Gönderen Konu: TAHTALI AVINDA ŞOK VE FİŞEK SEÇİMİ YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM TEŞEKKÜRLER  (Okunma sayısı 29827 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Emre kardeşim yardımın ve tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederim..
1983 ANKARA

Çevrimdışı Aykut ÇAKAR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
3no sok 35gr rc jk6 bu fisek resmen tahtali ve őrdek dusmanı
1982-elazig

The following users thanked this post: Hamza CİVİL

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Aykut Bey teşekkür ederim..
1983 ANKARA

The following users thanked this post: Aykut ÇAKAR

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Abim yakın at tüfeğin arkasında sağlam dur ondan sonra neyi nasıl atıyosan at :D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Hamza CİVİL

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Abim yakın at tüfeğin arkasında sağlam dur ondan sonra neyi nasıl atıyosan at :D
Aynen Emrah bey durumu özetlemis :) tahtali gercekten güçlü bir av cok kisi hep menzil dışı atiyor. Bir kutu fisek atip 2 tane alacağına onlarda kanat kiri yada kafaya gelmistir. 5 fisek at 2 tane al birakin giden gitsin. En önemli nokta bu bizim burda da cok arkadas ayni hatayi yapiyor hep bu konu hakkinda tartişılır zaten hatta bazi arkadaslar illa uzak aticam diye alaylarin içine drem attigini biliyorum :) tutarsa 100 metrede olsa düsüyor :) ama yinede menzil içide olsa tabiki dogru fisek ve şok tercihi lazim full sok kullanmak gerekiyor hatta biraz daha paraya kiyip özel şoklarla daha iyi verim alirsiniz fisek icinse huglular b&p yi sever 33 ve 34 gr b&p ve lambro gercekten silahinizda iyi sonuclar getirecegine bende inaniyorum. .
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Tahtalı avının fişeği 6 numaradır.34 yada 36 tercihe kalmış.     Sert bir kuş olduğu için mümkün mertebe yakın atmak gerekir.

Fantazi arayanlar kanımca 50 mt ye kadar 3  4 5 numara gibi tercihlerde bulunabilir.....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
Tahtalı avının fişeği ekim kasım aylarında 4-5-6 numara 32 gram.
Aralık Ocak aylarında havalar soğuyunca 34 veya 36 gram 3-4-5 numara.
Sert bir kuş olduğu için mümkün mertebe yakın atmak gerekir.
Fişek olarak MIRAGE CLEVER, BASCHIERI PELLAGRI, FIOCCHI tercihimdir.

• Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
onlemeyı ıyı verınde dusuyomu dusmuyomu kendı gozlerınızle gorun
1976 gaziantep

The following users thanked this post: Hasan AKSU, Ahmet ARAPLARLI

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
4-5 numara 33-36 gram arası Mirage,Rc,Bp,Winchester gibi markaların fişekleri uygundur,yerli olarakta Meca kullanıyorum.Biz hususi olarak tahtalı avına gitmiyoruz pek tavşan,ördek avlarında denk gelirse atıyoruz.Yeterli önlemeyi verdiğin zaman ve menzilde olsun hertürlü olur :)
sezon başında culluk avında bi tahtalı vurmuştum 9 no 32 gram Mirage disparsante ile ama mesafe yakındı 20 metre falan.Tabii bunun tahtalı fişeği olduğu anlamına gelmez :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Cengiz DEMİRBAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
28 gram 6 7 numara kafi paket eder yanli tufek çifte  olacak 3 1 şoklu
  • Huglu cifte
1983 Fransa

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
             Bu sezon cesa 71 namlu oto. ile 4 şok ve sterling 34 gr 6 no fişek ile bir kaç tane avladım.İyi mesafelerden ve cansız düştüler.Ama her tüfek aynı fişek ile uyum sağlamaz.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
             Bu sezon cesa 71 namlu oto. ile 4 şok ve sterling 34 gr 6 no fişek ile bir kaç tane avladım.İyi mesafelerden ve cansız düştüler.Ama her tüfek aynı fişek ile uyum sağlamaz.
Sterling ve meca fişeklerin tapaları geniş şokla atıldığında bazen kanat açmıyor. Böyle oluncada şaşırtıcı derecede iyi grupman yapabiliyor. Ben birkaç defa yaşadım bu olayı.. tapaları bulduğumda hiç açılmamışlardı.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hepinize düşünceleriniz ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim..
1983 ANKARA

Ahmet ŞANVER

• Ziyaretçi
hiç geçit avı yapmadım daha doğrusu nereden geçerler görmedim bile.ancak saat 15 cıvarı yataklarını buldum.yüksek ağaçlara konuyorlar aynı bölgede sıkıştıklarında kendilerini diğer yataklara atıyorlar aynı bölgede 5 yada 6 ayrı yatakları bulunabiliyor.yataklarını bulduktan sonra işiniz kolay.geçin ağaç altına bekleyin dikkat edeceğiniz tek husus kamuflajdır sizi görmedikleri müddetçe silah sesine aldırmadan tekrar tekrar geri gelirler sadece yapmanız gereken iyi bir kamuflaj gerisi kolay.32 gr 6 no 3 şok işinizi fazlasıyla görürü ;)

Ahmet ŞANVER

• Ziyaretçi
bu arada kullandığım tüfek huğlu 601 g 66 namlu saygılar.

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Teşekkür ederim Ahmet ŞANVER Bey.
1983 ANKARA

The following users thanked this post: Hakan BİLGİ

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• *
34/4 BP , şok 3 ....Gerisi hikaye ...
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hakan BİLGİ Bey teşekkür ederim..
1983 ANKARA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ağac altında ve sürüye atılırken 4 no şok,5 .6 numara (yerli yumusak sacma)fişek

uzak geçen tahtalıya  3 no sok 5 no fişek(meca,rc.bp vs..
« Son Düzenleme: 30 Mart 2016, 21:34:46 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
66 namlu 3 şok  34 gr rc  5 no  32 gr 5 no lambro klasik attığım mesafeler 30-50 mt arası  isabetli her atışta kesin sonuç aldım 
« Son Düzenleme: 31 Mart 2016, 00:15:33 Gönderen: Özgür ATAŞ »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Tüfeğe göre fişek seçimi değişeceği için aslında fişek ismi vermek istemedim. Ama yine de en önemlisi yakın atmak.
Macera peşinde uzak ata ata öğrendim bunu :) En ideal saçma 5 numara.. daha incesi veya kalını tercihinize kalmış ancak 5 no bu kuşa çok iyi gidiyor. Sezon başları 30 gram, sezonun büyük bir kısmında 32 gram çok soğuk olursa 34-36 gram attığım oldu.
40 metrenin üstüne namlu doğrultunca gramajında fişeğinde çok önemi kalmıyo. Arada şansa denk gelirse uçuk mesafelerden düşürüyosunuz ama bu ölçü değil. En güzeli 35 metre ve daha aşşağısında ateş etmek. Ağaç altında falan konmasını bekliyosanız hiç dert etmeyin trap fişeği bile düşürür. Mühreniz varsa yakın atıyosanız üveyik gibi 28 gram 7-8 no fişek de atabilirsiniz. Ama öbür türlü optimum fayda sağlamak için 32 gram 5 no çoğu zaman iyidir. Marka seçimi de tüfeğinize göre hangisi uygunsa. Deneyip bulmak gerek..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR, Hamza CİVİL, Berkay TOPUZ

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tüfeğe göre fişek seçimi değişeceği için aslında fişek ismi vermek istemedim. Ama yine de en önemlisi yakın atmak.
Macera peşinde uzak ata ata öğrendim bunu :) En ideal saçma 5 numara.. daha incesi veya kalını tercihinize kalmış ancak 5 no bu kuşa çok iyi gidiyor. Sezon başları 30 gram, sezonun büyük bir kısmında 32 gram çok soğuk olursa 34-36 gram attığım oldu.
40 metrenin üstüne namlu doğrultunca gramajında fişeğinde çok önemi kalmıyo. Arada şansa denk gelirse uçuk mesafelerden düşürüyosunuz ama bu ölçü değil. En güzeli 35 metre ve daha aşşağısında ateş etmek. Ağaç altında falan konmasını bekliyosanız hiç dert etmeyin trap fişeği bile düşürür. Mühreniz varsa yakın atıyosanız üveyik gibi 28 gram 7-8 no fişek de atabilirsiniz. Ama öbür türlü optimum fayda sağlamak için 32 gram 5 no çoğu zaman iyidir. Marka seçimi de tüfeğinize göre hangisi uygunsa. Deneyip bulmak gerek..

Emrah Bey yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
1983 ANKARA