Gönderen Konu: cin olmadan adam çarpmak bumudur budur.  (Okunma sayısı 4742 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • *
    • www.vurucuav.com
cin olmadan adam çarpmak bumudur budur.
« : 12 Ekim 2012, 00:56:15 »
Değerli avlak müdavimleri epeydir yoktum o bakımdan öncelikle selamlar .
Epeydir yazmıyorum  niye diye sorarsanız  yada  sen kimsin yazsan ne olacak diye sorarsanız ,
işimiz av tüfeği üst sınıf imalatı tamiratı vs niye yazmıyodum derseniz baktım baktım  bazı ticari pervasızlar bana ve benim gibilere ahkam kesiyolar ve bunlara  yönetim olarak bir çözüm bulunamıyor .Bende yazmamaya karar verdim daha doğrusu bu kadar ticari pervasızlığın arasında bizim yada genel  doğrular baktımki yalan olmuş eyvahhh.
Neyse şimdi  illaki yazma gereği duydum niye derseniz artık bu ticari pervasızlığın yada adına ne  dersek  diyelim daniskası başıma geldi bizzat  sesli  sesli,telefonla  yani ve pes artık  dedim .
Konuya gelirsek  sizden iyi olmasın bir  dosta  tek tetik  üzümlü av tüfekleri kooperatifi poze arıyoruz   arkadaşın bu  ilanını  gördüm  aradım .
Adı geçen tüfek budur.
Linki:http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,154789.0.html

ÜZÜMLÜ KOOPARATİF SÜPERPOZE TEK TETİK
« : 08 Ağustos 2012, 08:40:18 »Alıntı Markası      :..............ÜZÜMLÜ

Modeli      :..............SÜPERPOZE

İmal Yılı      :..............

Fiyat ZORUNLUDUR   :.............. 600 TL

Çap      :..............12

Fişek Yatağı   :..............70

Namlu Boyu   :..............71

Yedek Namlu   :..............YOK

Şokları      :..............ÜST 1 ALT 3 YILDIZ

Ağırlığı      :..............3400 KG

Durumu (değişen parça, çatlak v.s)   İPCİK EL KUNDAĞI BOYALI

özellikleri (tek tetik, ejektör v.s.)   :TEK TETİK SELLEKTÖRLÜ

Kimden Alındığı   :..............

İhale yolu ile alındı ?:  Evet

Ruhsat Sahibinin Ad Soyadı :.............. HACIOĞLU AV BAYİ

Bulunduğu İl   :..............ORDU

Satan İle İletişim   :..............  HALİL KARADENİZ 0537 3872201

TÜFEK ÇELİK KASALIDIR TEK TETİK SELLEKTÖRLÜDÜR DİPCİK VE EL KUNDAĞI BOYANDI

ilandada  görüldüğü üzere  dipçik el kundağı boyalı  çelik kasa  deniyor .Satıcı  halil karadenizi aradım  görüştük  dipçik el kundağı boyalı  yazmışın ama  değişmiş  dedim  yok  dedi  illa  orjinal  ded  ,kardeşim  değişmiş  üzümlü  kooperatifin  kendine has  tarzı  değil  vs  dedim ikna etmeye çalıştım ki  bu  adam  av  bayiii. hayır  illa  orjinal  dedi  :))))
Sen  nerden  arıyosun  diye  sor  bana  dedim ,sordu  konya  üzümlü  dedim  o  tüfeği  biz  imal  ettik  dedim  yanlış konuşuyosun yada  bilmiyosun  yok  dedi  ben  en iyisini  bilirim  orjinal  dedi  inanmazsan  gel  bak  dedi,biz az biliyoruzya tüfeği onlar yapmışya  orduya gidecekmişiz:)))resimlerde  görünüyor dipçik el kundağı formu  desemde ikna  edemedim orjinal dedi bak  dedim  yanlış biliyor yanlış konuşuyorsun yazarım ilanının altına dedim insanları yanlış bilgilendiriyorsun yada yanıltıyorsun ve  en  son  senin niyetin ne diyerek  telefonu yüzüme kapattı .Daha tüfeğin fiyatını sormadık :)))
Tüfeğin orjinal olması gereken dipçik el kundağı  resimdeki  gibidir . Hepiniz hatırlamışınızdır .

Bende bu sektörün taaaa içindeyim daha hiç kimseyi bırakın yanıltmayı çoğuna acizane uygun çözümler sunduğum olmuştur .Telefonla dakikalarca zaman olmadığı halde  ticari kaygım olmadan bilgi amaçlı görüştüğüm olmuştur ,asla kimsenin yüzüne telefon kapatmamışımdır .Bu arkadaşın yaptığı sektör içinde var olan cin olmadan adam çarpmak zihniyetinin  açık bir tezahürüdür .
Bunları yazdığım için sizinde belki farkında olduğunuz yandaş medyası vs vs  diyeceklerdir sorun  değil.
Arkadaşlar sizler  zaten  eşinizden çocuğunuzdan ordan burdan  artırmaya çalıştıklarınızla bu  av hobinizi sürdürmeye çalışıyorsunuz ,bu tiryakiliği idame ettiriyorsunuz bu  ve  bu  gibilere  lütfen aldanmayın ,çok dikkatli olun .
not olarak  arkadaşlar  biyerlerden  selam edip ,sunu  yaparım  bunu  iyi yaparım ,ilaki beni arayın deyip  reklam  vs  yapmıyorum .Bu  cinliği bana  yapan  bilmeyene  neler  söyleyip  yanıltmazki.
Sağlıcakla kalın
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı T.Levent SÜKAN

• *
Ynt: cin olmadan adam çarpmak bumudur budur.
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2012, 02:25:28 »
Siteye tesadüfi girmiştim  bu konuyu gördüm. Ve cevap yorumu yapma gereği duydum. Bende de 17 yıllık üzümlü kooparatifinin imal ettiği tek tetik enjektörlü, sellektörlü 76 namlu ( kaz avı için almıştım) 12 çap süperpoze av tüfeğim var. RAMAZAN AKNARÇAYIN  tarif ettiği  en altte ki  yanaklıklı dipçik ve kundaktandır.  Bu arada ÜZÜMLÜ KOOPARATİFİNEDE teşekkür ederim  17 yıldır kullandığım bu model s.pozem hiç bakıma gitmedi. Tek tetikte ve enjektörlerinde problem yaşamadım. Ayrıca yine üzümlü koop imalatı 30 yıllık çiftem var onunla da hiçbir problem yaşamadım onuda halen zevkle kullanıyorum. Üzümlüye Ankaradan selamlar.
Ankaralı avcı  Levent Sükan

photo storage
Yıl 1996 köpeklerim prens ve prenses

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2012, 05:11:02 »
üç numara beş numara kundaklardan bahsetmiyoruz,üçbin beşbin liralık tüfektende bahsetmiyoruz,alelade basit kundaklar,bu yüzden kundakların orjinal olup olmaması sadece bir ayrıntıdır... satıcı belki öyle biliyordur,yada şeklen sıra tüfeklerine uymasada belki zamanında özel yapılmıştır,pekçok avcı için farketmeyecek bir konudur...
buna bakarak bir esnaf hakkında olumsuz fikre kapılmak komik olur dogrusu..... rastgelsin....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2012, 07:57:57 »
Ramazan Bey, Halil kardeşimle aranızda nasıl bir diyalog geçti bilemiyorum. Ama kendisiniyle az biraz tanışmışlığımız var. Kendisi gayet dürüst, efendi ve saygılı bir kardeşimizdir. Kastettiğiniz türden bir kaygısı olacağını da sanmıyorum, zira kendisi Hacıoğlu av bayiinin bir çalışanıdır. İlandaki tüfeklerin satılmasının kendisine ekstra bir getirisi de yoktur.
Bence sizin konunuzda her iki tarafında haklı olduğu bir durum var. İlandan anlaşılacağı gibi, ilandaki tüfek ihaleyle alınmış. Halil kardeşim de kendl yaptırdığı işlemleri açık yüreklilikle yazmış. Tüfeğin evveliyatında sizin söylediğiz gibi bir durum veya özel yapım sözkonusu olabilir. Bunu da kimse bilemez.
M.Birol abimin dediğine de aynen katılıyorum.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2012, 09:00:38 »
Ramazan bey dün gece beni aradı telefonu açar açmaz konuya girdi bu dipcik el kundağı orjinal değil bunu değiştirmişsin dedi bende değiştirmediğimi ve boyandığını söyledim bu orjinal değil  dedi üzümlü kooparatifin kendine özgü bir dipcik kundak sitili var dedi bu tüfeğinde o zaman namlusuda orjinal değil kalın etli namlu ve kum boya yapılmış bende bu zamana kadar böyle bir namlu görmedim üzümlülerde çünkü kendim de üzümlü poze kullanıyorum çok farklı iki tüfekte bu kadar madem tüfekden anlıyorsunuz namluda değişmiş yan sanayi  birol abinin dediği gibi kaç numada kundakdan ve 2-3 binliralık tüfektenmi bahsediyorsunuz diye altı üstü üzümlü kooparatif  bir diğer konu tüfeğin fiyatı yukarıda sormadım diye yazmışsınız biraz da siz delikanlı olun ramazan bey fiyatında bir şey olmazmı dediğinizde olmaz hakan abime yani patronuma sormam lazım dedim bu tüfeği senmi satıyorsun patronunmu onun telefonu neden yazmıyor senin telefonun yazıyor bana bir dakika konuşma hakkı tanımadan fırçalayıp aşşaladınız bende sizin gibi bu tutumda bulunan kişileri muhatab almıyorum o yüzden telefonu kapatma gereği duydum muhatab olmam bunu kesinlikle söylüyorum siz müşteri gibi değil aşağılamak için aramışsınız beni ben HACIOĞLU AV BAYİSİNİN ÇALIŞANIYIM BENİM BU İŞTEN NE NE BİR ÇIKARIM NEDE MENFAATİM VAR AYRICA SATTIĞIM TÜFEKLERDEN PRİM DAHİ ALMIYORUM ELİMDEN GELDİĞİNCE AVCI DOSTLARIMIZA YARDIMCI OLUYORUZ BENLE ALAKALI BAŞKA ŞİKAYETİ OLAN VARSA BURAYA YAZABİLİR  ALTI ÜSTÜ ÜZÜMLÜ KOOPARATİF
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2012, 09:03:01 Gönderen: Halil KARADENİZ »
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2012, 09:56:51 »
Ramazan Bey, Halil kardeşimle aranızda nasıl bir diyalog geçti bilemiyorum. Ama kendisiniyle az biraz tanışmışlığımız var. Kendisi gayet dürüst, efendi ve saygılı bir kardeşimizdir. Kastettiğiniz türden bir kaygısı olacağını da sanmıyorum, zira kendisi Hacıoğlu av bayiinin bir çalışanıdır. İlandaki tüfeklerin satılmasının kendisine ekstra bir getirisi de yoktur.
Bence sizin konunuzda her iki tarafında haklı olduğu bir durum var. İlandan anlaşılacağı gibi, ilandaki tüfek ihaleyle alınmış. Halil kardeşim de kendl yaptırdığı işlemleri açık yüreklilikle yazmış. Tüfeğin evveliyatında sizin söylediğiz gibi bir durum veya özel yapım sözkonusu olabilir. Bunu da kimse bilemez.
M.Birol abimin dediğine de aynen katılıyorum.
Yukarıdaki yorumlara katılmakla birlikde..Halil Kardeşimden bende alışveriş yaptım ne dediyse malzeme elime ulaştığında o çıktı...Bir çok kişiyide hesaplı ve güzel tüfek sahibi yaptı.Siz yaşça büyük ve dediklerinizde haklı olabilirsiniz Halil de kendi yaptırdıklarını biliyor ve silah açıklamalarında yaptırdıklarını yazıyor.İhaleden önce tüfeğini kaptıran arkadaş tüfeğe ne yapmış ne bilsin Halil...sonra kimse kimseye zorla tüfek satmıyorki.
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 12 Ekim 2012, 10:10:46 »
Halil beye haksızlık yapıldığını düşünüyorum,,,satın alacak avcı bakar dipçiğine kundağına hoşuna giderse alır..Orjinal üzümlü olsa ne olacak farklı bi ceviz mi kullanıyorlar..Ustaların da dediği gibi tüfek bi B25 değil ki orjinalliğini tartışalım..
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #7 : 12 Ekim 2012, 10:13:32 »
Ramazan Bey ve Halil Bey;

Sürdürülebilir avcılık adı altında avcıların fikirlerinin alınmadığı,ve bizim adımıza istemediğimizi kanunların yasakların olduğu,avcıların birlik ve beraberliğe,bilgiyi paylaşmaya  ihtiyaç duyduğu şu günlerde ben ortada tartışma çıkıcak,yada eleştirilecek bir durum olmadığı kanaatindeyim..

Anlatılana göre ortada bir ticaret yok..Kandırılma yok..Zararlı çıkan birisi yok...Sadece telefonda konuşulan bir yanlış anlaşılma...

Ramazan Bey;huğlu tüfeklerinde kendi bölgesinde üretildiğinden ve kullanıcı ve tamirci olarak bilgili olduğundan dolayı bu bilgisini Halil Bey ile paylaşmış ve bilgilendirmek istemiş...

Halil Beyde; Tüfeğin ihale yolu ile alındığından yerli ve ucuz tüfek olduğu için fazla araştırmamış,incelememiş ve olanını bildiğini söylemiş...

Bu olayda birbirinizi suçlayacak,yada tartışma olacak bir durum olduğunu düşünmüyorum..Tüfek ilanlarıda zaten yoruma açıldı,gerekirse bu tarz konularda ilanlarda sitede beraber  paylaşım yaparız...Lütfen olayları kişiselleştirmeyelim...

« Son Düzenleme: 12 Ekim 2012, 11:35:53 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2012, 11:33:03 »
Ramazan Bey ve Halil Bey;

Sürdürülebilir avcılık adı altında avcıların fikirlerinin alınmadığı,ve bizim adımıza istemediğimizi kanunların yasakların olduğu,avcıların birlik ve beraberliğe,bilgiyi paylaşmaya  ihtiyaç duyduğu şu günlerde ben ortada tartışma çıkıcak,yada eleştirilecek bir durum olmadığı kanaatindeyim..

Anlatılana göre ortada bir ticaret yok..Kandırılma yok..Zararlı çıkan birisi yok...Sadece telefonda konuşulan bir yanlış anlaşılma...

Ramazan Bey;huğlu tüfeklerinde kendi bölgesinde üretildiğinden ve kullanıcı ve tamirci olarak bilgili olduğundan dolayı bu bilgisini Halil Bey ile paylaşmış ve bilgilendirmek istemiş...

Halil Beyde; Tüfeğin ihale yolu ile alındığından yerli ve ucuz tüfek olduğu için fazla araştırmamış,incelememiş ve olanını bildiğini söylemiş...

Bu olayda birbirinizi suçlayacak,yada tartışma olacak bir durum olduğunu düşünmüyorum..Tüfek ilanlarıda zaten yoruma açıldı,gerekirse bu tarz konularda ilanlarda sitede beraber  paylaşım yaparız...Lütfen olayları kişiselleştirmeyelim...

« Son Düzenleme: 12 Ekim 2012, 11:35:37 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2012, 12:12:19 »
Ramazan bey,Halil'i tanırım bilerek ve isteyerek hiç kimseyi kırdığını şu güne dek görmedim.Ancak insanoğlu bazen hata yapabilir bu onun sahtekar yada cin olduğunun ıspatı olamaz.Yukarıda  bir çok forum kullanıcısı da ziyadesi ile aynı fikri beyan etmiş.Bence takındığınız tutum ve uslup doğru değil haaaa siz bu tüfeğin resmini gördünüz ve beğenmediyseniz yada sizin dediğiniz kriterlere uygun değilse almazsınız olur biter.Sonuçta sahtekarlık yapacak biri o tüfeğin resmini de oraya koymaz.Kendisinin bu işten bir lira menfaati olmadığını ve Hacıoğlu av bayiinde bir çalışan olduğunu bilmenizi isterim.Bence Halil Karadenize bir özür borçlusunuz.Kalın sağlıcakla

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #10 : 12 Ekim 2012, 12:27:04 »
Konunun tarafları cevap hakkını kullandıkları için, gereksiz polemiklerin olmaması adına,tarafların anlayışına sığınarak konuyu kilitliyorum. Bu konuda söylecek sözü olan Dostlar özel mesajla gönderirlerse konu altına eklenecektir.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK