Gönderen Konu: stoger M 3500  (Okunma sayısı 2796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aydın DENİZ

• *
stoger M 3500
« : 28 Eylül 2013, 22:20:40 »
Yaklaşık 10 ay önce aldığım av-car stoger M 3500 marka yarı otomatik 89 yataklı avtüfeğim ilk atış denememde tutukluk yaptı 10 adet 36 gr 4 adette 66 gr fişek kullandım istoç yaban av malzemelerinden aldığım tüfeği tekrar oraya getirdim fabrikaya gönderelim arızası neyse yapsınlar dediler gönderdik yaklaşık 20.25 gün sonra tüfek geldi arızası giderilmiş üzerindeki arıza tutanağında tetik tertibatında bir parçanın kırık olduğu ve o parçanın değiştiği yazıyordu tüfeği tekrar denedim 2. fişekten sonra fişek patlamadı yani yine arızaya geçti şimdi tekrar fabrikaya gidecek böyle saçmalık olurmu sizce her ava gittiğimde bu tüfeği fabrikayamı gönderecem aldığıma bin pişman oldum siz siz olun bu tüfekten uzak durun....
Aydın DENİZ
1980 İSTANBUL

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
Ynt: stoger M 3500
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2013, 00:17:43 »
Yaklaşık 10 ay önce aldığım av-car stoger M 3500 marka yarı otomatik 89 yataklı avtüfeğim ilk atış denememde tutukluk yaptı 10 adet 36 gr 4 adette 66 gr fişek kullandım istoç yaban av malzemelerinden aldığım tüfeği tekrar oraya getirdim fabrikaya gönderelim arızası neyse yapsınlar dediler gönderdik yaklaşık 20.25 gün sonra tüfek geldi arızası giderilmiş üzerindeki arıza tutanağında tetik tertibatında bir parçanın kırık olduğu ve o parçanın değiştiği yazıyordu tüfeği tekrar denedim 2. fişekten sonra fişek patlamadı yani yine arızaya geçti şimdi tekrar fabrikaya gidecek böyle saçmalık olurmu sizce her ava gittiğimde bu tüfeği fabrikayamı gönderecem aldığıma bin pişman oldum siz siz olun bu tüfekten uzak durun....

Aydın Bey öncelikle geçmiş olsun.bendede md2000 vardı..haziran sonuna doğru aldım,ilk aldığımda 34 gr fişek attım 3. fişekte kurma kolu fırladı buldum taktım..sonrasında 2 koli fişek ya attım ya atmadım kaşık sorunluydu dolu fişeği sürekli namlunun sağ tarafındaki tırnak yuvasına çarptırıyordu,fişeğin ağzı zeytin gibi dilimleniyordu.onu düzelttim kaşığa bi kaç operasyon yapıp.çok güzel çalışıyordu,bu sefer bi fişek atıyorsun tırnak dolu fişeği atmıyor..sıyırıp çıkıyor mekanizma boş fişeği almadan geri geliyor..tek kırma kullansam bu kadar zoruma gitmezdi  :( fabrikaya göndermek  için aradım gönderin 10 günde yapılır dediler..kargo tüfeği ellerine ulaştırdığı gün aradım bir ay sonrasına gün veriyorlar..tam av zamanında iyice sinir oldum...sözde Türkiyenin en sağlam kinetik tüfeğiydi..aldığıma bin pişman oldum..dahada yerli malı tüfeğin kralıda olsa bakmak için bile elime almam..para veriyoruz biz buna bedavaya almıyoruz ki..azcık vicdan olmalı,insan ürettiği tüfek nasıl olmuş piyasaya sürmeden  bir kaç tane fişek bari atar bakar bi..ayıp,günah insanlar parayı sokaktan toplamıyor..ben çok pişmanım almayı düşünen arkadaşlarım varsa kesinlikle stoeger tüfek tavsiye etmem etmiyorum..forumumuzda var kullanan arkadaşlarımız henüz bir sorunda yaşamamışlar bildiğim kadarıyla,ama bu üretilen tüm serilerin aynı olması anlamına gelmiyor..belli bir üretim standardı yok..bazısı sorunsuz çıkıyor bazısının sağlam yeri yok..birde ne zaman ava sıkıcak olsam illa bi sorun çıkarıyor..illa ki..birinci fişekte kuşu vuramıyorum tetiğe 2. asılışımda hemen şak diye sorun devreye giriyor..illa ki bu oluyor..aldı alalı böyle..birgün ağız tadıyla yaptığım atıştan zevk alarak sıkamadım kuşlara...plastikten tenekeden bişeyler yapmaya çalışmışlar işde..namlu hariç  hakkını yemiyelim..diğer hiçbir yeri 5 kuruş etmez..Türkiyede her işde böyle..bir işi doğru düzgün öğrenmeden hemen o işin hırsızlığını öğreniyorlar..illaki malzemeden çalınacak çalınmazsa olmaz..tüfek elden çıksın alan avcı ne yaparsa yapsın sonra.düşünce bu.söylecek söz çokda işde  :(

inşallah sorununuz çözülür en kısa zamanda..tekrar geçmiş olsun.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2013, 00:24:00 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2013, 12:46:50 »
tüfek alınacaksa üzümlüden alınır bence 350 tl tüfekler var daha tutukluluk yapmamıştır arkadaşta var 15 senedir kullanıyor gazlı tüfek daha içini temizlememiş hala çalışıyor
birde onlar tüfeği deniyorlar baya fişek atıp bakıyorlar 1200 tl ver sorun çıksın olacak iş değil kinetik almak isteyenlere akdaş ak 212 öneririm zaten stoeger pek yerli sayılmaz
en azından tetik gurubu alüminyum plastik değil ak 212 nin
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2013, 21:02:58 »
Ah be abicim keşke bi araştırıpta alsaydın sonun vahim uğraşma yapamaz fabrika filan çok zor yani. 3 tane var hepsi aynı 32 gr altına fabrikada çalışma garantisi vermiyo zaten ama 34tede aynı çaktırmada var sıkıştırmada var olmuyo  bende ilk çıktığında kendime getirtirdim elime bi aldım bi yüzledim eyvah eyvah odun ne yüze geliyo ne göze taşımaya zaten ayrı bi yöğmiyeci tutmak lazım yanında, almadım arkadaşlar aldı testini avını gene ben denedim yaptım ördekte vurus gücü iyi ama genede kullanılmaz yani. M2000 yetiyo artıyo zaten her ava.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 01 Ekim 2013, 19:11:44 »
bende 2 yıl önce stoegerin pompalısında sıkıntı yaşadım tüfek 3 defa fabrikaya gitti sorun hala tam anlamıyla giderilmedi ben hakem heyeti kararıyla tüfeğin parasını geri aldım.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156