Gönderen Konu: TALANA VURGUNA DEVAM  (Okunma sayısı 3414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
TALANA VURGUNA DEVAM
« : 04 Ekim 2014, 13:07:02 »

TALANA VURGUNA DEVAM
Doğa Koruma Milli Parklar genel müdürlüğü ne olduğu belirsiz bir sürü saçma sapan uygulamaya futursuzca devam ediyor. Kılıf belli ya bakanlık ya da AB uyum süreci
Bakınız; Türk avcısı yıllık avlanma pul bedelini ava gider ya da gitmez peşin olarak yatırmak zorundadır, maliye ile ilgili harçlar da avcı sırtında bir yük olmasına rağmen avcı bunuda peşin peşin yatırır. Ne var bunda . Avlanmanın bir bedeli olmalı... Bedava sadece güneş doğar falan filan...
Soru şu bu yıl il geneli avlanma pullarına % 40 oranında anlamsız ve gereksiz bir biçimde zam yapıldı. Ava gidecek belge alacak bir çok avcı yasa dışı olmayı kabul edip sayenizde bohçacı gurubuna eklendi.. Şimdi her yıl anlamsız bir biçimde zamlanan avlanma pulları ile ilgili tasarruf ne için kullanılıyor kimse bilmez. Bu yıl Eylül 19 itibarı ile pullar zamlı. İlk defa avcılık belgesi alacak olan kurs bitiren de bu zamlı bedeli ödemek zorunda. Geç kaldın alsaydın.. Neden ? Anlaşılır gibi değil bakanlığın belirlediği dednilen bir açıklama. Yahu kardeşim adam zaten geç başlıyor ava bir de zamlı niye ödesin. Bu zamlı bedel fikri iyiniyetli bir fikir değil. Soygun düzeni.. Tek gelir kaynağı avcı olan DKMP avcıyı sömürmeye hemde hiç bir şey yapmadan avcı üzerinden rant sağlamaya devam ediyor.
Benim değerli yöneticilerim el ense .... Bu güne kadar gelindi .. Ne bir federasyon başkanı ne de konfederasyon başkanı bu konular ile ilgili net bir icraata imza atamadı.
Demek ki neymiş köpeksiz köy bulan deyneksiz dolaşır. Arkadaş sen hakkın için mücadele edeni bulacaksın. Eeeee neymiş mücadele vermiş.. Ne vermiş , kim vermiş ? Eğer verdikleri bu ise bize kimse birşey vermesin.
Medya kuruluşları içierisinde hepsi avcı rolüne soyunmuş bir sürü işgüzar, yıldızım parladı diye her konuda ahkam keser oldu. İş icraata gelince kimse yok. Gerçek anlamda mücadele vermeye gelince yine kimse yok. Kimse sınırları zorlamasın... Bu adamlardan da içinde oldukları oluşumlardan da hiç bir şey olmaz.. İyi hepsi mi aynı bana göre evet azıcık onuru olan varsa çıkar derki evet biz de bu işin içindeyiz ve bu işi o ya da bu şekilde yönetemedik. Haklarınızı savunmak istedik şu en gelledi bu engelledi basar açıklamayı adam derim.
İşin özü şu zamlı pul bedeli ödemek zorunda bırakılan avcı hakkını nasıl arasyacak ..Bu stklar ne iş yapar. Bakanlığa ya da bizi DKMP ye bizi neden soydurur belli değil.
Bu konuda lütfen zamlı pul bedeli ödemek istemiyorum diye her avcı bir adınm atarak bir satır yazıyı kamu oyu ile paylaşsın..Rasgele..

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: TALANA VURGUNA DEVAM
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2014, 12:47:49 »
 adammı serhat hocam,

neredeeee,..

ben bu konuda siz ve sizin gibilerden başaka adam gibi adam görmedim.

% 40 zam pul bedeline daha önceki yorumlarda vardı kimisi çok kimisi normal kimisi az diyordu.

bu dkmp saça tarak nasıl atılır dersine iyi çalışmış.

böyle saça böyle tarak...,

bu memlekette neye %40 zam yapılmışta benim kamburuma %40 eklenmiş diye çok az soran var,

cehalet ve bilinçsizlik enbüyük engelimiz, cehaletten kurtulup bilinçlenmek ve ulusça birlik ve beraberlik olcağımız günlerin hasret ve ümidiyle yanıp tutuşurken inşallah ömrümüz vefa ederde görebiliriz ben göremesemde çocuklarımızın yaşayacağı ve bu O0 gölgelediği topraklarda vatanına toprağına sahip çıkacak yeni nesillerimiz görmesi emek ve umutlarını ektiğimiz yarınlara bakarak yaşamak temennilerimle,..

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2014, 16:44:42 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #2 : 06 Ekim 2014, 21:28:20 »
%40 zamla elde ettikleri gelirlerle daha önce salım ve üretim de başarılı oldukları alanlar da
200 000 keklik
150 000 sülün
100 000 çil keklik
50 000 ördek salarak
Türk avcısına özellikle il dışına gidemeyen avcılara hizmet edeceklerMİŞ

100 adet arazi aracı, 20 adet hovercraft alarak yeni görevlendirilecek 1000 kişilik av koruma memurlarına teslim edeceklerMİŞ

derMİŞİM :)
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2014, 21:54:43 »
 sayın tuncay hocam,

o adamlar avcıdan yana 40 mumluk ampül bile almazlar.
 avcının önü aydınlanır geleceği görür ve avcılar oyunumuzu bozar diye bizim iyiliğimize hiçbirşey yapmaz bu adamlar.

saygı ve selamlarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2014, 20:28:42 »
Temsilcisi olmayan bir camiayız.. Menfaat ilişkisi kuruldu bir kere al takke ver küllah. Avcı dostlarımız lütfen uyanık olun artık.
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2014, 20:29:51 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2014, 22:02:22 »
Avcı neki! yöneticisi ne olsun!malesef böyleyiz.sorunun temeli bizler olduğumuz aşikar,Biz avcılar düzelmeden yönetim asla düzelmez,biz nerede yanlış yapıyoruz demeli herkes.Olta,zıpkın kara avcılığı ne ararsan var avcılık üzerine;burada yazılan çizilen o çevresine duyarlı,paylaşımcı,çevreci,dost vs.vs avcıların ne kadar istisnayi insanlar olduğunu gördüm.Bi çoğumuz belgeyi,kanun gereği alırken bi çoğu ben avlanayım kimse avlanmasın diye alıyor hatta dahada pahalı olsada sadece ben avlansam diye düşünüyor.Arkadaşına bile geçen kuşu,balığı söylemeyen,her gördüğü meraya saldıran,çöpünü pisliğini merasına atan adama sen mevki verdin mi yada imkan ne seni ne beni tanır,bizde burda avcı şöyledir avcı böyledir der hep umut ederiz,yıl olur 2085....yine konu açılır ne olacak bu durum!!!!!!!!!!!
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2014, 10:24:03 »
 268 kere okunan konu ve yine üç beş cevap,

avcı nerenden korkuyorsun ?..

giden hepten bizim servetimiz,

uyuyorsan uyan,

yine yazmak zorundayım , maalesef yarın geç olacak,

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2014, 13:16:12 »
Kimsenin kusuruna bakmasın belki şuan ki hükümete yakın arkadaşlarımız olabilir ama şu bir gerçek devlet şuanda sinekten yağ çıkarma politikası uyguluyor..Bu Türkiye Cumhuriyeti için çok büyük bir ayıp..Böyle bir anlayış bir de İnönü dönemindeki saçma sapan vergilerle görüldü..
Avcılar isyan noktasına gelmiş bulunmakta..Çevremde bu uygulamalara kızıp pul almayanların ve belgelerini iptal ettirenlerin sayısı epey arttı..Ama avcılığı bıraktılar mı ? Hayır... Kontrolsüz yasa dışı avlanmanın en güzel örneklerini bundan sonraki dönemlerde hep birlikte göreceğiz..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 09 Ekim 2014, 14:01:59 »
Ben kamu görevlisi olduğum için kanunlara karşı gelmemek için bu belgeyi aldım ama bu şekilde olursa bende iptal edecem belgelerimi kaçak ava devam bunlar dağdaki hayvanları da kendi malı mı sanıyor nedir zam zam 
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2014, 19:37:09 »
Sonuç olarak avcı camiası sessiz. Burak,M.Ali Akdağcık ve diğer bir kaç dost dışında şu yazıya olumlu ya da olumsuz bir cevap yok ne diyelim.  Demek ki herkes halinden memnun.

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2014, 10:01:56 »
 şu güzel ülkemde her dalda ve her yerde yegane düşman cehalettir.

her ne zaman bilinçlenir verdiğimiz vergiler adilane toplanır ve bu vergiler toplumun yararına harcanır hizmet fark gözetmeksizin dönüşü sağlanmaya başladımı işte o vakit toplumun cehaleti bir nebzede olsa giderilmiş denebilir. bunun yoluda şu yaşadığımız devirde eğitim kalitesinin toplumsal olarak yükselmesinden geçmekte. okullarda gerek özel gerekse devlet okullarında alfabe ve sayıları öğrenmenin dışında pekbir temel eğitim yok tabiri caiz ise çivisi çıkmış hesabı eğitim sisteminin müdürler öğretmenliğe atanmış vay be atamanın daniskası mesela , küçüğüyle liselisiyle üniversitelisiyle daha tuvaleti kullanmayı bilmeyen otobüs ve toplu taşıma araçlarında oturmasını konuşmasını bilmeyen onlarca binlerce milyonlarca yeni nesil yetişiyor , aileden alsa temel toplum davranış ahlağını benim izlemlediğim çarpıklık göze batmazdı belkide ama ben ne bekleyebilirimki, adam neki yetiştirdiği ağaç ne ola, adam neki avcılıkta ve diğer kollarda ne ola o bügünü yaşıyor yarın düşüncesi olmaksızın hal böyle sayın arkadaşlar.

sürçü lisan ettimse affola,

en derin sevgi saygı ve selamlarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN