Gönderen Konu: Stoeger M2000 new delüx mü? armsan phenoma aura dw2,5 mi?  (Okunma sayısı 4582 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre DEMİRÇAKAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Öncelikle s.a sayın avcı abilerim ben genelikle kınalı,çil ve tavşan avında kullanmak üzere ilk tüfeğimi alacam.Ama hallen stoeger M2000 delüx mü alayım armsan phenoma aura dw2,5 mi alayım karar veremedim. Siz tecrübelerinize dayanarak bana hangisini ve genellikle dediğim avlarda kullanılmak üzere hangi namlu boyunu önerirsiniz?
  • Huğlu Renova
1997 - Elazığ

Çevrimdışı Taner YENİGÜN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Stoeger M2000 new delüx mü? armsan phenoma aura dw2,5 mi?
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2016, 10:42:34 »
a.s  Sarsılmaz magic tavsiye ederim .Saygılar
Taner YENİGÜN
1974 SİVAS

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2016, 11:10:49 »
Ben kullanmadım ama  STOEGER  M 2000 lerin avı öldürüşü çok iyi diye  bu sitede   çok sayıda bilgi var.
Ama hangi markaya alırsan al mümkünse deneyerek al. Çünkü  en kaliteli bilinen  markalarda bile sorun çıkabiliyor.
En azından   tüfekten iyi anlayan biriyle  tüfeği söküp  inceleyerek,  tüfekle  dikkatlice nişan alıp  tüfeğin bandında  sağa sola   yamukluk var mı   kontrol ederek namlu iç çapını filan öğrenerek al.
Bayide tüfekler üzerinde dikkatlice yapacağınız  kontrollerde  inanın çok sayıda tüfeğin  bandında    sağa, sola, yukarı, aşağı  milimetrik  sapmalar göreceksiniz.
Bu sapmalar bazı tüfeklerde  zar zor  belli  olurken bazı tüfeklerde  daha ilk bakışta  kabak gibi belli oluyor.
Tüfeğin bandını kontrol ederken  ilk önce  dükkan içinde  herhangi bir yere doğru  nişan alıp  dikkatinizi nişan aldığınız noktadan  tüfeğin  üzerine getirince  önce  namlunun  kasaya  hatasız bir şekilde   girdiğini kontrol ediniz. 
Eğer namlu kasaya  kılı kılına girmişse bu sefer namlu ile namlu üzerindeki  bandın birbiriyle  uyumlu olup olmadığını kontrol ediniz.
Namlu doğru olduğu halde   namlu üstündeki bant  namluya göre  yamuk yada  göçük vs. olabiliyor. 
Zaten çok dikkatli bakınca  hata  az bile olsa  ortaya çıkıyor.Sonra  bayiyi  ikna edebilirseniz açık arazide  en az 2-3 kurşun  ve 28-30-32-34 gr  fişeklerden  2 şer  fişek atınız.tutukluk yapıp yapmadığı  belli olur.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 09:40:02 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Karani UYAR

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2016, 21:45:40 »
stoeger al başka bişide düşünme gerisi sende zaten
1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2016, 00:49:36 »
Hangisi olursa olsun inşallah içinize siner bende stoeger hakkında çok iyi şeyler duydum
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Karani UYAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2016, 09:51:24 »
Ben kullanmadım ama  STOEGER  M 2000 lerin avı öldürüşü çok iyi diye  bu sitede   çok sayıda bilgi var.
Ama hangi markaya alırsan al mümkünse deneyerek al. Çünkü  en kaliteli bilinen  markalarda bile sorun çıkabiliyor.
En azından   tüfekten iyi anlayan biriyle  tüfeği söküp  inceleyerek,  tüfekle  dikkatlice nişan alıp  tüfeğin bandında  sağa sola   yamukluk var mı   kontrol ederek namlu iç çapını filan öğrenerek al.
Bayide tüfekler üzerinde dikkatlice yapacağınız  kontrollerde  inanın çok sayıda tüfeğin  bandında    sağa, sola, yukarı, aşağı  milimetrik  sapmalar göreceksiniz.
Bu sapmalar bazı tüfeklerde  zar zor  belli  olurken bazı tüfeklerde  daha ilk bakışta  kabak gibi belli oluyor.
Tüfeğin bandını kontrol ederken  ilk önce  dükkan içinde  herhangi bir yere doğru  nişan alıp  dikkatinizi nişan aldığınız noktadan  tüfeğin  üzerine getirince  önce  namlunun  kasaya  hatasız bir şekilde   girdiğini kontrol ediniz. 
Eğer namlu kasaya  kılı kılına girmişse bu sefer namlu ile namlu üzerindeki  bandın birbiriyle  uyumlu olup olmadığını kontrol ediniz.
Namlu doğru olduğu halde   namlu üstündeki bant  namluya göre  yamuk yada  göçük vs. olabiliyor. 
Zaten çok dikkatli bakınca  hata  az bile olsa  ortaya çıkıyor.Sonra  bayiyi  ikna edebilirseniz açık arazide  en az 2-3 kurşun  ve 28-30-32-34 gr  fişeklerden  2 şer  fişek atınız.tutukluk yapıp yapmadığı  belli olur.

bu bilgileri yeni tüfek alma rehberi şeklinde birazda görsel ekleyerek anlatırsanız çok daha güzel olur. inanın tüfek aldım bu tür bilgileri aradım ama bulamadım. hep yazılar şöyle silahı iycene kontrol edin . edelim ustacım da neresini nasıl edelim. anlamayan birisi bilinçli bir şekilde tüfek almak istediğinde bu bilgileri araştırır. en azından bu tür üretim hatalarını kontrol eder.

“Hedefe ulaşan, her şeyi ıskalamıştır!

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 18 Ağustos 2016, 10:44:24 »
Armsanın 612 hariç diğer modellerinde namlu iç çapı geniş olduğu için avı öldürmeme, canlı düşürme sorunları yaşanıyor.stoeger m2000 lerde mekanizma yayı iç içe geçip tutukluk sorunu yaşanabiliyor.siz en iyisi bütçenize müsaitse m3000 peregrine modelini alın.zannedersem piyasaya çıkmak üzere
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 18 Ağustos 2016, 10:54:52 »
Karani Bey; görsel olarak anlatmak için elime kamera alıp av bayiinin birine dalıp tüfekleri tek tek  inceleyip   çekim yapmam lazım.
Çekim yaptığım görüntüleri  bilgisayara yükleyip  powerpoint gibi bir prog. ile  hem görsel hem çizimli anlatmam lazım.
Peki hangi  av bayii dükkanındaki her 10 tüfekten en az 6-7 sindeki hataları ortaya çıkattırır ki.
Bak ben sana  durumun vehametini şöyle  açıklayayım ben Kastamonu'luyum  kardeşime otomatik  8'li almak için  Kastamonu'daki  4-5 tane av bayiini tek tek dolaştık.
Tüfekleri epeyce ama epeyce inceledik. Tüfeklerin çoğunda  milimetrik hatalar var.  Belki  toplamda 40-50 tüfek incelemişimdir.
Sonunda Huğlu 601 G  7+1   71 namlu ve 61 yedek namlulu otomatik aldık.
Bu forumdaki  yok tüfeğim   40 metrede 50 cm sol vurdu, yok 30 cm. sağ vurdu v.s  gibi şikayetlerin  temel sebebi namlunun  kasaya   doğrusal olarak  hatalı  oturmasından kaynaklanıyor eğer  atılan kurşunlar  sağa sola sapan dandik kurşunlarda değilse.
Yani namlu kasaya oturuyor ama  kasanın  üzerindeki  banttan (bu bant 7-10 mm. eninde  15-18 cm uzunluğundadır)  nişan aldığın zaman namlu üzerindeki bant sağa sola bakmayacak.
Tüfeği kontrol ederken  önce  kasanın üzerindeki bantla  namlu üzerindeki  bantın birbiri ile   orantılı olup olmadığına " DİKKATLİ" ce  bakmak gerekiyor.
Bunu silah üreticileri çok iyi bilir. Yani   az yada çok milimetrik hataları olan tüfekleri iç piyasaya dayanıyorlar nasıl olsa  vatandaş  alır mantığıyla.
Ama hatasız kusursuz defosuz olanları doğru  Amerika'ya  Avrupa'ya    gider.
Sonra burada vatandaş yok sol vurdu, yok  tutukluk yaptı yok yakmıyor bir dünya şikayet.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 10:56:46 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Karani UYAR

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 18 Ağustos 2016, 14:15:16 »
Rıza bey söylediklerinize tamamen katılıyorum. Umarım avcılarımız bufarkındalığa kısa sürede ulaşır da hatalı tüfekleri almazlar.bu sayede yerli tüfek üreticileri yurdum insanını enayi yerine koymayı bırakır
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #9 : 20 Ağustos 2016, 08:04:20 »
Denemeden alma stoeger den çok çekmiş biriyim fabrika servis falan filan boş. Öldürücülüğü iyi namlu doğru olduğu sürece. Namluyu doğrular usta çeliğini beğenmedi su gibi dedi. Yani şekli çabuk bozuluyor. Ama iyi öldürüyor . Armsanı arkadaşlardan gördüm dışı güzel bir çoğunun gurupmanı nı beğenmedim.  Denemek markadan önemli bence

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Ceyhun MİRİLİ

• *
« Yanıtla #10 : 20 Ağustos 2016, 17:11:38 »
ikisinide kullanmış biri olarak şiddetle phenoma derim.
Ceyhun MİRİLİ
1985 TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 20 Ağustos 2016, 18:53:47 »
Sarsılmaz magic tavsiye ederim ama illaki ikisinden biriyse stoeger.
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA