Gönderen Konu: Stoeger mi? Armsan mı?  (Okunma sayısı 54557 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan COŞKUN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Stoeger mi? Armsan mı?
« : 21 Aralık 2012, 16:47:44 »
Değerli avcı dostlar sizden bir konuda yardım almak istiyorum.Armsan w12 mi yoksa stoeger m2000 siyah sentetik yarı otomatik av tüfeği mi daha iyidir?
Hakan COŞKUN
1991 ÇANAKKALE

Çevrimdışı İbrahım KILINC

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Stoeger mi? Armsan mı?
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2012, 18:31:27 »
stoeger i inceleme fırsatım olmadı bilmiyorum ama armsan bence 5 krş etmez reklam şişirilmiş fiyat vs ... gönlüm stoeger den yana :)
p.beretta 16 cal
p.beretta s55
ataneo 12
İbrahım KILINC
1991 ADIYAMAN

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2012, 19:11:14 »
Stoeger biraz gösterişten uzak ve Armsan'dan 100gr kadar ağırdır.Stoeger kinetik , Armsan ise gazlıdır.Stoeger, Armsan dan daha etkili ve daha sağlamdır.Özellikle ördek, kaz ve domuz avında 10 numaradır.Çulluk ve bıldırcına iyi tüfek ve fişek zaten gerekmez.Bizim burada ATA ve ARMSAN'ın gazlı modellerine KARGABAĞIRTAN derler.Canlı kalan avların peşinden koşar durursun.Ben ATA MAROCCHİ ile yaralı avların peşinden koşarken baya bi antrenman yapmıştım.
 Stoeger belki çok estetik değil ama onun namlusundan çıkan 1-2 saçma anında işi bitirir ve avı çantaya koyarsın.Onun için satılık 2. el tüfek ilanlarında pek Stoeger görünmez.Hem de Stoeger biraz daha uygun fiyatıyla da seni memnun eder.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2012, 19:30:19 »
stoeger daha randımanlı gibi görünüyor.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2012, 21:37:52 »
öncelikle selamlar hakan kardeşim armsanı kullanmadım ama sana steoger m3500 kullanan birisi olarak kesinlikle öneririm tipsizdir ağırdır adamı yoyar ama bi alışırsan tadına doyum olmaz :)
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Fehmi TUNCER

• *
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2012, 23:06:47 »
mehmet bey kardeşim bildiğim kadarıyla stoeger m2000  kullanıcılardan birisınız bende nisan ayından beri yeni çıkmış m3000 beklemekteyım amerikada satışa çıkarmışlar bile hala burda satışı yok dağıtımı komando ava verecekleri doydum komando avı aradım onur isimli şahısla görüşmemiz oldu vallah abı dedi ilk çıkarsa bizim haberimiz olur stoegeri aradım sağlıklı bir bilgi  alamadım tahminım komando avdan stoegere talep gidecekte ona göre piyasaya dağatacaklarmış senin bu konuda bir fikrin varmı bir yıla yakındır ismi  var kendisi yok
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2012, 23:13:57 Gönderen: Fehmi TUNCER »
Fehmi TUNCER
1959 antalya/hakkari

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2012, 04:59:07 »
resim yokmu..
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2012, 14:35:09 »
Sayın Fehmi Ağabeyim.Ben bu m3000 modelini Stoeger in Amerika daki internet sitesinde görüp inceledim.Yüzde doksan m2000 ile aynı. Arada çok minik bir fark görülüyor.Onun için ben 2000 modelini aldım.Minicik bir fark için beklemek ve daha fazla bir ücret ödemeyi gerekli görmedim.Tüfeğimden ise gayet memnunum.Saygılarımla.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2012, 15:21:11 »
bence kinetik sistemli tüfek tercih edin gazlı olanların temizliği ile uğraşır durursun
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Fehmi TUNCER

• *
« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2012, 21:04:28 »
mehmet bey önce cevab verdiğin için sana teşekür ederim beklememın nedeni m3500 ler gibi namlu kepi ozun ozun loduğu için ve heryıl doğuya yüksek yaylalara av için giderim sitede yayla kuşları için tercih etmişler 4 adet tüfeğim var acelemde yok bekleyeceğim ruhsata son işleyeceğim tüfek olacak inşallah çokta merak ediyorum tekrar teşekürler
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2013, 15:29:46 Gönderen: Fehmi TUNCER »
Fehmi TUNCER
1959 antalya/hakkari

Çevrimdışı Tugay BOZKURT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 30 Ekim 2013, 21:38:55 »
kardeşler yıllarca kral süperoze çelik kasa kullanan biri olarak 15 gün önce stoger md2000 satı kuşlu lükx deluxe tüfek aldım bira  şişelerini diktim kralda atış yaptığım denemelerdeki gibi olacak die bekliyordum oda ne ben böle bişi görmedim stoger bira şişesi bırakmadı 3 nolu şok taktım 60 adım saydım ufak bir kuş vardı ilerdi daha önce kralla attığımı vuramıyordum o mesafede yaklaşık 70 mereden kuş düştü yahu ben boşu boşuna uğraşmışım kralla
DOĞUM YILI YAZINIZ
DENİZLİ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 31 Ekim 2013, 01:45:10 »
Stoeger biraz gösterişten uzak ve Armsan'dan 100gr kadar ağırdır.Stoeger kinetik , Armsan ise gazlıdır.Stoeger, Armsan dan daha etkili ve daha sağlamdır.Özellikle ördek, kaz ve domuz avında 10 numaradır.Çulluk ve bıldırcına iyi tüfek ve fişek zaten gerekmez.Bizim burada ATA ve ARMSAN'ın gazlı modellerine KARGABAĞIRTAN derler.Canlı kalan avların peşinden koşar durursun.Ben ATA MAROCCHİ ile yaralı avların peşinden koşarken baya bi antrenman yapmıştım.
 Stoeger belki çok estetik değil ama onun namlusundan çıkan 1-2 saçma anında işi bitirir ve avı çantaya koyarsın.Onun için satılık 2. el tüfek ilanlarında pek Stoeger görünmez.Hem de Stoeger biraz daha uygun fiyatıyla da seni memnun eder.
Aynen katılıyorum sadece 100 gr derken 612 modeli için ama phenoma modeli içinde stoegerden 100-150 gr ağırdır.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı İlhan BULUT

• *
« Yanıtla #12 : 31 Ekim 2013, 08:35:14 »
Armsan 612 W kullandım. Yakışıklı ve güzel çalışan bir tüfek. Ama soğuk havalarda hayvanı ölü düşürünce insanın zil takıp oynayası geliyor.
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

Çevrimdışı Engin MAKAS

• *
« Yanıtla #13 : 31 Ekim 2013, 21:14:30 »
Armsan 612 W kullandım. Yakışıklı ve güzel çalışan bir tüfek. Ama soğuk havalarda hayvanı ölü düşürünce insanın zil takıp oynayası geliyor.

:)  :)   :)
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 31 Ekim 2013, 21:49:30 »

sanırım canlı düşürünce demek istediniz  :) tam anlamadım olayı..armsan kullanan çoğu arkadaş yıkmadığından bahsediyor tüfeğin..bende 612 W'nin çalışmasını seviyorum sorunsuz zarif bir tüfek hatta almayı bile düşünmüştüm bi ara..ama armsanlar yaralı bırakıyor diye şikayet çok fazla.

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2013, 22:10:17 »
sanırım canlı düşürünce demek istediniz  :) tam anlamadım olayı..armsan kullanan çoğu arkadaş yıkmadığından bahsediyor tüfeğin..bende 612 W'nin çalışmasını seviyorum sorunsuz zarif bir tüfek hatta almayı bile düşünmüştüm bi ara..ama armsanlar yaralı bırakıyor diye şikayet çok fazla.
arkadaşda genelde canlı bıraktıgını söylemiş,arasıra cansız düsürdügüde oluyormuş.... ben gazlı atanın keklik avını görmüstüm..kesilmeden çantaya girmemislerdi.....armsandanda. benzer şikayetler var.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 31 Ekim 2013, 22:53:17 »
        Avım ölü ele geçsin diyorsan ilaç stoeger m2000 dir.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 31 Ekim 2013, 22:58:44 »
ben stoeger derim..kuşun arkasından tut yapıştır..tutmazmı yoksa yaralımı gider diye düşünmeyin..kuş düşünsün gerisini..bende Stoeger camo max4 MD2000 var 71 namlu..ilk geldiğinde kaşık sorunluydu..birde boş kovanı atmıyordu tırnak..fabrikaya gönderdim döner başlık hatalıymış.kilitlemediği için boşu atmıyormuş.komple değiştirmişler sağolsunlar..kaşık , döner başlık,tetik tertibatındaki parçalar,horozlar,mekanizma yayı,mekanizma çatalı..inanın bana yağ gibi olmuş tüfek..tık sorun yok..atıpta vuramamışsam bilirimki hata kendimdedir..ama kuşa tek saçma değipte geçtiyse o kuşa acırım. ;)

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 31 Ekim 2013, 23:04:01 »
şahinbey bende armsan 612 w var  kesinlikle ben çok memnunum hangi avda olursa olsun randıman çok güzel  huğlu 103 fe ve italyan franki otomatikde var ama armsan ile çok iyi performans alıyorum oda çift namlu 66 yı taktığımdan beri hiç çıkarmadım
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 23:07:55 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 31 Ekim 2013, 23:07:34 »
şahinbey bende armsan 612 w var  kesinlikle ben çok memnunum hangi avda olursa olsun randıman çok güzel

şans işi bu tüfek işi her zaman diyorum bunu..sevindim sizin adınıza..sadece armsan değil tüm markalarda oluyor bu..aynı seri aynı tüfek aynı namlu aynı fabrikadan çıkıyor biri diğerini tutmuyor..buna bi anlam veremedim henüz.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 31 Ekim 2013, 23:10:02 »
şans işi bu tüfek işi her zaman diyorum bunu..sevindim sizin adınıza..sadece armsan değil tüm markalarda oluyor bu..aynı seri aynı tüfek aynı namlu aynı fabrikadan çıkıyor biri diğerini tutmuyor..buna bi anlam veremedim henüz.
daha öncede bende armsan 612 s red lıne modeli vardı eagele poze sevdasına satmıştım çok pişman olunca bu sefer 612 w modelini aldım
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 31 Ekim 2013, 23:12:14 »
daha öncede bende armsan 612 s red lıne modeli vardı eagele poze sevdasına satmıştım çok pişman olunca bu sefer 612 w modelini aldım

Huğlu eagleden çoğu avcı çok memnun oysa sorun neydi siz neden memnun kalmadınız merak ettim doğrusu Özgür Bey..bu arada armsanın o modeli hiç duymamıştım..tek bildiklerim 612W ve Phenoma.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 31 Ekim 2013, 23:20:45 »
Huğlu eagleden çoğu avcı çok memnun oysa sorun neydi siz neden memnun kalmadınız merak ettim doğrusu Özgür Bey..bu arada armsanın o modeli hiç duymamıştım..tek bildiklerim 612W ve Phenoma.
işte randıman alamadığım tek tüfek diyebilirim eagele için üveyik ve bildırcın hariç diğer avlarda cansız düşen avım nadirdir en son 20 mt mesafeden tahatlıya arkasından attım mühürlü 32 gr wınchester 7 no ile  her taraf tüy kuş gitti benim için orda bitti işi armsanın omodeli  sentetik kırmızı çizgiliydi ekibimizdeki ben dahil 3 kişi armsan kullanıyoruz biri phenoma  diğerleri 612 modellerinden hepimizde çok memnunuz
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 23:24:31 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı İlhan BULUT

• *
« Yanıtla #23 : 01 Kasım 2013, 00:00:49 »

:) Yok hocam ölü düşünce dedim.  Soğuk havalarda performansı ciddi düşüyordu. Özgür beye bıldırcın ve üveyik avı için katılıyorum. Hava 20 derece civarı ve üzerinde ise sorun yok. Ama kışın ördek ve tahtalı gibi kuşlar için ben hiç önermem. Geçen sene Polat bey Lambro blue kullan dedi. Sezon bitene kadar biraz rahat ettim.

Sezon başlamadan öncede bi arkadaşım istedi ona devrettim. Ona da aynen bunları anlattım. Şu ana kadar şikayeti yok. Sezon başından beri Lambro Tordo ile avlanıyor.

Ama gerçekten çok yakışıklı tüfek. Ve çok güzel çalışıyor. Su avı avcılarına hiçbir markanın gazlı otomatiğini önermem. Kinetik olmalı bence. Ben Stoeger M3000 modelini bekliyorum. Kısmet olursa 66 namlu bitane alıcam. 

Bu yıl 71 namlu çelik kubuzlu  Akus poze aldım. Şu ince şoklu olanlardan. Namlu ucunda şok yuvasından kaynaklı kabarıklık yok. Şu ana kadar çok temiz vuruşlar yaptım. Bence Akus başarılı bir marka. Poze alacaklara öneririm.
Tek sorun siparişten sonra 3 ay beklemeyi göze alacalar :)
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #24 : 01 Kasım 2013, 00:02:40 »
stoeger gibi kaliteli bir kinetik varken, armsanın gazıyla tozuyla kim uğraşsın? Bizim buralarda armsanı herkes tüfeğin güzelliğine kanarak aldı ama çoğu pişman. Armsanda avı öldürmeme problemi genel bir sorun sanırım.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova