Gönderen Konu: AKKAR ALTAY SİLVER SENTETİK..  (Okunma sayısı 6114 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
AKKAR ALTAY SİLVER SENTETİK..
« : 11 Aralık 2012, 23:50:56 »
Değerli arkadaşlar ve saygıdeğer büyüklerim ustalarım..Bu tüfek hakkında bilgisi olanların paylaşmasını rica ediyorum..Akkarın bu modelini çok beğeniyorum..Bir arkadaşımda var ve elime alıp yüzlediğimde tam benim ölçülerim işte bu dedim..Çekme mesafesi 35 cm, dipçik eğimi 7 cm, görüş hattı 4,5 cm tam benim ölçülerim..Tüfek resmen yüzüme yapıştı..
Tabiki bukadar ucuz olması açıkçası beni düşündürdü..İşçilik, kullanılan malzemeler, namlu yapısı vs.
Kullanan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim...
Selametle kalın..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AKKAR ALTAY SİLVER SENTETİK..
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2012, 00:12:48 »
Ersin Bey merhaba,
Altay ı ilk 96 yılında almıştım.Yıllarca kullandım. Çok memnun kaldım.Bugün tüfek diye satılan demir parçalarından çok daha tüfekdir. Müşteri ilişkilerinde asla sorun yaşamazsın.Ben kendi tüfeğimi ne sildim ne yağladım 6 7 sene sonra herşeyini söküp paramparça bir vaziyette resmen torbaya doldurup Akkar bayii bir arkadaşa götürdüm. Arkadaş,tüfeğine son kez bak dönünce tanıyamıcaksın dedi.Tüfek gitti geldiğinde gerçekten tanıyamadım adamlar resmen sıfır tüfek verdiler bana.Değişmedik ne kasası kalmış ne yayı ne mekanizması.Üstelik para bile almadılar.Kullandığım dönemde hiçbir sorun yaşamadım.Bazı arkadaşlar bana takılırdı git başka tüfek al diye ama av sonunda genellikle benim Altayı incelerlerdi.HAzır arkadaşında da varken iyice dene. Madem ölçüler de tutuyor bize şimdidien hayırlı olsun demek düşer.Benim altayı bir arkadaşıma hediye etmiştim. Tüfek hala kullanılıyor
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2012, 00:22:53 »
Çok teşekkür ederim fehmi bey..Tüfeği inceledim çok beğendim ayrıca arkadaşımla beraber ava gittik ve ordada gördüm tüfeği mükemmel saçması var..Çubuk saçma dedi arkadaşım düz atıyor saçmayı dağıtmıyor..Arkadaşımdada benzer bi durum olmuştu ve fabrikaya gitti geldi tüfek bizde inanamadık ve tek kuruş talep etmediler..Arkadaşımdaki 61 namlu olmasına rağmen mükemmel grupman yapıyor..
Dediğim gibi tek takıldığım fiyatının düşük olmasıydı kafamda soru işaretleri vardı..Teşekkür ederim..
Bu arada tüfeğin 1,3,5 şoku var..Siz en çok hangisinde verim aldınız kullanan birisi olarak..Malum her tüfek fişek seçer en çok hangi marka ve gramajda verim aldınız..
Selametle kalın..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 12 Aralık 2012, 00:48:48 »
Kurşun için 5,mühre avında 3, geçite 1 kullandım yani herkesin ortalama kullandığı şekilde.Bir domuz avında remington slugger tek kurşunla koca bir tavşanı yaklaşık 30 35 mt mesafeden koşarken vurmuştum. Ördek avlarında eskiden makul fiyatlara satılırken federal ve remington fişekler kullanmıştım.Arada yerli fişekler ile de gayet güzel ördek avları yaptım.Üveyik avında 3 şok 30 gram yerli fişekler ile bile inanılmaz mesafelerden kuşlar vurdum. Ortalama kalitede yapılan ava uygun her türlü fişekle gayet güzel sonuçlar alırsınız diye düşünüyorum.Bazı tüfekler gibi şu fişeği sevmez bu fişeği çok sever gibi bir durumu yoktur.Benim bıldırcın çulluk keklik vs gibi merakım pek olmadığı için o konularda yardımcı olamam ancak o avlarda da sorun yaşayacağınızı hiç sanmam.
  • Glock 19 Gen 5
1977-İZMİR

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2012, 01:02:32 »
Açıklamalar için tok teşekkür ederim fehmi bey..Tek kurşunla tavşanı indirmeniz çok güzel bir anı olmuş sizin için..Bende sentetik ve 66 namlu almayı düşünüyorum..Akkara iyice kanım ısındı..Hayırlısı olsun diyelim..Fiyatta makul..
Sizede rasgelsin diyorum selametle kalın..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2012, 10:01:28 »
Evet Ersin Bey tavşan avcısı değilim ama gerçekten çok güzel bir anıydı.Tüfeğiniz şimdidien hayırlı olsun umarım istediğiniz gibi olur.
Rast gele
  • Glock 19 Gen 5
1977-İZMİR

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2012, 09:36:13 »
Ersin bey merhaba,
Ben bu defa tercihimi kinetikten yana kullanıp STOEGER M2000 aldım.Eğer gazlı alsaydım AKKAR alacaktım.Çünkü bir arkadaşımda var ve çok memnun.Ama stoeger tüfeğimin randımanı da müthiş.Gazlı almayı düşünüyorsan akkar çok iyi bir tüfek.Hem de fiyatı gayet uygun.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2012, 13:03:56 »
Altay ı ilk 2006 yılında almıştım.kısa bir sürede olsa kullandım.24 g-36 g arası kullandım tık demedi. Çok memnun kaldım.Bugün tüfek diye satılan demir parçalarından çok daha tüfekdir. Müşteri ilişkilerinde asla sorun yaşamazsın
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2012, 13:53:52 »
Ersin bey merhaba,
Ben bu defa tercihimi kinetikten yana kullanıp STOEGER M2000 aldım.Eğer gazlı alsaydım AKKAR alacaktım.Çünkü bir arkadaşımda var ve çok memnun.Ama stoeger tüfeğimin randımanı da müthiş.Gazlı almayı düşünüyorsan akkar çok iyi bir tüfek.Hem de fiyatı gayet uygun.
Arkadaşımla yine avdaydık ve mükemmel verimliydi yine AKKAR gerçekten ben fiyatına takılmıştım ucuz diye ama beni utandırdı..
Mükemmel bir saçması var..En güzel yanı mehmet bey mükemmel yüze geliyor..Biliyorsunuz bende de stoeger 2000 var ama dipçik gerçekten uzun..Birde tüfeğin üzerine yatmanız gerekiyor..Akkar tam yüzüme geliyor iyiden iyiye düşünüyorum..Bakalım hayırlısı..Birde gerçekten servis ağı mükemmel..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66