Gönderen Konu: Çöplerin Toplanması  (Okunma sayısı 666 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tirdad SETAYESHI

• *
Çöplerin Toplanması
« : 06 Kasım 2019, 09:59:29 »
Merhabalar
Kaç sene oldu ava gitmeye başlayalı. Daha bu ülkede çöpü toplayan bıraktığı kovanı toplayan avcı görmedim desem yeridir. Daha da ağırı benim çöp toplamamı yadırgayanlar giderek artıyor. Başlarda doktor topluyor ayıp oldu demeler yerini alaycı konuşmalara aldı. Toplayanlar da zaten ateşe koymaktan başka bir iş yapmıyor. Yaktığımız plastik sadece toprak üzerinde yanık plastik tabakası oluşturur ve orada yüz yıllarca kalır. Gölde bıraktığın kovan bin sene orada. Adamlar gölde ejektörlü tüfeği yasaklamaya çslışıyor(hain kokuşmuş gavurlar) biz toplayabileceğimiz kovanı toplamıyoruz. Toplayana da engel olmaya çalışıyoruz. Kimse mi farkında değil doğanın ne haşe gelciiinin işin daha kötüsü bu işi yapanların çoğu yerliler. Nüfusu azaltmak için son 30 senemiz doğadan çöpü toplamak için şse son 10 senemiz. Bunun farkında olan kaç kişi var merak ediyorum...
Fotoğrafta belediyenin çöp toplama hizöetinin olduğu alandahsyvanların aşı ambalajını KENDİ arsasına attığı izmirde bir köyü gösterdim. Aynı kişiler bnm topladığım çöpe itiraz ettiler! Traktör gelip alacakmış çöpü! Gerçekten içler acısı. Hele Eber gölü. Hiç anlatmayım...

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2019, 21:54:37 Gönderen: Tirdad SETAYESHI »
  • Blaser R8 Professional .30-06 Springfield
  • Blaser F3
  • Browning Maxus
  • Chesapeake Bay Retreiver
Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden,rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar. ATATÜRK
[img width=180 height=180]https://i.ibb.co/GpHQ3tL/photo-2019-01-16-09-

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Çöplerin Toplanması
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2019, 10:37:14 »
Merhabalar
Kaç sene oldu ava gitmeye başlayalı. Daha bu ğlkede çöpü toplayan bıraktığı kovanı toplayan avcı görmedim desem yeridir. Daha da ağırı benim çöp toplamamı yadırgayanlar giderek artıyor. Başlarda doktor topluyor ayıp oldu demeler yerini alaycı konuşmalara aldı. Toplayanlar da zaten ateşe koymaktan başka bir iş yapmıyor. Yaktığımız plastik sadece toprak üzerinde yanık plastik tabakası oluşturur ve orada yüz yıllarca kalır. Gölde bıraktığın kovan bin sene orada. Adamlar gölde ejektörlü tüfeği yasaklamaya çslışıyor(hayin kokuşmuş gavurlar) biz toplayabileceğimiz kovanı toplamıyoruz. Toplayana da engel olmaya çalışıyoruz. Kimse mi farkında değil doğanın ne haşe gelciiinin işin daha kötüsü bu işi yapanların çoğu yerliler. Nüfusu azaltmak için son 30 senemiz doğadan çöpü toplamak için şse son 10 senemiz. Bunun farkında olan kaç kişi var merak ediyorum...
Fotoğrafta belediyenin çöp toplama hizöetinin olduğu alandahsyvanların aşı ambalajını KENDİ arsasına attığı izmirde bir köyü gösterdim. Aynı kişiler bnm topladığım çöpe itiraz ettiler! Traktör gelip alacakmış çöpü! Gerçekten içler acısı. Hele Eber gölü. Hiç anlatmayım...

İçler acısı durumlar 😖😖
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

The following users thanked this post: Tirdad SETAYESHI