Gönderen Konu: ATAARMS'DAN YANLIŞ BİLGİLENDİRME  (Okunma sayısı 51504 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halil YURTSEVEN

• *
ATAARMS'DAN YANLIŞ BİLGİLENDİRME
« : 10 Eylül 2011, 16:48:17 »
Evet hepimiz kabul ediyoruz ata silahları gerçekten kaliteli ve av camiasında hastası olan kullanan çok,,  memnun olmayan ise az sayıda kişi olan ülkemizin sayılı silah fabrikalarından.

ancaaaaakkk bu gün elime atanın 2011 kataloğu geçti biraz okudum.  önce iyi başlamış. celal beyin sektöre girişinden bahsetmiş sonra hızlanmış çiftedir pozedir derken hızını alamayıp TÜRKİYENİN İLK YARI OTOMATİK AV TÜFEĞİNİ VURSAN ADIYLA ÜRETİKKLERİNİ iddaa etmektedirler.  sanırım bu bilgileri firma çalışanları celal beyden habersiz yazdılar.  

BİLGİLENDİRME AMAÇLI SÖYLÜYORUM YIL 89-90 MERHUM TURGUT ÖZAL'A MECLİSTE İLK YARI OTOMATİK AV TÜFEĞİNİ ÇATÜS TÜFEK SANAYİNİN SAHİBİ HABİP USTA HEDİYE ETMİŞTİR VE TURGUT ÖZAL SİLAHI İKİ ELİYLE HAVAYA KALDIRIP BAKIN ÜLKEMDE NELER YAPILIYOR. DİYEREK İLK OLARAK ÇATÜS SİLAH SANAYİYE BU İZNİ VERMİŞTİR.. ( resimler mevcuttur)  üretilen silah browning auto 5 in aynısıdır.  ha kopya diyenler olabilir.    ama bugün baktığımızda ata arms benelli model değiştirdikçe  kendiside yeni model adı altında benellinin aynısı yapmaktadır.

gelelim sadete: ata gibi büyük firma kendini ulaşılamaz göstermek uğrunamı yoksa yanlışlıklamı böyle bi katalog çıkarttı bilmem ama   itiraz edemeyecekleri  kesindir.

türkiyenin ilk yarı otomatiğini yapmak hele hele 89 yılında yapmak kolay iş değildir hele hele bunun imalat iznini almak hiç ama hiç kolay değildir. ancak 90 lı yılların başında ata sarsılmaz huğlu v.s. bunlar çifte poze yaparken habip  usta yarı otomatik av tüfeği yapmaktaydı.

ilk silahların resmini www.catusarms.com sitesinde anasayfadaki slaytta görebilirsiniz.

itirazı olan varsa buyursun sanayi ve ticaret odası bakanlığını kayıtlarına bakalım. veya elindeki belgeleri gösterir.

« Son Düzenleme: 06 Ekim 2011, 09:14:12 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
  • İNGİLİZ POİNTER
HALİL YURTSEVEN

1985-ANTALYA-ÇAVDIR/ BURDUR

The following users thanked this post: H.Suzan GÜLER

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Şeyh uçmazmış müridi uçururmuş :D :D
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Mehmet KANDAK

• Ziyaretçi

boldor

• Ziyaretçi
  yılda 4 bın  tfk yapıyolar yurt dışına ... iç pıyasa belli. hedf 5 bın yurt dışı ata armsan her 2 firmada adetler böyle..şimdi  halil bey kardeşim bazen hepimiz aynı hataları yapıyoruz.bılgi sahibi olmadan fikir beyan ediyoruz ..bahsettıyınız konu  kımseyı baglamaz kımseyde faydası yada zararı dokunmaz bir tüketici olarak..67 yılından bu zamana kadar bu sektöre emek wermiş bir usta böyle bır marka böyle bır yanlışlık yada hata diyelim yapmış olabılırmı cvb görücez..yada detaylarını anlıycaz..celal bey sizlere ömür..allah rahmet eylesin ..bence en dogrusu halıl bey siz firmaya tel acın bizlerle paylaşın slm lar

boldor

• Ziyaretçi
Ynt: ATAARMS'I FAZLA ŞİŞİRDİLER . YAVAŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2011, 10:52:41 »
yılda yazmışım pardon ayda 4 bin

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2011, 10:56:59 »
Şöyle de bir olay var, bugüne kıyaslarsak  ilk oto bahsettiğiniz firma üretse de.

