Gönderen Konu: ATIŞLARA DOYAMADIK...  (Okunma sayısı 3695 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
ATIŞLARA DOYAMADIK...
« : 10 Eylül 2016, 10:17:49 »
Sabahki avdan sonra birkaç doldurma fişek daha denedim,
sonuç olarak, 1.90 gr A0 baruta 36 ile 38 gr ve 2.0 gr A0 baruta 42 gr dolularına karar verdim, güzel oldular.
Düz kıvırma fişeğe karton kapak yerine bu defa mika kapak koydum azcık daha sert patladı ama dağılım olumsuz etkilenmedi..

2 gr A0 ile 42 gr fişeği etkili bir seçenek olacak :) Ayrıca 1.90 gr CSB1 ile 38 gr 1 no doldurmuştum.
A0 baruta göre daha sert patlıyor. 70 x 50 kağıda 90 saçmadan 39 adet geldi, pek sapıtmamış, A0 bulamadığım yerde değerlendirebilirim..
Doluların hepsinde 18.70 mm çaplı X-Wad şekli tapa mevcut.
Atışların hepsini 3 şokla net olarak 40 metreden denedim.. Ar-ge tamam, artık yakıcı ve yıkıcı üretime geçebiliriz  ;D

Tarlada atış yapınca eldeki imkan neyse o şekilde faydalanmak lazım, atış sehpası harikaydı ;D ;D

20 ınch daireye 36 metrede 95 saçma gelirken 40 metrede 70 saçma geliyor. 5 metrenin bile grupmana ciddi etkisi var..

Atarken namluyu hafifçe kaydırmışım.  2.0 gr barutla sapıtır zannettim ama tam tersi güzel taradı. Bu fişek çok can yakar  8)

Csb1 1.90 gr olunca 38 gr güzel patlıyor.1 no saçma 40 metre için kötü sayılmaz  ::)

Sabahki avla ilgili kısa bir şey anlatayım :)

Sabah 1 saat kadar dolaştım 2 bıldırcın kalktı biri nasip oldu. ikinci kuşu ararken yanlışlıkla kurşun koymuşum tüfeğe..
Avdan sonra atış falan yaparım diye kurşun da götürmüştüm doldurma fişeklerim kurşunlar vs hepsi aynı cepte.. fişekler şeffaf beyaz renk ya, bakmadan koydum tüfeğe.. ikinci kuş kalktı atış yaptım pıss diye ıslık çalarak gitti iyi de tepti tabi.. sterling bior bukadar tepmezdi ama dedim kendi kendime.. şaşkınlıktan ikinci fişeği atamadım kuş önümden uzadı gitti. kovanı buldum baktım palla kurşun..iyi ki kuşa denk gelmemiş  :D

Bu da sabahki nasibim  ^-^

Sterling palla ile 40 metreden de 3 atış denedim.. Hepten paslanmayalım :)
Bu fişek atış için güzel. 1.90 gr A0 barutlu.. Diğer kurşunlara göre daha yumuşak. 750 bar civarı olması lazım...

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Ynt: ATIŞLARA DOYAMADIK...
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2016, 18:04:52 »
Ensonunda benide bulaştıracaksın bu işe   :D kolaygelsin.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2016, 19:44:15 »
Ensonunda benide bulaştıracaksın bu işe   :D kolaygelsin.
@Erol ÖZTÜRK abi sen zamanında yeteri kadar bulaşmışsındır, yığınla tecrüben vardır  8)
Benimkisi biraz da hobi. Güzel sonuçlar alınca da seviniyorum tabiki :) Asıl iş avda belli olacak  >:D
Hani boş zaman bulunca herkesin kendine göre bir uğraşı olur, benimki de bu (şimdilik)  :D
Şurda iki tatlı muhabbetimiz olsun biraz gırgır yapılsın, biraz da bilgi paylaşılsın, gerisi can sağlığı..  ^-^
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, M.Ali TÜRER

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2016, 21:47:22 »
@Erol ÖZTÜRK abi sen zamanında yeteri kadar bulaşmışsındır, yığınla tecrüben vardır  8)
Benimkisi biraz da hobi. Güzel sonuçlar alınca da seviniyorum tabiki :) Asıl iş avda belli olacak  >:D
Hani boş zaman bulunca herkesin kendine göre bir uğraşı olur, benimki de bu (şimdilik)  :D
Şurda iki tatlı muhabbetimiz olsun biraz gırgır yapılsın, biraz da bilgi paylaşılsın, gerisi can sağlığı..  ^-^

Nedemek şimdi ''sen zamanında yeteri kadar uğraşmışsındır''  sen şimdi bana çaktırmadan ''yaşlısın'' mı demek istiyorsun  :D Zamanında uğraştık tabi epeyde,bizimkisi kara düzen  :( barut belli MKE,kapsül ne bulursan o,diğer malzemeler keza öyle  :( zaten neyin ne olduğundan da bihaberdik  :( yazılı kaynak desen zaten hakgetire  :( Hamdolsun şu internet denilen nimetle tanıştık kırkından sonra da birşeyler öğrenmeye başladık  :) oyüzden herzaman söylerim,şu forumlarda,özellikle ''AVLAK forumda''emeği geçen ve bugünlere getiren herkesten Allah razı olsun,hepsine minnettarım.Seninde emeğine sağlık,selamlar.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2016, 22:36:45 »
Nedemek şimdi ''sen zamanında yeteri kadar uğraşmışsındır''  sen şimdi bana çaktırmadan ''yaşlısın'' mı demek istiyorsun  :D Zamanında uğraştık tabi epeyde,bizimkisi kara düzen  :( barut belli MKE,kapsül ne bulursan o,diğer malzemeler keza öyle  :( zaten neyin ne olduğundan da bihaberdik  :( yazılı kaynak desen zaten hakgetire  :( Hamdolsun şu internet denilen nimetle tanıştık kırkından sonra da birşeyler öğrenmeye başladık  :) oyüzden herzaman söylerim,şu forumlarda,özellikle ''AVLAK forumda''emeği geçen ve bugünlere getiren herkesten Allah razı olsun,hepsine minnettarım.Seninde emeğine sağlık,selamlar.
Estağfurullah ya ne yaşlısı, öyle düşünsem abi yerine amca derdim :D Şimdi şaka yaparken saygısızlık da etmek istemem asla.. hata olursa kusuruma bakma ^-^
Ustalar anlatıyor eski fişek dolum yöntem ve maceralarını.. öyle muhabbete denk gelince zevkle dinlerim :)
İnternetin nimetleri saymakla bitmez. Forum zaten fenomen oldu bence avcılık adına kapsam açısından Türkiyede tek.. emeği geçen herkesden allah razı olsun. Öğrendiklerimin %90 kısmını bu forumdan öğrendim öğrenmeye de devam ediyorum.. Teşekkürler abi..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2016, 22:38:52 »
Maaşallah Emrah,  her seferinde fişek denemeleri yapıyorsun. Çevrende buna çok müsait. Ayrıca A0 barutu bulmak gerçekten zor piyasada.
kolay gelsin.

Rastgele.   
1984 ORDU

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2016, 22:43:19 »
Maaşallah Emrah,  her seferinde fişek denemeleri yapıyorsun. Çevrende buna çok müsait. Ayrıca A0 barutu bulmak gerçekten zor piyasada.
kolay gelsin.

Rastgele.   
Teşekkürler :) Çokşükür o konuda şanslıyım atıştan yana zaman ve mekan sıkıntısı pek olmuyor. A0 barutu sterling şevrotin fişeklerden temin ediyorum. Zaten dolduracağım fişek sayısı en fazla 40-50 civarı olur o da zorlu hava şartları için. 5 kutu 9 lu işimi görüyor..  şu sterling aynı baruta 36 gr doldursa da beni bu zahmetten kurtarsa ne güzel olurdu kutusu 25 tl olsun razıyım :D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2016, 22:49:33 »
Estağfurullah ya ne yaşlısı, öyle düşünsem abi yerine amca derdim :D Şimdi şaka yaparken saygısızlık da etmek istemem asla.. hata olursa kusuruma bakma ^-^
Ustalar anlatıyor eski fişek dolum yöntem ve maceralarını.. öyle muhabbete denk gelince zevkle dinlerim :)
İnternetin nimetleri saymakla bitmez. Forum zaten fenomen oldu bence avcılık adına kapsam açısından Türkiyede tek.. emeği geçen herkesden allah razı olsun. Öğrendiklerimin %90 kısmını bu forumdan öğrendim öğrenmeye de devam ediyorum.. Teşekkürler abi..
Kusur yok Emrah,maksadımız muhabbet  :) paylaşmak güzel birşey,sen sakın yılma,güzel işler yapıyorsun,devam et.Selamlar.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2016, 22:51:13 »
Kusur yok Emrah,maksadımız muhabbet  :) paylaşmak güzel birşey,sen sakın yılma,güzel işler yapıyorsun,devam et.Selamlar.
Sağolasın abi. Selam ve saygı bizden olsun..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2016, 22:41:47 »