU
1970 UŞAK

Çevrimdışı Ahmet YILDIRIM 17

• Müdavim Üyemiz
  • çanakkale
Ynt: Yasak Av
« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2012, 11:02:28 »
 >:D >:D
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2012, 11:05:33 Gönderen: Ahmet YILDIRIM 17 »

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2012, 11:45:18 »
ahmet bey sinirlenmekde haklısnız lakin kendinizide üzmeyin derim...boşuna dememişler işinibil işe gitme diye bu ülkede zaten zarar gören hep yasalara uyanlar oluyor...artık belgeli avcılarda bu gibi durumlardan dolayı belgeleriyle bohcacıkık yapmaya zorlanıyor,ankarada aynı budurumda bıldırcın ın az olmasından dolayı nerdeyse bir avdır keklik tavşan avı ankarada yapılmaya başlandı ve bunlar belgeli avcılar ben hep diyourm kızmıyorum çünkü kızamıyourm avcılara dayattıkları şey okdar saçmaki bizm ülkemizin koşullarına hiç uygun olmayan yurt dışı koşularını ülkemizde hayata geçirmeye çalışıyorlar, bıldırcın acık olsaydı bhu olmayacaktı...mak bu işi beceremiyor...
 bu saneki kitapcığa baktınızmı,,, keklik avının kapalı olduğu bölgeleri gördünüzmü iç ana dolu bu sene gercekten bence karışacak kıyı sahaliierimiz eğe nedeyse tamamen kekliğe kapalı..ankara eskişehir afyo kırıkkale konra buralarda zaten keklike avı başlayalı bir ay oldu,keklike sezonuun açılması ile da meralara yığılma artacak,hem avzı üzülecek hemde avlak..

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2012, 13:45:47 »
Maalesef ülkemizin acı gerçeği bu boşluklar gitgide artıyor keklik sezonu açılıncada yasak zamanda keklik avlayanlar keklik avcısı ilan ediliyor....
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2012, 14:36:41 »
Sn Ahmet Koyuncu;

Ankara Merkez ;

Milli Parklar Av ve yaban hayatı koruma kontrol şube müd.

Aranızda geçen konuşmaları yazılı olarak veya sözlü bildirimde  0 312 207 60 66 dan dahili ( 6066) kendisine iletiniz.

Gereğini yapacaktır.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Ahmet ATA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2012, 17:27:10 »
Hocam bende Paşalar Köyü'ndenim ve köyümüz Karahallıya 5km uzaklıkta. Bu bölgenin avcısı kadar ( çok afedersiniz ) şerefsizini görmedim. Mevsim hiç önemli değil, karşısına ne çıkarsa vuruyorlar. Ben çocukken hatırlıyorum, daha haziran yada temmuz ayıydı, köy camiinde hocalık bile yapmış olan bir kişi vurduğu yavru tavşanla evimizin önünden geçiyordu bize göstermek için. Şuan aynı kişiler hala av yapıyor burada, bu yaz görüştüm kendileriyle. Bunun gibi bir kaç kişi var ve birbirlerini çekemiyorlar. Kahvede biri diyor ben 5 üveyik vurdum, öbürü de ben 20 tane vurdum deyip hava atıyor ve böyle hayvanlar burada itibar görüyor. Yani durum vahim bizim oralarda. Neyse karşılaştıklarımı anlatsam saymakla bitmez, kalın sağlıcakla...

Ahmet ATA
1992 Antalya

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2012, 19:36:38 »
Ahmet bey Osman beyin yazdığı birime ve ayrıca Valilik makamına ilgili kişileri şikayet eden dilekçenizi yazabilirsiniz hakkınızı arayabilirsiniz,
ancak forumdaki konularda isim anıldığında ve bu tip resmi şikayetler yapmadığınızda sizlerde zor durumda kalabilirsiniz haklı iken haksız konuma gelebilirsiniz bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyoruz...

Sn Ahmet Koyuncu;

Ankara Merkez ;

Milli Parklar Av ve yaban hayatı koruma kontrol şube müd.

Aranızda geçen konuşmaları yazılı olarak veya sözlü bildirimde  0 312 207 60 66 dan dahili ( 6066) kendisine iletiniz.

Gereğini yapacaktır.
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Batuhan EFE

• *
« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2012, 22:03:17 »
kimne yaparsa kendine yapar ama zararın çoğu suçu olmayan arkadaşlarada yansıyor  a.z haklısınız rastgele O0 O0 O0 >:(
Barış Öğüt
1974 karşıyaka

Çevrimdışı Ahmet YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 08 Ekim 2012, 00:43:35 »
Maalesef ülkemizin acı gerçeği bu boşluklar gitgide artıyor keklik sezonu açılıncada yasak zamanda keklik avlayanlar keklik avcısı ilan ediliyor....
Ahmet YILDIZ
1981 KOCAELİ KARTEPE

Çevrimdışı Serdar BURAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 08 Ekim 2012, 11:23:31 »
Yazık hemde çok yazık
Serdar BURAK
1979 Çan ÇANAKKALE 05326570506 Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı

Çevrimdışı Müşteba MUTLU

• *
« Yanıtla #10 : 10 Ekim 2012, 10:02:08 »
cep    0536 882 7002

Çevrimdışı Fikret DUYGU

• *
  • dünya delikanlı olsaydı yuvarlak olmazdı
« Yanıtla #11 : 10 Ekim 2012, 17:29:39 »
sonuş işlem yapdılarmı yoksa salladılarmı....
Fikret DUYGU
1973 UŞAK.05367390505

Çevrimdışı Ahmet KOYUNCU

• *
« Yanıtla #12 : 10 Ekim 2012, 20:36:07 »
nerde sonuc fikret  köpek ürer kervan yörür oldu bizimkisi
Ahmet KOYUNCU
1970 UŞAK

Çevrimdışı Alaattin KARLIBAŞ

• *
« Yanıtla #13 : 10 Ekim 2012, 22:47:37 »
 >:Darkadaşlar bundan iki hafta önce izmir milliparkları aradım ve ihbarda bulundum mevki bildirdim ve 2 saat bekledim ne gelen ne giden var hemde gündüz vakti teyp cayır cayır bağırıyor diyeceğim kimse kıçını o koltuktan kaldırmıyor sahi gelen olmayınca tekrar aradım ben avıma devam ettim onlarda avına teyple işte o zaman anladım adamların köpekleri bütün sabahtan akşama kadar av yapıyor 15-20 dakika gez dolaş avlan otur bekle yine avlan ne var böyle ava ondan sonra deste deste kuşlarla fotolar herkese rastgele
KÖPRÜLERİ ATMA. AYNI NEHRİ KAÇ KEZ DAHA GECMEK ZORUNDA KALACAĞINI'DA UNUTMA.

Alaattin KARLIBAŞ
1963-İkamet İzmir
Turgutlu/Manisa

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• *
« Yanıtla #14 : 11 Ekim 2012, 16:21:33 »
Alaattin Bey,
İzmir toplam 30 adet ilçesi olan,kuzeden güneye 170 km,doğudan batıya yaklaşık 190 km genişliği olan bir il.
Aynı zamanda Türkiye'nin 3.büyük ili olan İzmir'de toplam 3 adet av koruma ekibi var.Ekipler belirli bir program dahilinde denetim görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar.Sıkıntı arkadaşların görevlerini iyi yapmamasında değil sayıca yetersiz olmalarında.Bu durum bütün illerimizde de üç aşağı 5 yukarı aynı.
Esasen bu konular memurlarla,bürokratlarla çözülecek konular değil.Siyasi iradenin gündemine avcılıkla ilgili konuları aldıramazsak,avlanma pulu-avcılık belgesi harcı adı altında toplanan paraların bizlere geri dönüşünü gerçekleştiremezsek bu sıkıntıları yaşamaya devam edeceğiz demektir.
Federasyonların ve Konfederasyonun yapacağı aktivite netice üzerinde etkili olacaktır.Umarım etkin bir konfederasyon başkanı seçilir ve bu konular siyasetin gündemine alınır.Selamlar,Saygılar...
Not:156 Alo Jandarma hattına da şikayetlerimizi iletebileceğimizi hatırlatıyım.
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR