Gönderen Konu: AKUS  (Okunma sayısı 3803 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
AKUS
« : 16 Kasım 2013, 21:39:23 »
Değerli avcı (çevreci) dostlarım, hepimizin mutabık olduğu bir konuyu, akus genel müdürü Ufuk Usta Bey'e açtım.Bakın bu hakkında neler dedi.

Gönderdiğim mail;

Merhaba Tüfekleriniz görsel olarak çok hoş görünüyor. Ancak tetik pek hoş durmuyor. Avcı arkadaşlar bu konuda mutabıklar. Önerim tetik modeli konusunda değişikliğe gidilmeli . Ayrıca tetik tertibatı konusunda tarafıma bilgi verilmesini istiyorum . Muhakkak ki Avrupa tüfeklerini incelemişinizdir. Tetik tertibatının dayanıklılığı ve kalitesi hakkında görüş bildirir misiniz ? Avrupa modellere göre çok sade görünüyor. Nedenini öğrenebilir miyim? NOT: Madem ki diğer yerli tüfeklerden farklıyız diyorsunuz tetiklerinizde farklı, daha Avrupai olsun SAYGILAR.

CEVAP:UFUK USTA BEY;

Merhaba Erkan bey,

Öncelikle yapıcı eleştirilerinizden ötürü teşekkür ederiz. Mühendislik ekibimiz ile yapacağımız toplantıda bu konuyu görüşeceğiz.

Tetik tertibatımız her modelimiz için farklıdır. Toplamda 4 farklı çalışma mekanizmamız var tüfeklerimizde. İlgilendiğiniz modelimizi belirtirseniz detay bilgi verebiliriz. Ancak şunu bilmelisiniz ki tüm modellerimiz kendi sınıfı içinde kendini kanıtlamış sistemlere sahiptir. Ve kullanılan malzeme ve uygulanan sertleştirme işlemleri emsallerinin çok üstündedir.

İlginizden ötürü teşekkür ederiz.

Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: AKUS
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2013, 21:43:58 »
Siz tetik korkuluğuyla tetiğin şekli şemalini kastettiniz değil mi? Yazınıdan onu anladım. Fakat Ufuk Usta başka anlamış. Yine de değerlendiririz demiş. Profesyonel, güzel cevap.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2013, 21:47:29 »
Evet volkan bey, gerçekten de kötü bir görünüme sahip değil mi ?

Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2013, 21:57:32 »
Yalan olmasın, Kamil Bey'in bir ara yanyana fotoğraflarını koyduğu mesajı olmasa pek dikkat etmezdim. Ama gördüm ve hak veriyorum. Tabi her tüfeğin bir diğerine benzemesi gerekmiyor ama daha güzel görüneceği farklı bir şeyler yapabilirler. Daha iyi olabilir.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı H.Yahya GÜNCEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2013, 00:37:16 »
aküsün tüm modellerini göremedim ama kalitesini kulaktan çok duydum. başarılar dilerim.
tüfek tamiri
1991-Konya