Gönderen Konu: robust av tüfeği tavsiye  (Okunma sayısı 5209 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Musa ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
robust av tüfeği tavsiye
« : 16 Eylül 2014, 23:18:01 »
Merhaba arkadaşlar robust çift kırma almak istiyorum ama bir cok çeşitleri var mesela 246 -222 gibi bunlarin en iyisi ve tutulani hangisi arkadaşlar. İkinci el olarak almak istiyorum şimdi den teşekürler

1985 zonguldak

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: robust av tüfeği tavsiye
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2014, 23:41:20 »
 musa bey,

eski bir 1970 model robust tüfeğim vardı şokları 1 ve iki şok namlu 71 cm. idi çok av yaptım ama bu uçar tüfeği ağır dolu sevmiyor 32 gr. dan yüksek gramaj kullanmadım ihtiyaçta görmedim bizim akdenizde mersin meralarında ördek ve kaz pek yapmaz havanın çok soğuk ve iç bölgelerde kar kış kıyamet kopmazsa pek buraya inmez büyük avlar o yüzden şoklu bir 65 namlu yarı oto aldım ihtiyaçtan robustu kırşehire sattım alan hayrını görsün kendi yaptığın fişekler en idealiymiş ve 246 gömme robust denilen model 222 den daha üstünmüş görmedim ve avını yapmadın siteden hakan akman da kullanıcı olarak nurettin aydın bey de bilgi olarak benden daha kıymetli bilgiler verecektir siteden araştırabilirsiniz ilk aldığım yıllarda bende bir iki sene sonunda gerçeklerle tanıştın avansı size iyi gelirse satılacak tüfek değil ama dediğim gibi büyük av bende yoktu ve hanımın doğumunda ihtiyaçtan satıp yerli bir oto aldım,..

naçizane bilgilerimdir umarım işinize yarar,..

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Musa ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2014, 01:36:37 »
Ali bey vermiş oldugunuz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim. Dedemde robust vardı bir tane ama ben o zamanlar çoçuk oldugum için modelini bilmiyorum sadece adımın robust oldugunu biliyorum ve ben uyuyacağimda dedemden tüfeğini yanıma yatırmasini ister ben ona sarılarak uyurdum. ama bir talihsizlik oldu ve bir gece yarısı dedem tüfeği bir  adama çekti ve jandarma el koydu dedem'de Vefat etti. ve bende çocukluğumda aşık olduğum robusttı  almaya karar verdim. Saygılarla.

1985 zonguldak

Çevrimdışı Ali AYKUL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2014, 14:05:30 »
Merhaba Musa. İstemiş olduğun tüfekler çok güzel. Bende de dededen kalma robust 222 var. Ancak yeni tüfeklere özensen çok daha iyi olur. Bence. Uzak avlar için çok ideal. Ama yakın avlarda avı parçalıyor. Rahmetli dedem tavşana atıp ikiye böldüğüm çok oldu diyordu. Bende üveyik avlarında kullandım. Kuşta ne kanat kalıyor ne bacak. Sonra huğlu s12e aldım. Şimdi ava onunla gidiyorum. Dedemin tüfeği robust 222 de bazen alıp kullanıyorum. Karar senin ama yeni tüfekler her zaman için çok daha güzel. İstediğin şoku tak istediğin gramajı at. Karar senin ama evimde koleksiyonluk olsun dersen tabikide başka tüfek aramam. Dede yadigarı
Ali AYKUL
1984 GÖNEN - BALIKESİR

Çevrimdışı Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2014, 14:27:45 »
Musa bey; 1984 Yılında Fransadan222 Rubust getirttim.Güzel keklik ve bıldırcın avları yaptım.İki kış bir ördek ,Kaz kanadı kıramadım.Kurşun attım.Şavrottin attım.Her türlü mermiyi kullandım.Sonuç sıfır.Enson Kırşehir kamanda Tavşana attım,Tavşan yolun ortasında gidiyor ben nasıl vurulmadı diye kendime kızarken Tavşan yolun ortasında yattı kaldı.Bu olaydan sonra güzel bir fiyata sattım.Benim 222 kısa mesafede çok açıyordu.Bir av dönüşünde yolun ortasında cola teneke kutusu gördüm.222 ile attım.Hiç saçma isabet etmedi.Arkadaşın Üzümlü pozesi ile aynı hedefe aynı mesafeden attım.İki saçma isabet etti.Sarsılmaz otomatik ile aynı hedefe aynı mesafeden ateş ettim. 9 saçma isabet etti.Mesafe ise 84 adım idi.234  den yukarı olan modeller terci edilen modelleridir.Karar senin. Alanla satan ,güzelle yatan bilir. Tercih sizin.Ancak bana sorarsan Yabancı hayranlıgın yok ise Huglu dan  Şaşma 222den uzak dur derim.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2014, 14:29:39 Gönderen: Muzaffer KUZU »
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036