Gönderen Konu: Internet üzerinden av köpeği satmak yasakmış,doğrumudur mudur?  (Okunma sayısı 471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kadir MIZRAK

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Bugün Facebook üzerinden bir avcı grubunda şöyle bir paylaşım okudum:

⚡ÖNEMLİ UYARI⚡
Değerli üyelerimiz 5996 Sayılı kanuna göre evcil hayvanların internet üzerinden satışı yasaktır. Av köpeği de buna dahildir. Geçen gün bu konuda yazılan bir ceza için ilgili makamlarla görüşerek tam bir bilgi istedim. Şikayete konu olan satış EGM siber suçlar bürosu tarafından kişiye ait sosyal medya hesabı inceleniyor Siber Suçlar alım satım yazısını gördüğü anda Tarım İl Müdürlüğü Veternerlik personeline gereği için bilgi verip ceza onaylanıyor. Ceza tutarı 3034 lira. Bu tür bir cezaya maruz kalmamak adına lütfen sosyal medya hesaplarınızdan köpeğim satılık, ücret dahilinde sahiplendirilecek şeklinde paylaşım yapmayınız.
Cezaya itiraz süresi 30 gün olsada itiraz bulunan ceza mahkemelerce %90 oranında itiraza red vermiş. Bu konuda hassasiyetinizi rica ediyorum.

• Typhoon f12
  • Retay masai mara
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ Mersin

Çevrimdışı Murat PAKEL

• *
internet üzerinden her türlü evcil hayvan satışı yasaklandı. sadece petshop yada resmi üreticilerden satış yapılabilir. genelde şikayet olmazsa ses çıkartmıyorlar ama denetim var. bazı kişiler ciddi rakamlara yavru sattığı için vergi de kaçırmış oluyor. o yüzden satış değil sahilendirme diye ilan açılıyor
  • Saint etienne darne çifte
  • Simson Suhl
  • Huğlu 104a/ Seçkin S3 superpoze
  • Özkanlar FX015
  • Akdaş AG 212
  • English Pointer
Murat PAKEL
1975 İZMİR