Gönderen Konu: İl geneli Avlanma pullarına %40 zam  (Okunma sayısı 6511 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
İl geneli Avlanma pullarına %40 zam
« : 25 Haziran 2014, 23:51:47 »

İl geneli Avlanma puluna % 40 Zam
Söz Konusu DKMP olunca Samimiyette Böyle Olur
Yıllardır her avcı toplantısında DKMP yöneticileri samimi söylemlerle başladıkları konuşmaları avcının gazını alarak yok 7 gün avı açtık yok avdan kotayı kaldırdık diyerek bu günlere kadar Türkiye de avcılığı işin içinden çıkılmaz bir hale getirmiştir.
Bir adım ilerleme kat edemeyen DKMP, devletine sadık vergisini harcını sabıka kaydını tertemiz ortaya koyan insanları bohçacı yapmaya and içmiş gibi fevri davranış ve tutumlarına devam etmektedir. Yaşadıklarımız ve bize yaşattıklarınız sizin teminaatınızdır.
Şimdi soruyoruz maliye bakanı gibi ortaya çıkıp her avcı toplantısında vergi (Harçlar) kaldırılacak diye şifahen nutuklar attınız.Ne oldu hangi harcı kaldırdınız..Bu yetmedi bu yıl il geneli avlanma pullarına % 40 zam yaptınız. Bu zammı yaparken hangi enflasyon oranını baz aldınız.. Bu nasıl bir samimiyet ..
Sayın daire başkanı biliniz ki sorunlarımızın daimi ve ısrarlı takipçileri olmaya devam edeceğiz.
Bir diğer tarafta 130 bin avcı temsilcisi AYHAK başkanı ne iş görüyor ? Bu işler olurken sizden bir görüş alınıyor mu ?. Alınmıyorsa sebebi ne açık açık söyleyin .Suskunluğunuz asaletiniz den mi.? Yoksa ……bu işte de bir duman tüter mi ?

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: İl geneli Avlanma pullarına %40 zam
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2014, 00:22:51 »
Sayın Başkanım rahatsızlık sende bana göre :)
bak herkes memnun; AVCILIK adına ahkam kesen, rant elde eden, etiket sahibi olan, koltuk sahibi olanlar bu ve benzer durumlardan rahatsız değil, avcılarımız da memnun görünüyor. Ben mi? bende rahatsızım ! neler oluyor, neler bitiyor, her şey güzel gibi gidiyor, bende bundan rahatsızım :(  bana göre hiç bir şey güzel değil avcılık adına :(
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Süleyman MUSUL

• *
  • İncesuluyum , olmazoluyum . . .
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2014, 00:59:01 »
Herhalde plan şu olmalı ki böyle şeyler yapıyorlar.

Milleti kaçağa sevk edip , sonra yakalayıp ceza dan daha fazla para para para kazanmayı umuyorlar. Başka nasıl bir açıklaması var bunun ? Yoksa şu seller sadece tarım arazilerini değil , Ayhak ı filan da mı bastı ? Bu zam bundan mı ?

Gömüyorlar mı forumlarda millet ucuz iyi tüfek öneren ? Isimli konu başlıklarını ? Gariban vatandaşımın tüfek almaya hevesi , cebinde parası yok ? Neyin kafasını yaşıyor bazıları ?
"Sormaz ki bilsin, sorsa bilirdi...
bilmez ki sorsun, bilse sorardı."
Zor günler içinde öyle bir zorbey ol ki karanlıklara ışık tut . . .Türk oğlu !
İHRAÇ FAZLASI ÖZELHAREKAT POLİSİ !!!

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2014, 01:15:17 »
Herhalde plan şu olmalı ki böyle şeyler yapıyorlar.

Milleti kaçağa sevk edip , sonra yakalayıp ceza dan daha fazla para para para kazanmayı umuyorlar. Başka nasıl bir açıklaması var bunun ? Yoksa şu seller sadece tarım arazilerini değil , Ayhak ı filan da mı bastı ? Bu zam bundan mı ?

Gömüyorlar mı forumlarda millet ucuz iyi tüfek öneren ? Isimli konu başlıklarını ? Gariban vatandaşımın tüfek almaya hevesi , cebinde parası yok ? Neyin kafasını yaşıyor bazıları ?

işte tam da avcılar da böyle ne güzel yazmışsın İhraç Fazlası özel harekatçı arkadaşım :)  Onların değil bizim ne istediğimiz önemli. Bu kadar önemli bir konuda dahi dernek başkanlarına sitem edemeyen avcı dostlar. nereye gidiyoruz demeye utanan çekinen diller. Birilerine sadece adamım diye çanak tutanlar.Yaban tv ekranlarında bir karede görünüp meşur olacağını sanan avcılar. Bu kadar basit mi... yakışıyor mu  ? Elbette üzülüyorum ama kör olası kalem yamadan durmuyor elimde.Her kes mutlu bir sen bir Tuncay hoca birde biz mutsuz olmuşuz baksan :)

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2014, 01:15:46 »
Sayın Başkanım rahatsızlık sende bana göre :)
bak herkes memnun; AVCILIK adına ahkam kesen, rant elde eden, etiket sahibi olan, koltuk sahibi olanlar bu ve benzer durumlardan rahatsız değil, avcılarımız da memnun görünüyor. Ben mi? bende rahatsızım ! neler oluyor, neler bitiyor, her şey güzel gibi gidiyor, bende bundan rahatsızım :(  bana göre hiç bir şey güzel değil avcılık adına :(

Al benden de o kadar

Çevrimdışı Fevzi KALAYCIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2014, 02:58:28 »
şimdiye kadar verilen tepkilerden hiçbir sonuç cıkmamıştır vede idareciler tarafından gercek manada desteklenilmemiştir.gecen sezon avbis kullanılmasın dendi sonuç fos,nerdeyse kampanyayı başlatanlar önce girdi sisteme.avbelgeleri donduruldu sonuç ..........benim gibi kücük yerleşim yerinde yaşayanlar için   belge alsanda olur almasanda.belgen yoksa köyünden dışarı cıkmazsın.ama şehirlerde yaşayan avcılar için belge şart ..... taksim meydanında....avlanamazsın, devlette  bunu biliyor derneklerinde işine geliyor.alınacak her pul derneğin kasasına giren para demek.değerli büyüklerim olayın özü tepki koyup eylem yapacaksan ses getirir ölcüde olmalı.hiçbir avcı bir sezon evrak almasın.ava  gitmesin sitresini atış poligonlarında atsın bakın o zaman  neler oluyor..........
Fevzi KALAYCIK
1978 malatya darende
GECELER ŞAHİTLİK ETMEZ

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 26 Haziran 2014, 07:18:21 »
Arkadaş lar yazarak tepki umursanmiyor yada gecerli olmuyor

Serhat bey guzel bir konuya deginmis lakin bunun tek yolu pul almamaktan geciyor

daha onceki yıllarda da yazdim hel ülke genelinde tek bir pul alinmasin bakin neler oluyor

Ancak bizim insanımız hayatindan memnun bakin bu konuya kac kişi cevap yazicak.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Ali NAYKİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 26 Haziran 2014, 09:26:21 »
Merhabalar yüreği yaralı avcı dostlarım;

Bizler örgütlenmedikten sonra bunlar bizlerden daha çok süt sağarlar, hertürlü vergimizi ödüyoruz, bunun yanı sıra ekonomiye katkıda bulunuyoruz (Petroldü, Marketti Av bayii gibi) maalesef bizlere bakış açıları ortada, ayrıca biz belgeli avcıların sezonu açılana kadar zaten bohçacılar bıldırcınla birlikte keklik avlamaya başlıyorlar.

1970-Mersin

Çevrimdışı Emre HİKMETOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 26 Haziran 2014, 09:46:38 »

BAĞLANMAYACAKSIN...

Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.
“O olmazsa yaşayamam.” demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.

Ve zaten genellikle o daha az sever seni,
Senin onu sevdiğinden.
Çok sevmezsen, çok acımazsın.
Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.
Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin değillermiş gibi davranacaksın.
Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de
korkmazsın.
Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın.
Çok eşyan olmayacak mesela evinde.
Paldır küldür yürüyebileceksin.
İlle de bir şeyleri sahipleneceksen,
Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin.
Gökyüzünü sahipleneceksin,
Güneşi, ayı, yıldızları…
Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak.
“O benim.” diyeceksin.
Mutlaka sana ait olmasın istiyorsan birşeylerin…
Mesela gökkuşağı senin olacak.
İlle de bir şeye ait olacaksan, renklere ait
olacaksın.
Mesela turuncuya, yada pembeye.
Ya da cennete ait olacaksın.
Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın.
Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem
de hep senin kalacakmış gibi hayat.
İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak…

Biz böyle körü körüne bağlı kaldıkça, bizi bağlayanlar sütü son damlasına kadar sağacaklardır.
1983-İZMİR - AYDIN

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 26 Haziran 2014, 10:00:30 »
ruhsatsız tüfek alıp kaçak avlanacam denetim gelince de atacam silahı ispat edebilirse etsin silah benim olduğunu madem kafasına göre zam yaparlar pul mul almıyorum kaçakta avlanacam pul alanlar düşünsün
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Sinan UÇAK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 26 Haziran 2014, 10:03:36 »
Dilekçeler yazıldı ,online imzalar attık onu yaptık bunu yaptık ama nafile, nafile ,nafile..
Değişen bir şey yok Avcının omzuna binildikçe biniliyor bizi temsil edecek insanlar için sıkıntı yok tabi yalakalık olsun diye davetler alıyorlar iyi kümeslere götürülüyorlar avlarını yapıyorlar verdikleri paraya değiyor.Benim verdiğim paraya değmiyor kardeşim ki bide ciddi zam geliyor.
Kimse kusura bakmayacak beni düşünmeyen devleti-kurumu ben hiç düşünmem.Vergimizi verelim kanuna nizama uyalım dedikçe sen hep bize vereceksin ama biz sana hiç bişey veremeyiz diyen bir zihniyet var.
Peki ben ne yaparım?
Pul alır mıyım: Evet
Açılış tarihi bekler miyim:Hayır
Kanun kotasına uyar mıyım:Hayır (Eskiler gibi vicdani kotama uyarım)
Kimse kusura bakmayacak verdiğim pul parasının karşılığı bu şekilde avlanmadır.Yakalayabilen gelsin yakalasın.
1983-Ereğli/Konya

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• *
« Yanıtla #11 : 26 Haziran 2014, 11:04:52 »
Zaten bir kaç sene sonra parası olan avlansına dönecek bu iş. O zaman mecbur kaçak köçek olucak bu işler. Şimdiden antreman yapmak lazım di mi? :)
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 26 Haziran 2014, 13:57:32 »
Dar gelirli icin yuksek rakamlar birde avcilik spor herseyi vergi olan bir ulkede birde vergi pul alinmasi sacma zaten illa kacak avciliga itecekler milleti hem neye gore yuzde kirk onu bi aciklamalari lazim enflasyon yuzde sekizlerde maas zamlari yuzde uclerde yapilirken
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 26 Haziran 2014, 14:18:03 »
Avcı mı? O da ne ki? Birisi vergi mükellefi mi dedi??
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 26 Haziran 2014, 14:43:50 »
orman bakanın dan başbakana kadar hepsine hakkım haram zıkkım olsun.federasyonuna varana kadar hepsinin............arif olan boşlukların ne olduğunu anlamıştır.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Oğuz ŞÜKRÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 26 Haziran 2014, 15:22:18 »
Bu nedir arkadaş? Avcılık belgesine ayrı vergi ver, avlanma puluna ayrı vergi ver, köpek bak en ucuz mama 80-100 TL, yakıtı, giysisi, fişeği zaten vergilerden el yakıyor... Bu kadar verginin olduğu başkaca bir ülke var mıdır? İnsanların zevkleri bu kadar sömürülebilir mi? Eskiden millet koliyle fişek alırdı, şimdi hedefe atış yapmaya korkar olduk... Bir sporun her ihtiyacı, her araç ve gereci rekor vergiler ve zamlarla doldurulabilir mi anlayamıyorum...
Oğuz ŞÜKRÜ
1981 BAYBURT

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 26 Haziran 2014, 16:49:48 »
kimse beni yanlış anlamasın ama soruyorum bizim halkımız hangi konuda hakkını aramıştır. hayatımızda herşey vergi olmuş. az kaldı aldığımız nefes içinde vergi alacaklar ama herkes hayatından memnun.
adama abi benzine yine zam gelmiş diyorsun aldığın cevap olsun ben hep 50 tl lik alıyorum. ben böyle zihniyetin ta içine sıç........
onun için bizim halkımızdan bi cacık olmaz. az sayıda bilinçli insan var onlarda olmasa zaten koyun sürüsü gerisi. nereye sürersen oraya gidiyorlar. ve en kötüsü ne biliyormusunuz. uğraşırsın uğraşırsın tam olacak derken bakmışsın sana yaparız ederiz diyenler arkanda yok. çünkü memleket yalaka dolu. menfaatçi karaktersiz birsürü yalaka. çıkarları için herşeyi yapacak sahtekar.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 26 Haziran 2014, 19:09:38 »
 bu adamların, pardon avcılığı yönettiklerini zaneden  toplumdan ve avcılıktan bi haber sayın yöneticilerimiz,

sorarım size %40 zammı neye dayanarak karar aldınız?..

boş verinya değmezsiniz size bişey sormayayım sayın yöneticilerimiz, değmez buna.

siz nasılsa bildiğinizi yapacaksınız ,..

nasıl olsa at koşturduğunuz meydan boş.

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 26 Haziran 2014, 19:18:03 »
kimse beni yanlış anlamasın ama soruyorum bizim halkımız hangi konuda hakkını aramıştır. hayatımızda herşey vergi olmuş. az kaldı aldığımız nefes içinde vergi alacaklar ama herkes hayatından memnun.
adama abi benzine yine zam gelmiş diyorsun aldığın cevap olsun ben hep 50 tl lik alıyorum. ben böyle zihniyetin ta içine sıç........
onun için bizim halkımızdan bi cacık olmaz. az sayıda bilinçli insan var onlarda olmasa zaten koyun sürüsü gerisi. nereye sürersen oraya gidiyorlar. ve en kötüsü ne biliyormusunuz. uğraşırsın uğraşırsın tam olacak derken bakmışsın sana yaparız ederiz diyenler arkanda yok. çünkü memleket yalaka dolu. menfaatçi karaktersiz birsürü yalaka. çıkarları için herşeyi yapacak sahtekar.
ne kadar güzel özetlemişin,TEBRİKLER kardeş,sana katılıyorum.
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 27 Haziran 2014, 02:21:46 »
ismi bende kalsın bakın bir arkadaş bu duruma nasıl bir bakış açısı ile yaklaşmış.
^^Hocam iyi bir konuya değinilmiş pul fiyatları için tam 3 sezondur 50 TL.den satılan il geneli avlanma pulu hiç zam görmezken 3 yıl boyunca benim aldığım Türkiye geneli avlanma pulu her yıl zamlı aldım ilk defa bu yıl zam görmeyen Türkiye geneli pul ile İl geneli yapılan zam bu 3 yılı göz önüne alırsak çok değil yıllık 13.3 oranında zam yemiş sayılır daha önce benim 110 TL ye vurduğum kekliği ördeği örnek olarak söylüyorum sivaslı erzincalı 50 tl vuruyor diyerek kıyameti koparanlar şimdi 3 yıldır il geneli pula yapılan zammı eleştiriyor bunda bir çelişki yok mu?^^
Buyurun buradan yakın derdimiz ...Niye çelişiyorsunuz avcı arkadaşlar.. Yakışmıyor size çelişmek.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 02:31:23 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı İlhan BULUT

• *
« Yanıtla #20 : 27 Haziran 2014, 10:19:32 »
Hakan Seçkin konuyu ve sebepleri gayet güzel özetlemiş. Nasıl vergiyi bordroludan alabiliyorsalar. Bu kararlar  da bizim gibi legal avcılık yapan insanları bağlar. İnsanın sadece küfür edesi geliyor...
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

Çevrimdışı Süleyman MUSUL

• *
  • İncesuluyum , olmazoluyum . . .
« Yanıtla #21 : 27 Haziran 2014, 11:28:59 »
Pul mul hiç birşey almıyorum hadi bakalım. Alanlar da hakkını helal etsin. Bir ton vergi veriyorum , domuzu da istediğim gibi vururum , şişko,göbeklilerde hiç birşey yapamaz.
İHRAÇ FAZLASI ÖZELHAREKAT POLİSİ !!!

Çevrimdışı İlhan BULUT

• *
« Yanıtla #22 : 27 Haziran 2014, 11:44:42 »
Pul mul hiç birşey almıyorum hadi bakalım. Alanlar da hakkını helal etsin. Bir ton vergi veriyorum , domuzu da istediğim gibi vururum , şişko,göbeklilerde hiç birşey yapamaz.

Süleyman bey, birkaç yıl içinde hepimizin geleceği nokta bu olacak zaten. Düşüncelerinizde yalnız değilsiniz.
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 27 Haziran 2014, 14:51:05 »
 bunlar iyi günler arkadaşlar,

daha öncede siteden bas bas bağırdık seslendik tabiri caizse,

ama camiadan belli başlı insanlardan ses çıkmakta geri kalan camiada fıssss..

meydan nasıl olsa boş adamlar istediği gibi at koşturur tabi bir kuzu surüsüki sormayın gitsin,..

benim bildiğim varsa yoksa ,

''yönetenler güzel kaval çalıyor mastır yapmışlar bu konuda ve yönetilenleri çok iyi güdüyor'' ben bunu net biliyor ve açıkça söylüyorum.

mersinden en derin saygı ve sevgilerimle hoşça kalınız gerçek avcı dostlar.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN