Gönderen Konu: ayak eğilmesi(raşitzm)  (Okunma sayısı 3799 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre CANBUL

• CANBUL AV BAYİİ
  • Müdavim Üyemiz
ayak eğilmesi(raşitzm)
« : 05 Ocak 2010, 14:17:10 »
herkeze merhaba ben yavru köpeğimdeki ön ayak eğilmesi-raşitizm deniyor galiba-sorununun çözümü hakkında sizden bilgi almak istiyorum.köpeğim yaklaşık 3 aylık ve zamansız bi yavru yani kış mevsimi olduğundan bahçeye çıkartıp güneş göstermiyoruz ve üşümesin diye bodrumda besliyoruz.annesinin de 11 yavru yapması ve ilk defa yavrulaması yüzünden yavruları erken terketti ve erken almak zorunda kaldık yani yeterince anne sütü alamadı bu sorunu sütüne cicibebe ve deivid-3 ekleyerek önlemeye çalıştık ancak ben 1 aydır köpeği göremiyorum ve beklenen bir olgu olarak abim köpeğin ön ayaklarının eğildiğini söyledi.veterinere danışmışlar ve mama,akçiğer.ilikli kemik suyu vermemizi önermişler ve iğne ilaç la d vitamini takviyesi yapmışlar bende köpeğin küçük olmasından ve av köpeği olmasından kaynaklı pek ilaç yöntemine başvurmak istemiyor bu sorunu doğal gıdalarla çözmek istiyorum sizce ne yapmalıyım..saygılarımla....
Emre CANBUL
1984 Merzifon AMASYA               

Çevrimdışı Misafir 48

• *
Ynt: ayak eğilmesi(raşitzm)
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2010, 21:44:43 »
bol kalsiyum ve fosfor ile vitamin d sizin sorununuzu kısa sürede çözecektir....
Misafir 48

Çevrimdışı Mesut KONYA

• *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2010, 22:58:57 »
eğer çok eğilme varsa ayakları düz tutacak şekilde sarın ve gündüzleri toprak üzerinde güneş görecek şekilde kalsın devet 3 ve kalsiyum takviyesiyle bişey kalmaz
MESUT B. KARACİHAN
1985 KONYA/MERKEZ 
[email protected] 0535 259 44 61

Çevrimdışı Vet.Hekim Özgür YAMAN

• *
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2010, 10:54:14 »
değerli avcımız
katılımcılar gereken şeyi söylemişler ancak şunu da eklemek isterim
glikozamin ve kondroitin sülfat takviyesi daha kısa sürede daha doğru sonuçlar almanızı sağlayacaktır. bir röntgen varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
geçmiş olsun.
Veteriner Hekim Özgür YAMAN
1981 FETHİYE