Gönderen Konu: sevgili avcı dostlar dişi köpegim hakkında yardım  (Okunma sayısı 2217 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim EMİRE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
eskiden beri avcılardan duydugumuz dişi köpek çok daha iyi olur derler erken alışır felan ama bendeki dişi köpek ayagımın dibinden ayrılmıyor erkegi oyalıyor oyun oynamak istiyor 1 yaşını geçtiler daha hiç kızana gelmedi bundan olabilirmi erkek kokuya girdigi zaman önünde bir hayvan oldugunda ses verdiginde ava başlıyor ona katılıyor ses vermesi de güzel ama normal zamanlarda benden ayrılmıyor bu konuda yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum bilgisi olan paylaşırsa sevinirim
İbrahim EMİRE
1984 ZONGULDAK

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
Ynt: sevgili avcı dostlar dişi köpegim hakkında yardım
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2012, 00:45:52 »
Köpeğiniz hakkında bilgi biraz verseydiniz bizlerden çok daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlar mutlaka yardımcı olurlar.
Köpeğiniz hangi ırk? tam olarak kaç aylık vs gibi..
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• *
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2012, 09:09:35 »
Köpek baraksa daha zamanı var bence bira daha sabretmelisiniz, ikincisi dişi köpekler biraz daha ürkek vede korkak oluyorlar bu nedenle sizin yanınızdan ayrılmaya cesaret edemiyordur. Daha serbest bir alanda ve sık sık ava çıkartırsanız zamanla açılacaktır. Köpeğin anne ve babası kaliteliyse mutlaka sabretmekte fayda var.
Sizin başınıza gelenler geçen sezon aynen benim başıma geldi anne ve babası çok iyi avcı olan bir dişi barak büyüttüm geçen yıl tam ava yatma zamanı idi, bir yaşını geçmişti fakat bütün sezon ava ısrarla götürmeme rağmen arkamdan ayrılmadı. Tipini görenler bu köpek av yapmazssa hiçbir köpek av yapmaz kabilinden sözler de söylediler ama bazı arkadaşlar da içinde merak yoksa bu iş yapmaz deyince tipi av köpeğine benzemeyen fakat güzel av yapan bir köpekle üste biraz da para vererek değiştim. Verdiğim adam yılların köpek yetiştiricisi ve aynı zamanda tüccarı, tipini beğenince av yapmasada alırım ben bu köpeği dedi, meğer anlamış kalitesini, köyde yaşadığından köpeği hiç bağlamamış bile ama emekli olduğundan sık sık ava giden biriydi köpek çok geçmeden bir açılmış pir açılmış! Şimdi herkes Mudurnu'da o köpeği konuşuyor gece saat 10'a kadar kovuyormuş, bırakmak bilmiyormuş,
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2012, 09:17:28 Gönderen: Muharrem ÇEVİK »
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Yusuf ALTAY

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2012, 18:47:33 »
Aynı sorun bende de var köpeğim meraya gittiğimiz zaman yanımdan ayrılmıyo kanı sağlam sesi güzel ama koku bilmediği için tavşan kalkana kadar yanımda geziyo şu an 14 aylık köpeğim 
Yusuf ALTAY
1988 Kızılcahamam-ANKARA 0 Rh +

Çevrimdışı İbrahim EMİRE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2012, 00:09:59 »
TEŞEKKÜRLER KÖPEKLERİMİN FOTORAFLARINI DAHA ÖNCE YAYINLAMIŞTIM 1 YAŞINI GEÇTİLER BARAKLA KOPAY KARIŞIMILAR ERKEK KÖPEGİMDEN MEMNUNUM ZATEN KARDEŞLER
İbrahim EMİRE
1984 ZONGULDAK