Gönderen Konu: huğlu eagle süper poze problemi  (Okunma sayısı 22524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: huğlu eagle süper poze problemi
« Yanıtla #25 : 16 Ocak 2014, 21:59:17 »
ben eagleye 66 cm  4-2 sabit şoklu bir namlu yaptrıcam ramazan aknarçay ustaya o zaman her şey farklı olabilir,eaglenin tek sorunu avı canlı düşürmesi o da namludan çapsız bir şey işte :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #26 : 16 Ocak 2014, 22:05:27 »
söylediğiniz fişekleri deneme fırsatım daha olmadı ama 2 gün önce yiğenim elinde kalan 1 kutu bugatti isimli bizim buranın üretimi olan bir fişeği verdi dene dedi 28 gr 9 no bir fişekti.Daha önce ismini hiç duymamıştım,ümidimde yoktu açıkçası çok sıradan bir fişekti ama tüfekte inanılmaz bir sonuç verdi,vurduklarım anında vurulduğu yerde kaldı,sanırım fişek tüfeğime uydu,kuşları temizlerken 1 yada 2 saçma buldum,kanat ve bacak kırıkları olmasına rağmen hepsi cansızdı.hiçbirinde kanama dahi olmadı,hepsinde iç kanama vardı,tüyleri hayvanın içinden temizledim.Ama fişek acayip bir fişek 1 kutu attım namlu soba bacası gibi oldu,yanmamış barutlarla doldu,28 gr fişeğe görede acayip bir fişek aşırı sert,şimdilik beni tatmin etti sayılır,bu durumlar inanın çok acayip geliyor bana 25-30 tl verdiğin fişekten sonuç alamıyorsun gidiyorsun 10 liralık fişek işini görüyor ilk fırsatta söylediğiniz fişekleride deniyeceğim

Adaşım bu Bugatti fişeklerin kovanı ne renk? Hangi avda beğendiniz? Şok neydi?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 16 Ocak 2014, 22:20:55 »
Şu an arabada tam rengini hatırlamıyorum ama mavi olanından sanırım yarın bakar yazarım,yelve ve karatuk avında kullandım bior 28 gr 9 numara olması lazım.
1985-balıkesir

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 16 Ocak 2014, 22:24:27 »
mavi renk olanı 28gr 9 numara üst namlu 5 alt namlu 4 şokta atışlar yapıldı
1985-balıkesir

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 16 Ocak 2014, 22:28:47 »
Çok mantıklı selçuk bey yeni bir tüfek alacağınıza namlu yaptırmak daha ekonomik ve pratik olur.
1985-balıkesir

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #30 : 16 Ocak 2014, 22:29:22 »
Tamamdır, teşekkürler. Rengi o değilse yarın buraya yazın da, ona göre aynı fişekten alıp denemek istiyorum. Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 16 Ocak 2014, 22:32:23 »
Yok Volkan bey bakıp geldim mavi renk olanıydı,ama çok artık bırakıyor bir problem yaratırmı bilmiyorum,yinede o kadar fişek denememden sonra tüfeğime en iyi sonucu veren bu oldu.
1985-balıkesir

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #32 : 16 Ocak 2014, 22:47:45 »
Yok Volkan bey bakıp geldim mavi renk olanıydı,ama çok artık bırakıyor bir problem yaratırmı bilmiyorum,yinede o kadar fişek denememden sonra tüfeğime en iyi sonucu veren bu oldu.

Allah razı olsun, zahmetiniz için çok teşekkürler. Ben pisliği dert eden biri değilim. Ava etkisi, çok fazla atıp çok kirletir, gaz deliği varsa tıkarsa veya başka yerlerine sıvaşır, doluşur, çalışmayı aksatırsa olumsuz olabilir. Aksi halde olmaz bence. Sanıyorum yavaş yanışlı bir barut kullanmışlar. Sürati çok olmayabilir ama çulluk ve karatavuk avında iş gördüğünü öğrendiğimize göre, denemeye değer görüyorum. Selamlar, rastgele
1968

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 16 Ocak 2014, 22:52:17 »
?
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2014, 21:49:17 Gönderen: Yavuz YILDIZ »
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #34 : 16 Ocak 2014, 23:03:21 »
Valla bazen hemen ölür, bazen sonra. Bazen de yaralı gider. Bir tanıdığım 4-5 mm(unuttum) çaplı havalı tüfekle 6-7 m den güvercin vurduğunu ve tarifi kötü yara aldığı halde bir süre ölmediğini söylemişti bir vakitler.
1968

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 16 Ocak 2014, 23:11:37 »
Valla bazen hemen ölür, bazen sonra. Bazen de yaralı gider. Bir tanıdığım 4-5 mm(unuttum) çaplı havalı tüfekle 6-7 m den güvercin vurduğunu ve tarifi kötü yara aldığı halde bir süre ölmediğini söylemişti bir vakitler.
volkan bey benimde eagele pozeyi satmama neden olaylardan birini anlatayım en fazla 20 mt var yok tahatlıya arkadan çok net atış yaptım hava güzeldi kullandığım fişekte mühürlü 32 gr wınchester special chasse 7 no idi her taraf tüyle doldu ama tahtalı banamısın demeden gitti nerdeyse tüfeği orda kıracaktım sinirden zaten çok uygun fiyata arkadaşa sattım benden alan arkadaşda bu sene oda başkasına satmış
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #36 : 16 Ocak 2014, 23:18:17 »
:) Daha önce trap falan attım, iyiydi demiştiniz galiba. O halde vuruş istikametine gönderiyordu diye düşünüyorum. Geriye ne kaldı; o tüyler traş mı etti, isabet etti de mi yolundu emin olabilir miyiz? Diyelim isabet etti ama iyi işlemediyse namlunun geometrisinde bir kusur olabilir. Fabrika onu çözebilir veya komple değiştirirdi aslında ama yeni sahibine kaldı artık.
1968

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 16 Ocak 2014, 23:22:09 »
:) Daha önce trap falan attım, iyiydi demiştiniz galiba. O halde vuruş istikametine gönderiyordu diye düşünüyorum. Geriye ne kaldı; o tüyler traş mı etti, isabet etti de mi yolundu emin olabilir miyiz? Diyelim isabet etti ama iyi işlemediyse namlunun geometrisinde bir kusur olabilir. Fabrika onu çözebilir veya komple değiştirirdi aslında ama yeni sahibine kaldı artık.
:)hedefi vurmakta sorun yoktu özellikle tahtalıyı çok iyi vurduğumu eminim kesinlikle tüy tıraşı seğildi volkan bey  hatta iyide alışmıştım dipciği kendime göre kısaltıp tarp atışlarında dahada iyi vurmaya başladım ama avı cansız düşürmüyor yada vuruyorsun av düşmüyor yada çelgin vb
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2014, 23:24:09 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 17 Ocak 2014, 00:24:27 »
bende yeni 104A aldım aynı problemleri yaşıyorum..99 model 103D tüfeğim var hiç sıkı seçmez..yeni tüfeklerin namlu iç çaplarıyla oynanmış..namlu delmeyi ve kromlamayı beceremiyorlar..eski namlu ustaları yok artık..işde bu yüzden huğlunun çifte ve pozelerinde 2008 den sonraki modellerini tavsiye etmiyoruz..yeni modellerinde eagle olmuş , 103FE olmuş , 104A olmuş farketmiyor hepsinde aynı standart namlu var hangisini alırsanız alın vurmayacaktır..

Şahin abi bu şekilde genelleme yanlış olur kanımca,, eagleların namlu iç çapı geniş belki sorun ondandır çünkü bizim bi arkadaşta da vardı o da randıman alamadı sattı 2011 DE aldı rahat etti.. bende 2012 model FE var 66 namlu karatavuk dahil her türlü avda kullanıyorum yaralı düşürme olayı yok ördek avlarında 50-60 metrelerden çaput gibi düşürüyor(rc s4 ile) yakında videoları yükleyeceğim...
bi abim sarsılmaz pyhton aldı o da vuramıyordu veya etek saçmalarla yaralı gidiyordu sonradan dipçiğin sol avanslı olduğunu fark ettik..bence namlu kadar kundak ta önemli,, saygılar
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 17 Ocak 2014, 00:33:13 »
Bir de eagle ile 103 serisinin şokları aynı ölçülerde.. namlu iç çapları farklı ama şok ölçüleri aynı bu da şaşılacak bi durum??
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 17 Ocak 2014, 00:38:35 »
Bir de eagle ile 103 serisinin şokları aynı ölçülerde.. namlu iç çapları farklı ama şok ölçüleri aynı bu da şaşılacak bi durum??

resim yükleme servisi  103 fe yazın 1850 tl aldık çok güzel ve etkili bir poze
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 17 Şubat 2014, 21:01:53 »
Evet uzun bir aradan sonra birkaç fişek denemesi yaptımAbilerin önerdiği titanoyu denedim sonuç kesinlikle iyiydi fakat fiyat açısından sıradan avlar için yüksek geldi bana çünkü birkaç kutu fişek yakıyoruz avda.Fakat daha ucuz olan bir fişek keşfettim kaiser marka en iyi sonucu bu fişekte aldım.Şunuda eklemek istiyorum bu tüfeği kullanıpta aynı problemleri yaşayan kişilere yardım açısından tüfek kesinlikle 5 şoku sevmiyor gurupman berbat yakın avlarda 4 no uzaklarda 3 ve aşağısı mükemmel gurupman yapıyor.5 no lu şokta 2 li 3 lü saçma toplanmaları yok denecek kadar azken 4 no şokta hemen hemen hepsi guruplar halinde dağılmış.Böylelikle eaglenin yakıcılık problemininde atlatmış bulunuyoruz.  titano,kaiser,bugatti marka fişek ve 4 ve altı şoklar ile verimli av  yapılabileceğini anlamış bulunmaktayız.Bu konuda yardımcı olan abi ve kardeşlerime minnetimi sunuyorum herkese iyi forumlar diliyorum.
1985-balıkesir

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 17 Şubat 2014, 21:15:06 »
volkan kardeşim ben sattım stoeger aldım :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #43 : 17 Şubat 2014, 22:58:53 »
Gözün aydın adaşım. Sevindim. Bir de not olarak ilave edeyim, saçmaların gruplanması şok daraldıkça olur. 5* şokla onu hiç arama :) Yalnız şu var, bazı şoklar üzerinde işarelendiği şekilde yapılmış olmuyor. Abuk subuk olanları da var. Neyseki şok borusu değiştirilen bir şey. Ondan önemlisi namluların düzgün regüle edilip birleştirilmiş olması. Duruma göre sendeki şokların biri belki iyi yapılmamış olabilir. Neyse, netice iyiymiş. "Ende gut, alles gut". Tekrar hayırlı olsun.
1968

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 17 Şubat 2014, 23:10:09 »
Gözün aydın adaşım. Sevindim. Bir de not olarak ilave edeyim, saçmaların gruplanması şok daraldıkça olur. 5* şokla onu hiç arama :) Yalnız şu var, bazı şoklar üzerinde işarelendiği şekilde yapılmış olmuyor. Abuk subuk olanları da var. Neyseki şok borusu değiştirilen bir şey. Ondan önemlisi namluların düzgün regüle edilip birleştirilmiş olması. Duruma göre sendeki şokların biri belki iyi yapılmamış olabilir. Neyse, netice iyiymiş. "Ende gut, alles gut". Tekrar hayırlı olsun.
5 şokla iyi üveyik ve bıldırcın avı yapmıştım eagle poze ile
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2014, 23:15:37 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #45 : 17 Şubat 2014, 23:19:39 »
Eagle değilse bile benim de 103D nin 5* şoku harika. Ben de 5* la 30 m den uzaklardan üveyik indirebiliyorum ama kimi de 1-2-3-4 olsun diyebilir. Ben daha hiç 1-2 şok kullanmadım. Sabit şoklu hariç.
1968

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 17 Şubat 2014, 23:23:07 »
Eagle değilse bile benim de 103D nin 5* şoku harika. Ben de 5* la 30 m den uzaklardan üveyik indirebiliyorum ama kimi de 1-2-3-4 olsun diyebilir. Ben daha hiç 1-2 şok kullanmadım. Sabit şoklu hariç.
aynı avda 66namlu103 c kulandı arkadaş oda 5 şokla çok iyi av yapmıştı
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Volkan YILMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 18 Şubat 2014, 00:06:16 »
Selçuk kardeşim hayırlı olsun nasipse biraz elimdeki ile idare edip bende değiştireceğim.Volkan ağabey belkide dediğin gibidir ama  nihayetinde benim tüfekte 4 şok problemi çözdü gibi ama koca sezonumu yedi tüfek artık bıldırcını bekleyeceğiz nasipse :).Özgür ağabey bu arada dediğin gibi bıldırcında iş değişir 5 şok rahat kullanılır çünkü gurupman çok önemli değil oldukça yakın kalkıyor hayvan ama 20 mt üzeri atılıyorsa 5 hiç bir işe yaramıyor diyebilirim.kağıda çeşitli mesafelerden atışlar yaptım en kötüsünü 5 yaptı.Ama yerli tüfeklerin çok iyi standardize ve stabilize edilmemesi tüfekten tüfeğe farklılık çıkarabiliyor olabilir.
1985-balıkesir

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 18 Şubat 2014, 09:18:09 »
eaglenin en verimli şokları 4 ve 3 tür 1ve 2 nolu şoklarda azıcık çırpma yapıyor,grupman bozuluyor
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Alper ALUŞ

• *
« Yanıtla #49 : 18 Şubat 2014, 17:10:43 »
Bende bu sene eagle kullandım ilklerde sıkıntı çektim alışmakta kundağı kendime göre kısalttım ve en son 67 namlu tüfeğim keklik, yelfe ve tavşanda 30 gr Rottweill şoklar 3-4, keklikte 5-6 no fişek yelfede 6-8 no fişek hatta kekliğin son 2-3 haftasında 30 gr 5-6 no fişek ile keklik tavşan ve yelfeleri fermada ortalama10-20 metrelerde birinci fişekte cansız düşmeye başardım önemli olan tüfeğe alışmak sonra arpacık ve kuş önümüzdeki sezonda bıldırcında 5 şok denemem olacak tahminim 4-5 şok 28 gr 8-9 no tabiiki Rottwell fişek düşüncesindeyim. 
  • Browning 525
  • Franchi Black Magiç
  • English pointer ANGEL

Alper ALUŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni
[email protected]
1974 Manisa/Salihli