Gönderen Konu: hangi av tüfeğini almam lazım  (Okunma sayısı 2726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahin CİNDİOĞLU

• *
hangi av tüfeğini almam lazım
« : 04 Ekim 2014, 21:21:43 »
slm arkadaşlar otomatik av tüfegi almak istiyorum acaba hangi marka ve serisi almamı tavsiyede bulunursunuz...1000 tl civarında..
Şahin Cindioğlu ( Nusaybin )
1980 Gaziantep

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: hangi av tüfeğini almam lazım
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2014, 21:32:19 »
gazlımı kinetikmi slug mı şeritlimi av içinmi savunma içinmi buları belirtirseniz daha çok kişi yardımcı olur
bana göre kinetik stoeger m3000 gazlı sarsılmaz sa-x 700. bunlar 1000 tl yi biraz aşar yok 1000tl yi geçmesin dersen fortune mod 101g tavsiye ederim
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• *
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2014, 23:00:03 »
slm arkadaşlar otomatik av tüfegi almak istiyorum acaba hangi marka ve serisi almamı tavsiyede bulunursunuz...1000 tl civarında..
Şahin bey sözlerimi ne siz yanlış anlayın nede forumdaki diğer üyeler.Şuanda piyasada okadar çok çeşit varki, herkesin kendince bir tüfeği var.Malum ülkemiz koşullarında herkes gönlü istediğince çeşitli silah kullanamıyor.Ben şuan satınalma belgemin çıkmasını bekliyorum.Akdaş ak 212 modeli vardı kafamda vazgeçtim armsan phenoma sipariş ettim.Olaki akdaş elime geçseydi vede memnun kalsaydım size diyecektimki kesinlikle akdaş alın.Phenoma elime ulaşmış olsaydı memnun kalsaydım phenoma alın derdim.Yani herkes kendi malının iyi olduğunu bi şekilde savunacaktır.Alınmış malın kötüsü olmaz diye bir söz kulağımda çınlıyor.Ama ben ne bileyim benim memnun kaldığım bi tüfekten sizinde memnun kalacağınızı?Forumu incelerseniz ki incelediğinizi varsayıyorum, bu şekilde açılmış onlarca konu var.Sonuç olarak ne kadar kişi tüfek önerdiyse o kadar kafa karışıklığı.Siz bence birkaç markaya bakın aradığınız özelliklere bakın, sonra deyinki şu 2 veya 3 marka arasında kaldım yardımcı olurmusunuz.Mutlaka kullanan o markalar hakkında ama iyi ama kötü yorum yapan çıkacaktır.Şuanda sizin aklınızda birşey yokken bizler ne söylesek kafanız karışacak.
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın

• *
« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2014, 12:51:18 »
  Huğlu 901-G Excellence  , Huğlu 701 GA AHŞAP 7+1 , Torun Brillant , Torun 507 Prestij arkadaşlar bu modeller arasında kaldım bu av tüfeklerini kullanan arkadaşlar varsa bilgi alamak istiyorum hangisi tavsiye edersiniz....
1980 Gaziantep

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2014, 19:19:35 »
Hiçbiri,bence bunlara bulaşma git bir AKKAR ALTAY al tepe tepe kullan.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2014, 12:29:11 »
Akkar Altay Silver Sentetik  al gitsin.... senelerin avcısı olan bir arkadaşım  Huğlu Nitro Beast' tan (Fiyatı 1.700 TL.)  randıman alamayınca tüfeğini düşük fiyata sattı ve gitti  71 namlulu Akkar Altay Silver Sentetik  otomatik ile  Akkar  Churchill  Süperpoze satın aldı.. bilmem  anlatabildim mi.?
1974 İnebolu/KASTAMONU

Çevrimdışı Reha GÜREL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 08 Ekim 2014, 13:53:40 »
şahin bey bende akdaş 212 L var ben çok memnunum, bütcenize uygun bir tüfek ben tavsiye ederim.
  • FABARM ELOS B
  • cesa süperpoze mod.1700 monoblok
1986 SİVAS

• *
« Yanıtla #7 : 14 Ekim 2014, 22:23:48 »
arkadaşlar bir şey kafama takıldı..akdaş 212 L modeli kinetik enerjili benimde düşündügümde ( Huğlu 901-G Excellence ) de düz gazlı arasındaki fark ne dir acaba huğlunun yayı dipcikdeymiş...( kinetik enerji ve düz gazlı arasındki fark nedir ??) bu ara bilgileriniz icin teşekkürler.. arkadşlar..
1980 Gaziantep

Çevrimdışı İsmail METE

• *
« Yanıtla #8 : 14 Ekim 2014, 23:16:14 »
Hangi tüfeği almak istediğinizi;av bayisindeki çeşitleri önünüze koyarak, tüfeğinde  ölçüleri size uyuyorsa, birde namlu kaliteli ise onu alın.
İsmail METE
1981 DENİZLİ

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 14 Ekim 2014, 23:20:20 »
arkadaşlar bir şey kafama takıldı..akdaş 212 L modeli kinetik enerjili benimde düşündügümde ( Huğlu 901-G Excellence ) de düz gazlı arasındaki fark ne dir acaba huğlunun yayı dipcikdeymiş...( kinetik enerji ve düz gazlı arasındki fark nedir ??) bu ara bilgileriniz icin teşekkürler.. arkadşlar..

Forumda çok yazıldı çizildi. Kinetik mi gazlımı diye okuyun iyice kafanız karışsın. Sonra kafanızdaki silahı alırsınız. :D
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

• *
« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2014, 23:35:24 »
arkadaşlar bilgileriniz için tesekkürler....
1980 Gaziantep

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #11 : 18 Ekim 2014, 00:11:48 »
kinetiği herkes beceremez bence kinetik en iyisi ama
yerlide kinetik bilmiyorum. o yüzden yerli tüfekte sana
gazlı öneriyorum.

1. armsan
2. akkar
3. stoeger
4. akdaş

1000 lira ya en çok uyan akkar. he illaki kinetik dersen girsanı önerebilirim sana
bence şu anda piyasadaki en güzel kinetiği girsan yapıyor.
herzamanda savunurum tabanca yapabilen tüfek hayli hayli yapar.
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2014, 00:13:02 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.