Gönderen Konu: Avcılığın kaderi kimin elinde  (Okunma sayısı 12635 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Avcılığın kaderi kimin elinde
« Yanıtla #25 : 06 Mart 2012, 21:57:21 »
Sayın Tuncer ;

Avcılıgın haftanın 7 gun yapılması konusunu daha detaylı bır sekılde dusunmenızı rıca ederım.Savundugunuz dusuncelerının elbette bazı haklı yanları var ama , benım verecegım bır kac ornegı okursanız bana da hak verecegınızı dusunuyorum.Ben Erzincanda yasayan ve faal olarak avcılık yapan  ozel sektor calısanı  bir avcıyım.Gun gelıyor haftanın 7 gunu calısabiliyorum .Normalde sırf kendımı dusunsem hem ıs kosullarından dolayı hemde her fırsatta ava gıdebılme pozısyonu yaratma acısından , haftanın 7 gunu  av yapmanın serbest olmasını kosulsuz kabul etmem lazım .Fakat gelelım ısın dıger boyutuna,Erzıncan veya Erzıncanın pozısyonunda olan baska ıller (av populasyonu ve popularetesı bakımından )tum turkıyenın ve ozellıkle de cevre ıllerın ınanılmaz derecede avcı yogunlugu yasıyor.Inanın bazı meralarda 8 ,10 belkıde daha fazla avcı grubuyla karsılasmak mumkun olabılıyor ki haftanın 3 gunu serbest oldugu halde bu.Bu yogunluk ve bazı avcı arkadaslarımızında vıcdansızca ve bılıncsızce avlanmalarından dolayı emın olun av sayımız her sene gıt gıde azalmakta ...Ben bu olayların canlı sahıdı olurken , gozumun onunde av hayvanı kıyımı yapılırken , haftanın 7 gunu av serbest olsa neler olacagını dusunuyor ve  bunun dusuncesıyle  bıle kabuslar gorebılıyorum.Her onune gelen,  ıstedıgınde ava cıkabılecek ıstedıgı kadar kalacak:( bu da  hem kontrolu zorlastıracak ,ki zaten bu sartlarda bıle cok yeterlı bır kontrol yok  hemde hayvanların kendılerını korumaları ıcın gereklı hazırlıkları yapmalarını(yemlenme,tuneme vb.. gıbı)zorlastıracaktır...
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 22:03:56 Gönderen: Dağhan ÇAKMAK »
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Olcay BEYHAN

• *
« Yanıtla #26 : 06 Mart 2012, 22:26:04 »
Serhat abi ağzına sağlık çok güzel yazmışsın,Abi dikkat et Siteler de yandaş Medya taraftarı senden benden daha fazla ağır abi edaların da takılıyorlar ama herkez
herkezi çok iyi tanıyor....
Olcay BEYHAN
1971 - ÇORLU
KIRKLARELİ

Çevrimdışı Ramiz TERCAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 06 Mart 2012, 23:10:47 »
Serhat bey,sizi tebrik ediyor ve aynı zamanda böylebir konuya değindiğiniz için teşekkür ediyorum.Yorumları okudum.Tabiki İnşallah ,o günleri görürsek bizde yaşlanacağız.Ama hiç bir zaman paralı, uçamayan,köpeklerin bile yakalayabildiği,bazı kişilerin benim köpeğim kekliği canlı yakaladı diye sevindiği keklikleri vurmak, bana nasip olmayacak.Çünkü ben Ordulu düayen avcı, 80 yaşında, bir gözü görmediği halde ava giden ve bizimle avlanan ,Yorgancı Ali dayı gibi,kekliğin zor bulunduğu avlaklarda, eğer serbest olursa, avlanacağım.Serbest olmasa da avı bırakacağım.Programda ne diyor.Paraları çokya,avda zevkin bedeli olmazmış.Arkadaşlar birde av haftanın 3 günü.Ava gidiyorsunuz her tepede avcı var.Kuş hangi tepeye uçsa vurulacak.Neden? Gün az.Köpek besliyorsun.Av için araç almışsın.Tüfek almışsın.Fişek almışsın.Belge almışsın.Ava gitmeyecek misin?Gün 7 olsa.avcı sayısı bölünecek.Kuş başka tepeye uçtuğunda kurtulacak.Çoğu avcı benim gibi devlet memuru.Nasıl 7 gün ava gidecek.Yağmur yağıyor,kuş bol ,av yasak.Güneş açıyor kuş yok,av serbest.Bu av kanalı bence (Belki de hazırdır) Türkiyede özel avlaklarla karşımıza çıkarsa şaşırmayalım.Şimdi size soruyorum.Burada amaç avcıyı korumak mı? yoksa avcıya avı bıraktırmak mı?
Ramiz TERCAN
1967 ORDU

Çevrimdışı Fatih KARACA

• *
  • Geleceğin çiçekleri,geçmişin kökleriyle beslenir.
« Yanıtla #28 : 06 Mart 2012, 23:52:47 »
İşi yokuşa sürmek,tepeden bakmak,hor ve hakir görmek,bugün git yarın gel diyerek eziyet etmek,ben anlamam yazarım cezayı diyerek kraldan çok kralcı olmak gibi sorumsuz,lakayid,insanı insan yapan mefkurelerden uzak,sevimsiz hal ve tavırlar acaba sadece bizim milletimize has bir özellik olmuştur.Allah sonumuzu hayr eylesin..
Fatih KARACA
1976 Sarıköy/ Gönen/BALIKESİR

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 07 Mart 2012, 01:13:54 »
İşi yokuşa sürmek,tepeden bakmak,hor ve hakir görmek,bugün git yarın gel diyerek eziyet etmek,ben anlamam yazarım cezayı diyerek kraldan çok kralcı olmak gibi sorumsuz,lakayid,insanı insan yapan mefkurelerden uzak,sevimsiz hal ve tavırlar acaba sadece bizim milletimize has bir özellik olmuştur.Allah sonumuzu hayr eylesin..
Seninle aramız on dakika ama bir tanışalım artık..aynı şeyleri düşünüyoruz..Sarıköy atış poligonu ne hale döndü görüyorsun değilmi?70 li yıllardan süre gelen gelenek olmuş bir avcı bayramını siyasi bir çekişmemi desem ne olduğunu anlamadığımız bir sebepten kaldırdılar..sıra Gönene geldi..bakalım bu yaz kaç atış günü yapılabilecek..Avcı bir büyüğümüzün ağzından duydum canlı canlı trap atışları sırasında;ŞU GENÇLERE BAK HAYBEYE FİŞEK ATIYORLAR,NEYE YARIŞIYORLARSA..eee sen benim trabıma saygı göstermezsen ben senin tavşan avına, kopaylarına ,tüfeğine fişeğine klüpte anlattığın eski av muhabbetlerine hiç saygı göstermem..biz bunun gibi kişileri yıllarca dinledikte ne oldu?abi dedik ne oldu?Tahirovanın ava kapatılmasını koyun gibi seyredip ses çıkarmayan bunlar değilmiydi?gençliğin önünü kestiler,şimdi bölgemiz ava açılacakmış..5 senemiz ne oldu?ormancıdan kaç jandarmadan kaç..bıktım yav bıktım..klübede gitmiyorum kaç senedir,aidatta ödemiyorum..2006 lara kadar her şeye atıldım,16,17 yaş grubunu atıcı yapmak için çok uğraştım..Mehmet Tilki abimle nelerle mücadele ettik..ama yoruldum..tavşancı,ördekçi,domuzcu,trapçı,balıkçı vs vs..hiçbirinin birbirinden haberi yok..bir BANANECİLİKTİR almış başını gidiyor..derken bu siteye üye oldum ve kardeşten öte güzel dostlar kazandım..beni sadece ördek sezonunda aramayan telefonun da liste başı yapan kardeşler kazandım..Fatih bulun kardeş,bu gibi kişileri bulun ve bu kişilerle av yapın..Bigalıymış demeyin Bursalıymış demeyin bulunda dost bulun..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #30 : 07 Mart 2012, 21:34:59 »
Benim merak ettiğim avcılık adı altında kurulan federasyonlar, konfederasyonlar ne yapıyorlar acaba hiç seslerini duymuyoruz??
Aynen katılıyorum.

Arkadaşlar, her toplum layık olduğunu kendi bulur derler.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 07 Mart 2012, 23:48:26 »
Avın 7 gün olmaması zaten saçmalık keklik dışında Türkiyede zaten diğer türler göçmen kuşlardır.Keklik içinde milli parklar yeterince çalışıyor keklik salımı yapıyorlar.Bence başarılılarda bazı bölgelerde gözümle gördüm.Ama esas olan avlaklar daraltılarak avın 3 güne çekilmesi bilinçli bir politikadır.Bu tv kanalı bilinçli olarak yönlerdimeyi kendi lehine çevirmeye çalışıyor.Çünkü avlaklarımızı istiyorlar.Gördük yaptıkları paralı av da DALINDAN SÜLÜN vuruyorlar.Avcılık mı bu gerçekten bunu mu istiyoruz yoksa İtiraz hakkımızı kullanacakmıyız.Bu yapılanlar avcılığa hakaret avcıya hakarettir.Oyunu bozumak avlaklarımıza ve avımıza sahip çıkmalıyız.

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #32 : 08 Mart 2012, 00:01:01 »
Tahirova da güzel ördek avları yapıyorduk.

Sarıköyden İlyas dayıya geliyorduk, yeğeni Erkan Er ile.

Ama orasınıda adım başı güme yapma ile cılkını çıkarmışlardı.

Güzel bir av alanı ama avcılık düzeni yok oranın avcılarının.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 08 Mart 2012, 00:12:18 »
Türkiye coğrafyasında bir sürü avlak ava kapatıldı sulak alanların neredeyse tamamını kuş cenneti yaptılar.Tamam anlarım ama binlerce dönüm arazinin kaçta kaçı avlak Bu konuda Samsunlu avcılar fikir beyan
etsinler koskoca balık göllerinde avlanacak yer yok.... Geçen sezon Sivas Suşehri  nerdeyse tamamı ava kapandı.Zara ava kapandı vur deyince öldürüyorlar bu bölgelerde sadece keklik avı yok sırf yasak olsunda nasıl olursa olsun Ama dedim ya bu iş çığrından çıktı artık.Kim yasaklamış yada yasaklatmış.Dışardan ava gelmelsini istemiyorlar çünkü herkes avcıdan para kazanma peşinde.Sanırım 94 senesinde Erzurum da bir avlakta avlanır ken bir köylü geldi burdan gidin dedi niye dedik avlak açık Adam gidin diyor..Birazdan birazdaha genç bir adam geliyor adama birşeyler söylüyor adam gitti Arkadaş bu bize niye böyle davrandı diye sorduk..Ve o şok cevabı aldık Ankara'dan bazı kişiler adama para gönderiyorlarmış o da oraya kimseyi ava sokmuyormuş.Şimdi soruyorum Tv kanalında yayın yapan amcalara bu tarz adamlar daha bizi ozaman köyüne sokmuyordu sizin sistem hayata geçerse bu adamların yine ayrımcılık yapmayacağını kim garanti edecek.Yeter artık kesin bu komediyi.Trabzonlu avcı arkadaşlar var keklikci neler yaşadıklarını anlatsınlar.Bu forumlarda av resimlerimizi paylaşalım güzel ama sorunlarımıza hiç değilse şimdi ağırlık verelim

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 08 Mart 2012, 00:51:16 »
Tahirova da güzel ördek avları yapıyorduk.

Sarıköyden İlyas dayıya geliyorduk, yeğeni Erkan Er ile.

Ama orasınıda adım başı güme yapma ile cılkını çıkarmışlardı.

Güzel bir av alanı ama avcılık düzeni yok oranın avcılarının.
Abi sende bizim topraktanmışsın..benim evimde işimde tahirovada..gümecilik bitti denecek kadar az..yeni nesil uçara meraklı..zaten güme cezaları bayağı ağır..bölgemiz bayağı zamandan beri ava kapalı idi..bu sezon açılacakmış..ancak Tahirova, sarıköy gönen bandırma yükünü kaldıramaz..hele hele 3 gün sınırlamasıyla..deniz boyundaki büyük gölün etrafı çok sazlık oldu..kayıkla içine girebilirsen av yaparsın..sazlık olduğu içinde gümecilik bitti..nasip bakalım..senide buralarda görmek dileğiyle..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Engin GEDİK

• *
  • AVCI DEVLETİN KİRALIK KATİLİ DEĞİLDİR...
« Yanıtla #35 : 29 Mayıs 2012, 19:57:41 »
serhat beye başından sonuna kadar destekliyor ve ayakta alkışlıyorum.Bakın büyük resmi göremiyoruz.Nedir büyük resim.;
BİR TAŞLA BEŞ KUŞ,,,,AVCIYKEN AV OLMA GİBİ....
1.yurt genelinde tam anlamıyla denetimlerin ve de kursların açıldığı ve belgeli ava geçişin hızlandırıldığı yıl 2004 dür.Bu tarihten sonra yurt genelinde yoğun bir şekilde klüp üyelikleri artmış ve belgeli avcılık yaygınlaştırılmıştır.Yaban tv bundan 2 yıl sonra 2006 kurulacaktır.slogan av ve avcının dostudur...
2.sembol olacak kişiler seçilmiştir.Daha önce trofe avcısı olan bu paralı sosyetik amcamlar ömürleri safkan dedikleri ne idü belirsiz köpekleri evde yetiştirmekle ömürleri geçmiş trofe avcılarıdır.Gelen emir doğrultusunda bir çatı altında toplatılmış ve yurduma ait yerel kuşların kökünü kazıtmaya ama bu arada göç eden kuşlarında korunması temel amaç edinmişlerdir.mizyonları budur.neden?
3.bir çok avrupa devleti göç eden kuşları incelemekte göç yollarını tespit etmekte ve hatta değiştirmektedir.Bu okadarda kolay değildir.Bu işle uğraşırken göçe devam eden kuşlarında korunması gerekmektedir.Neden çünkü genelde yurdumuza yavrulamak için gelen bu kuşlar yavruladıktan sonra avrupaya tekrar geri dönmekte buda oradaki av turizmini canlı tutmaktadır.Şu anda yaban tvnin düzenlediği romanya-bulgaristan turları gibi...
4.bunları yaparken yurdumun yerel kuşu olan keklik gibi kuşların avlanılmasına yasaklar sınırlamalar getirilerek kökünün kazınması sağlanmakta bununlada yetinilmeyip avcıdan alınan nereye gittiği belli olmayan ve sorgulamadığımız vergiler pullarla özel avlaklara geçişlerin yolu açılmaktadır.sadece  2004-2012 yılları arasını baz alırsak;

türkiye nüfusu 70 milyon,yarısı yaşlı kaldı 35 yarısı bayan kaldı 17.5,üçte biri çocuk kaldı 14 milyon vs kalan 10 milyon avcı,yarısınıda at etti 5 milyon avcı

5.000.000*150tl=750.000.000
750.000.000*8 yıl=6.000.000.000 yani 6 tirilyon yeni parayla 6 milyon tl dolar olarak 3 milyon dolar.enflasyon farkı paranın kullanım zamanı ve yatırımlarla 6 milyon dolar.bu para avcıya değil nereye gideceği nerede toplandığı ve amacı belli bekleyin.galiba az bir eksikleri kaldı.öyle ya kazları ürkütmemek lazım.yavaş yavaş tüylerini yolacaksınki yeneceğini anlamasın.

5.şimdi bu yazdıklaımı yaban tvye fax çektim.bakanlığa yolladım ama tarafıma bir bilgi dönüşü olmadığı gibi yaban tvde mak öncesi yayınlanan faxlarda da okunmadı.neydi yazdığım.22 yıllık avcıyım bu makta yer alan 4.grup kuşların hiçbirsinin avınıda yapmadım çevremde yapanıda görmedim.Nedir 4.grup kuş türleri saksağan,leş kargası,ekin kargası,kuzgun vs....tamamı doğamız için gerekli leş yiyen ve mikropların yayılmasını engelleyen kuş türleridir.bir nevi doğanın gönüllü çöpcüleridir.Hangi avcı bunların avını yapar.Ama bununda kılıfını bulmuşlar neymiş efendim bunlar doğada hızla çoğalıyormuş hadi ordan soytarılar doğanın bir dengesi vardır ve bu dengede her canlı kendini ayarlar.biz devletin kiralık katilimiyiz ki bu canlıların populasyonunu biz dengeleyelim.aynı durum yaban domuzu içinde geçerlidir.doğada her şey bir denge ve ayenk içindedir ama bunların dengesi başka bir yerde olduğu için yalanları bellidir.tam terzi bu kuş türleri koruma altına alınmalı avı yasaklanmalıdır.limitlerini artırarak avcılar bunlarında neslini kuruttu demek gibi bir taşla beş kuş.
Engin GEDİK
1980-Aydın/Bozdoğan
Gsm:0543 503 85 50

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 30 Mayıs 2012, 00:38:14 »
Engin bey iyi güzel de bu MAK kararları yüzünden bir süre sonra av yapamayacağız,oturacağız bir çöplüğün yanına 4.cü kuş grup avına başlayacağız..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Engin GEDİK

• *
  • AVCI DEVLETİN KİRALIK KATİLİ DEĞİLDİR...
« Yanıtla #37 : 30 Mayıs 2012, 10:28:28 »
NE KADAR YAZIK VE ÜZÜCÜ DEĞİLMİ AHMET BEY BİLE BİLE İNSANIN ÖPÜLMESİ....ÇOK ACI...
Engin GEDİK
1980-Aydın/Bozdoğan
Gsm:0543 503 85 50

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #38 : 30 Mayıs 2012, 10:44:47 »
İşte bu yüzden birlik ve beraberlik içinde olunmalı. Avcı toplumu olarak türkiye geneli geniş bir imza kampanyası başlatmalıyız.  Bu gidişle Yaptığımız zevkli avlar sadece anılarımızda kalacak ve rahmetli AVCI ÇAKIR dayım gibi onların hayallerini kurarak ömrümüzü tamamlarız.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 30 Mayıs 2012, 11:19:03 »
Avcının yanındaymış gibi görünen ve avcıyı sadece para olarak gören, sınıf ayrımını her platformda dile getiren Kişisel etiketlerini daima ön planda tutmaya çalışan insanlar,özel kuruluşlar ne yazık ki avı ve avcılığı bu duruma getirmeyi başardılar.Birlik ve beraberlik dediğiniz şey, bu etiket değeri yüksek amcalar yüzünden sağlanamaz.Bir memleket de mera yarışması yapıp avcıyı bir araya getirmek istersiniz....Dur derler neymiş onların olmadığı yerde yarışma olmazmış...Bu bir örnek daha ne örnekler veririm de neyse.Ya avcının yanında olun yada yanında duruyormuş gibi yapıp avcıyı sömürmeyin.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 30 Mayıs 2012, 11:42:10 »
zaten yaban tv de sadece ali birerdinç var diğerleri zengin avcı. adamın problemi yokki. iwa fuarına gider en pahalı tüfekleri gösterir bundan bende iki tane var der sende hangisinden var diye birbirleriyle konuşurlar. herhafta romanya da bilmem nerde avlara giderler. bizim halkımız da bildiğiniz gibi yalakalığa bayılır. çok severler. heleki zengin gördüler mi aman allahım. ee hal böyle olunca bu durumların buralara gelmesi normal. adamlar zaten zengin istediği ava gidiyor. bizim avcımızda yalakalık olsun diye en iyi av yerlerine onları davet ediyor. sonuç? :) adamlar av vurmaya devam bizimkide bakmaya devam.yaban tv dekiler av izletmek için birşey yapmıyor ki. birisi devamli köpek reklamı yapıyor birisi bilmem neyin reklamını yapıyor. zaten yaban tv avdan çok reklam kanalı artık. yakında avlaklar da özel oldumu biz artık tamemen televizyondan izleriz avı :) geçti borun pazarı sür eşşeği niğdeye diye bir laf varya işte olay artık buraya geldi. artık geri dönmez bu iş. zaten mak kararlarıda ortada. Birde millet geçmiş pul almıcaz diyor. bakın görelim bunları söyleyenler ilk pul alanlarda olacak. ayrıca pul almasan nolcak? mak kararları zaten avcı av yapmasın diye yapılmış. avcılar av yapmasın özel avlaklar kurulsun yurt içinden yurt dışından zengin avcılar vursun bu avları biz keyfimize bakalım yurdum avcısı ne bo.. yerse yesin...
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

enis kıran

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 30 Mayıs 2012, 11:52:05 »
NE DESEK BOŞ BUNLAR İÇİN.ONLAR BİLDİKLERİNİ OKUYACAKLAR OLAN GENE BİZLERE OLACAK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 31 Mayıs 2012, 00:26:36 »
Dayım halen Almanyada yaşıyor..yıllar önce hep sorardım,dayı almanyada av işi nasıl oluyor?diye..orada avcılar iyi para öder,herkes,her önüne gelen avcılık yapamaz derdi..ama av da bolmuş..ben bunlara gülüp geçerdim..yavaş yavaş bizede gelmedimi bunlar?Avcılk denilince İtalyanları beğenirim..adamlar öyle bir camia olmuşki avcı milletvekilleri bile var..en ufak bir şeyde ortalığı ayağa kaldırıyorlar..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı T.Levent SÜKAN

• *
« Yanıtla #43 : 31 Mayıs 2012, 00:49:37 »
Aynen katılıyorum.

Arkadaşlar, her toplum layık olduğunu kendi bulur derler.
Ankaralı avcı  Levent Sükan

photo storage
Yıl 1996 köpeklerim prens ve prenses

Çevrimdışı Eşref YILDIZ

• *
  • POİNTER HERZAMAN :)
« Yanıtla #44 : 31 Mayıs 2012, 08:49:31 »
katılmamak elde degıl serhat abiiii sonumuz hıc ıyı degıl yakın bır zamanda ozel avlaklara cevrılcek her yer paran varsa avlancak yoksaaa evde oturcan dıyecekler herhalda :D
ESREF YILDIZ SAMSUN CARSAMBA 1987

resim yülke

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 31 Mayıs 2012, 11:25:37 »
katılmamak elde degıl serhat abiiii sonumuz hıc ıyı degıl yakın bır zamanda ozel avlaklara cevrılcek her yer paran varsa avlancak yoksaaa evde oturcan dıyecekler herhalda :D
Sevgili Eşref, avcılık üzerinde öyle oyunlar oynanıyor ki maalesef camia olarak göremiyoruz.M.A.K kararları alınırken azınlık olan taraf avcılar.Yani sen ne dersen de papaz bildiğini okuyor.Bu kararlar alınmadan önce komisyonda yer alan yetkililer, üzülerek söylüyorum konuya hakim olmadıkları için mi yoksa doğru yönlendirilemedikleri için mi bunlar oluyor.Ayrı bir tartışma konusu ki, tartışılır.Esas olan, Avcı kulüpleri ile bağlı bulundukları Federasyonlar arasın da bağlar  kopmuş. Kulüpler ,Federasyonlarına sahip çıkmıyor yada çıkamıyor.Hal böyle olunca al sana M.A.K.Bizler bu forum sayesin de bir takım bilgileri hep birlikte paylaşsak bile.Sonuç aynı kalıyor maalesef.