Gönderen Konu: vajinadan kan ve iltihap gelmesi  (Okunma sayısı 6188 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şafak SARIDAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
vajinadan kan ve iltihap gelmesi
« : 04 Eylül 2013, 11:04:15 »
Köpeğimin vajinasından iki üç gündür kan geliyordu dün akşam ve bugün  sabah iltihap akıntısı olduğunu farkettim. Bu neden kaynaklanır ve ne yapmam gerekir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
1988 BOLU

Çevrimdışı Mehmet YILMAZ

• *
Ynt: vajinadan kan ve iltihap gelmesi
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2013, 11:31:02 »
köpeğiniz yakın zaamanda doğum yaptımı acaba benim başımada doğumdan 10 gün sonnra geldi veterinere götürdüm antibiyotik tedavisi ile geçmişti ama farklı bir durum varsa acele edin veterinere götürün derim g olsun
Mehmet YILMAZ1979 Denizli ikamet Afyon

Çevrimdışı Şafak SARIDAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2013, 11:50:02 »
öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Köpeğim doğum yapmadı. Daha 4 aylık araştırmalarıma göre ya böbreğinde taş var yada idrar yollarında enfeksiyon ama tedavi yöntemi hakkında hiç bir şey bulamadım. Bulunduğum yer küçük bir yer olduğundan bu konuda yeterli bilgiye sahip veterinerde yok o yüzden kendi imkanlarımla araştırmalarımla tedavi etmeye çalışıyorum
1988 BOLU

Çevrimdışı Mehmet YILMAZ

• *
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2013, 13:21:28 »
öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Köpeğim doğum yapmadı. Daha 4 aylık araştırmalarıma göre ya böbreğinde taş var yada idrar yollarında enfeksiyon ama tedavi yöntemi hakkında hiç bir şey bulamadım. Bulunduğum yer küçük bir yer olduğundan bu konuda yeterli bilgiye sahip veterinerde yok o yüzden kendi imkanlarımla araştırmalarımla tedavi etmeye çalışıyorum
size bir veterinerin telefonunu vereyim isterseniz nevzat algan 0543 924 11 74( umarım yanlış no değildir) diye durumu anlatırsanız  belki ilaç ismide verebilr ama köpeğiniz 4 aylıksa ve vajınadan kan gelişyorsa iştahı da yoksa su bile içmiyorsa aklıma kanlı ishal geldi umarım değildir  size tlf da yardımcı olabilir inş
Mehmet YILMAZ1979 Denizli ikamet Afyon

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• *
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2013, 13:27:06 »
Durum ciddi gibi sakın ihmal etmeyin bir an önce veterinere gidin

Çevrimdışı Hüseyin ÖZCAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2013, 13:31:18 »
ARKADAŞLAR BEN SAĞLIK MEMURUYUM VE 2 YIL KADAR VETERİNERLİK İLE İLGİLİ BİR BÖLÜM OKUDUM.KANLI İSHALDE VAJİNADAN AKINTI GELMEZ O KONUDA EMİN OLUN, KANLI İSHALDE AKINTI VE KAN GELECEKSE MAKATTAN GELİR VE KÖPEĞİN DIŞKISINDA MÜKOZ DENİLEN SÜMÜKSÜ AKINTILAR GÖRÜLÜR.İDRAR YOLU ENFEKSİYONU VEYA FRAKLI BİR GENİTAL BÖLGE ENFEKSİYONU OLMA İHTİMALİ YÜKSEK.KÖPEKTE HİÇ DENEMEDİM AMA İNSANLARDA KULLANILAN "GENTA" İSİMLİ BİR AMPUL VAR ZANNEDERSEM KÖPEKTE DE İŞE YARAR.KÖPEK 4 AYLIK OLDUĞUNA GÖRE BU İĞNENİN 40 MG OLANINDAN ALIP KULLANABİLİRSİN.BENZER SIKINTI KIZ ÇOCUKLARINDA OLDUĞUNDA BU İĞNE ÇOK İŞE YARAR.BEN KENDİ KÖPEĞİMDE ÇOK KEZ İNSANLAR İÇİN KULLANILAN İLAÇLARDAN KULLANDIM (GÖZ DAMLASI-ANTİBİYOTİK VS.) VE FAYDASINI GÖRDÜM.ÇÜNKÜ SONUÇTA ENFEKSİYONA SEBEP OLAN, HASTALIK YAPAN MİKROORGANİZMALAR GENELDE ORTAK, İNSANDA İŞE YARAYAN İLAÇ HAYVANDAKİ MİKROORGANİZMAYIDA ÖLDÜRMEYE YARIYOR.
1979-Balıkesir

Çevrimdışı Şafak SARIDAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2013, 15:02:49 »
şu an için iştahında ve yemesinde bir sorun yok  çokta hareketli. durum böyle olunca herhangi bir ilaçla mudahaleyede korkuyorum acaba biraz daha beklesem kendi kendine bir iyileşme gerçekleşir mi diye . Ama iki gün daha böyle devam ederse "genta" yı denerim bi veterinerede danştıktan sonra. teşekkür ediyorum bilgilendirmeleriniz için.
1988 BOLU

Çevrimdışı Hüseyin ÖZCAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2013, 15:11:54 »
"GENTA"DAN YANA HİÇ ÇEKİNMEYİN DERİM, ÇÜNKÜ İLAÇ İDRAR YOLLARI, SİNDİRİM SİSTEMİ VE AYNI ZAMANDA YUMUŞAK DOKU ENFEKSİYONLARINA ETKİLİDİR.YAN ETKİSİDE YOK DENECEK KADAR AZDIR, ÖZELLİKLEDE O DOZLARDA.TABİİ TERCİH SİZİN AMA ENFEKSİYON İLERLERSE DAHA YÜKSEK DOZLARDA KULLANMAK ZORUNDA KALABİRİSİNİZ.DEDİĞİM İLAÇ "GENTAMİSİN" DİYE BİR ETKEN MADDE İÇERİR, EĞER VETERİNER BİR İLAÇ ÖNERİRSE ETKEN MADDESİNE BİR BAK.GEÇMİŞ OLSUN TEKRAR.
1979-Balıkesir

Çevrimdışı Şafak SARIDAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2013, 18:01:54 »
teşekkür ediyorum. Veteriner olan bir arkadaşım vardı bugun onunla görüşme şansı  yakaladım Animar diye bir ilaç önerdi onu kullanmaya başlayacağım yarından itibaren, kısa sürede etkisini göreceğimi söyledi. Tedavi sürecinde sizlere tekrar bilgi veririm olum yada olumsuz. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara da bir faydamız dokunur belki.
1988 BOLU

Çevrimdışı Vet.Hekim Kaya GİRAY

• *
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2013, 15:58:40 »
 idrar yollarında taş veya bir idrar yolu enfeksiyonu olabilir hastayı görmeden bir şey söylemek mümkün değil en doğrusu bir hekime göstermeniz.  idrar yaparken hayvanda biz zorlanma, durgunluk, iştahsızlık, aşırı su tüketimi gibi bir bulgu var mı?
                                                     geçmiş olsun
Kaya GİRAY(Veteriner Hekim)
1982 (İnegöl/BURSA)
05365548350

Çevrimdışı Şafak SARIDAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 22 Eylül 2013, 15:05:01 »
öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. iştahı çok iyi, hareketliliğinde de bir sıkıntı yok çok yaramaz. "Animar" adlı bir ilaç uyguladık. Şuan kan gelmiyor, iltihap akıntısı var ama gün geçtikçe o da azalıyor. 
1988 BOLU