Gönderen Konu: Gaz Operasyonlu Yarı Otomatik Tüfeklerde Hız Kaybı  (Okunma sayısı 177289 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: Gaz Operasyonlu Yarı Otomatik Tüfeklerde Hız Kaybı
« Yanıtla #325 : 05 Ekim 2015, 23:31:08 »
Şu Beretta'ların çifteleri var ya, kuşsuz, kuşlu ağaçlı, sinekli bakkallı falan, delinmeye en uygunu onlar :D Zaten namluları ameliyatlı gibi orasında burasında izleri var :D :D Tüfeği satarken de "namluya kompensatör yaptırdım" der tüfeğin sahibi arkadaş, "şahlanmayı önlüyor falan" :D :D ;D ;D

Nasıl çalışırlarsa çalışsınlar, başarıları ortada. Yine başarılı bir iş çıkaracaklar inşallah. Hayırlısı olsun. Tek eksiği de delik olsun, ne edek :D Biz de başka birinin çiftesini delerük. Daha delinebilir bir namluyu...

• Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Semih MAVİLİ

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #326 : 05 Ekim 2015, 23:36:10 »
Eyvallah Emrah :)

Tüfeğin başına bir iş gelecek diye korkmaya başladım :D

Bence İbrahim bey sizin tüfeğe küçük-büyük demeden bir kan akıtmak lazım ki... nazar filan varsa çıksın :) :)
Yoksa yüzlerce göz tüfeğin üzerinde olacak,
Şimdiden Maşallahımızı diyelimde nazarımız değmesin....
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Emrah TUNCA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #327 : 05 Ekim 2015, 23:45:36 »
Şu Beretta'ların çifteleri var ya, kuşsuz, kuşlu ağaçlı, sinekli bakkallı falan, delinmeye en uygunu onlar :D Zaten namluları ameliyatlı gibi orasında burasında izleri var :D :D Tüfeği satarken de "namluya kompensatör yaptırdım" der tüfeğin sahibi arkadaş, "şahlanmayı önlüyor falan" :D :D ;D ;D

:D :D :D önünüzden yuvarlansa bile roveşatayı çakıyorsunuz en acımasızından :D Neyse ben o konudan kaçsam daha iyi. Siz varken hacet bile yok.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #328 : 05 Ekim 2015, 23:51:44 »
Hahaha ;D ;D ;D

Yeri geldi mi , dayanamıyorum ;D ;D

Yok bence çok estetik tüfekler, ameliyat dikiş izleriyle olsun, kambur mu desem bir acayip görünümlü kubuzlarıyla olsun  ;D :D :D

Siz de öyle düşünüyorsunuzdur muhtemelen ? ;D

:D :D :D önünüzden yuvarlansa bile roveşatayı çakıyorsunuz en acımasızından :D Neyse ben o konudan kaçsam daha iyi. Siz varken hacet bile yok.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #329 : 06 Ekim 2015, 16:01:42 »
Hahaha ;D ;D ;D

Yok bence çok estetik tüfekler, ameliyat dikiş izleriyle olsun, kambur mu desem bir acayip görünümlü kubuzlarıyla olsun  ;D :D :D

Kubuz dediğin hacı şakir sabun kalıbı şemalinde veyahut köşebent demirlerle beraber sergilense alakasız durmayacak formasyonda olmalı diyorsunuz :D :D??? 
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #330 : 06 Ekim 2015, 17:47:38 »
Ah... Kusura bakmayın, Kamil Bey, burada mıydınız ?  :D

Neyi kastettiğinizi anladım :D :D Ama yok, sabun kalıbı kadar köşeli olmasına gerek yok, güzel olsun yeter. :D

Zaten biz de, "ne kadar hoş, güzel, estetik, kibar, köşesiz" tüfekler diyorduk, malum markanın tüfekleri hakkında...  :D :D

Kubuz dediğin hacı şakir sabun kalıbı şemalinde veyahut köşebent demirlerle beraber sergilense alakasız durmayacak formasyonda olmalı diyorsunuz :D :D??? 
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #331 : 06 Ekim 2015, 18:12:36 »
Ah... Kusura bakmayın, Kamil Bey, burada mıydınız ?  :D

Neyi kastettiğinizi anladım :D :D Ama yok, sabun kalıbı kadar köşeli olmasına gerek yok, güzel olsun yeter. :D

Zaten biz de, "ne kadar hoş, güzel, estetik, kibar, köşesiz" tüfekler diyorduk, malum markanın tüfekleri hakkında...  :D :D

Olmam mı :D bi gözüm orda devamlı angajman kuralları çerçevesinde :D....

Şu köşeli güzeli gelse de görsek diye biz de bekliyoruz o yönden de :)...
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2015, 18:21:52 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #332 : 06 Ekim 2015, 19:10:17 »
Angajman kuralları çerçevesinde mi? :D :D :D

Köşeli güzeli gelene kadar şu güzele bakalım biraz.... :D

Off offf offf... Şu güzelliğe bakın hele ya... Allah nazarlardan saklasın :D :D Bu ne ya? "Oh my God" demek istiyorum :D Rönesans'ın etkileri olsa gerek :D :D

Olmam mı :D bi gözüm orda devamlı angajman kuralları çerçevesinde :D....

Şu köşeli güzeli gelse de görsek diye biz de bekliyoruz o yönden de :)...
1978 - Istanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #333 : 06 Ekim 2015, 19:29:19 »

Off offf offf... Şu güzelliğe bakın hele ya... Allah nazarlardan saklasın :D :D Bu ne ya? "Oh my God" demek istiyorum :D Rönesans'ın etkileri olsa gerek :D :D

Bakmasını bilen gözler için şuh denebilecek vasıfta bir spesimen bu faksladığınız :D...Zahmet ettiğinize deymeli işte böyle :D...Muazzam Kütüphanenizin daha nicelerini ihtiva ettiğinden şüphem yok :)..Resim ekle butonunu daha sık kullanmanız dileğiyle :D..
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2015, 19:37:05 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #334 : 06 Ekim 2015, 20:01:38 »
Evet, ben de onu diyordum, "çok şuh" bir görüntü :D

Yalnız , doktor dikişleri almayı unutmuş :D ;D Zavallı, ameliyat olmuş ama bari dikişleri alınsaymış, yazık... :D

Bir de her zamanki , üst bant ile kubuzun akıllara durgunluk veren uyumu ve ahengi, inanılmaz şuh :D

Bu ne ya :D :D İnsanın inanası gelmiyor ama gerçek :D ;D

Bakmasını bilen gözler için şuh denebilecek vasıfta bir spesimen bu faksladığınız :D...Zahmet ettiğinize deymeli işte böyle :D...Muazzam Kütüphanenizin daha nicelerini ihtiva ettiğinden şüphem yok :)..Resim ekle butonunu daha sık kullanmanız dileğiyle :D..
1978 - Istanbul

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #335 : 06 Ekim 2015, 20:09:28 »
İnsan o kadar yüksek çıkıntıya takılıp düşer ya Allah kimsenin başına vermesin :D :D :D Please mind the step :D ;D

1978 - Istanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #336 : 06 Ekim 2015, 20:14:40 »
Evet, ben de onu diyordum, "çok şuh" bir görüntü :D

Yalnız , doktor dikişleri almayı unutmuş :D ;D Zavallı, ameliyat olmuş ama bari dikişleri alınsaymış, yazık... :D

Bir de her zamanki , üst bant ile kubuzun akıllara durgunluk veren uyumu ve ahengi, inanılmaz şuh :D

Bu ne ya :D :D İnsanın inanası gelmiyor ama gerçek :D ;D

Çukur bant konseptine beretta dan bekleneceği üzere son derece orijinal ve de işlevsel bir yorum :)...Gönül gözünü açmak lazım tabi :D..
İnsan o kadar yüksek çıkıntıya takılıp düşer ya Allah kimsenin başına vermesin :D :D :D Please mind the step :D ;D

Sizin step dediğiniz kısıma bakıyorum bakıyorum bu ithamın ileri derecede gerçekdışı oluşu dışında bir sonuca varamıyorum :D....cetvel gibi,autobahn gibi dümdüz uzanıp gidiyor, rüya gibi geçmiş banttan geze ustamız :D...Astigmatınız olduğunu duyurmaktan dolayı mütessirim :(... :D
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2015, 20:41:49 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #337 : 06 Ekim 2015, 22:21:52 »
Hahaha ;D ;D ;D

İşin doğrusu kendim için Beretta'nın kalitesini yeterli bulurum. Fakat iş kıyasa gelirse Beretta'dan daha güzel tüfekler de var bence. Mamafih Beretta'nın seri üretim olduğunu ve fiyatını da düşünürsek, aynı durumdaki diğer marka ve modellerle kıyaslamak gerekir. O kısma gelince de aşağı yukarı hak ettiği yerde olduğunu düşünüyorum. Nasıl ülkemizde B25'in, Simson'un, Huğlu'nun,... vs yerini diğeri pek dolduramıyorsa dünya ölçeğinde de öyle bence. Beretta çok çok fazla satılmasına rağmen, o kadar da şikayet edilen bir marka. Fakat bir ihtiyaca binaen ortada ve yerini korumaya devam ediyor. Neyse tadını kaçırmıyayım :) Siz daha iyi bilirsiniz.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #338 : 06 Ekim 2015, 22:48:28 »
İbrahim bey merhabalar öceliklikle gazlı sistem tüfekler için yaptığınız bu verimli ve bilgi verici çalışmanız için teşekkür ediyorum merak ettiğim bir diğer konu ise baretta a400 urika kral escord gibi aktif valfli %50 barut gazıyla çalışan  tüfeklerinde bu güç kaybına maruz kalıp kalmıyacağı sizce o sistem tüfeklerde gaz basıncının bir kısmını tam gazlı sistem tüfeklere göre kaybedebilirmi yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
1985
BURSA

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #339 : 06 Ekim 2015, 23:09:34 »
Volkan Bey, "mahalle baskısına" boyun eğmeyin :D Hepimiz biliyoruz gerçekleri :D

İşin doğrusu kendim için Beretta'nın kalitesini yeterli bulurum. Fakat iş kıyasa gelirse Beretta'dan daha güzel tüfekler de var bence. Mamafih Beretta'nın seri üretim olduğunu ve fiyatını da düşünürsek, aynı durumdaki diğer marka ve modellerle kıyaslamak gerekir. O kısma gelince de aşağı yukarı hak ettiği yerde olduğunu düşünüyorum. Nasıl ülkemizde B25'in, Simson'un, Huğlu'nun,... vs yerini diğeri pek dolduramıyorsa dünya ölçeğinde de öyle bence. Beretta çok çok fazla satılmasına rağmen, o kadar da şikayet edilen bir marka. Fakat bir ihtiyaca binaen ortada ve yerini korumaya devam ediyor. Neyse tadını kaçırmıyayım :) Siz daha iyi bilirsiniz.
1978 - Istanbul

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #340 : 06 Ekim 2015, 23:13:51 »
Caner Bey, Beretta da dahil, (aktif valfli olanlar da dahil) gaz operasyonlu yarı otomatik tüfeklerde , sıkça konuşulduğu gibi hedefteki penetrasyonu azaltıcı bir kayıp olamaz. Benim düşüncem bu.

İbrahim bey merhabalar öceliklikle gazlı sistem tüfekler için yaptığınız bu verimli ve bilgi verici çalışmanız için teşekkür ediyorum merak ettiğim bir diğer konu ise baretta a400 urika kral escord gibi aktif valfli %50 barut gazıyla çalışan  tüfeklerinde bu güç kaybına maruz kalıp kalmıyacağı sizce o sistem tüfeklerde gaz basıncının bir kısmını tam gazlı sistem tüfeklere göre kaybedebilirmi yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

1978 - Istanbul

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #341 : 06 Ekim 2015, 23:58:55 »
 Bizim autobahn anlayışımızda tümsekler olmaz efendim :D Tümsekler, stepler falan olmaz... :D

Gözlerimi kontrol ettiririm de, bana hep şu görüntüler daha "stepsiz" geliyor , yanılıyor muyum? Ben mi öyle görüyorum sadece ? :D

cetvel gibi,autobahn gibi dümdüz uzanıp gidiyor, rüya gibi geçmiş banttan geze ustamız :D...Astigmatınız olduğunu duyurmaktan dolayı mütessirim :(... :D
1978 - Istanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #342 : 07 Ekim 2015, 01:20:42 »
Bizim autobahn anlayışımızda tümsekler olmaz efendim :D Tümsekler, stepler falan olmaz... :D

Gözlerimi kontrol ettiririm de, bana hep şu görüntüler daha "stepsiz" geliyor , yanılıyor muyum? Ben mi öyle görüyorum sadece ? :D

Köşelerden :D, falçata gibi kenarlardan gözlerimizi canhavli ile kurtarabildiğimiz sınırlı anlarda kaçak göçek görebildiğimiz kadarı ile evet haklısınız step tümsek falan yok :D...Özellikle ilk resimde ağaç kısma kavuşan köşeye dikkat çekmek isterim öylesi dar ve takım çalıştırması çok zor bir alanda dahi stillerinden taviz vermemeleri bana göre değilse de takdir edilesi :D...

Bunun yanında hakkaniyet adına gravürlerde adeta şablondan çıkmışçasına birbirini aynen kopyalayabilen minik şekil ve figürlere, yukarıdaki berettanın ki ile kıyas kabul etmeyecek derecede mükemmel namlu polisaj ve boya işçiliğine de şapka çıkarmadan da edemiyorum ve hatta (zıt kutuptan da olsak dile getirilmemesi)vicdanen rahatsızlık verecek derecede mükemmel bu kısımlar ve genel workmanship :)...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #343 : 07 Ekim 2015, 08:44:56 »

Ben Beretta yı her zaman ulaşılabilir olduğu için takdir ederim.Yalnız bu resimdeki birleşim yeri tam bir felaket.Yani merdiven altı konya yapımı tüfekler gibi.

Olaya birde şöyle bakıyorum:hem çukur bant hemde yüksek bant severler için müthiş bir alternatif.İkisini bir tüfekte yaşamanın keyfini sürecekler için düşünülmüş herhalde.
😞😞😞😞😞😞😞😞😞
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #344 : 07 Ekim 2015, 09:18:57 »
Neyse, Allah'tan vicdan diye bir şey var :D

Bu arada markasını ve üretim yerini söylemedim tüfeklerin. Belki de İtalyan'dır :D ;D

Köşelerden :D, falçata gibi kenarlardan gözlerimizi canhavli ile kurtarabildiğimiz sınırlı anlarda kaçak göçek görebildiğimiz kadarı ile evet haklısınız step tümsek falan yok :D...Özellikle ilk resimde ağaç kısma kavuşan köşeye dikkat çekmek isterim öylesi dar ve takım çalıştırması çok zor bir alanda dahi stillerinden taviz vermemeleri bana göre değilse de takdir edilesi :D...

Bunun yanında hakkaniyet adına gravürlerde adeta şablondan çıkmışçasına birbirini aynen kopyalayabilen minik şekil ve figürlere, yukarıdaki berettanın ki ile kıyas kabul etmeyecek derecede mükemmel namlu polisaj ve boya işçiliğine de şapka çıkarmadan da edemiyorum ve hatta (zıt kutuptan da olsak dile getirilmemesi)vicdanen rahatsızlık verecek derecede mükemmel bu kısımlar ve genel workmanship :)...
1978 - Istanbul

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #345 : 07 Ekim 2015, 09:23:34 »
Bence sanatçı burada soyut çalışmak istemiş... :D Ne yapmaya çalıştığını anlayamayalım diye sanırım :D ;D ;D

Ben Beretta yı her zaman ulaşılabilir olduğu için takdir ederim.Yalnız bu resimdeki birleşim yeri tam bir felaket.Yani merdiven altı konya yapımı tüfekler gibi.

Olaya birde şöyle bakıyorum:hem çukur bant hemde yüksek bant severler için müthiş bir alternatif.İkisini bir tüfekte yaşamanın keyfini sürecekler için düşünülmüş herhalde.
😞😞😞😞😞😞😞😞😞
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #346 : 07 Ekim 2015, 18:13:29 »
İbrahim bey o çifte özel yapım ama standart dışı ;)
Kamil beyin paylaştığı çifte benim zevkime uyar,gereksiz ağırlık olmaz hemde...
Kendimi zevksizlikle suçlasammı diye düşündüm biran yorumları okuyunca :)
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• *
« Yanıtla #347 : 11 Ocak 2016, 00:19:32 »
O güzelim el işçiliği (son çifte ) benim elimde olsa ( Amin ) ava  çıkıp ta ava fişek atılır mı ? bilemedim
ama Beretta  çifte  çok işlevli hakkını verelim nişan almak filan değil gerektiğinde su oluğu olarak kullanmak için :)

hepsi değil ama bu gibi müstesna şaheser çıkartabiliyor bazen İtalyan dostlar
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• *
« Yanıtla #348 : 11 Ocak 2016, 08:43:04 »
şu gerçeği paylaşma k isterim kendi adıma çiftelerim de 28-32 maksimum gramaj aralığı kullansam da

beretta a300 e gelince avda 36 grama kadar çıkıyorum ve 34 gram ağırlıklı av sezonunu bitiriyorum

tabiiki orjinal şoku ile avın keyfini çıkardığını görmek  sert hava koşullarında hiç nasip olmadı verim alabilmek için şoklara ortalama üstü bir yerli tüfek parası gömdüğüm oldu

[Neden inat ettiysem şu beretta da (bu seneki 3 avda müthiş keyif verdi birinde atılmaz mesafeden vurulmaz keklik vuruldu ]   
  ( Tuncay KAHRAMAN ustaya selam ) :)
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2016, 08:49:21 Gönderen: M.Ali TÜRER »
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #349 : 11 Ocak 2016, 10:53:47 »
Aleyküm selam 😊
Hepimiz hayat okulunun birer çırağıyız..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI