Gönderen Konu: KISA GÜNÜN NASİBİ..  (Okunma sayısı 3941 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
KISA GÜNÜN NASİBİ..
« : 17 Kasım 2016, 19:24:10 »
Fotoğraftaki yer benim tahtalı bekleme salonum  8) Burada, şans yaver gider de gününü yakalarsan driven game tarzı av yapmak mümkün  ^-^

Yağmur fırtına sonrası ayaz sabahta kuş çok iyi çalışır.. Hava durumuna bakarak bugüne randevu alıp rast gele diyerek çıktım..
Orman üzerine de güzel kuş çalıştı tabi ama yine karavanacılıkta rakip tanımıyorum  :D Alçak uçuş büyük alaylar gördüm ama 200-300 metre ilerden uzak geçiş yaptılar..
Ağaçlar ortalama 25 m civarı.. Kuş da biraz üzerinden ortalama 30 metreden geliyor..
@Şevki MİRZA ile keklik avı yapınca s4 hastalığı bana da bulaştı  ;D S4 ün hızına alışmak kolay olmuyor, karavana atışlar olsa da çokşükür 2 tahtalı nasip oldu..  ^-^

Herkese bereketli ve güzel avlar nasip olsun.. Rast gele..

« Son Düzenleme: 17 Kasım 2016, 19:25:53 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Mehmet USTATÜRK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: KISA GÜNÜN NASİBİ..
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2016, 19:47:04 »
Elinize sağlık,  daim olsun.
  • Kral Tundra
1986 - Kocaeli

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2016, 20:00:39 »
İlk fotoğraftaki alan ve driven game sözünüz akla ister istemez sülün avlaklarını ve avlarını getiriyor...Gerçektende mera tam bir sülün habitatı özelliği gösteriyor ve Samsun bilhassa da Terme zamanında ve belki çok azalmışta olsa halen de sülün ün en bol olduğu yer diye bilinir,vaktiyle benim bulunduğum Bartın ve Çaycuma kırsalı da öyleymiş ne yazık ki halen buralarda doğal sülün e tesadüf etmek mucizelerle mümkün...Kınalı gibi primer ve premium bir av olabilecekken neredeyse tükenme noktasında ve avının yasak oluşu avcılar için büyük kayıp...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2016, 20:06:59 »
İlk fotoğraftaki alan ve driven game sözünüz akla ister istemez sülün avlaklarını ve avlarını getiriyor...Gerçektende mera tam bir sülün habitatı özelliği gösteriyor ve Samsun bilhassa da Terme zamanında ve belki çok azalmışta olsa halen de sülün ün en bol olduğu yer diye bilinir,vaktiyle benim bulunduğum Bartın ve Çaycuma kırsalı da öyleymiş ne yazık ki halen buralarda doğal sülün e tesadüf etmek mucizelerle mümkün...Kınalı gibi primer ve premium bir av olabilecekken neredeyse tükenme noktasında ve avının yasak oluşu avcılar için büyük kayıp...
@Kamil ÜNLÜTÜRK Hocam şuanda sahil kesiminde yaban hayatı koruma sahasında sülün yetiştirme çiftliği var, her yıl doğaya sülün salımı yapılıyor.. Ayrıca Ordu-Samsun yolu üzerinde Gelemen çiftliğinde büyük bir sülün yetiştirme sahası mevcut. Doğaya salınan sülünlerin büyük bir kısmı gerek yırtıcı saldırısı gerekse kaçak avcılık yüzünden her yıl telef oluyor.. Sizin de belirttiğiniz gibi sülün için son derece uygun bir iklim ve doğal ortam mevcut.. Ama ne yazık ki sülün popülasyonu bir türlü istenen seviyeye ulaşamıyor..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Selim UYGUN

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2016, 20:56:01 »
@Kamil ÜNLÜTÜRK Hocam şuanda sahil kesiminde yaban hayatı koruma sahasında sülün yetiştirme çiftliği var, her yıl doğaya sülün salımı yapılıyor.. Ayrıca Ordu-Samsun yolu üzerinde Gelemen çiftliğinde büyük bir sülün yetiştirme sahası mevcut. Doğaya salınan sülünlerin büyük bir kısmı gerek yırtıcı saldırısı gerekse kaçak avcılık yüzünden her yıl telef oluyor.. Sizin de belirttiğiniz gibi sülün için son derece uygun bir iklim ve doğal ortam mevcut.. Ama ne yazık ki sülün popülasyonu bir türlü istenen seviyeye ulaşamıyor..
meranız maşallah güzelmiş kart postal gibi  :D hayırlı uğurlu bol bereketli nasibli olsun sürekli bol olsun  :D bizim doğu karadeniz başta olmak üzere tüm karadeniz sahil ve iç orta kesimi Kafkas sülünün ana vatanıdır .zaman kum gibi sülün varmış gerek  tarım faaliyetleri zehirli böcek ilaçları kulanmak tarla açmak vs  sulak alanları kaybolması (dere,çay)gibi aşırı bilinçsiz zamansız avlanma sonucu bu duruma gelmiş  doğaya üretip saldıkları sülünleri bir kısmı Kafkas sülünü deyil gördüğüm kadarı ile macar sülünü salıyorlar boyunları beyaz halkalı olanlar macar sülünü Kafkas sülünü  :)
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2017, 00:17:36 Gönderen: Selim UYGUN »

The following users thanked this post: Berkay TOPUZ, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2016, 21:01:17 »
meranız maşallah güzelmiş kart postal gibi  :D hayırlı uğurlu bol bereketli nasibli olsun sürekli bol olsun  :D bizim doğu karadeniz başta olmak üzere tüm karadeniz sahil ve iç orta kesimi Kafkas sülünün ana vatanıdır .zaman kum gibi sülün varmış gerek  tarım faaliyetleri zehirli böcek ilaçları kulanmak tarla açmak vs  sulak alanları kaybolması (dere,çay)gibi aşırı bilinçsiz zamansız avlanma sonucu bu duruma gelmiş  doğaya üretip saldıkları sülünleri bir kısmı Kafkas sülünü deyil gördüğüm kadarı ile macar sülünü salıyorlar boyunları beyaz halkalı olanlar macar sülünü Kafkas sülünü habitatına macar sülünü salmak  yanlış bir uygulama hem habitattaki  doğal kafkas sülünlerinin soyunu bozacak melez hayvanlar Allahtan rehabilite etmeden salıyorlar vatandaş vuruyor topluyor kedi köpek yiyor araba çarpıyor yüzdare doksan telefat var türkiye doğasında olamyan hayanın melezlemek orası ayrı soru işareti ?  :D  Allahtan çin sülünleri salmıyorlar .
Teşekkürler Selim Bey  ^-^ Evet salınan sülünler macar sülünü.. Çiftlikte bugüne kadar kafkas sülünü hiç görmedim, kafkas sülünü eskiden dedelerimizin zamanlarında varmış 1930-50 yıllarında.. Macar sülünü buraya nekadar uyum sağlar onu çok bilmiyorum, yetişkin sülünler var ama yine de telef olanların sayısı fazla...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2016, 21:11:38 »
Kardeş o salon kaç kişilik  :D yan tarafta birde misafir odası varmı ?  :D salon güzelmiş beğendim  :) devamı bol olsun,rast gele.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 17 Kasım 2016, 21:13:12 »
Kardeş o salon kaç kişilik  :D yan tarafta birde misafir odası varmı ?  :D salon güzelmiş beğendim  :) devamı bol olsun,rast gele.
Salon geniş 4-5 avcı kaldırır ;D Teşekkürler abi sana da rast gelsin..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Selim UYGUN

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2016, 22:04:39 »
Maşallah Rast gele!
Çok güzel fotolar,  enfes mekanlar..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #9 : 17 Kasım 2016, 22:20:20 »
mekan söğüt gölgesi . bizim bur da bilinen bir deyimdir .. yazın ıstediği kadar sıcak olsun o söğütün altı püfür püfür eser :D tahtalı güclü hayvan güclü fişek atmassan 35 metre ve daha üzeri mesafelerden o kuşu alamassın . bence . s4 benim olmazsa olmazlarım arasında ekmek aş su gibi... ben farklı farklı fişek deneyenlerden değilimdir. yok armutun sapı üzümün çöpü demem. envanterde hep s4 vardır .. hangı hızda hangı mesafede nereye nasıl atacağını ıyı bılırım. mekan çok güzel köşeye birde semaver oldumu bak sen keyfe .. rastge hacı habi resimler on nnumara
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 17 Kasım 2016, 22:22:55 »
Muhteşem fotolar  daim olsun. ...
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 18 Kasım 2016, 01:07:56 »
Fotoğraftaki yer benim tahtalı bekleme salonum  8) Burada, şans yaver gider de gününü yakalarsan driven game tarzı av yapmak mümkün  ^-^

Yağmur fırtına sonrası ayaz sabahta kuş çok iyi çalışır.. Hava durumuna bakarak bugüne randevu alıp rast gele diyerek çıktım..
Orman üzerine de güzel kuş çalıştı tabi ama yine karavanacılıkta rakip tanımıyorum  :D Alçak uçuş büyük alaylar gördüm ama 200-300 metre ilerden uzak geçiş yaptılar..
Ağaçlar ortalama 25 m civarı.. Kuş da biraz üzerinden ortalama 30 metreden geliyor..
@Şevki MİRZA ile keklik avı yapınca s4 hastalığı bana da bulaştı  ;D S4 ün hızına alışmak kolay olmuyor, karavana atışlar olsa da çokşükür 2 tahtalı nasip oldu..  ^-^

Herkese bereketli ve güzel avlar nasip olsun.. Rast gele..

En sonunda buralardan yer satın aldırtacaksın bana :)
Maaşallah güzel bir hava, mera ve güzel bir av.
İş yoğunluğundan bir türlü gelemedik oralara.
İnşallah en kısa zamanda mekana ayak basacağız. Tahtalılarla yarım kalan hesabım var. :)

Allah'a emanet ol.
Rastgele.

« Son Düzenleme: 18 Kasım 2016, 11:29:02 Gönderen: İlhan GÜNEN »
1984 ORDU

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 18 Kasım 2016, 08:37:35 »
hayat sana güzel emrah bey :) daim olsun rastgele
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Murat YILMAZ 55

• *
  • Biz Avcıyız, Doğaya Muhtacız...
« Yanıtla #13 : 18 Kasım 2016, 09:28:30 »
Emrah bey kardeşim Maşallahınız var daim olsun. ava gitmek vurmanın yanında paha biçilemez... bol karavanalı avlar en maceralısı oluyor :D
tecrübe ile sabittir ;D ;D ;D
Rastgelsin...
Murat YILMAZ
1985 SAMSUN ÇARŞAMBA- Ünye
iş ve meslek danışmanı

Çevrimdışı Ahmet KARA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 18 Kasım 2016, 10:25:58 »
Emrah Bey yeri öyle güzel anlattınız ki insan merağına engel olamıyor.Keşke whatsapptan konum atsaydınız.
1979 SAMSUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #15 : 18 Kasım 2016, 15:57:33 »
Yorum yapan ve iyi dileklerini ileten herkese çok teşekkürler  ^-^

@Şevki MİRZA bizim burada söğütten bol ağaç yok, yazın da gelirsin gölgesinde çay sohbeti yaparız inşallah  ^-^
Tahtalı sağlam kuş, mesafesinde önleme iyiyse kaçarı yok, bakma ben yüksek atmayı seviyorum oyüzden adım karavanacıya çıktı  :D
S4 güzel fişek gerçekten, sürekli kullandığın için hızına mesafesine alışmışsın, attığın zaman çok güzel yapışıyor kuşa.
Keklikte de gördüm gerçekten bu konuda çok iyisin hacı uyumu yakalamışsın maşallahın var..
Benim halimi de gördün, 34 gr rc attım vuramadım 40 gr attım vuramadım  >:D en son s4 leri atınca kuşlar çantaya girdi  :D

@İlhan GÜNEN Tahtalılar da rövanş için seni bekliyorlar zaten hiç merak etme, bizi 25-30 metreden vuramayan bir avcı vardı nerde o diye sordular hatta seni  >:D >:D  Herzaman beklerim. Yorum için teşekkürler  ^-^
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #16 : 18 Kasım 2016, 16:36:27 »
Emrah bey bereketli olsun daim olsun inşallah. Gördüğüm kadarıyla fişek arayışın devam ediyor benim gibi,  :) bende 8 marka 12 çeşit oldu, hala araştırmalar devam ediyor. :)  :D
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 18 Kasım 2016, 18:04:26 »
Yorum yapan ve iyi dileklerini ileten herkese çok teşekkürler  ^-^

@Şevki MİRZA bizim burada söğütten bol ağaç yok, yazın da gelirsin gölgesinde çay sohbeti yaparız inşallah  ^-^
Tahtalı sağlam kuş, mesafesinde önleme iyiyse kaçarı yok, bakma ben yüksek atmayı seviyorum oyüzden adım karavanacıya çıktı  :D
S4 güzel fişek gerçekten, sürekli kullandığın için hızına mesafesine alışmışsın, attığın zaman çok güzel yapışıyor kuşa.
Keklikte de gördüm gerçekten bu konuda çok iyisin hacı uyumu yakalamışsın maşallahın var..
Benim halimi de gördün, 34 gr rc attım vuramadım 40 gr attım vuramadım  >:D en son s4 leri atınca kuşlar çantaya girdi  :D

@İlhan GÜNEN Tahtalılar da rövanş için seni bekliyorlar zaten hiç merak etme, bizi 25-30 metreden vuramayan bir avcı vardı nerde o diye sordular hatta seni  >:D >:D  Herzaman beklerim. Yorum için teşekkürler  ^-^

Emrah senin bu işte bir yanlışın var;  kuşlar 25-30 metrede yani yakın diye ben atmamıştım zaten ;D  Acaba yanlış mı hatırlıyorum.  >:D Ben atsaydım kesin vururdum. >:D

Şaka bir yana üç avcıdan ikisi muhabbette diğerinin de tüfeği patlamaz  ;D Tamamen bizi gafil avladılar. ;D

Rövanşı bizim lehimize olur inşallah, önümüzdeki avlara bakıcaz artık. :) 

Avların daim olsun, Herşey gönlüne göre olsun.
Allah'a emanet ol.
Rastgele.

1984 ORDU

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #18 : 18 Kasım 2016, 21:04:13 »
Emrah bey bereketli olsun daim olsun inşallah. Gördüğüm kadarıyla fişek arayışın devam ediyor benim gibi,  :) bende 8 marka 12 çeşit oldu, hala araştırmalar devam ediyor. :)  :D
Teşekkürler Mustafa Bey :) fişek arayışından ziyade benimklisi maymun iştahlılık diyelim  ;D ama iş ciddiye bindiğinde fişeklerim belirlidir  ;)
Gerisi meraktan kaynaklanıyor, farklı fişekleri inceleyip denemeyi seviyorum  ^-^
Ama en güzeli güvenilir bir markanın stabil üretilen bir modeli ile ( mesela s4 gibi ) tek tip sürekli devam etmek. Avcılık için en sağlıklısı bu. Sürekli fişek değiştirmek vuruş performansını olumsuz etkileyebiliyor..

Emrah senin bu işte bir yanlışın var;  kuşlar 25-30 metrede yani yakın diye ben atmamıştım zaten ;D  Acaba yanlış mı hatırlıyorum.  >:D Ben atsaydım kesin vururdum. >:D

Şaka bir yana üç avcıdan ikisi muhabbette diğerinin de tüfeği patlamaz  ;D Tamamen bizi gafil avladılar. ;D

Rövanşı bizim lehimize olur inşallah, önümüzdeki avlara bakıcaz artık. :) 

Avların daim olsun, Herşey gönlüne göre olsun.
Allah'a emanet ol.
Rastgele.

Benim hiç yanlışım yok olay aynen bu şekilde cereyan etti  >:D
Öyle pozisyon herzaman denk gelmez, nasıl kaçırdık halen aklım almıyor  ;D Yeterki av olsun da nasibimizi herzaman alırız inşallah..
Güzel yorum ve dilekler için teşekkürler  ^-^
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN, Mustafa AYDIN 54