Gönderen Konu: huğlu eagle süper poze problemi  (Okunma sayısı 22517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
huğlu eagle süper poze problemi
« : 08 Ocak 2014, 18:43:43 »
Üstadlarım yaklaşık bir sene önce huğlu eagle 71 namlu poze aldım.Genellikle uçar avı yapıyorum.Bizim burada karatavuk ve kırcalı avı çok sık yapılır.Mevsime göre üveyik,tahtalı uçar avıda yapıyorum.tüm avlarda ortak bir problemim oluşuyor.Av ciddi derecede saçma almasına rağmen ya uçup gidiyor yada canlı düşüyor.Bu akşam üstü 1 kutu imrerial 30 gr bior tapa 8 no fişek attım inanırmısınız tüm kuşlardan tüy yağdı ama bir tanesi bile düşmedi.züberinden rc sine birçok fişek denedim sonuç hep aynı.ölü ele geçirdiğim av neredeyse yok.Sizden ricam bu ne anlama geliyor.fişeklermi problemli yoksa tüfek mi?.forumdan tüfeği kullanan birkaç abime sordum elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı ama sonuç değişmedi.
1985-balıkesir

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: huğlu eagle süper poze problemi
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2014, 19:04:57 »
bende üveyik ve bıldırcın hariç diğer avlarda hiç memnun kalmadığım için  sattım ama sana tavsiyem titanoyu bir dene  ;) ama randıman alamadığın fişekleride bir başka pozede dene mesela 103 fe  olabilir sorunun ne olduğunu anlamana yardımcı olabilir ;)
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2014, 19:11:10 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2014, 19:17:41 »
özgür abi onuda deniyeceğim,daha önce eski bir huğlu pozem vardı inan hiç fişek seçmezdi,bu nedir böyle anlamış değilim,işin kötüsü imkanım olsa hemen değiştiricem ama alıcı bulmakta zor iş.Ayrıca ne oluyor onuda anlamış değilim en az 3-5 saçma alan hayvan neden ölmez bu ne anlama geliyor onuda anlamış değilim.
1985-balıkesir

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2014, 21:09:25 »
Volkan bey sıkıntı silahın çok hafif olmasından kaynaklanıyor en başta 24 gr fişek at 28 grmı geçme dahada olmazsa silahta bi problem olabilir namlu içi çapı yada şoklarda ölçmek filan gerekir ama sen önce dediğim grmları at mutlaka. eski huğlu pozeniz en az 3300 gr ağırlığındadır fişek seçmemesi normal
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2014, 21:16:29 »
aslında dediğinizi denemedim ama düşük gramaj atmak aklıma geldi,birde öyle deniyeceğim,kendimde suç bulmak istiyorum ama 25 fişek atıp bir kuş düşürememek çok saçma geliyor,dün başlamış olsam bu işe anlayacamda.hepsi tüy savurdu düşen yok kaldı ki karatavuk dediğin hayvana 1 saçma bile yeter.
1985-balıkesir

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2014, 21:53:33 »
Volkan Bey profilinizde doğum yılınızı ve bulunduğunuz yeri eklerseniz seviniriz. Gördüğünüz gibi benim mesajlarımın altında bu ikisi mevcut. Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2014, 22:02:41 »
merhaba volkan bey attığınız fişeklerde bir sorun olduğunu sanmıyorum büyük bir ihtimimalle tüfeğinizde sorun var ben o fişeklerin hepsini üzümlü pozemde attım 28 gr da bile pert edemeyeceği kuş yoktu kundağınızın tam oturduğundan emin olun az bir barut gazı kaçağı bile pozenizde av üstündeki etkiyi oldukça azaltacakcaktır yada tüfeğinizi huğluya fabrikaya gönderirseniz belkide sorun şok larda yada çap ayarında olabilir belkide sorunu hemen çözerler
1985
BURSA

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2014, 22:10:48 »
volkan bey mrblar,ben de eagle kullanıcısıyım,ilk başlarda bu problemi ben de yaşadım,size önereceğim fişekleri bi deneyin,bıldırcın ve üveyikte kesinlikle fiochi bior tapa 28 gr 9 numara turuncu fişek bi tane bile canlı düşmedi,kan sıfır,tavşan ve keklikte de rc titanioyu deneyin bu fişekle 2 tavşan ve 1 keklik vurdum bu sene her iki avda da fitillemeler yaptı,31 gramı geçmeyin şahlanma yapıyor zaten keklik ve tavşanda 31 gra yeterli yalnız dediğim fiochiyi mutlaka deneyin tüfeğin keyfini çıkarın,
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2014, 22:14:31 »
volkan bey bu arada 1 ve 2 nolu şoklara hiç gerek yok en iyi grupmanı 4 nolu şokta yapıyor,alt namlu 4 üst namlu 3 nolu şok
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2014, 22:16:15 »
Bana yardımcı olmanız açısından durumu daha iyi izah edeyim.tüfekte başka bir problem daha var,dipçik boyu uzun geliyor.ama bu durumu tolere edebiliyorum,düşen kuşları inceliyorum üzerlerinde en az 3 saçma oluyor,eğer kuşun kafasına isabet etmediyse asla öldürmüyor.ölü olanların hepsi kafasından vuruluyor.gövdede saçma varsa yanına gittiğimde hayvanla yarım saat köşe kapmaca oynuyoruz.dipçik atış hatası muhakkak oluşturuyodur buna inanmamak mümkün değil,ama vurulan kuşları incelediğimde ölmesine yetecek kadar saçma mevcut oluyor.Dipçiği kestirip tekrar deniyeceğim.Ama sonucun pek değişeceğini sanmıyorum.yinede yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
1985-balıkesir

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2014, 22:19:51 »
Haklısınız selçuk bey zaten tüfek çok geç açıyor bunu farkettim  5-4-3 şokları kullanıyorum.dediğiniz markayıda deniyeceğim mutlaka.gerçekten tüfek çok keyifli buna katılıyorum diğer tüfeklerden en az yüzde elli oranında daha hızlı  savuruluyor.Birde şu problemi çözebilsem dahada keyifli olacakta
1985-balıkesir

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 08 Ocak 2014, 22:20:53 »
volkan bey sen dediğim fişekleri dene canlı düşerse burdayım :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 08 Ocak 2014, 22:23:46 »
geçen sene imperial ile vurduğum bir keklik ile ben de köşe kapmaca oynamıştım,olay fişakte malesef her fişek iyi gelmiyor eagleye,orijinal reminghtonlarlada iyi vuruşlar yapıyor ama o kadar para vermeye gerek yok kanımca,ben deneyemedim ama huğluya ait başka şok bulabilirseniz çevrenizden bir de o şoklarla deneyim derim,şoklar değiştiğinde sonucun değiştiğini forumda okumuştum,
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

The following users thanked this post: Ersin ERBİL

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 08 Ocak 2014, 22:26:05 »
volkan bey sen dediğim fişekleri dene canlı düşerse burdayım :)

bende burdayım hocam :) ona göre
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 08 Ocak 2014, 22:27:38 »
bende burdayım hocam :) ona göre
özgür abi sen hiç konuşma :) bu tüfeğin değerini bilmeyip ilk satanlardansın şu tiatanio ile uzak mesafeden vurduğunuz ördekten bahsetsene :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 08 Ocak 2014, 22:30:21 »
Valla ağzınızdan bal damlıyor hemen deneyeceğim,durumu size söyleyeceğim,bende satma eşiğine kadar geldim desem yalan olmaz inşallah sonuçlar değişir, ilginizden dolayı çok teşekkür ederim
1985-balıkesir

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 08 Ocak 2014, 22:30:23 »
volkan kardeşim benim sattığım eagele pozeyi alan arkadaşda sattı ne fiochisi  ne winchesteri kalmış oda çözümü satmakla bulmuş
Özgür ATAŞ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 08 Ocak 2014, 22:33:25 »
özgür abi sen hiç konuşma :) bu tüfeğin değerini bilmeyip ilk satanlardansın şu tiatanio ile uzak mesafeden vurduğunuz ördekten bahsetsene :)

bende titanoyu önerdim zaten bu tüfeğin en iyi verim alınabileği fişektir artı olarak namlu iç çapı 18.60 olarak biliyorum
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2014, 22:35:17 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 08 Ocak 2014, 22:35:31 »
volkan kardeşim benim sattığım eagele pozeyi alan arkadaşda sattı ne fiochisi  ne winchesteri kalmış oda çözümü satmakla bulmuş
tabi tabi vuramayınca kabahat tüfekte :) valkan bey sen dediğim fişekleri denemeden kesinlikle satma sonuçları da paylaş lütfen,özgür abiye bakma,sana eagleyi sat armsan al der birazdan,
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 08 Ocak 2014, 22:42:41 »
Mutlaka deniyecem zaten denemekten başka çaremde yok bu aralar  ;D
1985-balıkesir

