Gönderen Konu: KOPAYIM HEMEN BIRAKIYOR NAPMALIYIM ?  (Okunma sayısı 12785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: KOPAYIM HEMEN BIRAKIYOR NAPMALIYIM ?
« Yanıtla #25 : 13 Ekim 2012, 12:34:06 »
Kardeş yorumları şöyle bir gözden geçirdim herkes biraz daha sabır diyor, bırak dedene onunla biraz daha mantara oduna gitsin, özgür olsun biraz hayvan kendine güveni gelsin ondan sonra gör nazıl köpekmiş,
Benzer bir olay bu sene başıma geldi binbir zahmetle yetiştirdiğim barak köpeğim tam iki sene peşimden gezdi, topuğuma bastı  gözlerinin önünde tavşana attım vuramadım tavşanın arkasından kulakları dikip boynunu bükerek melül melül bakktı durdu sadece!
En sonunda bazı arkadaşlar yaw bunu verde kendine iyi bir köpek al bundan sana yar olmayacak demeye başladılar, üste para verip iyi kötü av yapan bi köpekle takas yaptım, aradan bir ay bile geçmeden köpek bir açıldı pir açıldı sonra yeniden yalvar yakar zorla geri aldım, verdiğim paralar da helali hoş olsun dedik yeterki bu köpek bizim olsun dedik, velhasıl kimi köpek daha 6 aylıkken ava yatar deli gibi ava gider, önünden ne kaçarsa kovalar belli bir zaman sonra bıkar kimi de geç açılır tam açılır.. eğer kanına güveniyorsan sabretmeni tavsiye ederim, yok onda da şüphem var diyorsan salla gitsin derim..
Selam ve dua ile..
abi değerli paylaşımın icin teşekkür ederim evet kanına güveniyorum bakalım bu kışı geçirmesini beklicem idare edecem sabretcem avda kızıyoorum eve gideyim götürecem wercem birisine diyorum ama sülaleden kalan tek köpeğim kıyamıyorum masum bide gülüşü warki bi iki kere usta kopaylarla tekrar salacam önünde bi tavşan vuracam sıktıracam dedeme hep soruyorum götürdünmü diye oduna giderken götürdüm diyo ne yaptı diyorum la oğlum bi ara bi kayboldu bi cırladı diyo yarım saat bi saat kovdu ses yaklastı bi baktım yanıma karaca geldi diyo arkasından bizim boncuk diyo her götürdüğümde sesini dinliyorum canavar kaldırıyo diyo:):):)ben ava götürdümüde ürkek hareketleri diğer köpeklere uymuyo kıyda kenarda kısılıyo la ila diyorum.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 13 Ekim 2012, 12:36:15 »
bide genelde boş oluyo aksamları bahceye domuz geliyo etrafı kolacan ediyo diye dedem salıveriyo 10 15 gün hiç koyvermicem hırslansın diye bakam.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 15 Ekim 2012, 13:48:38 »
Kardeş bir de tek götürmeyi dene. Bazı köpekler tek yada sürekli alıştığı bir yada iki köpekle gidiyor dağda başka köpek gördümü av yapmıyor şahsen bendeki köpeğin sıkıntısı bu sanırım. Kendi olduğunda saatlerce kovuyor ancak kalabalık bir köpek grubuyla gittiğimizde öteki köpekler kovarken dönüp bakmadığı gibi eğer kovduğu tavşanın peşine diğer köpekler de katılırsa bırakıp başka bir tavşan aramaya koyuluyor, yada en kötüsü avı tamamen bırakıveriyor..
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2012, 13:51:43 Gönderen: Muharrem ÇEVİK »
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 15 Ekim 2012, 14:02:56 »
Kardeş bir de tek götürmeyi dene. Bazı köpekler tek yada sürekli alıştığı bir yada iki köpekle gidiyor dağda başka köpek gördümü av yapmıyor şahsen bendeki köpeğin sıkıntısı bu sanırım. Kendi olduğunda saatlerce kovuyor ancak kalabalık bir köpek grubuyla gittiğimizde öteki köpekler kovarken dönüp bakmadığı gibi eğer kovduğu tavşanın peşine diğer köpekler de katılırsa bırakıp başka bir tavşan aramaya koyuluyor, yada en kötüsü avı tamamen bırakıveriyor..
muharrem abi tek götürdüğümde aramıyo pek önümde arkamda dolanıyo.yanındaki köpeklere alışık olmadıgından uymuyo seninkide öledir.artık bu bayram aralıgında ve bayramdan sonra tekte denicem usta köpeklede denicem.bakalım hayırlısı ilk defa basıma böle bişey geldi doğru dürüst ne ses dinleyebiliyoruz ne av yapabiliyoruz can sıkıcı bi durum saygılar
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Bayram GÜLER

• AvlakForum Üye
  • *
  • selam avci dostlarim
« Yanıtla #29 : 11 Kasım 2012, 22:28:48 »
geceleri yalniz gotur kopegini birak gel kovsun sabaha kadar bunu ara sira yap zamanin olursa havtada iki uc sefer dene cok yardimci olacaktir kopegine
Bayram GÜLER
1974 UŞAK

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 15 Kasım 2012, 18:24:45 »
ÇOK UĞRAŞTIM Bİ CACIK OLACAĞA BENZEMİYO HERŞEYİ DENEDİM ABİLERİM
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Uğur İPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 28 Aralık 2012, 11:15:07 »
Son durum ne kardeşim...???
1985-Yalova
Kalp atacak, Kopay kovacak aGa...Kovulmadan vurulan tavşana av eti demem!
Bülbülden bile güzeldir Kopay sesi...Oynak  sesi....Yatak sesi...Kalkma Sesi...Kovma Sesi...
İYİ KÖPEĞİN SECERESİ KAĞITTA DEĞİL, DAĞDA BELLİ OLUR! KÖTÜ KÖPEĞİN DE BAHANESİ BOL OLUR!

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 20 Ocak 2013, 09:58:33 »
SELAMINALEYKÜM HERKESE.SİNİRLENDİM HEDİYE ETTİM BİRİSİNE ŞİMDİ ENİĞİMDE 7 AYLIK OLDU ÇOK FIRLAMA BİŞEY KÖPEĞİN ARKASINDA ÇATIR ÇATIR KOVUYO.DİŞİYİ SATTIKTAN SONRA YENİ Bİ KÖPEK ALDIM ERKEK 17 AYLIK BU TAM İSTEDİĞİM GİBİ HAYVANI KALDIRDIMI EN AZ 2 SAAT GELECEK DİYE BAKMA:)
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 20 Ocak 2013, 12:26:22 »
yavru  secimi cok ónemlidir  zagarlarin anasinda  babasida iyi av yapsada yarularin hepsi ayni av yapmaz, bazi yavrular kalitesiz av yapabilir,
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2013, 12:47:07 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 20 Ocak 2013, 12:44:38 »
bazi zagarla olur, avcidan pek ayrilmaz, bazen tavsani kaldirir  fazla takip etmez, hemen birakir, bazi zagarlar tavsan fazla aramaz kalkan tavsani iyi kovar,

bu  zagarlarin soyunda gecmisinde  olan bir durum olacagi  gibi,   bazi zagarlarda olur bógle durumlar, coban kópeyine gótúrsen zagardan daha iyi av yapar,bógle zamanlarda,

bógle  durumlar  zaman zaman górúlúr,  zagarlarda, bazi zagarlar vardir, belli bir súre tavsan kovmaz aramaz, bir kovmayi baslar tavsan avi yapmayi baslar  ortaligi  yikar,. bir bakarsin acemi  zagar gibi olur bir bakarsin tavsani ucurur, zagar, bazi zagarlar yanindabu  baska zagarlar varken av yapar  bazi zagarlar yaninda baska zagar yokken  av yapar, bu durum zagarin ilk avi gurup  halindemi  avi ógrendi  yoksa av yapmayi yanilmiz ógrendi zagar,buna bagli bir durumdur,

zagarlarin  biri disi biri erkek olmasi,, her iki zagarin erkek olmasi  farkli  av yaparlar zagharlar, bazi zagarlar erken tavsan bulur kardirir, ama tavsan kovmasi iyi olmaz, bazi zagarlar  tavsani bulmasi kaldirmasi  az olur, tavsani kovmasi cok iyi olur,

bazen arkadasin  yasadigi olayi avcilar yasar tasla odunla sopayla  ikide bir avcinin yanina gelen veya avcidan pek ayrilmak  istemiyen zagarlari  av yapsin diye ikidebir  kovar durur  avci yanindan zagari ama, bazi zagarla ise yaraken bu durum  bazi zagarlarda is  yaramaz, bu durum,

bu tamamen, bir iki nedeni olur, zagarin  gec avi gótúrúlmesi, ógretilmeyi baslanmasi, veya zagarin yavrukan cok oksanilmasi sevilmesi eli kucagi cok alinmasi  insanlarla cok ic ice olmasi, sevilmesi oksanilmasi insanlar tarafindan zagarin,,  BÍZ  BUNU  YALAVUS  OLMUS ZAGAR DERÍZ,    zaman zaman zagarlardi bógle tes tepen unsurlar górúlebilir, ANASI BABASI COK ÍYÍ AV YAPSADA,  OLUR, BÓGLE DURUMLAR,  BAZI AÍLELERDEN OLAN COCUKLARIN HEPSí AKILLI OLUYORMU OLMUYOR, mutlaka  biri birinden daha alkilli oluyor,   zagarlarda  bógle her yavru  ayni gúzellikte iyi av yapmiyabiliyor bu  durumu avci yavru seciminde  cok dikkat etmeli ona góre yavru secmeli av yapacak yavruya tahmin etmeli, ras gele yavru alip beslemeli, YAVRU SECÍMÍ  COK COK ÓNEMLIDÍR, secemiyorsan anliyan bir avci ile yavru secin,  yavru seciminde  cok púv  noktalar vardir, iyi av yapacak yavru, nasil olur diye,
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda