Gönderen Konu: Sarsilmaz Magic yaf fisekleri sevmedi  (Okunma sayısı 18666 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim PARMAKSIZ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Sarsilmaz Magic yaf fisekleri sevmedi
« Yanıtla #25 : 31 Temmuz 2016, 16:52:57 »
Bak şimdi bundan sonra işler değişir,şayet öyleyse birdaha zor alırım.
EROL ABI DEVLETE GECTIYSE MADEM ALMAKTA NE GIBI SIKINTI OLABILIR KI ARTIK
  • BERETTA 303
  • SARSILMAZ MACİG
  • beratta 687 silver pıegon 2
  • uzumlu mke celık superpoze
1990 Gaziantep

Çevrimdışı İbrahim PARMAKSIZ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 31 Temmuz 2016, 16:54:49 »
  :D :D Neye göre kaliteli,veya neye göre kalitesiz ?  :D görüntüye göremi yoksa sonuca işlevine göremi ?  :D :D
Valla bende özellikle yaz avlarında ilk piyasaya çıktığından beri kullanıyorum,beni tatmin ediyor  :D bu arada RC,B&P,MİRAGE gibi diğerlerinide kullandım,işlev olarak pek abartılı fark göremedim  :) (yaz avlarından bahsediyorum).
KALITESIZ DERKEN sacmalar tek duze degıl ırılı ufaklı ama grupmanıda ne hıkmetse ıyı feto okuyup ufleyık mı acaba sacmaları :D ;D
  • BERETTA 303
  • SARSILMAZ MACİG
  • beratta 687 silver pıegon 2
  • uzumlu mke celık superpoze
1990 Gaziantep

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #27 : 31 Temmuz 2016, 17:08:47 »
EROL ABI DEVLETE GECTIYSE MADEM ALMAKTA NE GIBI SIKINTI OLABILIR KI ARTIK
Orasıda doğru   :) duyunca ilk anda canım sıkıldı  :(
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #28 : 31 Temmuz 2016, 18:51:12 »
  :D :D Neye göre kaliteli,veya neye göre kalitesiz ?  :D görüntüye göremi yoksa sonuca işlevine göremi ?  :D :D
Valla bende özellikle yaz avlarında ilk piyasaya çıktığından beri kullanıyorum,beni tatmin ediyor  :D bu arada RC,B&P,MİRAGE gibi diğerlerinide kullandım,işlev olarak pek abartılı fark göremedim  :) (yaz avlarından bahsediyorum).
@Erol ÖZTÜRK abi yaz avları için sorun yok zaten. yazın işlev olarak pek bi fark göremezsin asıl işin rengi kışın soğukta değişiyor :D
yaf 34 gr fişekte 1,55 gr aquila barut var. saçmalar ise Allaha emanet :D 5 numara fişek alıyosun içinden 4-7 arası karışık çıkıyor. şekilleri düzgün olsa yine tamam derim.. bazı serileri düzgün çıkıyor ama hakkını yemiym. kışın soğukta hem saçması düzgün hem de 1,70 gr f2 barutlu bp 34 gr varken 1,55 gr aquila barutlu yaf 34 gr fişeği kim ne yapsın ;D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, İbrahim PARMAKSIZ, Selim UYGUN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #29 : 31 Temmuz 2016, 19:18:55 »
@Erol ÖZTÜRK abi yaz avları için sorun yok zaten. yazın işlev olarak pek bi fark göremezsin asıl işin rengi kışın soğukta değişiyor :D
yaf 34 gr fişekte 1,55 gr aquila barut var. saçmalar ise Allaha emanet :D 5 numara fişek alıyosun içinden 4-7 arası karışık çıkıyor. şekilleri düzgün olsa yine tamam derim.. bazı serileri düzgün çıkıyor ama hakkını yemiym. kışın soğukta hem saçması düzgün hem de 1,70 gr f2 barutlu bp 34 gr varken 1,55 gr aquila barutlu yaf 34 gr fişeği kim ne yapsın ;D
Ben kışın da f2 den ziyade MB classic 32 den daha iyi randıman aldım   :) kışın işin rengi değiştiği için zaten riske girmiyoruz  ;)
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #30 : 31 Temmuz 2016, 19:22:06 »
Ben kışın da f2 den ziyade MB classic 32 den daha iyi randıman aldım   :) kışın işin rengi değiştiği için zaten riske girmiyoruz  ;)
Mb classic 32 de çok güzel fişek.
Az avını yemedim ;) Ama gel gör ki kaşıntı yapmıyor  ;D >:D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 31 Temmuz 2016, 19:31:34 »
Az önce YAVAŞCALAR  yönetim kurulu başkanı Emrah YAVAŞÇA nın fuarda çekilmiş bir videosunu izledim.
Premium serisi JH6 ile doldurulmuştur diyor.

JH6 yeni bir barut tipi herhalde ?
Bu özel barut olduğu için  fişekler biraz daha pahalı diyor.

Premium fişeği ben kestim ve içinden JH6 barutu da çıkmadı.
😀😀😀😀😀😀

32 gr 3 numara fişekten 210 tane saçma çıktığı nerede görülmüş ?

7 no bir fişekte  8  9 10  numara saçma neden çıkar ?

Hiç bir markada olmayan çamur gibi bir barutla namluyu çok pis batıran bir barut kullanıyorlar.

Bu barutu özel mi yaptırıyorlar ?

Yani firma yönetim kurulu başkanı barut ismini bile bilmiyorsa ve söylediklerini kullanıcılar doğrulamıyorsa
biraz düşündürücü değil mi ?
 Daha istikrarlı yerli markalar varken yaf serilerini kesinlikle kullanmam.

Heleki Kış avlarında asla.....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #32 : 31 Temmuz 2016, 21:13:10 »
CH6 diye bir barutu cheddite firması kullanmış. Yeni üretim. Önceden aynı fişeğin jk6 sı vardı güzeldi.
CH6 barut için '' iklim değişikliklerine karşı özel direnç sağlar '' ifadesi yer almış. Demekki hertürlü hava şartında performans sağlıyor. Ch6 barut için internette görsel bulamadım. çift bazlı mı değil mi bilmiyorum. Yaf premium fişeklerden çıkan barut topaçlanma yapıyor. Birkaç kişiye gösterdim tecna cevabını aldım. S4 barutuna da benziyor ama değil. Jk6 hiç değil. Yetkili ch6 diye açıklama yapıyor, üzerinde jk6 yazıyor ama içinden bambaşka bir barut çıkıyor...  ??? ???
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #33 : 31 Temmuz 2016, 21:24:25 »
CH6 diye bir barutu cheddite firması kullanmış. Yeni üretim. Önceden aynı fişeğin jk6 sı vardı güzeldi.
CH6 barut için '' iklim değişikliklerine karşı özel direnç sağlar '' ifadesi yer almış. Demekki hertürlü hava şartında performans sağlıyor. Ch6 barut için internette görsel bulamadım. çift bazlı mı değil mi bilmiyorum. Yaf premium fişeklerden çıkan barut topaçlanma yapıyor. Birkaç kişiye gösterdim tecna cevabını aldım. S4 barutuna da benziyor ama değil. Jk6 hiç değil. Yetkili ch6 diye açıklama yapıyor, üzerinde jk6 yazıyor ama içinden bambaşka bir barut çıkıyor...  ??? ???
Yavaşçalar başlangıçta CHEDİTTE malzemelerini kullanarak işe başladı (belki makineleri bile oradan temin ettiler)(sadece tahmin)şuan halen aynı şekildemi devam ediyor bilemiyoruz ama,şayet öyleyse söyledikleri CH6 doğru olabilir.Zira JK6 FİOCCHİ`nin adına patentli,izinsiz kullanılamaz diye tahmin ediyorum
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #34 : 01 Ağustos 2016, 13:34:13 »
Yavaşçalar başlangıçta CHEDİTTE malzemelerini kullanarak işe başladı (belki makineleri bile oradan temin ettiler)(sadece tahmin)şuan halen aynı şekildemi devam ediyor bilemiyoruz ama,şayet öyleyse söyledikleri CH6 doğru olabilir.Zira JK6 FİOCCHİ`nin adına patentli,izinsiz kullanılamaz diye tahmin ediyorum
Patentn konusunda bilgim yok Erol abi. Cheddite malzemeleri kullandığını biliyorum. Hatta önceden kullandığı cheddite kovanları bile gayet kaliteliydi. Şimdi yine kovanlarda cheddite yazıyor ama kendi üretimleri olduğunu sanıyorum. Kovan yüzünden şikayetler çok oluyor, özellikle otomatiklerde sıkışma ezilme sebebiyle tıkanma yapıyor. Yırtılma şikayetleri zaten cabası. Eski üretimlerden jk6 yazan keçe tapası vardı sarı kovan, onlar cheddite kovanlıydı ve şimdikilerle yanyana koyduğun zaman aradaki kalite farkı açık şekilde belli oluyor..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• *
« Yanıtla #35 : 21 Ağustos 2016, 18:07:08 »
          Niyazi Bey, uzak vuruşlarda en çok sevdiğiniz fişek marka ve gramajı nedir acaba?
Sayın Mehmet GÖNEL Fabrikasyon fişeklerin serileri bir birini tutmuyor. Süper randıman aldığın bir markanın, bir kaç ay sonra aynı serisini  alıyorsun avda fiyasko. Av Bayileri ile aran iyi ise güvenilir markalardan  3er fişek al test atışı yap ona göre kararının ver. Ama %100 randıman aldığım test atışlarından sonra kendi doldurduğum fişekler.  Örneğin Üveyik için 7-8 no 30 gr. saçma power piston tapa 8 li yıldız kapama fişeklerimle  süper vuruşlar yapıyorum. Fişeklerimin test sonucu  45 m.de üveyik et çapındaki çizilmiş hedefe -3-5 arsı saçama  geliyor  IMP MOD şok 3 çentik güzel atış olursa cansız düşüyor.
Niyazi TÜRK
1963 KASTAMONU

Çevrimdışı Deniz SOYLU

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #36 : 12 Eylül 2016, 18:44:23 »
SARSILMAZ MAGIC kullanan arkadaşlardan Grupman test atışı yapan yok mu? 36Mm 40m 45m 50m den saçma  dağılımını bir görelim. 2003 te aldığım SARSIMAZ-CAMO namlu iç çapı 18.4 mm uzak Vuruşlarından çok memnunum.

Sarsılmaz magic iç çapı 18.80 diye biliyorum çünkün5 numatalı şok 18.60 mı neydi
  • Beretta 303
1982 - Gaziantep

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #37 : 12 Eylül 2016, 19:07:50 »
Sarsılmaz magic iç çapı 18.80 diye biliyorum çünkün5 numatalı şok 18.60 mı neydi
Magic 5 nolu şok 18.55 mm. Eğer 5 şok silindir ölçüyse namlu çapı da 18.55 civarıdır. Olmadı en fazla 18.60 olur. Eğer 18.80 civarı olsaydı bunu özellikle belirtirlerdi diye düşünüyorum. 18.60 civarı da olsa grupmana gözle görülür faydası olur.. Namlu üzerine performance ifadesi yazmaları da bence bu sebepten :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Deniz SOYLU

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #38 : 12 Eylül 2016, 20:33:24 »
Magic 5 nolu şok 18.55 mm. Eğer 5 şok silindir ölçüyse namlu çapı da 18.55 civarıdır. Olmadı en fazla 18.60 olur. Eğer 18.80 civarı olsaydı bunu özellikle belirtirlerdi diye düşünüyorum. 18.60 civarı da olsa grupmana gözle görülür faydası olur.. Namlu üzerine performance ifadesi yazmaları da bence bu sebepten :)
Benim anlamadığım benim beretta 303 ile sarsılmaz magic şoklarını karşılaştırdım gözle görülür bir fark yoktu ..acaba sarsılmazda son 7 santimdemi daralıyor namlu iç çapı???çğnkü sarsılmaz 18.60 da olsa dediğiniz gibi beretta 303 18.40 diye biliyorum..
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2016, 20:34:30 Gönderen: Deniz SOYLU »
  • Beretta 303
1982 - Gaziantep

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #39 : 12 Eylül 2016, 21:22:51 »
Benim anlamadığım benim beretta 303 ile sarsılmaz magic şoklarını karşılaştırdım gözle görülür bir fark yoktu ..acaba sarsılmazda son 7 santimdemi daralıyor namlu iç çapı???çğnkü sarsılmaz 18.60 da olsa dediğiniz gibi beretta 303 18.40 diye biliyorum..
Namluların geneli öyle zaten. Eğer farklı bir üretim yöntemi uygulanmamışsa fişek yatağı bitiminden şok yatağı başlangıcına kadar namlu silindir şeklindedir yani çapı sabittir. Şok başlangıcında daralmaya başlar. Yerli üretimlerin çoğunda 5 şok namlu çapından 0.10 mm civarı geriden başlar. Mesela namlu 18.40 çapsa 5 şok 18.30 veya 18.35 dir. Oyüzden magic 5 şok 18.55 ise namlu iç çapı en az 18.55 dir. Daha dar olamaz..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #40 : 12 Eylül 2016, 22:45:05 »
.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2016, 23:56:50 Gönderen: Selim UYGUN »

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #41 : 12 Eylül 2016, 23:23:44 »
Tarla kuşundan et çıkıyor mu ya ?  ^-^

yaf paf  pof boş işler . :D rc .bp.reminton ,wincester . yerli meca şaşmayacaksın yıılardır tercihim bu yönde  ithal fişek ülkeye girdiğinden beri kullanıyorum hiç sorun yaşamadım kafamda ağrımadı.bence  özensiz düzensiz yerli ancak bıldırcına, üyeyikt,tarla kuşun gibi ufak zayıf avlara en fazla 28 -30gram dışında   kimseye tavsiyede etmemiyorum .iyi yapana iyi kötü yapana kötü diyorum .soran tanıdıklara gerisi barız çekidüzenvermedikleri sürecede ne tavsiyeederim nede kendim kullanırım7-8 yaşından beri avcılık yaparım .tüfek atarım.daha hayatımda yaf fişek atmışlığım kullanmışlığım yok kaç tüfek geçti eldimden bende yaf fişek görmediler . 8)
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Selim UYGUN

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 12 Eylül 2016, 23:48:43 »
Namluların geneli öyle zaten. Eğer farklı bir üretim yöntemi uygulanmamışsa fişek yatağı bitiminden şok yatağı başlangıcına kadar namlu silindir şeklindedir yani çapı sabittir. Şok başlangıcında daralmaya başlar. Yerli üretimlerin çoğunda 5 şok namlu çapından 0.10 mm civarı geriden başlar. Mesela namlu 18.40 çapsa 5 şok 18.30 veya 18.35 dir. Oyüzden magic 5 şok 18.55 ise namlu iç çapı en az 18.55 dir. Daha dar olamaz..
  daha öncde sarsılmaz sp 303 python kullandım oda 18.60 civarı namlu iç çaplıydı  5 şok 18.55 gibiydi şimdiye kadarki kullandığım en kötü av  performanslı tüfeğim idi şimdi magic aldık ama kafamdada soru işaretleri yok değil :)
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2016, 23:49:44 Gönderen: Özgür ATAŞ »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #43 : 12 Eylül 2016, 23:49:29 »
.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2016, 23:55:24 Gönderen: Selim UYGUN »

Çevrimdışı Deniz SOYLU

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #44 : 13 Eylül 2016, 09:00:26 »
  daha öncde sarsılmaz sp 303 python kullandım oda 18.60 civarı namlu iç çaplıydı  5 şok 18.55 gibiydi şimdiye kadarki kullandığım en kötü av  performanslı tüfeğim idi şimdi magic aldık ama kafamdada soru işaretleri yok değil :)
Banada biraz abartılıyor gibi geliyor sarsılmaz magic..
  • Beretta 303
1982 - Gaziantep

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #45 : 13 Eylül 2016, 21:45:35 »
Tarla kuşundan et çıkıyor mu ya ?  ^-^

:D Külbastı yapıp kemikleriyle birlikte götürüyorsun çıtır çıtır  :D :D
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK