Gönderen Konu: SEZON BAŞI KAYNAK SORUNU, BÜTÜNLEŞME PAROBLEMİ???  (Okunma sayısı 1919 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• *
ilk defa bu yıl başıma gelen bu olayı tartışmaya açmak istiyorum.

bu sorun kesinlikle önemli bir sorun nedendir bilemiyorum yeni sezona başladığımız antremenları sıklaştırdığımız bu günlerde atış yaparken doğru kaynak ve bütünleşme yapamadığımı farkedip bu konuya dikkat ederek çalışıyorum.

yani tüfeği omuzuma koyduğumda plakayı isteyeceğim zaman öncelikle kaynak sağlamlığına dikkat edip  istedikten sonra önce plakanın çıkmasını bekleyip sonra start vermeye özen gösteriyorum tafsiyem sizlerinde buna dikkat etmesi.

zaten bu dönemde genelde yaşanan üst atma ve sıçrama sorunu olur.
bu durumda atıcı gemelde tüfeğine veya fişeğine hata bulur tam tersine bana göre biraz zaman ve antreman
ile bu sorunlar aşılacaktır.
fişeğe suç bulmak hiçte doğru değil bilakis her zaman attığınız fişek markası ve modelini değiştirmek sizi daha farklı yanlış yöne çekecektir ve sürekli soru işareti yaratacaktır.
aynı fişeği ve aynı modeli devem edin bunlar geçici sorunlar.

bence starttan sonra siwing hareketinizi hızlandırın üzerinizdeki uyuşukluğu atın seri atış yapın.

üst attığınızı düşünüyorsanız ayarı aşağı çekmeyin geçen yıl hangi ölçüde atıyorsanız yine aynı şekilde atmaya devam edin.

bol bol anreman yapın formda olduğunuzu düşündüğünüz an antreman sıklığını azaltın fazla yükleme yapıp boğmayın ,monotonlaştırmayın.
özlemle özleyerek atın bıktırdığınız zaman heyecan kaybolur zevki kaçar.

teçhizatınızdaki eksikleri doğru bir şekilde tamamlayın dostlarınıza danışarak alışveriş yapın.

herkese rastgele.

Erdal ÇİFTÇİ
1969 izmir 0 532 382 32 17

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: SEZON BAŞI KAYNAK SORUNU, BÜTÜNLEŞME PAROBLEMİ???
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2011, 20:08:18 »
bu kaynak olayı avdada önemli..kaynak yoksa kuşu seyretme vardır :))çulluk bekinde kuşun uzaktan görmüşsem bana dogru geldigini çogunlukla manke atarım :))çünki kuşu seyrederim...ama ani atışlarda vuruş yüzdem daha yüksektir...reflex atışlarda hata oranı en aza iniyor...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2011, 23:41:35 »
Yine döktürmüşsün Erdal abi ellerine sağlık....

KEndimden örnek verirsem ben haddinden fazla tüfeğin üzerine yatarım....Çünkü benim kundağın avansı biraz fazla...Böyle olunca seri bittiğinde sağ yanağımda şişlik bariz ortaya çıkar.... :)

Tüfeğin üzerine yatmayı öğrenmek bu işin başlıgıcı diyebiliriz...MEsela benim ve diğer arkadaşlarımın tüfeğe yatış şekillerinden birkaç ördek vereyim...

Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Erdal ÇİFTÇİ

• *
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2011, 19:25:59 »
canım kardeşim burak bence yüzündeki şişlik çok yattığından değil atış yaparken kaynak ayrılıyor tepmeden dolayı sarsıntı sebebiyle inciniyor.

1.ve 2 nolu resimdeki atıcılar profilden gördüğüm kadarıyla çok iyi kaynak yapmışlar .
seni tartışmaya bile gerek görmüyorum bu güne kadar bu sitede verdiğin bilgiler senin ne kadar ustalıkla bu sporu yaptığını gösteriyor bilgilerine ihtiyacımız var .

tüfek yanak boşluğuna tam oturmalı atış anındada kaynak bozulmamalı ve plaka çıktıktan sonra start başlamalı o zaman netice alınır sistem kesinlikle bunun dışına çıkmamalı ,ben böylede vuruyorum diye düşünen varsa zamanla hata olduğunu anlayacak ve tekrar toparlamakta zorlanacaktır.

her yıl       25  000 adet fişek atıyorum yaşadığım tecrübelerden yola çıkarak verdiğim bilgilere
itimat etmenizi tafsiye ederim.

buarkçım yorumumu doğru şekilde anlayacağını umarım derler ya
KIZIM SANA SÖYLÜYORUM GELİNİM SEN ANLA.

Senin bu işi doğru yaptığını biliyorum bu spora meraklı dostlarımızın daha dikkatle okumasını temenni ediyorum .

herkeze sevgi ve saygılarımla.
Erdal ÇİFTÇİ
1969 izmir 0 532 382 32 17