Gönderen Konu: Bu işin tadı kaçtı. Hadi size eyvallah, yolunuz açık olsun.  (Okunma sayısı 1770 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat PAMUK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Arkadaşlar Ben RIDVAN KOCATAŞ. Adanada olduğumdan dolayı vede sitedeki moderatör zatların birisinin canını sıktığımızdan dolayı uzaklaştırma aldığımdan dolayı Murat arkadaşımın kullanıcı adıyla mesajımı bu isimden yayınlıyorum. Sağolsun..

Arkadaşlar uzun zamandır polemikler atışmalar tartışmalar vs var. Bunlar olacak ve olmaya da devam edecektir. Arkadaşın birisi çıkıyor ırk karalaması yapıyor, kimse müdahale etmiyor. Ama nedense karalama yapılan ırkın sevenleri ellerindeki ırkı koruma ve kollama konusunda savunmaya geçince moderatörler tarafından konular kilitleniyor ve ikazlar yapılıyor. SEZONDAN KIRINTILAR ve PARSLA ÇULLUĞA DEVAM GÖZÜMÜZ YOLLARDA konularında olduğu gibi.
Bunun nedeni bu zamana kadar yapılan karalamalar ve kışkırtıcı mesajların tek taraflı olarak devem edeceği ama uzun zamandır devam edegelen restleşmenin gerçekleşmek üzere olması ve bunun neticesinde ortalığın çok fena şekilde karışacak olması.. Tarih yakın..
Meselenin evveliyatı nedir bilmiyorum, geçmişte neler oldu gibi bir özel mesaj yerine moderatör beyden benle sorunununmu var, yaptırım uygularım gibi tehditkar ikazlar devam ediyor.
Netice-i meram olarak bana ikazlar yada sınırımı belirtici mesajlar gönderilmesine gerek yok. Zamanında bende moderatörlük yaptım ve haddimin sınırımın yada mesajlarımdaki ifadelerimin hangi boyutlara gidebileceğini çok çok iyi bilmekteyim.
Üyeliğimi kendim silmiyorum.Moderatör bey kendi ifadeleri ile bir tık ile silecekse silsin. Ama paylaşım yapmayı bırakıyorum. İyi yada kötü, olumlu olumsuz mesaj yazmıyorum. Yolunuz açık olsun. Konunun bu aşamaya gelmesine neden olan maç hakkında da inşallah kazasız belasız bir yarışma olmasını temenni ediyorum. Seven yada sevmeyen hakkım varsa helal olsun..

.Şayet sözünüzde dururda yaptırım konusunda gereğini kendiniz yaparsanız şahsen memnun olurum...

Alkan bey hem sizi hemde bu işe öncelik etmenizi isteyenleri sevindirmiş olmamda ayrı bir mutluluk. Taraflı tutumunuz için tebrikler.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2013, 19:34:37 Gönderen: Murat PAMUK »
Murat PAMUK
1988 - Adana

Çevrimdışı Murat PAMUK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Ynt: Bu işin tadı kaçtı. Hadi size eyvallah, yolunuz açık olsun.
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2013, 19:31:22 »
Ayrıca Muratta diyorki söz hakkı verdiğimden dolayı benide uzaklaştırmaları gerekiyorsa yapabilirmişsiniz Alkan bey. Nede olsa elinizin altında. Bir tık uzakta dimi
Murat PAMUK
1988 - Adana

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2013, 19:50:31 »
Forum kuralları gereği konu kişiselleştiği için kilitlenmiştir. Alkan bey gerekli açıklamayı yapacaktır.
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #3 : 07 Şubat 2013, 22:58:38 »
Sevgili Dostlar, Değerli Üyeler...
Bakıyorum da Rıdvan KOCATAŞ Bey zeytinyağı yüzeye çıkmış, agresifliğine ve Forum Kurallarını hiçe saymaya devam etmektedir.
Aylardır tartışılıp durulan, ancak karşılıklı kırgınlıklar dışında bir arpa boyu yol alınamayan konulardan bir tanesi bu
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,156870.msg1114448.html#msg1114448

Rıdvan Beyin uzaklaştırma almasıyla sonuçlanan son konu da bu
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,160042.msg1116253.html#msg1116253

Her iki konuda da Rıdvan KOCATAŞ'ın agresifliğini saymazsak, Ufuk Beyin iyi niyetiyle birlikte, şimdilik orta yol bulundu ve devam etmekte...
http://www.avlakforum.com/forum/index.php?action=profile;area=showposts;u=21036
Bu da Rıdvan KOCATAŞ'ın profili. Eğer, profilini ve  paylaştığı konularıinceleyecek olursanız bu arkadaş hakkında iyi kötü bir fikir sahibi olabilirsiniz...

Bunlarda Rıdvan KOCATAŞ'ın yarattığı gerginlik artmasın diye sildiğim konular ve görmezden gelmeye çalıştığım mesajları...
İlk Uyarım ve Rıdvan KOCATAŞ'ın cevabı

[/size][/color]

Önceki konunun devamı yada oralara çekilebilecek nitelikte konu açılmamasını özellikle rica etmiştik. Sanırım meramımızı tam olarak anlatamadık.
Görüyorum ki konu kaldığı yerden devam edecek gibi...
Bu konuya mesaj yazan yada yazacak olan her iki taraftan da ricam; kişileri tahrik ve rencide edici, kendini-köpeğini-tüfeğini-köpeğinin ırkını vb. aşağılayıcı mesajlardan kaçınılması. Sitede tatsızlık ve huzursuzlukların çıkmaması...

SİTE YÖNETİMİ OLARAK SİTE İÇİ HUZURA VERDİĞİMİZ ÖNEM HEPİNİZİN MALUMUDUR. SİTE İÇİ HUZURU BOZUCU MESAJ YAZAN ÜYELER HAKKINDA FORUM KURALLARI EKSİKSİZ UYGULANACAK, DURUMLARI SİTE YÖNETİMİ TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLECEK, GEREK GÖRÜLÜRSE ÜYELİKLERİ SONLANDIRILACAKTIR. BİLGİNİZE...
KEYİFLİ PAYLAŞIMLAR...

Alkan bey bu konuda mesajlar açıldı kiltlendi daha çok konu açılacak haberiniz olsun. Nedense moderatorlerimiz  konu bu aşamaya gelinceye kadar şahıslar sizin tabirinizle ellerimizdeki köpeklere laf atıncaya kadar sessiz kalındı şimdimi jeton düştü.? Alkan bey elinizden ne geliyorsa yapın. Bende bu konuda elimden ne geliyorsa yapacağım. Bu zamana kadar ses yok iş tam bizim lehimize dönecek moderatörler görevlerini hatırlayıverdi nedense..

Bizde zamanında moderatorlerden çok rica etmiştik. Elimizdeki ırklara laf atıldığı zaman müdahale etmiyorsunuz. Savunmaya geçtiğimiz zaman ortalık hararetlendiği zaman müdahale ediyorsunuz diye ama nedense bizde  meramımızı tam olarak anlatamıyoruz. Tek taraflı gibi algılanan yönetiminizde işinizi iyi yapamıyorsanız Tuncay hocaya istifa mesajınızı gönderin. Millet konuşsun konuşsun sıra bize geldimi ikaz.. Birde sonunda keyifli paylaşımlar diye mesaj atıyorsunuz. Asıl keyifli mesaj atma zamanı yaklaştı.

Bu konuda hakkında çok ağır mesajlarım olacaktır. Pazar gününü bekliyorum bende. Sitedenmi atacaksınız ne yapacaksanız yapın. Sağda solda atanlar tüccarların maşası olanlar yazmaya ve karalamaya devam etsinler. Sizde fazla eleştiri almazsınız o takdirde..

Ve en son mesajı...
Neden siliyorsun Alkan bey,yaptırım konusunda gerekeni yapmanı istiyorum. Elinden geleni yapabilirsin.Bir zamanlar Adana valisi gösteriye karışan PKK yanlısı göstericilerin ailesini yeşilkart iptali konusunda uyarmıştı. Yaptırımınız nedir? Yeşilkart iptalimi yapacaksınız sizde. Hatta size bir iyilik yapayım siz o zahmete katlanmayın. Ben o yaptırımı kendim yaparım. Moderatörler taraf olmaya başladıysa bu işin tadı kaçmıştır demektir.

Bunlar da benim cevaplarım
Yukarıdaki uyarım her iki taraf için de yapılmış olup gayet açıkk.
Bunca işimin gücümün arasında, ne bu konuya taraf olmaya, nede kimseyle polemiğe girmeye, ne niyetim ne de vaktim var.
Benim için önemli olan tek şey çıkabilecek huzursuzlukların baştan önüne geçmek.
Forum kurallarını ihlal edenler hakkında forum kuralları uygulanacaktır. Bilginze...

