Gönderen Konu: Lütfen bir veteriner veya bilgisi olan cevaplasın ! Acil  (Okunma sayısı 1112 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enes AHMET

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhabalar, malum foruma çoğuna soru sormak için konu açıyorum fakat bunu bilen biride mutlaka olacaktır. Köpeğim 4.5 aylık ingiliz setter. Bir çok kişinin bileceği üzere genetik olarak hyp dysplasia (kalça çıkığı) hastalığına yatkın bir ırk. Bende bunun olmaması için en kaliteli mama ile besliyorum ve ek olarak kalsiyum&D vitamini takviyesi tabletlerden veriyorum. Fakat aslında başından beri dikkat ettiğim bir huymu desem belirtimi desem bilmiyorım oturma tarzında sürekli olmasada sık sık bacağının üstüne oturma (telefondan giriş yaptığım için resim atamıyorum google da lazy sit dog diye aratırsanız çıkar) o şekilde oturuyor. Aktivite ve davranışlarında herhangi bir sıkıntı görmüyorum hatta şikayet ettirecek kadar durmak bilmeden tazı gibi koşuyor. Fakat rastgele ararken bulduğum şeylerde kalça çıkığı belirtilerinin arasında bununda olduğunu farkettim. Aslında 1.5 ay önce veterinerime bunu bi göz muayenesi ile kontrol ettirdim herşeyin yolunda olduğunu söyledi ama malumumuz internet her türden bilgi kirliliğinin olduğu bir ortam. Sizin başınıza geldimi? Bir bilginiz varmı? Lütfen bilen biri banada bilgi versin bazı şeyler için erken teşhis ve önlem önemlidir diye düşünüyorum beni aydınlatırsanız sevinirim.
1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke

Çevrimdışı Emrah CELASİN

• *
  • Avcılık Bir Yaşam Tarzıdır...
Ynt: Lütfen bir veteriner veya bilgisi olan cevaplasın ! Acil
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2016, 18:32:54 »
Normal dendiyse cok sıkıntı yapmaya gerek yok herseye her soylenene inanip caninizi sikmayin he illa ki kafamdaki sorun netlessin derseniz radyografisi olan bi hekim arkadasa gidip rontgen cekilir ve olcum yapilarak netlesir. Saygilarimla...
  • Franchi First Class
  • Çifsan Çifte
  • Torun Süper light SP
  • SETTER
Veteriner Hekim Emrah CELASİN
A Rh + 1982 BURSA-Bolu/Göynük

Bilecik İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesi.

Çevrimdışı Enes AHMET

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Lütfen bir veteriner veya bilgisi olan cevaplasın ! Acil
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2016, 20:46:04 »
Veterinerimle konustum fakat kopegin yaninda olmadigim icin gelen haftaya kadar kontrole goturemiyorum en son ayrildigimda cektigim bi videodan arkadan goruntusu aynen bu. Displazi olanda normalde yamuklukta goruluyor bildigim kadariyla fakat ben goremiyorum sizce de oyle degil mi ? D vitamini ve kalsiyum tabletine ek olarak bol bol sabah gunesi goruyor ne bileyim, secereli anne babadan gelme yavru ama insanin icine birdefa kurt dustumu.... Allah gostermesin  :-\

1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke