Gönderen Konu: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar  (Okunma sayısı 196165 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
Hayır birleşme konisi açısı ya da boyundan bahsetmiyorum. Namlu çapının, fişek şok yatağına kadar birkaç milim daralmasından bahsediyorum. Eski üretim tüfeklerin CNC kullanılmadan yapılan namluları bu şekilde uca doğru daralır. Testlere uca doğru daralan namlu eklerseniz sevinirim.
Yaşar Bey merhaba, sizin bahsettiğiniz eski sistem,  fişek yatağından namlu ucuna daralan ve  sabit choke namluların üretiminde kullanılan teknoloji olsa gerek. Bunu mobil choke namlulara uyarlamak isteyen bazı markalar powerbore, crio , tribore vb. tasarımlar gerçekleştirdiler. Eminim sayın Aysu, bu tasarımların eksilerini ve artılarını göz önünde tutarak,imkanlar dahilinde en verimli patern ve penetrasyonu sağlayacak önerilerde bulunacaktır. Selamlar..
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: Ali KELTEN

Çevrimdışı Mehmet ALTINDAL

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Slm Ali Bey son olarak av ve av camiasına yakışır bir isim Toros-42 artık arkasından (a,b,c,?)serilerini üretirsiniz.şu an kimsede yok bu patent sayğılar.

• Vursan92-A.
1979 - Almanya 68-Aksaray

The following users thanked this post: Engin TARHAN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Insanlar cocuklarina istanbul, paris gibi isimler koyuyor sizde uretimlerinizi konyada yapiyorsunuz sizde konya yani yabanci dilde telafuz kolayligi icin "Konia" dusunebilirsiniz.

Burak Bey,

Teşekkür ederiz, güzel bir öneri, eklendi
RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
İsim konusunda yabancıları düşünmek zorunda olunmamalı diye düşünüyorum Sonuçta bu bir Türk av tüfeği.

Bahri Bey,

Evet haklısınız ama zamanlama konusunda o gün bugun değil. Yani yerli üreticiler olarak yurtiçinde ve yurtdışında MARKA olmaya başladıktan sonra bu önerinizi aynen uygulamaya başlıyabiliriz yoksa ortadaki en büyük gerçek şu ki yerli üreticiler olarak en büyük pazar şuan yurtdışı. Nasıl yerli kullanıcılarımız yabancı bir ismi sorguluyor ve tepki gösteriyorlarsa yabancılar da sorguluyor ama bizler kadar değil sadece teleffuz edildiğinde kolay basit akılda kalıcı şeyler olmasını istiyorlar

Teşekkürler

RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Engin TARHAN, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Slm Ali Bey son olarak av ve av camiasına yakışır bir isim Toros-42 artık arkasından (a,b,c,?)serilerini üretirsiniz.şu an kimsede yok bu patent sayğılar.

Teşekkürler , listeye eklendi
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• *
Tüfeğe ihtiyacım olmamasına rağmen sırf göstermiş olduğunuz ilgi alaka çalişmalarınıza destek verebilmek için. Tüfeği incelemek ve bir tane almak istedim.Bulunduğum ilde Hiçbir Av bayisinde bulamadım.İsmini bile bilmeyen av bayileri mevcut.

81 İl bayilerine 1 er çeşit olmak şarti ile Ücretli yada ücretsiz. yada Başka türlü bayilik sitemi ile Numune De olabilir sonraki satişlar sipariş usulu de olabilir sistem olarak neyi ön görüyorsanız.

Kullanıcının eline alıp deneyebilecegi gözle bakabileceği bir satiş ağı olsa sizler ve bizler için cok iyi olacağını düşünüyorum.

Etrafımda bilindik 3 5 markanın ürünlerinden başka hiçbirşey yok.  onlarında en klasikleri. Bu benim en büyük cevresel skıntım.

Başarılarınızın devamını dilerim. 
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Tüfeğe ihtiyacım olmamasına rağmen sırf göstermiş olduğunuz ilgi alaka çalişmalarınıza destek verebilmek için. Tüfeği incelemek ve bir tane almak istedim.Bulunduğum ilde Hiçbir Av bayisinde bulamadım.İsmini bile bilmeyen av bayileri mevcut.

81 İl bayilerine 1 er çeşit olmak şarti ile Ücretli yada ücretsiz. yada Başka türlü bayilik sitemi ile Numune De olabilir sonraki satişlar sipariş usulu de olabilir sistem olarak neyi ön görüyorsanız.

Kullanıcının eline alıp deneyebilecegi gözle bakabileceği bir satiş ağı olsa sizler ve bizler için cok iyi olacağını düşünüyorum.

Etrafımda bilindik 3 5 markanın ürünlerinden başka hiçbirşey yok.  onlarında en klasikleri. Bu benim en büyük cevresel skıntım.

Başarılarınızın devamını dilerim.

Hayırlı Cumalar,

Teşekkür ederim öneriniz için. Distributor ve satış planlaması olarak bir takım eksiklik ve yapılması gereken çalışmalar mevcut ve ivedikle araştırmasına baçladık ve 2018 yılı için çalışmalar yapılıyor.

Bartın için yetkili arkadaşlardan bilgi isteyip size dönüş yapabiliriz.

Bir çok bayii de yerli tüfek bu paraya satılmaz mantığı ile hareket edip almıyorlar veya vitrinlerine koymak istemiyorlar ve boylece kullanıcılarımız da incelemek ve test etme fırsatı bulamıyor.

En kısa zamanda konu hakkınca çalışmalarımız bitince yeni bir çözümle inceleme fırsatınız olağını garanti verebiliriz.

ilginiz için tekrardan teşekkürler
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Daimi DOĞAN

• *
Ali bey Merhaba,
Uzun uğraşlar sonucu  paten adı olmayan ve etkılı oldugunu ve guzel zarıf tufegınıze  yakısır bır ısım buldum. "MALAKAN" bu ısım aynı zamanda turkıyedekı endemık bır at tur ısmı. RETAY MALAKAN .İyı gunler.
1971 - Muğla

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
''IYI'' Kayı bayrağından alınma.
patent hakkının olup olmadığını bilmiyorum ama buda düşünülebilir.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Mustafa CİVELEK, Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Ali bey Merhaba,
Uzun uğraşlar sonucu  paten adı olmayan ve etkılı oldugunu ve guzel zarıf tufegınıze  yakısır bır ısım buldum. "MALAKAN" bu ısım aynı zamanda turkıyedekı endemık bır at tur ısmı. RETAY MALAKAN .İyı gunler.

teşekkür ederim,

Listeye eklendi, orjinal bir öneri :)
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Kamil SELCİK

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
''IYI'' Kayı bayrağından alınma.
patent hakkının olup olmadığını bilmiyorum ama buda düşünülebilir.

Teşekkürler gökhan bey,

Kontrol edildi musait. Listeye eklendi tekrar teşekkürler
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Hakan HAS

Çevrimdışı Ali ARI

• *
Teşekkürler gökhan bey,

Kontrol edildi musait. Listeye eklendi tekrar teşekkürler
İyi de bir siyasi partiyi çağrıştırıyor diyeceğim, düpedüz bir partinin adı, aman Ali Bey siyasete girmeyin bence. Gökhan Bey yanlış anlamasın onun öyle bir niyeti olduğunu kastetmiyorum, düşünmüyorum
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2017, 02:25:38 Gönderen: Ali ARI »
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
İyi de bir siyasi partiyi çağrıştırıyor diyeceğim, düpedüz bir partinin adı, aman Ali Bey siyasete girmeyin bence. Gökhan Bey yanlış anlamasın onun öyle bir niyeti olduğunu kastetmiyorum, düşünmüyorum

Hmm, evet gökhan bey o manada teklif etmedi ismi ama dediğiniz gibi diğer çevreler bu konuda eleştiri yapabilirler isim için ne ters gelebilir .

İsmim için Not düşüldü listeyi paylaşmadan önce bilgi verilecek
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• *
Yerli tüfek sanayiinde en büyük problem kalite kontrol
- Tüfek grupmanı kişisel kundak ölçüsü haricinde arpacığın gördüğü yerde olmalı sağ-sol alt veya üst atmamalı (namlu kepi birleşiminin bu hataya sebep olduğu söylenir)
- Parçaların birleşimi milimetrik derecede düzgün olmalı el kundağı oynayan yerine tam oturmayan parça olmamalı
- Cnc'den çıkan her parça kusursuza yakın düzgün çapaksız,pürüssüz olmalı(mukavemeti kaybetmemesi için beretta bazı parçaları traşlamıyor a400de mekanizmanın yan kısmı öyleydi)
- Tüfek baştan sona simetrik düzgünlüge sahip olmalı bir parça ileride bir parça geride olmamalı düzgün durmayan tüfek hemen hissediliyor
- Türk avcısı hafif ve ;dengeli ;tüfek seviyor ve aynı zamanda ince zarif olmalı tabi bu çerçevde şahlanma minimumda olmalı
- El ve boy kundağı desenleri farkedilir derecede ayrı olmamalı renk tonu uymayan tüfekler dahi var.
-Numaralı ceviz standart olmalı çünkü bu fiyat bandında satılan tüfekte avcılar görsellikte ister
-Namlu ve ya parça paslanma problemlerini en aza indirmek gerekir
- Dipçik ayar pulları ve boy kundağı uzunluğu ayar aparatı kutu içeriğinde olmalı
-1 adet external şok kutu içeriğine eklenebilir.
- Geri tepmeyi önleyici güncel sistemler incelenmeli dipcik arkasında amortisör eklenebilir.
-Fast loading sistemi maliyeti attıracaksa uygulanmayabilir ama fiyatı oynatmaz ise eklense güzel olur.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2017, 12:12:46 Gönderen: Gökay KARADUMAN »
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

• Müdavim Üyemiz
partiden once IYI kayi boyunun bayragi idi.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Anadoluya özgü medeniyet isimleri olabilir :
"komagene" "hitit" "mezapotomya"
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

• Müdavim Üyemiz
Bizim Fethiye yöresinden bir antik kent ismi söyleyeyim kisa guzel bi isim ''TLOS'' yabancilara da gider hem 😀
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2018, 01:11:13 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Yerli tüfek sanayiinde en büyük problem kalite kontrol
- Tüfek grupmanı kişisel kundak ölçüsü haricinde arpacığın gördüğü yerde olmalı sağ-sol alt veya üst atmamalı (namlu kepi birleşiminin bu hataya sebep olduğu söylenir)
- Parçaların birleşimi milimetrik derecede düzgün olmalı el kundağı oynayan yerine tam oturmayan parça olmamalı
- Cnc'den çıkan her parça kusursuza yakın düzgün çapaksız,pürüssüz olmalı(mukavemeti kaybetmemesi için beretta bazı parçaları traşlamıyor a400de mekanizmanın yan kısmı öyleydi)
- Tüfek baştan sona simetrik düzgünlüge sahip olmalı bir parça ileride bir parça geride olmamalı düzgün durmayan tüfek hemen hissediliyor
- Türk avcısı hafif ve ;dengeli ;tüfek seviyor ve aynı zamanda ince zarif olmalı tabi bu çerçevde şahlanma minimumda olmalı
- El ve boy kundağı desenleri farkedilir derecede ayrı olmamalı renk tonu uymayan tüfekler dahi var.
-Numaralı ceviz standart olmalı çünkü bu fiyat bandında satılan tüfekte avcılar görsellikte ister
-Namlu ve ya parça paslanma problemlerini en aza indirmek gerekir
- Dipçik ayar pulları ve boy kundağı uzunluğu ayar aparatı kutu içeriğinde olmalı
-1 adet external şok kutu içeriğine eklenebilir.
- Geri tepmeyi önleyici güncel sistemler incelenmeli dipcik arkasında amortisör eklenebilir.
-Fast loading sistemi maliyeti attıracaksa uygulanmayabilir ama fiyatı oynatmaz ise eklense güzel olur.

Teşekkürler,

Geir tepme önleyici sistemii istenilen özllikler listesine ekledik. Fast loading için not aldık inceledikten sonra sizlerle paylaşacağız gerekliliğini.

Diğer istemler için hiç bir sorun yok şuanki MM versiyonumuzda.

Çok teşekkürler
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Gökay KARADUMAN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Anadoluya özgü medeniyet isimleri olabilir :
"komagene" "hitit" "mezapotomya"

fatih bey,

teşekkürler, komagene koymayalım derim, çiğ köfte markası bir alay konusu olmayan o vardı tam olur. Yok bilmem bundan sonraki diğer köfteci ismi olur, veya tatlıses koysaydınız olmaz mı vs vs bir sürü geyik olur.
Bunu eleyelim derim bence.
Hitit is telafuz da Hit it yani türkçe VUR anlamına gelen telafuz edilebilir. Son ikisini listeye ekledik :)
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Bizim Fethiye yöresinden bir antik kent ismi söyleyeyim kisa guzel bi isim ''TLOS'' yabancilara da gider hem 😀

teşekkürler eklendi
RETAY
#Pullit

Çevrimiçi Bahri TUĞRULTEKİN

• *
Isminin bu kadar önemli olması çok ilginç. Güzel silah yaptıktan sonra isminin bir önemi olmamalı. Madem Türkler üretiyor niye Türk ismi olmuyor hala anlamış değilim. Niye yabancı isim ?
1983 Akhisar

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ, Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• *
    • Retay
Isminin bu kadar önemli olması çok ilginç. Güzel silah yaptıktan sonra isminin bir önemi olmamalı. Madem Türkler üretiyor niye Türk ismi olmuyor hala anlamış değilim. Niye yabancı isim ?

Bahri Bey,

Teşekkürler. Dediğiniz gibi isim 2. planda olmalı güzel ürün yaptıktan sonra. Dünya global bir yer artık bunu göz ardı etmemeliyiz. Markamız her ürünümüzde mevcut ve ismin türk veya global olması ürünün önüne geçmemeli diye düşünenlerdenim şahsen.

Yine de önerilen isimlerden uygun olanı ve en fazla oyu alanı yeni ürünümüzde kullanacağız sorun değil.

Teşekkürler
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN

• Müdavim Üyemiz
Son izim önerim, yakın tarihin Matemetik dehası Cahit ARF'ın soyadı kullanılabilir.Firmanız adıylada uyumlu duruyor,'' Retay ARF''
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2018, 13:10:48 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• *
Merhabalar Ali Bey
Herkesin hemfikir olduğu gibi tüfeğin kalitesi isminden çok önde gider,madem bir isim bulmamız gerekiyor.Benim şahsi fikrim tüfeğinizin tasarımına ve firma olarak yaklaşımınıza uygun olacağını düşündüğüm ;  RETAY INOVA dır .Ürününde inovasyon peşinde olan ve gelişmelere açık bir markaya iyi bir model ismi olur.

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• *
Vazgeçtim patenti varmış 😐
Başka bulayım
Saygılarımla