Ufuk Bey; Az önce telefondan yazdığım için uzun uzadıya yazamadım.
Yazdıklarım doğrudan sizin mesajınızı kastederek yazmadığımı bilmenizi isterim. Ancak önceki konudan, bu konunun gideceği yeri de az çok tahmin ettiğimden uyarı yapma gereği hissettim. Nitekim yanılmadığımı görmekte de gecikmedim...
8-9 ay önce diye bahsettiğiniz konulardan haberdar değilim. Takdir edersiniz ki, hepimizin bu site dışında hayatımızı idame ettireceğimiz bir günlük yaşantımız var. Eğer bu konuda bana gelmiş bir şikayet olsaydı yada konu gözüme ilişseydi aynı uyarıyı yapacağımdan şüpheniz olmasın.
Bütün avcılık sitelerinde olduğu gibi bizim sitemiz de bir paylaşım sitesi. Elbette burada da paylaşımlar, tatlı atışmalar ve rekabetler olacaktır. Önemli olan bunu incinmeden ve incitmeden yapabilmek. İnanıyorum ki, sizin konunuzda iyi niyetli olarak açılmış bir konu. Ancak, önceki konudan da hepimizin malumu olduğu üzere bazı arkadaşlar tahrikkar ve hatta tehditkar mesajlarıyla konunun olmayacak yerlere gitmesine neden olabilmektedirler.
Bu nedenle; sizin de takdir edeceğiniz gibi bu konularda baştan gerekli uyarıları yapmak Site Yöneticisi olarak benim görevim.
Bizlerin de iyi niyetli olduğunu göstermek adına, İsteğiniz üzerine önceki konunun kilidini açıyorum, dilerseniz iki konuyu birleştirebiliriz de. Rıdvan Bey'in yukarıda bana yönelik olarak yazdığı mesajları da siliyorum ve şimdilik kendisine yaptırım uygulamıyorum.
İnşallah herşey gönlünüze göre olur...
Keyifli Paylaşımlar...

Rıdvan Bey, Kendini PKK yanlısı göstericiyle bir tutan birine benim verecek cevabım yok...Şayet sözünüzde dururda yaptırım konusunda gereğini kendiniz yaparsanız şahsen memnun olurum...

Ufuk Bey;özel mesajda da yazdığım gibi inanın çok yoğunum, şu anda hiç zamanım yok...
Ama benden tam olarak ne istediğinizi özel mesajla bildirirseniz, sırf sizin bu iyi niyetli ve yapıcı tutumunuz nedeniyle akşam ilgilenmeye ve elimden gelen bir yardım olursa yapmaya hazırım.

Son olarak sırf şahsi mesele gibi algılanabileceğini düşündüğüm için Rıdvan KOCATAŞ hakkında ısrarla yaptırım uygulamak istemedim. Ancak, yönetici arkadaşlarımız Forum Kurallarındaki ihlaller nedeniyle Rıdvan KOCATAŞ'ı yasaklamış. Ben de sonradan öğrendim.

Bunlar da Rıdvan KOCATAŞ tarafından ihlal edilen Forum Kuralları. Kendisi hakkında Forum Kuralları uygulanmış olup takdiri sizlere bırakıyorum...

Forum Kuralları 11. Madde gereği Murat PAMUK Beyin üyeliği de askıya alınmıştır...
FORUM KURALLARI HERKES İÇİN GEÇERLİDİR.......

Avcı Sayfası Forum Özel Kuralları:

1- Üyelerimizin köpek, tüfek, avcılık, v.b değerlerine yada sahip oldukları nesnelere karşı saygılı olunmalı, aşağılama yada hor görücü mesajlar yerine; açıklayıcı ve aydınlatıcı mesajlar yazılmalıdır aksi mesajlar silinecektir.

2- Forum geneline ve özellikle Yaşça büyük olan üyelerimize karşı hitabımızda daha dikkatli olmalı, genç arkadaslarımızada asla kusurlarında azarlayıcı itici tavırlar sergilenmemelidir Aksi mesajlar gerekirse silinecek yada teşhir edilecektir.

5- Yasalarla yasaklanmamış ancak etik olarak uygun bulmadıgımız mesajları öncelikle yöneticilere bildirmek ve silinmesini istemek hakkınızı kullanabilirsiniz.

2- Forumun sadece yöneticileri değil özellikle çok aktif üyeleri ve bütün üyeleride kural ve ilkelere sahip çıkmalı, uygun uslup ile yeni yada forum kullanma bilgisi az olan üyelerimize gerekli uyarıyı ÖZEL MESAJ göndererek rehberlik yapmalıdır.

AYRICA Genel Forum İlkeleri

1. Forum'da siyasi içerikli yazı,siyasi propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerlerini alenen aşağılayan mesajlar yazılamaz.

2. Forum katılımcıları yeni bir konu başlıgı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

3. Yöneticiler her yazılan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

10. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz !

11. Forum Yönetimi , aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir.Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa BAN edilirler.

13. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

14. Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

19. Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır !!! Kapatılan konularla ilgili PM veya Mail atılmamasını rica ederiz.

23. Herhangi bir alanda kişileri,kurumları,kuruluşları veya devlet'i küçük düşürecek resim,yazı,alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır.Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

25-Forumda, Yönetim,  Moderatör ya da Genel Moderatörlerce yapılan bir uygulamayı, Özel mesaj yada telefonla site yönetimine sormak yerine, direk siteyi veya yöneticileri suçlayıcı mesaj yazan üyelerin üyelikleri ilk etapta 10 gün, tekrarında 30 gün süre ile askıya alınacak, ısrarcı olan üyelerin üyelikleri silinecektir. Bilginize.

Özel Kural :

Sahte Ad Soyad  ile Foruma Mesaj Yazmanız Durumunda Hakkınızda Yasal işlem başlatılabilir.

Sonuç olarak; zaman buldukça ve elimden geldiğince tarafsız olarak görevimi yapmaya, Forum kurallarını uygulamaya çalışıyorum. Bunları yaparken de site içi huzuru korumaktan başka gayem de yok. Köpek almam, köpek satmam. Ne Drahtaarcıyım ne de Setterci. Rıdvan KOCATAŞ'la burada (Eşme/Uşak) düzenlenen bir yarışmada tanışmıştık. Bende beyefendi biri izlenimini bırakmıştı. Demek ki insanlar yanılabiliyormuş, yada sanal ortamda kendimizi kayebediyoruz. Bunun dışında konulara taraf olan kişilerle hiç bir tanışıklığım, muhabbetim yada husumetim yoktur. Takdir sizlerin...
Unutulmamalıdır ki bu sitede ben dahil kimse vazgeçilmez değildir. Yıllardır bu siteden kimler gelip geçti, ama avlakforum.com dimdik ayakta duruyor. Saygılarımla...
KEYİFLİ PAYLAŞIMLAR...
GEREKSİZ POLEMİKLERİN ORTAYA ÇIKMAMASI İÇİN KONU KİLİTLİ KALACAKTIR. KONUYA YAZMAK İSTEYEN DOSTLAR OLURSA BANA YADA DİĞER YÖNETİCİ ARKADAŞLARA MESAJ OLARAK GÖNDERİP, KONU ALTINA EKLENMESİNİ İSTEYEBİLİRLER
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2013, 23:56:56 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2013, 00:44:31 »
Bu sitenin yöneticilerinden Tuncay Hocam da, Burak Kardeşimiz de, ben de DD ile avlanan avcılarız.
Sadece bu açıdan bakılsa bile bizim DD ırkına karşı olumsuz bir bakış açısı taşımayacağımız açıktır.
Alkan Bey de Alman ırkı (kurzhaar) ile avlanmaktadır :)
Site yönetiminin DD düşmanlığı yaptığını söylemek  bence adil değil.
Kaldı ki her hangi bir ırk av köpeğine ya da sevenlerine kim neden düşmanlık gütsün ki?

Rıdvan Kardeşim benim hem hemşehrim hem sevdiğim bir arkadaşımdır.
Sanırım agrasif bir anına geldi yazdıkları.
Böyle sevdiğimiz bir kardeşimizin aramızda olması bizi hep mutlu etmiştir.

Bu tatsız olayın da karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde, güzellikle halledileceğini umut ediyorum.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2013, 00:58:34 Gönderen: Ramazan KİLLİ »
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK)