Gönderen Konu: yardim lutfen...  (Okunma sayısı 2435 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
yardim lutfen...
« : 31 Mayıs 2014, 14:54:15 »
Herkese merhabalar abilerim kardeslerim.

Diger konuda bilginize danismistim ama pek bir cevap bulamadim. Tekrar sizin bilginize basvurmak istedim cunku kisa bir zamanda tufek alacagim ve hala kararsizim.

Dedigim gibi ata arms promax i bir arkadasin tavsiyesiyle o koca kafama soktum ve baska birsey dusunemiyorum anlattiklari cok mantikli geldi bana bilmem siz nedersiniz. http://www.yabantv.com/video/9119-iwa-outdoor-classics-fuari-arms-armsan-ata-arms-42    3.54 Dakikadan izlerseniz anlarsiniz hangi silahtan bahsettigimi.... amma velakin diger konuda arkadasin dedigi gibi eger bu tufek yalan olduysa yapacak birsey yok ve yeni aramalara gecmem lazim diye dusunuyorum.

Soyle soyleyim sizlere oncelik avlarim domuz ve tavsan olacaktir. Butcce de sikintim yok ( yanlis anlamayin ).

Tavsiye edeceginiz yerli yabanci da olabilir tabi bu ata ile sinirlayabiliriz birtek bilmenizi istedigim bir sey oda olmak istedigim tufek omurluk olmasini bende tercih ederim. aldimmi birdefa almak isterim kaliteli ve sorunsuz bir tufegi secmek isterim.
BIrde ben cenevrede ikamet etmekteyim, turkiyeye tufek getirebilirmiyim bilginiz varmi ?
Yivli tufek getiremeyecegimi malesef biliyorum ve ogrendim ama yivsiz i bilmiyorum.

Sayginiza arz ederim.
Yardimlarinizi ve onerinizi sabirsizlikla bekliyorum.

Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]
Tel : 0041797354320 - 00905319290051

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: yardim lutfen...
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2014, 21:51:22 »
Kimse ilgilenmiyor neyse saglik olsun
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2014, 22:05:30 »
Ümit Bey konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar henüz okumamıştır. Cevabı olup da kaçınılacak bir şey sormadınız.

Yurt dışından tüfek getirmeniz aynen yivsizlerin ithalat yöntemiyle olabilir. Vergisi, fonu derken buradan almakla fark kalmaz. 6136 sayılı silah yasasına baktım, çok noksanlar görünüyor. Netleşmesi gereken yerler de var. Getrirtme kısmını geçin bence.

Ata ile ilgili sorularınızı doğrudan telefonla firmaya sorun derim. Promax mevcut Venza ile uyumlu olacak mı belirsiz. Yani bence. Öyle ya da değil, domuz avına promax gibi namlu bence uygun olmaz. Bu durumda promeax namlu için standart namlu seçeneği veya en azından slug namlu olacak mı, ne zaman gibi sorular var. Bunu burada hiçbirimiz bilmiyoruz. Bir Allah bir de Ata firmasından bilenler vardır.

Başka tüfek derseniz, burada belli firmalar var. Yine Ata, sonra Armsan, Akkar, Huğlu,... açıkcası karar vermeniz zor olabilir. Kullananların yorumlarını okuyun ve onlara sorun bence.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2014, 22:26:56 »
Ata cy gazlı modeli 66cm namlu  12 yıldır kullanıyorum . Genelde uçar ve
domuz avında kullanıyorum.Attığım kursunun hatti hesabı yok namlu içi
halen pırıl pırıl tabi iyi temizlemek lazım . Atanın diğer tüfeklerini bilmem
ama cy modelini tavsiye ederim işinizi görür . Esasında pozeleride fena değil
skeet modelinden almayı düşünüyorum.
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Kadir MADRAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2014, 22:27:15 »
ÜMİT BEY: Bugün bir konu paylaşmışsınız ve çok acelecisiniz sanırım. Daha birçok kişi paylaşımınızı okumamıştır büyük bir ihtimal. Ayrıca bazı konular hakkında hemen cevap alamayabiliriz. herkes avlak sayfasında olmayabilir bugün. Sağlıcakla kalın. Sizin konu biraz zor cevaplanır sanırım. avcı kardeşlerimizin 100/90'ı bu konuyla bilgisi olmadığı kanaatindeyim. Açıkçası benimde yok. Yanlış konuştuysam ve haddimi aştığımı düşünen varsa, herkes den özür dilerim. Herkese rastgele.
Kadir MADRAN
1980 AYDIN-ÇİNE
0506 574 30 38
UÇAR AVCISI

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2014, 22:36:17 »
Fuara perşembe ve cuma günü katıldım arkadaşlar .Promax ürününü gördüm inceledim yetkililere ne zaman çıkacağını sordum 2015 yılında dediler ve biz sadece namlu olarak bekliyorduk fakat tüfek olarak piyasaya vereceklermiş... SAYGILAR O0
05.04.1976 CEYHUN ERİM EDİRNE UZUNKÖPRÜ
XLR 5 / AFFİNİTY/ VENZA / S 12 E/ PHONEMO/ 200 AC/ CHURHCIL/ VERNEY CARRON/ NİTRO/ BARETTA

Çevrimdışı Hasan TÜRKMENOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2014, 22:51:51 »
Ümit ,imkanın varsa yerli tüfekten uzak dur. Öncelikle nerede avlanacaksın ? Türkiye mi? İsviçre mi? Hangi ülke olursa olsun benim önerim BERETTA marka. 5 veya 6
bin liraya iyi bir BERETTA alabilirsin.Özellikle de 686 veya 687 modelleri. Şimdi sorum şu ? İsviçre pasaportun var mı? yanlış bilmiyorsam gelirken tüfek getirebilirsin. Türkiye'ye giriş yaparken pasaportuna işlerler, çıkış yaparken de işlerler sorun olmaz. Yinede araştırıp sana doğru bilgi vereceğim. Hasan Türkmenoğlu
 0532 344 05 22
Hasan TÜRKMENOĞLU
1957 ANKARA

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2014, 23:33:28 »
Abim cevap icin tesekkurler evet isvicre vatandasiyim ayni zAmanda. Turkiyede avlanmak istiyorum boluda kendi memleketimde. Yanliz aldigim tufegi sadece tr de kullanmak istiyorum. Burdan alirsam tr de temelli okarak birakmak istiyorum. Ama malesef yivli getiremedigimi arastirmalarimdan sonra cok iyi anladim ve biliyorum. Yivsiz tufekkede bir bilgim yok.
Abim numarani kaydediyorum.
Tekrar tesekkurler
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2014, 03:25:08 »
Bu arada diger cevaplari cep telefonumdan gormemisim ilginiz, alakaniz icin tesekkurler. Sizlerin yardimiyla bir tufek secimi yapacagim. Ve goruluyorki yorumlardan simdilik yabanci bir marka tufek agir basti gibi (me) geliyor. ;) Heleki promax i bana tavsiye etmiyorsaniz. ama yinede butun gorus ve tavsiyeleri bekliyor ve saygiyla dinliyor olacagim.
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• *
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2014, 11:49:20 »
Para sıkıntısı yok ve ömürlük tüfek isteniyorsa avrupa tüfek daha mantıklı olur gibi.
1990
Elazığ - Sofya