Piyasa da adı sanı duyulmuyor,lokal kalmış.

Diğer firma veya firmalar almış başını gidiyor, reklam,ihracat hedefler.

Yapmak başka, bunu devam ettirmek bambaşka.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2011, 10:58:30 »
çok silah yapmaları çok kaliteli olduğu anlamına mı geliyor.ben kendi şahsıma o paraları verip  bu tüfekleri alacağıma  o paralara ikinci el temiz  avrupa  y otolar almayı  düşünürdüm.yinede alanlarada saygı duymak lazım.görüntü ve estetik çok iyi ama performansı  pek iyi gelmedi benim kulağıma. iki arkadaşım aldı çokta memnun değiller.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2011, 11:03:59 »
Ata ve Armsan ın çalışma sistemlerinden herkes memnun ama tüfekte öldürmeme, isabet ettiği halde düşmeme sorununu çevremde ve başka illerden tel eden avcı arkadaşlardan sık sık duyuyorum.

Bunu da merak ediyorum, kimi fişek,kimi şok vs vs.

İçlerinde Türkiye de dereceler elde etmiş atıcı arkadaşlarımda söylüyor yani acemi kullanıcılarda değil.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2011, 11:13:47 »
Ata ve Armsan ın çalışma sistemlerinden herkes memnun ama tüfekte öldürmeme, isabet ettiği halde düşmeme sorununu çevremde ve başka illerden tel eden avcı arkadaşlardan sık sık duyuyorum.

İçlerinde Türkiye de dereceler elde etmiş atıcı arkadaşlarımda söylüyor yani acemi kullanıcılarda değil.

valla ben atanın gazlısını bizzat avda gördüm...amcamın oglu almıştı...ve keklige müthiş tüfek atar,grup avı oldugu için o gün 6 keklik vurdu hiçbiri ölmedi bıçakla kesildiler..birtaneside düştügü yere bir avuç tüy bıraktıgı halde kekligi bulamamıştık....o günden sonra gazlı ata ilgimi çekmez oldu....
namlularının tekrar gözden geçirilmesinde fayda var......
armsanla ilgili şüphelerde çogalmaya başladı...belki phenoma bu şüpheleri ortadan kaldırır.....
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2011, 11:18:58 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2011, 11:19:03 »
namluların hatalı oldugunu herkes biliyo özellikle bantlı namlular ..kimi alt kimi üst kimide sol sag ..da bu tüfekleri yut dışına satıyolar böylede bır durum söz konusu ...alt segmente bir tfk olarak kabul görüyor diye bılırız ..ama konu .tfk performansı deyıl...

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2011, 11:22:26 »
tuzlada bır fırma..isim vermıycem amerıkalıların ..bar testını gecemedi.dolaysıyla usa ya satış yapamıyor..ve avrupaya..hala ....... barı.. zorluyorlar

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2011, 11:28:18 »
konu penoma değil belki ama sitemiz üyelerinden ahmet öztürk abimiz aldı bir tane bakma fırsatım oldu.gayet güzel estetik hafif bir tüfek gayette memnun kendisi  bakalım diğer kullanıcılardan nasıl ses çıkacak

BİGA/1979

Çevrimdışı Anıl KARADUMAN

• *
Ynt: ATAARMS'I FAZLA ŞİŞİRDİLER
« Yanıtla #12 : 14 Eylül 2011, 23:50:38 »
tuzlada bır fırma..isim vermıycem amerıkalıların ..bar testını gecemedi.dolaysıyla usa ya satış yapamıyor..ve avrupaya..hala ....... barı.. zorluyorlar

bu bilgiyi neye dayanarak söylediniz, kaynağınız nedir? bir yerlerden duyduğunuz şehir efsanelerine itibar etmeyiniz eğer bildiğiniz bir şey var ise de kaynak gösteriniz...
Anıl KARADUMAN

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
« Yanıtla #13 : 15 Eylül 2011, 01:12:40 »
Kardeşim bırakın bunları yanlış yazılmış olabilir,hatada yapılmış olabilir kataloğu hazırlayana yanlış bilgide verilmiş olabilir hatta bilerek yanlış yazılmış olabilir bu atanın yaptığı tüfeğin kalitesiyle alakası ne? kataloğa bir yanlış cümle yazıldı diye kalkalım ataya karalama kampanyasımı düzenleyelim adamlar bana baretta,benelli,Browning,Winchester,Remington markalarıyla yarışacak kalitede tüfek üretsinler kataloglarında yazanların hepsi baştan sona yalan olsun bana ne!! bahsettiğiniz catus markası nedir? ne işe yarar,kim duymuş ismini bana ilk üretim onemli değildir son üretimi önemlidir bakın catus son ürettiği 36 cal tüfek için ne not düşmüş :) (Silahlarımızdan en iyi performansı almanız için 14 gr Federal,Remington,Mirage,Bornoghi marka fişekler tavsiye edilmektedir)  bu ne demek yahu resmen tüfeğimiz yerli ve ucuz fişeklerde çalışmaz demektir. siz hiç hatsanda,atada böyle bir not gördünüzmü hatsan ne diyor 24 gr dan 66 gr kadar bütün ebat ve ağırlıktaki fişeklerde kusursuz performans,atada 24 ve 57 gr'a garanti veriyor.. haa şuda var  bence ata bahsedildiği kadar aman,aman bir silah değil ama ülkemizde güvenebileceğimiz bir kaç markadan birisidir. Benim fikrimi sorarsanız ne ata,ne,armsan ne,vursan ülkemizde dünya markalarıyla yarışacak bir marka varsa oda hatsan... saygılar...
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #14 : 15 Eylül 2011, 10:43:16 »
Benim bildiğim ilk poze, çifte ve tek kırmayıda onlar yaptı. Sene 1456. İstanbulun fethinden 2-3 sene sonra. Katalokta unutmuşlar sanırım. Eklemelerini rica ederim ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı
« Yanıtla #15 : 15 Eylül 2011, 11:36:03 »
Benim bildiğim ilk poze, çifte ve tek kırmayıda onlar yaptı. Sene 1456. İstanbulun fethinden 2-3 sene sonra. Katalokta unutmuşlar sanırım. Eklemelerini rica ederim ;D ;D ;D ;D ;D ;D

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
« Yanıtla #16 : 15 Eylül 2011, 12:00:35 »
Osman kardeşim adamlar ne diye not düşmüşler 36 no tüfek için.Bırakta bunu düşsünler yani sana demiyolarki 36 no tüfekle 40 gram fişek at demiyorlar.Ne güzel işte uyarılarını yapmışlar başka firmalar bunu yapıyorlarmı yapmıyorlar.

Erkan bey gr'dan bahsetmiyorum 36 cal fişekte tabiki verdikleri gr tabiki normal ama adamlar fişek markası vermiş bakıyorumda verdikleri fişek markalarıda oldukça kaliteli markalar bunu anlatmak istiyorum.
Başka firmalar evet bunu yapıyor mesela hatsan uyarısını yapıyor ama uyarı yaparken winchester,federal,remington gibi kaliteli fişek markası vermiyor hatsan diyorki tüfeğiniz 89 mm fişek yatklıysa 24 ile 66 gr arası bütün ebat ve ağırlıktaki fişeklerde sorunsuz çalışır diyor  eğer tüfeğiniz 76 mm fişek yataklıysa 24 ile 57 gr her türlü ebat ve ağırlıktaki fişeklerde sorunsuz çalışır diyor yani uyarısınıdı şurda yapmış oluyor 76 mm fişek yataklı tüfeğimizde 57 gr üstü fişek kullanmayın her türlü fişeği kullanabilirsiniz diyor. sen kalkar şu markalarda tüfeğimizden daha iyi performasn alırsınız dersen ben onu çok farklı anlarım ya benim bütçem zayıf ise ben sterling kullanacaksam? malum bir federal fişeğin kutu 30 tl den başlıyo remington winchester ve diğerleride çok farklı değil şimdi anladınızmı ne demek istediğimi.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2011, 12:06:17 Gönderen: Osman KORUKÇU »
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Halil YURTSEVEN

• *
« Yanıtla #17 : 17 Eylül 2011, 18:29:30 »
Kardeşim bırakın bunları yanlış yazılmış olabilir,hatada yapılmış olabilir kataloğu hazırlayana yanlış bilgide verilmiş olabilir hatta bilerek yanlış yazılmış olabilir bu atanın yaptığı tüfeğin kalitesiyle alakası ne? kataloğa bir yanlış cümle yazıldı diye kalkalım ataya karalama kampanyasımı düzenleyelim adamlar bana baretta,benelli,Browning,Winchester,Remington markalarıyla yarışacak kalitede tüfek üretsinler kataloglarında yazanların hepsi baştan sona yalan olsun bana ne!! bahsettiğiniz catus markası nedir? ne işe yarar,kim duymuş ismini bana ilk üretim onemli değildir son üretimi önemlidir bakın catus son ürettiği 36 cal tüfek için ne not düşmüş :) (Silahlarımızdan en iyi performansı almanız için 14 gr Federal,Remington,Mirage,Bornoghi marka fişekler tavsiye edilmektedir)  bu ne demek yahu resmen tüfeğimiz yerli ve ucuz fişeklerde çalışmaz demektir. siz hiç hatsanda,atada böyle bir not gördünüzmü hatsan ne diyor 24 gr dan 66 gr kadar bütün ebat ve ağırlıktaki fişeklerde kusursuz performans,atada 24 ve 57 gr'a garanti veriyor.. haa şuda var  bence ata bahsedildiği kadar aman,aman bir silah değil ama ülkemizde güvenebileceğimiz bir kaç markadan birisidir. Benim fikrimi sorarsanız ne ata,ne,armsan ne,vursan ülkemizde dünya markalarıyla yarışacak bir marka varsa oda hatsan... saygılar...

OSMAN BEY  fişeğin kalitesizliğinden tüfek  kötülenmesin diye yapılmış bir önlem.malum son bir buçuk senedir yerli 36 kalibre mermiler bi standarta çıktı. hatta şunuda söyliyeyim yavaşçalar firmasına çatüs tüfek gönderdi. sırf fişek basınçlarını ayarlasınlar diye. bu yavaşçaların talebiydi ayrıca. sanırım bu konuda pek fazla bilginiz yok.o yüzden bunları size anlatmayım ki sitede her yazanları klendinize göre yorumlamayın bence.
 hareketli namlulu bir silahı (aynen auto5 gibi) (şarjörlüden önceki model) 14 gr fişeğin gaz basıncıyla çalıştırmanın ne kadar zor bişey olacağını sanırım  farketmediniz yada  söylediğiniz sadece sizi bağlayan  bi yorumdan öteye gitmez.
  • İNGİLİZ POİNTER
HALİL YURTSEVEN

1985-ANTALYA-ÇAVDIR/ BURDUR

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 17 Eylül 2011, 19:25:13 »

NAMLULARIN SİLİNDİR ÖLÇÜLERİ BOZUK osman abi şok kombinizasyonları uymuyor bir türlü namluya ,, ata veya armsan kullanacaksan çok çok kaliteli fişek kullanacaksın avı ölü ele geçirmek için.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Volkan SEZEN

• *
« Yanıtla #19 : 17 Eylül 2011, 20:35:27 »
Bizim milletimiz kadar kendi malını kötüleyen ikinci bir millet yok bu dünyada.Ya arkadaşlar bu beretta benelli brownig hiç mi bozulmuyor anasını sattım  tamam adamlar kalite tüfek yapıyor hiç itirazım yok ama ata olsun armsan olsun aynı kaltide tüfek yapsa 2000 euro fiyat yazsa avrupa av tüfek diye bir tarafını yırtan arkadaşlardan kaç tanesi o paraya ata yada armsan alır ? Ben soyleyim hiç kimse ozaman da herkes yerli tüfeğe o kadar para verilirmi diye burda tartışacak yani kısacası bu şartlarda en iyisi beğenmeyen basar parayı avrupa tüfek alır...
Volkan SEZEN
1978-KAYSERİ

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 17 Eylül 2011, 20:55:35 »
Bizim milletimiz kadar kendi malını kötüleyen ikinci bir millet yok bu dünyada.Ya arkadaşlar bu beretta benelli brownig hiç mi bozulmuyor anasını sattım  tamam adamlar kalite tüfek yapıyor hiç itirazım yok ama ata olsun armsan olsun aynı kaltide tüfek yapsa 2000 euro fiyat yazsa avrupa av tüfek diye bir tarafını yırtan arkadaşlardan kaç tanesi o paraya ata yada armsan alır ? Ben soyleyim hiç kimse ozaman da herkes yerli tüfeğe o kadar para verilirmi diye burda tartışacak yani kısacası bu şartlarda en iyisi beğenmeyen basar parayı avrupa tüfek alır...

eski vursanı yapanlar şimdi atayı yapıyorlar... vursana süper namlu yapmışlar ataya yapamıyorlarsa komik bir durumdur....neo ların farlı oldugunu düşünüyorum.....

1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #21 : 17 Eylül 2011, 22:59:42 »
Neo da problem var mı, varsa ne bilmiyorum. Tahminle söylüyorum, ya şok yapısıyla ilgili bir problemdir ya da tüfeğin dipçik ölçüleriyle... Eğer böyle vuramama, öldürmeme gibi bir problem GENELDE VARSA şayet, Vursan dipçik ölçüleri nasılsa aynen uygulasalar o mesele kalkar. Vursan ölçüleri dedim ama onun da her zaman daha iyi olduğuna dair kesin bilgim yok. Çoğu kullanan öyle diyor diye yazdım. Tabi fişeği de unutmamak lazım.

Ülkenin ilk otomatiği konusuna gelince, belli ki yanlış bilgilendirmişler. Yiğidi öldür hakkını yeme. Biri öbüründen çok satabilir, daha tutulmuş olabilir, farklı şeyler. Yarın keser sapı gibi hesap ters dönerse ve diğeri daha çok satmaya başlarsa ve ilk pozeyi biz yaptık derse hakkı olacak mı? Veya otomatiği? Daha çok tutulduğu için??

Sir Isaac Newton için ithaf edilmiş ve ona ait kabul edilen ama aslında ona ait olmayan bir çok buluş olduğu söyleniyor. Ama Newton döneminin en meşhur mucidi idi, kraliçe tarafından kendisine Sir ünvanı verilen ilk bilim adamıydı. Gerçekten de büyük dahiydi ve her türlü övgüye layıktı ama bence söylenti bile olsa, kendisine ait olmayan şeylerin üzerinde kalması -bana göre-  üzerinde leke gibi durur. İhtiyacı mı vardı?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Köksal GEDİKLİ

• *
« Yanıtla #22 : 02 Ekim 2011, 17:51:25 »
A ta arms poze 3 yıldır kullanmadığım av kalmadı fişeklerde kalite ama kuşları hep canlı kesmek zorunda kalıyoz sadece hafifliği var o kadar 1 kez bakıma gitti gene gidecek bi kez düşmeyle namlu içi yamuldu kundaklarıda işe yaramaz bence.
Köksal GEDİKLİ
1974 KOCAELİ

Çevrimdışı Tarkan ÖZHENDEKCİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 02 Ekim 2011, 19:30:23 »
Benim fikrimi sorarsanız ne ata,ne,armsan ne,vursan ülkemizde dünya markalarıyla yarışacak bir marka varsa oda hatsan... saygılar...

Ustam siz bu yorum yaptığınız silahları kullandınız mı? Ben 5 seneden fazla bir süredir Ata ve 3 senedir de Hatsan kullanıyorum. İkisi de mevcut şu an. Hatsan ne malzeme kalitesi ne de işçilik olarak bırakın avrupayı, Ata ve Armsan’ ın yanından geçemez. Ama kötümüdür? Hayır değil. Ortalama kalitenin üzerinde bir silah. Bende şu ana kadar hiçbir problem çıkarmadı. Tavsiye de ederim. Kendilerini geliştirmeleri ise gerçekten takdire şayan. Fakat bir kullanıcı olarak kıyaslamam gerekirse, sizin dediğiniz gibi düşünmüyorum.

ata veya armsan kullanacaksan çok çok kaliteli fişek kullanacaksın avı ölü ele geçirmek için.....

Hakan ustam, en adisinden en kalitelisine kadar hepsini kullandım. Şu anda da kendi dolularımı kullanıyorum. 24gr dan ağır dolulara kadar bir defa tutukluk yapsa ya, 5 küsür senedir tık demedi. Asla fişek seçmez. Eğer seçeni varsa (ki ben sadece 1 defa duydum), o da kul yapısı olduğundandır. Aşağıda da yazdığım gibi, her fişekle her ava attım. Ve yaralı oranı çok çok az..

A ta arms poze 3 yıldır kullanmadığım av kalmadı fişeklerde kalite ama kuşları hep canlı kesmek zorunda kalıyoz sadece hafifliği var o kadar 1 kez bakıma gitti gene gidecek bi kez düşmeyle namlu içi yamuldu kundaklarıda işe yaramaz bence.

Ustam ben kuşun canlı düştüğünü neredeyse hatırlamıyorum. 30 seferden birinde belki yaralı kalmıştır. Kullandığınız sıkıyla, şokla veya mesafeyle alakalı olmasın sizinki? Aynı fişekleri başka bir tüfekte denediniz mi?

--------------------------

Arkadaşlar amacım kesinlikle körü körüne övgü değildir. Fakat şu yazılanları okuduğum zaman, hiçbirisi başına gelmemiş bir kullanıcı olarak yazmak zorunda kaldım. Eğer memnun olmasaydım inanın yanlış yönlendirmemek adına tüm şikayetlerimi yazardım.

Bence bir marka hakkında peşin hükümlü olmamalıyız. Bu hangisi olursa olsun, markadan markaya fark edebildiği gibi aynı markanın tüfekleri arasında bile fark olabiliyor. Genel anlamda baktığımız zaman Ata ve Armsan kesinlikle çıtanın üzerinde. Memnuniyeti şikayetini geçen firmalar. Ve biraz daha anlayış ve destekle bence çok daha iyisini üretebilirler..  
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2011, 19:34:54 Gönderen: Tarkan ÖZHENDEKCİ »
  • Yıldız Elegant A3T
  • Akdaş AG 212S
  • Hatsan Escort
  • Öncü Tek Kırma
  • Kızılcık Dalından Sapan
1977 - BOLU - İstanbul

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 02 Ekim 2011, 19:54:31 »
iki arkadaşım aldı ikiside memnun değil atadan .saymacasına 50 adım yaklaşık 35mt eder iki adet ata  otomatik bir kuru ağaca konan üveyik  aynı anda ateş ediyorlar.sonuç yaralı düşen üveyik.bu kelimeler silah sahibi nin kendi anlatımı. yaralı düşme sorunu çok kişinin şikayeti.  böyle olunca benden uzak dursun.koca gün  iki kuş bul onlarıda koştura koştura yakalamak bana göre değil.

BİGA/1979