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 08 Ocak 2014, 22:56:45 »
Mutlaka deniyecem zaten denemekten başka çaremde yok bu aralar  ;D
birde bu sezon ilk defa kullandığımız arkadaşla beraber tahtalı ördek keklik çulluk bıldırcın da başarılı sonuçlar aldığımız 30 gr meca bior deneyin
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 16 Ocak 2014, 15:34:39 »
söylediğiniz fişekleri deneme fırsatım daha olmadı ama 2 gün önce yiğenim elinde kalan 1 kutu bugatti isimli bizim buranın üretimi olan bir fişeği verdi dene dedi 28 gr 9 no bir fişekti.Daha önce ismini hiç duymamıştım,ümidimde yoktu açıkçası çok sıradan bir fişekti ama tüfekte inanılmaz bir sonuç verdi,vurduklarım anında vurulduğu yerde kaldı,sanırım fişek tüfeğime uydu,kuşları temizlerken 1 yada 2 saçma buldum,kanat ve bacak kırıkları olmasına rağmen hepsi cansızdı.hiçbirinde kanama dahi olmadı,hepsinde iç kanama vardı,tüyleri hayvanın içinden temizledim.Ama fişek acayip bir fişek 1 kutu attım namlu soba bacası gibi oldu,yanmamış barutlarla doldu,28 gr fişeğe görede acayip bir fişek aşırı sert,şimdilik beni tatmin etti sayılır,bu durumlar inanın çok acayip geliyor bana 25-30 tl verdiğin fişekten sonuç alamıyorsun gidiyorsun 10 liralık fişek işini görüyor ilk fırsatta söylediğiniz fişekleride deniyeceğim
1985-balıkesir

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 16 Ocak 2014, 15:49:57 »
özgür abi onuda deniyeceğim,daha önce eski bir huğlu pozem vardı inan hiç fişek seçmezdi,bu nedir böyle anlamış değilim,işin kötüsü imkanım olsa hemen değiştiricem ama alıcı bulmakta zor iş.Ayrıca ne oluyor onuda anlamış değilim en az 3-5 saçma alan hayvan neden ölmez bu ne anlama geliyor onuda anlamış değilim.

bende yeni 104A aldım aynı problemleri yaşıyorum..99 model 103D tüfeğim var hiç sıkı seçmez..yeni tüfeklerin namlu iç çaplarıyla oynanmış..namlu delmeyi ve kromlamayı beceremiyorlar..eski namlu ustaları yok artık..işde bu yüzden huğlunun çifte ve pozelerinde 2008 den sonraki modellerini tavsiye etmiyoruz..yeni modellerinde eagle olmuş , 103FE olmuş , 104A olmuş farketmiyor hepsinde aynı standart namlu var hangisini alırsanız alın vurmayacaktır..

siz yine köşe kapmaca oynayabiliyormuşsunuz karatavuklarla..ben dalda duran karatavuğa atıyorum ne marka fişek olursa olsun,ağaçtan düşüyor kuş ve öyle bir hızlı kaçıyor ki koştura koştura..yakalamak yaklaşmak ne mümkün..inanın bana uçsa daha yavaş gider.. ;D

dikkat ederseniz netde her yerde büyük heveslerle alınan huğlu 200ac çifteler , 103FE ler hemen satılığa çıkar oldu..ve yine dikkat edin hepsi yeni model tetik köprüsü ve açma mandalı beyaz olan komple beyaz kasalı tüfeklerdir..2008'den sonraki modelleri yani..eski model poze ve çiftelerini çok sık göremezsiniz satılık ilanlarında..dediğim yeni modellerden alıyor vatandaş bir kaç kere atıyor dalda duran kuşlara attığı kuş kaçınca ava götürmeye bile gerek görmüyor..tertemiz siliyor ve sıfır tüfek hiç kullanılmadı diye hemen satılığa çıkarıyor..bi sebebi olmalı değilmi..ihtiyaçtan satılık olsa avda kullanılması biraz yıpranması en azından dipçiğinde bile bir kaç çizik olması lazım..
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2014, 16:07:34 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 16 Ocak 2014, 17:47:32 »
Kesinlikle katılıyorum yepyeni huğlular satılık çizik bile yok üzerinde,illa memnun kalanlarda vardır.Ama büyük handikap bu.Şahsen bir daha tüfek alacak olsam yerli birçok markayı elerim kimse yanlış anlamasın bu güne kadar 5 tüfeğimin 5 ide huğluydu hepsi eski modelleriydi çok memnundum ama bu yeni nesillerde sanırım aynı problemler mevcut.Son denediğim fişekte randuman aldım sayılır imkanım el verse değiştireceğim yinede.
1985-balıkesir

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 16 Ocak 2014, 21:57:11 »
benim elimde 96 model bir huğlu çifte var o çok farklı ama :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR