BÖLGE AVCILARI İLETİŞİM VE BÖLGESEL PAYLAŞIMLAR > AKDENİZ BÖLGESİ AVCILARI

Eskiler bilir şaçma fitillemesi

(1/5) > >>

B.Ulaş EREN:
Fişek şeçimi ve tüfekteki performansı her zaman tartışılır ama saçma yumuşaklığı ve fitilleme gözardı edilir aslında delip geçen değilde fitilme yapan yumuşak saçma candır bizde eskilerden duya göre öğrendik ama gerçekten yumuşak saçma kımıldatmıyor gördüm buda kanıtı

Davşanımızı yerken içinden tüyüyle fitilemiş halde saçma buldum bunun gibi davşanı yiyen arkadaşta bulmuş
Bu arada fişek ve saçma numarası RC SİPE 32 6no
Ata marka silahlar çok iyi randıman veriyor.

Bilal AYDIN:
Afiyet olsun Ulaş Bey.Bence fitilleme olayı tamamen enerji kaybıyla olan birşey.Yoksa fişekteki hayvana giren saçmaların hepsinin fitillemesi lazım.Grupmana giripte ölümcül yerlerine isabet alan hayvan ayak çekemiyor.Yanlış anlamanızı istemem yorumumu .Rastgelsin

B.Ulaş EREN:

--- Alıntı yapılan: Bilal AYDIN - 05 Kasım 2019, 17:11:58 ---Afiyet olsun Ulaş Bey.Bence fitilleme olayı tamamen enerji kaybıyla olan birşey.Yoksa fişekteki hayvana giren saçmaların hepsinin fitillemesi lazım.Grupmana giripte ölümcül yerlerine isabet alan hayvan ayak çekemiyor.Yanlış anlamanızı istemem yorumumu .Rastgelsin

--- Alıntı sonu ---
Doğrudur ama bazı marka fişekleri denedim denedik ekipçe delip geçen fişeklerde hayvanı arada bul oluyodu
Yumuşak olanda yakın uzak farketmedi aldığı yerde kaldı hayvan
Herkesin deneyim ve tecrübesine saygımız var rastgele.

Tevfik GÜN:
Afiyet olsun Ulaş Bey.

Bu olayın bir kaç sebebi var.
1- Ava isabet anındaki saçma hızının düşüklüğü.
2- Yumuşak saçma yapısı ve şekli tam yuvarlak olmayan saçmalar.
3- Keçe yada bior tapalı fişekler.

Aslında forum açıldığından beri beklediğim bir konuydu eskisi kadar rağbet olmasada efsane bir dipsiz kuyudur.

B.Ulaş EREN:

--- Alıntı yapılan: Tevfik GÜN - 05 Kasım 2019, 17:35:49 ---Afiyet olsun Ulaş Bey.

Bu olayın bir kaç sebebi var.
1- Ava isabet anındaki saçma hızının düşüklüğü.
2- Yumuşak saçma yapısı ve şekli tam yuvarlak olmayan saçmalar.
3- Keçe yada bior tapalı fişekler.

Aslında forum açıldığından beri beklediğim bir konuydu eskisi kadar rağbet olmasada efsane bir dipsiz kuyudur.

--- Alıntı sonu ---
Aynen abi bende bayadır bakarım görmedim o yüzden açmak istedim konuyu.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git