Gönderen Konu: 2014 ProHunt Istanbul  (Okunma sayısı 19050 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• *
Ynt: 2014 Fuar Öncesi...
« Yanıtla #25 : 02 Haziran 2014, 11:06:09 »
 Sayın İsmail beye göstermiş olduğu ilgi , alaka ve bilgilerinden dolayı teşekkür ederim.İnşallah her firma bu tabuyu yıkar da , sadık-ömer akdaş gibi halka kendini maletmeyi bilir. Yolunuz açık olsun , işlerinizde kolaylıklar dilerim..
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #26 : 02 Haziran 2014, 11:19:37 »

fuar gerçekren çok güzeldi, sadık hocamla güzel sohbetler yaptık yeni ürünler hakkında bizlere bilgi verdi, gazlı sistem bence çok güzel olmuş ellerinize sağlık
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #27 : 02 Haziran 2014, 17:26:01 »
Cumartesi ve pazar günleri fuardaydım,Ömer beyle tanıştık ürünleri tanıttı ilgilendi stand oldukça yoğundu.Gerçekten çok güzel işler çıkarmışlar gerek yarıotomatikler gerek süperpozeler,inşallah fuardanda güzel geri dönüşler alırlar,ben alacaklarına inanıyorum.Yolunuz açık olsun AKDAŞ ailesi,ben tanışmaktan memnun oldum.Selamlar.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
Ynt: 2014 ProHunt Istanbul
« Yanıtla #28 : 02 Haziran 2014, 22:13:41 »
Bizi ziyaret eden, edemeyen herkese teşekkür ederim.

Sizlerle fuardan kareler paylaşmak istiyorum:

Selamlar...

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 02 Haziran 2014, 22:18:38 »
Ömer bey sondan ikinci tüfek özel bi ürün mü,, fiyatı nedir acaba gravürü çok güzelmiş yapan ustaların eline sağlık
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 03 Haziran 2014, 00:42:50 »
Fuara gelemedik ama, gösterilmiş olan ilgiyi okuyunca AKDAŞ kalitesini erken keşfeden müşterilerinizden biri olarak gurur duydum. Tebrikler.. 
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #31 : 03 Haziran 2014, 12:26:01 »
Ömer bey sondan ikinci tüfek özel bi ürün mü,, fiyatı nedir acaba gravürü çok güzelmiş yapan ustaların eline sağlık

Evet Tolga Bey, hem o hem de en üstteki özel ürünlerdir. En üsttekinin fiyatı 10.000 TL, sizin bahsettiğinizin fiyatı ise henüz belli değil; zira tüfeğin sadece görünen yüzü tamamlandı. Altın ve bakır kakma olduğu için fiyatı yüksek olacaktır. Böyle bir gravürün tamamlanması 3 ayı geçmektedir.

Selamlar

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 03 Haziran 2014, 22:01:38 »
Cumartesi günü fuara gitme şansım oldu. Ömer bey ve Sadık usta sıcak ve samimi bir şekilde karşıladılar. Gazlı modeller güzel görünüyordu. Hareketli namlulu yeni bir model vardı. Gün boyu fuarı gezdim. Akdaş silahın standındaki tüfekler kalitesi, sağlamlığı ve sadeliği ile göz dolduruyordu.
Selamlar

resim

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 03 Haziran 2014, 22:52:05 »
Ömer bey Akdaş Huğlunun  Konyanın  TÜRKİYE nin yüz akı oldu olmaya devam edecek yolunuz açık olsun. nasipse yazın huğluya gelip bi çayınızı içeceğim inşallah.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 04 Haziran 2014, 11:50:03 »
Bende fuara gelemedim çok üzgünüm bu açıdan ama gelseydim inanın ilk önce Akdaş standına gelicektim. Tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak için çok istedim seneye inşallah. Ama pozelerin şıklığı gözümden kaçmadı harika olmuş elinize emeğinize sağlık tam istediğim gibi. Çulluk sezonuna bitane 61 namlu poze düşünüyorum ve kesinlikle Akdaş düşünüyorum gelseydim kesin hangi model olucağının kararını vericektim şimdi işim zorlaştı. :( Başarılarınızın devamını diliyorum Rabbim yolunuzu açık etsin.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 04 Haziran 2014, 13:06:24 »
Akdaşın çok başarılı bir firma olduğu aşikar.

Ancak bence hala tüfeklerin görünüşlerinde bir farklılık yok.O eski bilindik huğlu tipi hem pozelerde hem de otomatiklerde devam ediyor.

Ömer Bey işletmenizde ayrıca dizaynla ilgilenen bir bölümünüz yok mu acaba?

Şu eski alışkanlıkları bıraksanız.

Örneğin phenoma veya vinci gibi daha göze hoş veya farklı gelen bir model üretseniz.Bu saydığım tüfekler iyidir demiyorum ancak sırf şekil itibariyle farklı oldukları için bile çok büyük bir pazar payları var.

Ne yalan söyliym tüfeklerinize şöyle bir bakıyorum ama hiç göze hitap etmiyorlar.
1982-Mersin

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #36 : 04 Haziran 2014, 13:42:35 »
Doğu bey farklı bir yorum getirdi. Standart'a uymadi.Akdas standina baktim tufekler sağlam olabilir ama estetik bir görüntü yok. 20 no spozeler 3-3.050gr.
Franchi affinityi poh pohladilar fuarda bir bakayım dedim hakikaten güzel tüfek estetik açısından da cok iyi. Fark bu hem göze hem saglamliga hitap.
Benelli premium plus bile ucuzlugu ve estetiği ile bizim markalar dan daha iyi.
Göz ardı etmemek lazım.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 04 Haziran 2014, 14:40:08 »

Ancak bence hala tüfeklerin görünüşlerinde bir farklılık yok.O eski bilindik huğlu tipi hem pozelerde hem de otomatiklerde devam ediyor.

Örneğin phenoma veya vinci gibi daha göze hoş veya farklı gelen bir model üretseniz.Bu saydığım tüfekler iyidir demiyorum ancak sırf şekil itibariyle farklı oldukları için bile çok büyük bir pazar payları var.

Ne yalan söyliym tüfeklerinize şöyle bir bakıyorum ama hiç göze hitap etmiyorlar.

Katılıyorum....
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 04 Haziran 2014, 16:36:32 »

Doğu abi sana katılıyorum ama konuyu bu bölümde açmak istemedim Ömer beyin açmış olduğu Akdaş ak212 bölümünde yazdım sizler açınca dayanamadım gene :) artık devir değişti rekabet arttı özellikle görüntü estetik tasarımlar ön planda umarım Akdaş firmasıda bu konuda ciddi adımlar atar ben geçenlerde Girsan mc312 aldım aklımdada hep Akdaş olmasına rağmen tek sebebi görsellik yine Armsan Phenoma tutulma sebeplerinden ilk sırada görselliği olmasıdır yabancı firmalardanda Benelli Browning gibi tasarım harikaları yapan silahlar önce görselliğiyle ön plana çıkıyor. Zaten bu büyük firmaların özel tasarımcıları çizimcileri var. Ben gene diyorum otomatiklerin özellikle estetik operasyondan geçmesi lazım. Hiç bir başka firma için yazmadım bunları yılların Huğlusu için bile ama Akdaş hakettiği yere gelmesini istiyorum bunun için öz eleştiri yapıyorum ısrarla hemde. Yıllardır klasikleşmiş huğlu kalıplarından çıkmamız gerek artık. Pozelerdeki yeni çigiler hoşuma gitti gayet hoş duruyor biraz daha renk tonları matlaşıp koyulaşırsa dahada karizmatik olucaktır. Fotoğraflardaki son iki poze çok hoş duruyor ama..
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 06 Haziran 2014, 02:13:50 »
ARKADASLAR fuara giden akdas silahlari inceleyen avci abi ve kardeslerim varsa 712 el model pozeyi inceleyen gorus ve dusuncelerini yazip beni aydinlatirsa sevinirim tugegim daha gelmedi daha cok merak etmeye basladim
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #40 : 07 Haziran 2014, 12:58:15 »
Yorumlar için teşekkür ederim.

Doğu Bey farklı bir yorum getirmiş. Kendisine ayrıca teşekkür ederim. Şu anda tasarım çizgimiz Doğu Beyin de söylediği gibi klasik bir çizgide ilerlemekte. Ancak ayrıntıya inildiği zaman bilindik Huğlu modellerinden ayrıldığını bir Akdaş kullanıcısı daha iyi görecektir. Kabza ve el kundağının şekillendirilmesinden, tüfeklerin omuzlanabilme hızına, dengesine her şeyiyle kullanım keyfi bizim için ön plandadır. Omuzlayıp da bana uymadı diyen olmuyor.

