Gönderen Konu: TAHTALI GEÇİT AVI  (Okunma sayısı 22775 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: TAHTALI GEÇİT AVI
« Yanıtla #25 : 06 Kasım 2016, 21:01:55 »
brownıg a 500 ile abinin atığı fişek 34 gr 7 no imperıal  42 adımım şerit metreyle ölçülmüştür 35 mt 77 adım kuş cansız  daha önce burda yazmıştım 31 gr 8 no rc titano  71 poze 4 şok 96 adım dan çamurcun  76 çiftsan 110 adım 32 gr 5 feltro keçe tapa bunlar hiç biri uydurma değildir   daha örnekleri var sayabilirim a 500 ün  vurduğu tahtalıya 612 ile ben etkileyemedim bile üzerine ful şok takılı a 500
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

The following users thanked this post: Cüneyt ESMER

Çevrimdışı Ergün ALTIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 06 Kasım 2016, 21:23:21 »
Allah kazasız nice güzel boyle avlar dilerim. Alaycı konuşmaları lütfen bırakalım saygı değer dostlar .yoksa dost bulamayacaksiniz . 40 50 çok normal bakıp atmasını bilene...
  • ARMSAN Phenoma
1983 BURSA İNEGÖL/ANKARA BEYPAZARI

Çevrimdışı Yener KAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 06 Kasım 2016, 21:25:15 »

free

image

upload
.   arkadaşlar burda yanlış anlaşılan bi durum var. bende  97 yılında alınan sarsılmaz poze kullanıyodum ve uzak mesafeler için tahtalıya 34-36 gram fişekler kullanıyodum. ve denemediğim fişek markası kalmadı. ama farkettimki gramaj arttıkça tüfeğin daha uzağa vuracağı garantisi artmıyor. fotorafta gördüğünüz fişekleri sırayla deniyorum. rc 32 den gerçekten memnun kaldım. maxus kullanan arkadaşların tavsiyesi üzerine mirage 30.5 gram 7 numara  3 no şokla denicem. adamların söylediği fişeğin gramajına pek kafa yorma. hemde 3 şokla akıl almaz yerlerden tahtalı be ördek avı yapıyoruz diyolar. demekki adamlar denemişler. hava sıcaklığı - ye düşmediği sürece 28-30 gram 6-7 numara fişekler tavsiye ediyolar. geçen sezon 34 gramdan daha hafif fişek kullanmadım tahtalıda. ama gerçekten keyifli bir av yapamadım diyebilirim. bu sezon maksimum 32 gram kullanıyorum. geçen hafta konusu açılmıştı yine hatırlatmak istiyorum. 34 gram mirage jk6 5 numara fişek kullandım sonuç hüsran. biraz daha havalar soğuyunca elimdeki 32-34 gram fişekleri denicem. şunu tekrar söylim browning maxus kullanan 4 kişi ile görüşüyorum ve hepside 28-30 gram fişekler öneriyor. yarım şokla bile uzak mesafelerden  güzel avlar yaptıklarını söylüyolar. bu bir kişinin söylediği bişey değil 4 kullanıcıda aynı şeyi söylüyor. demekki tecrübe edilmiş bir durum. ben EMRAH AKDENİZ'in bütün videolarını izledim 40 gramla vuramıyosak ben bu avı bırakıyorum demişti kendiside hatırlıyodur . demekki farklı gramajlarda test etmek gerekli.her tüfek aynı gramajları sevmiyo olabilir.   emrah kardeş senin tüfeğinde xbore namlu. belki farklı gramajlar deneyerek daha uzak mesafelerde daha etkili avlar yapabilirsin. ben bir fiil 15 yıldır tahtalı avı yapıyorum ve gerçekten ummadığım fişeklerle uzak mesafelerde güzel avlar yaptım. 76 namlu ful şokla 45-50 metrelerde av yapmak zor değil. 71 bamlu 3 şokla 36 metreden atışları izledik hepimiz. demekki namlu boyu ve şok kombinasyonu mesafeye çok etkisi oluyo.

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2016, 21:27:47 Gönderen: Yener KAR »
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Mehmet ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 06 Kasım 2016, 21:47:13 »
Yener Bey tekrar söylüyorum bende sizinle aynı düşüncedeyim ve söylediklerinize katılıyorum fişeğinizi denemiş bulmuşsunuz avınızı yapmışsınız vurulmayınca 40 gram ile bile av vurulmaz ama 32 gramla bile çok güzel avlar yapabilirsiniz dediğim gibi arkasındaki çok önemli saygılar.
1993-SALİHLİ-MANİSA---ELEKTİK TEKNİSYENİ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #29 : 06 Kasım 2016, 22:14:07 »
Yener Bey bahsettiğiniz videoda tüfekte full hatta extra full şok takılıydı ve kuşlar o sabah 15-25 metre arası geldi. Ben av vuramadığım zaman hırs yerine esprisini yaparım.Sol tarafta profilimin altına bakın orada karavanacı yazar. Fişek-tüfek konusunda kimseyle de polemiğe girmek istemem. Yorumlara baktığım kadarıyla birçok kişi 32 gr 6 no ile 40-50 metreden av vurulur diyor.. mübarek olsun ozaman.. mümkünse sonraki yorumlarda lütfen benim adım geçmesin.. herkese rast gele..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Onur TAVACI, Samet BİRİCİK, Berkay TOPUZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Hamza SEDA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 06 Kasım 2016, 22:21:52 »
Allah elinize gözünüze tüfeğinize zeval vermesin. Avınız bol olsun. Güzel av olmuş.
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

Çevrimdışı Yener KAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 06 Kasım 2016, 22:29:53 »
burda herkes kendi düşüncelerini ve tecrübesini paylaşıyor. kimse alınmasın lütfen. yine konu yerli ve yabancı tüfek farkına girecek belki ama yabancı videoları izlemenizi tavsiye ederim. 20 metre mesafeden extra ful şok kullanırsanız tabiki karavana şansınız artacaktır. yada denk getirebilirseniz avı parçalayacaksınız. perazzi poze ile 34 gram 5 numara fişek kullanarak 60-70 metre mesafelerde tahtalı avlandığını gördüm. tüfek trap tüfeği 1/2 sabit şoklu. şimdi bu tüfekle 20 metre mesafeden av düşmüyosa tabiki problem tüfeğin arkasındaki kişidedir. gerek tüfek konusunda gerekse fişek konusunda avrupalıların bizden daha ilerde olduğu kesin. oyuzden para kıyıp yabancı tüfek almaya çalışıyoruz. konfor, sağlamlık, ve etkili silah için genelde hep yabancı tüfekler tercih ediliyor. kimse çıkıpta yerli tüfeklerin ithal tüfeklerden farkı yok demesin. desede o kişi sadece kendini kandırmış olur. benim yaptığım araştırmaların hepsi kullandığım tüfek üzerine. forumda yorum yapanların neredeyse hepsi farklı marka tüfekler kullanıyolar. oyuzden yorumlardada farklılık oluyo haliyle. ben tutupta kimseye 20 metreden avı vuramıyosan avcılığı bırak demiyorum ve diyememde. ama kimsede benim paylaştığım tecrübeleri alay konusu yapmasın lütfen. burdaki paylaşımların amacı belki kullanılan fişek yada tüfekler hakkındaki yorumların başkaları için faydalı bilgiler edinmesini sağlamaktır. farkettiyseniz daha 10 güne kadar kendi tüfeğimden şikayet edip duruyodum. öldürmeme sorunu yaşadığımı belirtmiştim. ama görüyorumki kullandığım marka ve gramajlarda yanlış tercihler sonucunda bu tür sorunlarla karşılaşıyorum. şimdiye kadar hangi avda hangi fişekleri kullanıyosunuz diye yapılan yorumlarda herkes kendi tüfeğiyle yaptığı avları anlatıyo. çünkü tecrübesi o yönde. oyuzden kimse kimsenin paylaşımlarını alay konusu haline getirmesin.
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Mehmet UZUN 38

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 07 Kasım 2016, 00:18:45 »
 kismetse aralik ayinda turkiyeye geldigimde soylediginizi ilk ordek avinda deneyecegim ben ordege 34 gram 5 numara kullanirim ama dediginiz gibi 40 gram degil 50 gram 5 numara atacagim 34 gram 5 numaralayla 35-40 metrederden keklikte tavsanda vurdum 50 gramra 100 metreyede gozum kapali atarim artik.

« Son Düzenleme: 07 Kasım 2016, 01:54:45 Gönderen: Mehmet UZUN 38 »
  • Winchester sx3
1982 - Almanya

Çevrimdışı Mehmet UZUN 38

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 07 Kasım 2016, 02:14:37 »
Hedefe daha fazla saçma yollarsa o zaman 10 no 32 gr atın 50 mt ye  ? 1000 tane saçma var =) daha güzel öldürür kalın fişek niye kullanıyoruz ki ?

50 mt den 6-7 No ile tahtalı düşmesi Mucize gibi bişey olur herhalde
samet bey ben sacmanin kalinligindan bahsetmiyom burda anlatmak istedigim olay 32 gram 6 numara bir fisek 35 metreyi vuruyorsa 40 gram 6 numara fisekle 70-80 metreyi vururum diye bir olay yok
  • Winchester sx3
1982 - Almanya

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 07 Kasım 2016, 09:42:50 »
Tüfeğiniz de avınızda hayırlı olsun Yener Bey,saçma atan tüfekler ve mühimmatları dipsiz kuyudur olmadık şeylerle karşılaşılabilir,50 metreden ince saçmayla av vurulur mu  evet vurulur ama bu sayı insan ömründe bir kaç adedi geçmez haliyle bu durum genellenemez, tahtalı çok hızlı uçan bir kuştur kuşun vurulduğu yerle düştüğü yer anlık hislerle  ben dahil bir çok avcı arkadaşın yanılmasına sebep olur olmuştur da öyle durumlarla karşılaşırsınız ki aklınız karışır  bu hafta olmayacak işler beceren bir fişek bir sonraki hafta saç baş yoldurur daha bunun gibi bir çok örnek verilebilir avcılık tecrübeyle bilgi harmanlandığı zaman daha keyifli hale gelebilir o yüzden ispatı mümkün olmayan konularda karşı çıkanlar olduğu kadar destek olanlarda olacak kırmadan dökmeden birbirimize destek çıkmak zorundayız çünkü avcıların derdini sevincini paylaşabileceği bu kadar kapsamlı başka bir mecra yok.
Selametle kalın...
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2016, 09:53:29 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Yener KAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 07 Kasım 2016, 14:54:48 »
geçen sezon kaz avında ağır gramaj fişekler denedim. winchester super speed 50 gr. bp magnum 50 gr. önce hedefte deneyip grupmanlarına baktım. bide winchester soer speed 40 gram nikel saçmalı fişek kullandım. en iyi sonucu 40 gram fişeklerden aldım. gerek delicili gerekse grubmanı 50 gr fişeklerden daha iyiydi. kaz avında da 40 gram winchester çok iyi sonuç verdi. 50 gr fişeklerle ateş ettiğim kuşlardan çatır çutur sesler geliyo fakat düşmüyodu 40 gramlar hiç affetmedi ama. tüfekten tüfeğe bu sonuç değişebilir ama uzak mesafelerde kaz avında magnum yada süper magnum fişekler kullanmıyorum. yavancı av sitelerinde magnum fişekler kullanıyolar ama attıkları mesafe 20-30 metre anca. fişek markalarının internet sitelerinde zaten fişeklerin hızlarını yazıyolar. uzak mesafede delicilik zayıf olduğundan hayvanı düşüremiyo malesef
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #36 : 07 Kasım 2016, 16:44:30 »
Yener bey hayırlı olsun, daim olsun inşallah. Mesafe konusu çok yanıltıcı bir konudur, çoğu zaman yanlış mesafe tayini yaparız hepimiz. Bende bu konuda mesafe tayini hatası olabilir diyorum. O metrelerden tabiki tahtalı düşebilir fakat kuşta 10 dan fazla saçma var birde delip geçmiş saçmalar, öyle görünüyor.
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

The following users thanked this post: Selim UYGUN, Fatih ÖZTÜRK

Çevrimdışı Yener KAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 07 Kasım 2016, 17:38:49 »
tahtalı geçit yaparken yüksek uçtuğu için göğsünden atmak yerine yandan atıyorum. bunuda geçit yaptığı boğazın yüksek kenarına çıkıp orda bekliyorum. kuş benim olduğum seviyeye paralel olarak yanımdan geçiyo ve kanat altından atış yapıyorum. bu tahtalıyıda kanat altından vurdum yani saçmaların bazıları sırtını sıyırmış oyuzden tüyleri kalkık görünüyor. bu hayvanı uzak mesafede göğsünden atış yapıp ölü düşürmek gerçekten zor. ya çok kalın saçma kullanacaksınız ( 3-4 numara gibi ) yada çok iyi önleme  yapılmalıki çok sayıda saçma isabet etsin. bu kuşa 1 metreden daha fazla önleme verip öyle atış yaptım mesafeyi aşağı yukarı kestirebilirsiniz ben 45 -50 metre dedim evet yanılma payım var tabiki oyuzden direk 50 metreden vurdum demedim. herkese rast gele kazasız belasız bol avlar.
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Halit YILDIRIM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
« Yanıtla #38 : 07 Kasım 2016, 23:28:35 »
Bence gereksiz bir tartışma olmuş.32 6 no ile o mesafeden vurulmaz diye bişey yok. Brownin a 500 vuruyor. Ussr tüfekler vuruyor. Bu tüfek neden vurmasın. Uygun şok, uygun hava koşullarında pekala mümkün. Daim olsun kardeş.
  • USSR IJ27
  • HuáÂlu RENOVA
  • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 09 Kasım 2016, 19:44:57 »
Yener Bey avınız daim olsun... Vurulmaz diyen arkadaşlara soru yöneltmek istiyorum? BROWNING, BERETTA, BENELLİ gibi tüfekler şimdiye kadar kaç tahtalı vurdunuz? İkinci sorum bi tüfeklerle 6 numara 32gr fişekle tahtalı veya ördeğe 55-60 metre mesafeye hiç cesaret edip attınızmı? Daha öncede bazı arkadaşlarla ben polemiğe girmiştim... 60 metreye kadar benim atış menzilimdir... Millet konuşa dursun biz avımıza bakalım Yener Bey, bol avlar...
  • Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Yener KAR

Çevrimdışı Yener KAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 09 Kasım 2016, 20:13:03 »
işin garip tarafı ne biliyomusunuz. tüfeği geçen sezon satın aldım ve 34 gramdan daha hafif fişek kullanmadım. kullandığım fişeklerin bazılarında öldürmeme sorunu yaşadım. ve tüfeği aldığım Yazıcılar av mağazasını ayarıp yaşadığım sorunu anlattım. adamların ilk sorduğu kaç gr fişek kullanıyosujuz. normal hava şartlarında ördek ve tahtalı için 28-30 gram fişekler önerdiler. havalar iyice soğuyunca 32 gram kullanın dediler. her kim maxus alıp kullandıysa kesinlikle ağır gramaj tavsiye etmiyo. daha doğrusu gerek olmadığını söylüyor. sadece kaz avında 36-40 gram fişekler kullanabilirsiniz diyolar. diğer bütün avlar için 32 gramdab daha ağır fişek kullanmayın diyorlar. bende geçtiğimiz sezon 34-36 gram fişeklerle tahtalı avında keyifli avlar yapamadım. ya canlı düştü yada tüy döküp gitti hayvan. ama bu sezon 30.5 gram mirage. 30 -32 gr rc ve fiochi fişeklerinden inanılmaz verim aldım. saçma numarası olarak 6 dan daha  kalın atmıyorum. 6-7 no mesafeye göre ful yada 3. şokla tahtalıyı adeta muma çeviriyo. ördek avında 30-32 gram 6 numara power tapa fişekler  kullanacam.
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 09 Kasım 2016, 21:02:12 »
bu yazdıklarınızın benzerlerini bende yaşadım... kışın çat ayazda bile (-2 ila -10 derecelerde) 32 gr atıyorum... çokta güzel verim alıyorum...
Ben yerli tüfeklerle bi çok avı öldüremiyordum... Brownıng, Beretta, Benelli gibi tüfekler çok fark ediyor yerli tüfeklere göre...
Yener Bey Konya da 50-65 yaş arası ördek kaz avcı abiler var bunlardan çok farklı şeyler öğrendim... Mesela bu abiler 30 gr 7 numara fişekten başka fişek atmazlar, marka önemsizdir.... kullandıkları tüfekler 66 namludur, 5 numara şoktan başka şok takmazlar, her avda...
30 gr 7 no saçma ile 5 no şok takarlar... yalnız tüfekleri kalitedir... yaptıkları avlar; keklik, tavşan, tahtalı, ördek ve kaz...
 atış mesafeleri fazla uzak değil... 25-30 metre ama kaza  ne kadar yakın atılabilir ki...
 Biz 34 gr 5 no atardık bu avlara... Bu adamlarla tanışınca çok şaşırdım meğerse ben hiç bir şey bilmezmişim dedim... Bahsettiğim kişilerden biri Yılmaz Abi namı diğer Böcü dür lakabı... Konyalı avcı olupta bu adamı bilmeyen yoktur... Bu bahsettiğim Yılmaz Abinin bir günde 102 kaz rekoru vardır çok eskiden ve bu 102 kazda 30 gr 7 no saçma ile vurulmuştur... asıl şimdi bak muhabbete... ne remingtonlar ne federaller ne wincsterler atılacak kaza üüüü üüüüf.... İnanamayan konyalı herhangi bir av bayiyi yada avcılar kulübünü arayıp sorabilir...
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı Menderes NUR

• *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #42 : 10 Kasım 2016, 10:00:37 »
Selamlar,

Bir çok arkadaşın da belirttiği gibi o mesafelerden av vuruluyor vurulmasına ama o kadar çok fişek atıyoruz ki farkında olmuyoruz. Vurunca da hemen o vuruşu baz alıyoruz her avımızda. 2 Yıl boyunca ördek avlarımda Vinci kullandım. Tüfeğin farkını hava sıcaklığı -10 ve altında iken anladım. 32 gr 6 no sipe ile duble atışla boz ördek ve dişisini ele geçirdim ki mesafe de hatırı sayılır bir mesafe idi. Ama o tarihten bu zamana kadar bir daha o tür bir hava denk getirip de avlanma fırsatım olmadı. Yani şahsım adıma belirtmem gerekirse senede kaç defa hava o değerlere düşecek, av gününe denk gelecek ve ben ava gideceğim. Ben de tüfeği değiştirerek stoeger alıp ve ördek avı malzemelerine parayı yatırdım.

Saygılar.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 10 Kasım 2016, 11:48:37 »
Zaman zaman bu mesafelelerden av hayvanları vurulabilmektedir.

Üveyik bıldırcın açık arazide çulluk gibi avlar 6 no gibi saçmayla eğer grupmana sokulursa vurulabilir.
Ancak bu mesafede avı cansız ele gecirebilmek  neredeyse çok zordur.

Tahtalı ,ufak ördek ,büyük ördek familyasından bir kuşu 50 mt civarında vurabilirsiniz.

Ancak 6 numara ve standart kurşun saçmayla epey zor.

Hatta çok  çok zor.

Burada verilen mesafelerde ya yanlış yada hatalı ölçüm  yapıldığını düşünüyorum.

45 50 mt  mesafede en az 5 bence 4 no dan daha ince saçma atmamak gerekir.

Hatta tüfeğinizin grupmanına güveniyorsanız daha iri saçma da atabilirsiniz.

6 numarayla güzel tahtalı avı yapılır.

30 mt civarlarında.

Daha uzak mesafeler için tavsiye etmiyorum....

« Son Düzenleme: 10 Kasım 2016, 11:50:44 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Selim UYGUN

Çevrimdışı Yener KAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 10 Kasım 2016, 12:29:03 »
  perazzi  76 namlu fix şok
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 10 Kasım 2016, 12:49:36 »
Siz bu video ya bakıp aldanmayın.

Biz bu kadar tahtalı rüyamızda bile göremeyiz.
Popülasyon çok adamın  kuş kaçıracağım kaygısıda yok.

Ve adam da bizim gibi amatör değil.

Bu adamdan çok daha uzak mesafelerde  plak vuran atıcı video su  seyretmistim.

Ancak onu bu sitede yayınladıktan sonra millet 100 mt mesafelere bile  rahat rahat tüfek atmaya kalkar.

Dünyayı yeniden kesfetmeye gerek yok.

45 50 mt vuruşların çoğu bizim gibi amatör atıcılar için şanstan öte değil..

Birde 6 no saçmaysa büyük şans...
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Selim UYGUN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #46 : 10 Kasım 2016, 13:12:37 »
Siz bu video ya bakıp aldanmayın.

Biz bu kadar tahtalı rüyamızda bile göremeyiz.
Popülasyon çok adamın  kuş kaçıracağım kaygısıda yok.

Ve adam da bizim gibi amatör değil.

Bu adamdan çok daha uzak mesafelerde  plak vuran atıcı video su  seyretmistim.

Ancak onu bu sitede yayınladıktan sonra millet 100 mt mesafelere bile  rahat rahat tüfek atmaya kalkar.

Dünyayı yeniden kesfetmeye gerek yok.

45 50 mt vuruşların çoğu bizim gibi amatör atıcılar için şanstan öte değil..

Birde 6 no saçmaysa büyük şans...

adam 5 no 34 gr atıyor ve bu adam dünyanın en iyi atıcısı ödüllerini yazsak burda roman olur =) videoda attığı mesafelerde öyle 50 mt ler filanda değil çoğu yakın geçiyor kuşların =)
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Yener KAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 10 Kasım 2016, 13:31:27 »
demekki tüfeğin arkasındaki kişi önemli. 30 metre mesafeden  5-6 numara  saçma  ile vuramayıp sorunu hava  şartlarına  bağlayarak olmuyo bu işler..
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #48 : 10 Kasım 2016, 20:29:16 »
   Tahtalıya atış mesafesi çoğunlukla 30-60metre arasıdır. 50metrede vurabilirsiniz 30metrede de... Atıcının yeteneğine kalmış. Kendi sıkılarımla 60metrelere kadar atabiliyordum rahat rahat. Fişeğe ve kendine güvenen atar ve zamanla düşürmeye de başlar. 150m gibi mesafelerden tahtalı vuran gördüm. Ağzım açık bakakaldım. Çok yakın arkadaşım, "ne atıyorsun?" sorusuna "7/0" cevabı gelince alay ediyor diye biraz kalayladım. Sonra gerçekten öğrendim BP 7/0 atıyormuş. Gün sıkıcı ise uzak mesafelere güvenli bölgelerde atılabilir. Kendim de denedim işe yarıyor kalabalık sürülerde.. Aynı arkadaş Benelli ile 02-3 no arası karışık atarken ben 6 numara ile ondan daha uzak mesafelerden tahtalı aldım kaç kez..
     5-6 numara deyipte geçmemek gerek, tüfeğin iyi grupmanı vardır.... Eskiler gibi söyliyeyim; Kılavuz gelmiştir hayvana düşer  ;D İşin sakası bir yana 40 metreden fazla mesafeye atmayanlara şaşırıyorum. Millet 90 yard mesafeden Trap plağı vuruyor... Bu insanlar yetenekli de siz değil misiniz? Kullandığımız şey tüfek arkadaşlar, su borusu değil...  Sulak bölgelere denk gelirseniz 50-60 metrelerde tüfeğiniz neler yapıyor deneyin bence..
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #49 : 10 Kasım 2016, 20:47:51 »
Cüneyt Beyin dediklerine katılıyorum... Uzak mesafelerden ölü düşürdüğüm kuşlara bi işaret koyarım av bitince ilk işim onları yolup incelemek olur.... Bunu sizede tavsiye ederim... Çok tecrübe katıyor...
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA