Gönderen Konu: akkar altay silver son kararım..  (Okunma sayısı 9785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet KAYMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
akkar altay silver son kararım..
« : 24 Eylül 2014, 22:24:31 »
akkar altay silver a karar verdim ama bi korkum var. gaz sistem bir tüfek bu yüzden ne kadar uzak mesafede etkili olur tavşan ve üveyik için. bir de 60 gr magnum fişekle sorun olur mu bunları merak ettim kullanan deneyen ya da bi şekilde bilen varsa yazabilir mi acaba..
1993 ÇORUM

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: akkar altay silver son kararım..
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2014, 22:30:10 »
Aman dikkat! Her tüfek 60 g atamaz. Atması için 89 mm (yani 3,5 inç) fişek yatağı olmalı.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ahmet KAYMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2014, 23:27:57 »
bu 76mm max ne kadar atabilirim
1993 ÇORUM

Çevrimiçi Ceyhun SÖNMEZER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2014, 23:32:06 »
Bende de Akkar otomatik var 76 mm yataklı satın alırken sormuştum 52 grama kadar garanti veriyoruz demişti Akkar silah pazarlamadan İrfan bey. Yinede telefonla irtibat kurup teyit etmek lazım.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2014, 23:33:27 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Ahmet KAYMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2014, 23:40:17 »
memnun musunuz tüfekten ne kadara mal ettiniz etkili mesafesi nedir zahmet olmazsa anlatabilir misiniz.
1993 ÇORUM

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2014, 23:57:51 »
Bence gazlı tüfeklere hiç bulaşma stoeger ya da akdaş gibi  kinetikler daha iyi olur.
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Ahmet KAYMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 24 Eylül 2014, 23:59:02 »
butçem max 850 - 900 tl ve sıfır almak istiyorum.. stoeger akdaş vs aşıyo biraz..
1993 ÇORUM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 24 Eylül 2014, 23:59:49 »
Bu sezon avda kullanmaya başladım. İş dolayısıyla 3kez gidebildim ava onlarda bıldırcın avıydı. Bıldırcında iyiydi beğendim 28 gr 10 numara meca ve sterling 28 gr 9 numara kullandım ikinci fişeği atmadım bu fişeklerle. yafı denedim sonuç fiyasko oldu o yüzden bir daha yaf kullanmayı düşünmüyorum benim tüfek sevmedi.Daha diğer avların sezonu açılmadığı için deneyemedim o yüzden pek bilgi veremem malesef. Benim tüfeğin sıfırı 1450 tl. Sentetik olanda 800 tl demişlerdi. Sitede kullananlar var şikayet eden duymadım. Grupman denemesi yaptım onuda paylaşmıştım buradan bakabilirsin.

http://avlakforum.com/forum/pattern-ve-penetrasyon-denemeleri/akkar-tufegimle-grupman-denemesi-sizce-nasil/
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Ahmet KAYMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2014, 00:02:25 »
çok teşekkür ederim
1993 ÇORUM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2014, 00:10:35 »
Rica ederim. Şunuda söyleyeyim gazlı sistem olduğu için av dönüşü temizlemek gerekiyor.biraz pis kalınca sıkıntı olabiliyor.Kinetik tüfek kullanmadım ama bu tüfek temizleme yüzünden kinetik tüfek almak istiyorum şahsen.
İkinci bir tüfek olarak akdaş düşünüyorum aksu avda peşin 950 tl ye geliyor. Takip ettiğim kadarıyla kullananlar şikayetçi değil.
Siz yinede tüfek alırken omuzlayıp deneyerek alın tüfek ölçüleri size uymazsa hangi marka olursa olsun sorun olur.
http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1469#.VCMxbb2DPqA
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2014, 00:16:04 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Ahmet KAYMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 25 Eylül 2014, 00:32:02 »
temizlemek sıkıntı olmaz yaa artık bi yer de bulup denemek lazım dediğiniz gibi..
1993 ÇORUM

Çevrimdışı Tamer ELMALI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 25 Eylül 2014, 01:14:32 »
akkar altay silver a karar verdim ama bi korkum var. gaz sistem bir tüfek bu yüzden ne kadar uzak mesafede etkili olur tavşan ve üveyik için. bir de 60 gr magnum fişekle sorun olur mu bunları merak ettim kullanan deneyen ya da bi şekilde bilen varsa yazabilir mi acaba..
kardeş,m forumda daha usta avcılar var ama benim görüşüm parasına göre iyi bir tüfek sana geçenlerde yasadığım bi olayı anlatayım ayın başındaydı kuzenımle birlikte maraş andırının bı yaylasına halamlara gittik giderken benım üzümlü yapımı bi tifeğim var onu götürfüm belki domuz felan olur die neyse gece bek yapcaz bahçede sabaha kadar bekledik ama bişe gelmedi veya diger bahçeye geldi sabah can sıkıntısı biraz atış yapalım dedik kuzenımde babasının akkar alta silveri var tüfek 10 yaşından fazla allahım esirgesin 21 tane attım onnumara çalışıyo hiç bi yeri aşınmamış dicem o ki uzun zaman kullanırsın
1980 ADANA

Çevrimdışı Tamer ELMALI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 25 Eylül 2014, 01:22:45 »
ha bide mesafe felan sormuşsun onada bi cevap vereyim başkasının tüfeği nereyi vuruyosa korkma seninki ondan geri kalmaz hel şu ara şişirilmiş fiyatları olan bazı yeli markalar var onlardan daha iyi gurupman verir
1980 ADANA

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 25 Eylül 2014, 01:29:30 »
Aman dikkat Ahmet bey sizin tüfeğiniz 76 mm yataklı atabileceği max magnum fişek 57 gramdır o bahsettğiniz 60 ve 66 gr arası süper magnum fişekleri hatsan escord akkar altay maxi magnum gibi 89 mm yataklı tüfekler atabilmekte tavşan ve üveyik için 60 gr süper magnum fişekler cok fazla 34 ile 40 gr arası bütün fişekler uygun şokta sizin işinizi fazlasıyla görür akkar altay bende kullandım çok kaliteli bir tüfektir merak etmeyin sizi yarı yolda bırakmaz
1985
BURSA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 25 Eylül 2014, 08:44:54 »
temizlemek sıkıntı olmaz yaa artık bi yer de bulup denemek lazım dediğiniz gibi..

O zaman Akkarı tavsiye ederim güzel tüfek fiyatıda uygun. Omuzla tüfek uyuyorsa ölçülerinize sıkıntı yok gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Bu arada servisi de çok kaliteli en ufak sıkıntıda muhatap bulabileceğiniz sorununuzu çözebileceğiniz ilgili bir firma.
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Resul YASAK

• *
« Yanıtla #15 : 25 Eylül 2014, 12:37:05 »
76 mm yataklı tüfek alacaksanız daha dün konuştum maksimum 52 gr.a kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz denildi. bana göre bu tüfek performans açısından diğer şişirilmiş markalardan geri kalır yanı yok. yalnız bir olumsuz yönü var tüfeği sürekli hafif nemli şekilde yağlı tutmak gerekli. firma tekrar krom kaplamaya dönse iyi olur düşüncesindeyim.
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #16 : 25 Eylül 2014, 12:54:33 »
Ahmet bey kardeşim hiç düşünme gözün kapalı alabilirsin fazlası var eksiği yok,tek yapman gereken şey namluyu sürekli hafif yağlı bizle üstünden geçip öyle bırakmak.Namlu boyası krom değilde kostik kaplama olduğu için paslanmaya karşı hassas biraz özen gerektiriyor.Başka hiçbir sıkıntısı yok.Ve emin ol o paralara alabileceğin en iyi tüfek.Şimdiden hayırlı olsun.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 25 Eylül 2014, 14:38:19 »
Ahmet bey kardeşim hiç düşünme gözün kapalı alabilirsin fazlası var eksiği yok,tek yapman gereken şey namluyu sürekli hafif yağlı bizle üstünden geçip öyle bırakmak.Namlu boyası krom değilde kostik kaplama olduğu için paslanmaya karşı hassas biraz özen gerektiriyor.Başka hiçbir sıkıntısı yok.Ve emin ol o paralara alabileceğin en iyi tüfek.Şimdiden hayırlı olsun.
Aynen erol abinin dediği gibi namluya iyi bakmak lazım. Eğer yağlı bezle silmezsen pas olabiliyor. Bir tane namlusu paslanmış Akkarı servise gönderilirken görmüştüm. Namlu bakımsızlıktan pas tutmuştu.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2014, 14:43:25 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 25 Eylül 2014, 14:53:41 »
76 mm yataklı tüfek alacaksanız daha dün konuştum maksimum 52 gr.a kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz denildi. bana göre bu tüfek performans açısından diğer şişirilmiş markalardan geri kalır yanı yok. yalnız bir olumsuz yönü var tüfeği sürekli hafif nemli şekilde yağlı tutmak gerekli. firma tekrar krom kaplamaya dönse iyi olur düşüncesindeyim.

+1
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #19 : 25 Eylül 2014, 17:36:57 »
Akkar 52 g atabilirsin diyorsa eksik söylüyor. Üzerinde 76 mm yazanlar için 56 g fabrikasyon fişekler de olur. Onları da atması gerekir ve bence atar da.

Aslında "kovanı 76 mm den uzun olmayan her fişeği atabilir" demeleri gerek. Ama ille 52 nin üzerinde mahsur varsa onu bilmiyorum.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ahmet KAYMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 26 Eylül 2014, 12:25:30 »
Yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Bi sorum daha olacak yakın zamanda alan varsa kutu içeriğini çok merak ediyorum şarjör uzatma parçası koyduklarını duydum acaba doğru mu? Bir de namlu boyu için ne tavsiye edersiniz tekrar teşekkür ederim..
1993 ÇORUM

Çevrimdışı Resul YASAK

• *
« Yanıtla #21 : 26 Eylül 2014, 15:17:12 »
doğrudur şarjör uzatma borusu var. ben sipariş ettiğimde ilk gelen kutuda askı kayışı da vardı. onu değiştirilmesini istediğimde ikinci gelen kutuda sadece şarjör uzatma borusu vardı. eğer dipçik tabanı ve açı ayar pulları isterseniz ayrıca fiyat isteniyor. selamlar.
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Ahmet KAYMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 26 Eylül 2014, 16:47:46 »
sentetik dipçiğin avantajları ve dezavantajları nelerdir acaba cevize göre.. bilginiz için çok teşekkür ederim..
1993 ÇORUM

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #23 : 26 Eylül 2014, 16:56:17 »
Sentetik kundak yağmur çamur su çekmez el kundağı daha ince kibar ahşaba göre ama sentetik kundak çiziliyor,her ikisinide görme inceleme şansın varsa hangisi hoşuna giderse onu al.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 26 Eylül 2014, 18:50:22 »
                Bunca yıldır avcıyım daha 34 gr üzeri fişeğe ihtiyaç duymadım.Herkesin ağzında bir 52 gr , 66 gr lafı dolaşıp duruyor.Millet sanki Afrika'ya fil avına gidiyor.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