Tüfeklerimizin ağırlığını özellikle Webley&Scott ve SKB belirlemektedir. Akdaş ürünlerde ağırlıkta istenilen şekilde ayarlama yapmak mümkündür. 2,6 kg süperpoze de ürettik, isteyene 3,3 kg kinetik yarı otomatik de…

Kinetik ve gazlı modellerimizin ağırlığı zaten piyasa ortalamasının belirgin şekilde altında, süperpozeler ise ortalama diyebiliriz. 71 cm namlu 3,20-3,30; 61 cm namlu 3,1 – 3,25 kg…

Burada esas önemli olan tüfeğin dengesidir (çok yüksek ağırlıklar hoş değildir elbet). Ben açıkçası örneğin 2,9 kg 71 cm namlulu bir alüminyum tüfeği dengesizliği yüzünden daha yorucu buluyorum ve alüminyum modellerimizi soranlara durumu açıkça belirtiyorum.
Motosiklet kullananlar bilir; ağırlık merkezi dengesiz yüksek olan örneğin 170 kg bir motosiklet, ağırlık dengesi ustaca ayarlanmış 200 kg’lik bir motosikletten daha ağır hissettirir ve kullanıcısını yorar. Önü ya da arkası aşağı çeken bir tüfekte de durum aynısıdır bildiğimiz gibi…

Şu aşamada tasarımda kökten değişiklik yapma gibi bir çalışmamız yok. İlerde ürün portföyümüze ekleyeceğimiz modellerde Doğu ve Özgür Beylerin talepleri elbet dikkate alınacaktır. Umarım Akdaş ürünleri yaygınlaştıkça deneme şansı bulur, anlatmak istediklerimi bizzat tecrübe ederseniz.

Vakit ve imkânınız varsa fabrikamıza bekleriz, poligonumuzda atış denemeleri yaparız hep birlikte.

Osman Bey o kadar gelmişsiniz, hiç oldu mu şimdi? Keşke bir merhaba deseydiniz, tanışmak isterdim doğrusu. Engin birikiminizden faydalanır, beyin fırtınası yapardık; illa ki yabancı olsun mantığını, yerli tüfeklerin neden yanlış seçim olduğunu en ince ayrıntısına kadar doğru kişi ile tartışırdık…

Selamlar...

« Son Düzenleme: 07 Haziran 2014, 13:00:50 Gönderen: Ömer AKDAŞ »

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 07 Haziran 2014, 16:13:10 »
basarilar omer bey 2ci siradaki yuksek bantli tek tufekten satisi varmi acaba su an
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 07 Haziran 2014, 20:56:29 »
Ben bu konu da hiçbirinize katılmıyorum . (Ömer bey dahil ) Bence akdaş firması en doğrusunu yapıyor. Klasik tüfek yapıyor olması firmanın en güzel yanı . Klasik tüfekler herzaman yerini korumuştur . Diğer firmaların da tasarım çizimcisi falan olduğunu düşünmüyorum . Tasarımı olan firma patent alır . Diğer firmaların hepsi kopyalama yapıyor . ( Hatsanın dinamik huğlununda nitro beast sadece patentli diye biliyorum ) Sürekli kasa değiştirmek yerine eski modeller üzerindeki iyileştirmeler klasikleşmeyi sağlar . Bu da kalıcı olmayı sağlar .Saygılarımla ...
Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #43 : 07 Haziran 2014, 23:00:48 »
Hocam sana katılıyorum. Ben de klasik modellere doyamadım hala. Bana göre Akdaş'ın pozeleri şekil şemal gayet güzel. Kinetik modeli de Ata gazlıdan bu yana en zarif modellerden biri. Klasik tarz ama o bile bana yetmiyor. Ahşabındaki tırtılların modelini daha klasik olanlardan olsun isterdim. E bu zor bir iş değil. Öyle istesem öyle de yapılır sanıyorum ama bakalım kısmet. Akdaş alacak olsam, ilkin pozelerinden 412L miydi, öyle biri; katalogda gördüm bayıldım. Hayırlısı
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 08 Haziran 2014, 11:19:15 »
aynen Volkan Bey,
hatta av bittikten sonraydı dolabıma bir tane kinetik akdaş ekledim . Şimdi sırada pozesi var ama yaptırırken sizden de fikir almak isterim . Gerçekten tüfek bilginiz çok iyi saygılarımla ...

Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #45 : 08 Haziran 2014, 13:58:41 »
Ömer bey ;

İlla da yabancı olsun, yerli olmasın mantığı yok bendeniz de.

Fuar da yabancı markalara da baktım. Beretta poze'ler maşallah odun gibi estetik yok.
Bir tek 687 Silver Pigeon C 20 no pozesini zarifliği olduğu için beğendim.
486 Paralello da gayet başarılı ve estetik.
Browning poze çeşitleri de oldukça kaba idi. Özel yapım olmayınca tahta demir bileşimi olmuş. Browning Heritage lere istenen o paralara günah.
Yerli diyorsanız Ata standında ki pozeleri gayet başarılı buldum el kundaklarının kabalığı hariç.
Akus,Huğlu yine aynı değişen bir şey yok. Çok kişi kendi tarzına göre övüyor. Akus standında bir 20 no çifte beğendim ama hep yüksek bant tüfekler nedense. Düz bant olsa kasa ile bileşimi farklı olacak gibi gözüküyor.
Standları gezerken fark ediyorum da aşırı derece de bir yarı otomatik çirkinliği var.Üretimin % 80 i yarı otomatik ve pompalı nerede ise.

Bu arada engin bilgilerim bulunmamakta,daha çok eski senelerin tüfeklerdeki işçilik ve zarafetini yeni modellerde göremediğim için böyle bir durum ortaya çıkıyor. Allah ömür verir ise önümüzdeki fuar görüşürüz.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 08 Haziran 2014, 23:17:59 »
Ömer bey yorumunuz için ben size teşekkür ederim. Haklısınız dediğinize aynen katılıyorum ve katıldığım için bu yorumları yapıyorum. Silahlarınız çok dengeli çok iyi kullanım sağlıyor ve siz bu silahları yaparken gerçekten doğru şeyler yapmışsınız kalitesiyle işçiliğiyle dengesiyle çok güzel ama tek eksiği dış görsellik bunu anlatmaya çalışıyorum umarım anlatabilmişimdir. Silahınızı ilk Balıkesir'de komando avda inceleme şansım oldu elime alıp yüzlediğimde tam bir benelli beretta havası veriyor yani gözünüzü kapatıp silahı yüzleseniz açtığınızda ne bu deseniz benelli denir öğle anlatim hele komando avda sorulursa bu soru:) ama bakın Akdaş o kadar güzel yani ama karşı vitrinde dururken nası silah deseniz pek o tarafa giden olmuyor olay bu yani lütfen bunuda yapında eline alanda kullananda ve en iyisi görende Akdaştan kolay vazgeçemesin. Biz iş gereği Balıkesire gittik 4 kişi hepimizde avcı herkez aynı şeyi söğledi ne güzel yüze geliyor dengeli bir silah dedi yani. Bence en azından üzerindeki yazıları küçültseniz ve akdaş armasını daha basit sade bir hale getirseniz baya olucak yani. Saygılarımla.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 08 Haziran 2014, 23:28:33 »
Fuardada söyledim, ak212 yi barak kasa yapsalar ve üst bantta yüksek bant olursa bence tasarım olarak çok beğenilir gibi.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 09 Haziran 2014, 00:38:17 »
kubuzlara daha estetik kaplamalar yapsalar keşke...fabarm gibi ceaser guerini, rizzini :(
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2014, 00:49:30 Gönderen: Erkan POLAT »
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #49 : 09 Haziran 2014, 10:05:38 »
Ömer bey ;

İlla da yabancı olsun, yerli olmasın mantığı yok bendeniz de.

Fuar da yabancı markalara da baktım. Beretta poze'ler maşallah odun gibi estetik yok.
Bir tek 687 Silver Pigeon C 20 no pozesini zarifliği olduğu için beğendim.
486 Paralello da gayet başarılı ve estetik.
Browning poze çeşitleri de oldukça kaba idi. Özel yapım olmayınca tahta demir bileşimi olmuş. Browning Heritage lere istenen o paralara günah.
Yerli diyorsanız Ata standında ki pozeleri gayet başarılı buldum el kundaklarının kabalığı hariç.
Akus,Huğlu yine aynı değişen bir şey yok. Çok kişi kendi tarzına göre övüyor. Akus standında bir 20 no çifte beğendim ama hep yüksek bant tüfekler nedense. Düz bant olsa kasa ile bileşimi farklı olacak gibi gözüküyor.
Standları gezerken fark ediyorum da aşırı derece de bir yarı otomatik çirkinliği var.Üretimin % 80 i yarı otomatik ve pompalı nerede ise.

Bu arada engin bilgilerim bulunmamakta,daha çok eski senelerin tüfeklerdeki işçilik ve zarafetini yeni modellerde göremediğim için böyle bir durum ortaya çıkıyor. Allah ömür verir ise önümüzdeki fuar görüşürüz.

Osman Bey anlaşıldığı üzere siz zarif tasarım seviyorsunuz. İnşallah seneye görüşürüz.

Selamlar