Gönderen Konu: yavrularda saldırganlık  (Okunma sayısı 2033 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Turgay GÜNEYLİ

• *
yavrularda saldırganlık
« : 17 Mart 2011, 09:50:17 »
s.a. arkadaşlar herkese selamlar. bu aralar çok soru soruyorum kusra bakmayın sizleride meşgul ediyorum ama ilk köpeğim olduğu için acemilik var ne yapmam gerektiğini tam olarak bilemiyorum. benim 45 günlük kurzhar ve pointer kırması bir dişi yavrum var bundan 3-4 gün öncesine kadar herşey normaldi çok uysaldı ama son 3-4 gündür sevmeye çalışıyorum hemen dişlerini gösterip ısırmaya çalışıyor kızıyorum 1-2 dakika normal oluyor sonra yine sürekli ısırmaya çalışıyor bu normal bir süreçmi yoksa davranış bozukluğu belirtisimi bunu merak ediyorum çünkü her şeyi ısırmaya çalışıyor. nasıl davranmam konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2011, 09:51:47 Gönderen: Turgay GÜNEYLİ »
Turgay GÜNEYLİ
1980 KONYA

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: yavrularda saldırganlık
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2011, 09:56:46 »
seni ısırmasına müsade etme..ısırmaya çalıştıgında boynunun üstkısmından derisini tut sars ve yere bastır..bu hareket patron benim demektir..bu ısırma işi hayvanlarda  konum belirleyicisidir,yani ondan üstün oldugunuzu hissettirmezseniz ilerleyen zamanlarda itaat konusunda sorunlar yaşarsınız....
kemik yerken elini kemige yavaşyavaş uzat hırlar ısırır yada kemigi kaçırmaya çalışırsa yine enseden tutup sarsılmalıdır...agzından kemigi aldıgınızda ses çıkarmayana kadar bu işlem yapılmalıdır.....bu egitimde aport sorunlarını engeller....
« Son Düzenleme: 17 Mart 2011, 10:00:35 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Mustafa ÇİL 43

• Çobanoğlu 43
  • *
  • pointerin başkenti EMET
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2011, 11:09:02 »
  melez melez gardaşım hayvan çok fazla şey bekle derim..
birol abimde bir kaç taktik önermiş lakin ,,köpek bu defada eline dönerse ne yapacaksın dövecekmisin,:) sabırla herşey yoluna girer gardaşım inşallah

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2011, 11:26:55 »
  melez melez gardaşım hayvan çok fazla şey bekle derim..
birol abimde bir kaç taktik önermiş lakin ,,köpek bu defada eline dönerse ne yapacaksın dövecekmisin,:) sabırla herşey yoluna girer gardaşım inşallah

Kırma köpeklerden pek fazla bişey beklememek lazım....
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı Turgay GÜNEYLİ

• *
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2011, 09:39:13 »
gardaş köpeğe kızıyorum küsüp gidiyor yanıma gelmiyor bir müddet 51 günlük gel - kal nerdeyse oturuda öğrendi mantar tabancası sesine alıştırdım ama bu diş göstermesi sinir ediyor ne yapcam bilmiyom hayırlısı bakalım birazda kızmadan deneyeceğim
Turgay GÜNEYLİ
1980 KONYA