Gönderen Konu: ak 212 rezaleti  (Okunma sayısı 16018 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: ak 212 rezaleti
« Yanıtla #25 : 06 Ocak 2015, 15:16:33 »
Coktandir sitede uyeyim hicbir arkadasla proplemim olmadi
sifir tufeklerin ilk avda arizali cikmasi bana tufaf geldi konu actim
Dogrulari yazdigim icin beni hatali goruyorsaniz herkesten ozur dilerim
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #26 : 06 Ocak 2015, 15:25:31 »
Sevgili Süleyman kimseye uymak zorunda değilsin.
 Silahı kullanan sensin burada fikrini açıkladın, neden özür diliyorsun.
Memleketimiz hala ustalar seviyesinde, 21yy a geldik bir mühendis seviyesine ulaşamadık. Ahmet usta,Mehmet usta.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 06 Ocak 2015, 15:32:17 »
Sevgili Süleyman kimseye uymak zorunda değilsin.
 Silahı kullanan sensin burada fikrini açıkladın, neden özür diliyorsun.
Memleketimiz hala ustalar seviyesinde, 21yy a geldik bir mühendis seviyesine ulaşamadık. Ahmet usta,Mehmet usta.

OSMAN ABİ
Konu dönüp dolaşıp EĞİTİME geliyor..<<EĞİTİM ŞART..>>insanımızı üretim aşamasında ,, kalite standartında ,, gerekli mantaliteyi beyninin her zerresine işleyecek kadar eğitmedikten sonra birşeylerin düzelebileceğine inanmıyorum...
DÜRÜSTLÜK,,ÇALIŞKANLIK,,KALİTE ANLAYIŞI ve SAĞLAMLIK noktasında ALMAN toplumundan öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• *
« Yanıtla #28 : 06 Ocak 2015, 15:42:57 »
holland holland, beretta, rizzini , winchester dahil her firmanın GUNSMITH'leri vardır. Ve bunlar tam olarak ''USTA''dır. Mühendis ar-ge'de çalışır. Bir kaç yerli firmamızda mühendislerimiz var. Hatta Akus gibi kiminin sahibi bildiğim kadarıyla metalurji mühendisi. Kimsenin özür dilemesine gerek yok ama bazen iş yanlış yönlendirmeye varıyor. Sonuçta bu markalar atölye değil birer şirket. Marka değeri, itibarları var bunların hepsini düşünelim bazı şeyleri yazarken. Çözülmeyen bir problem tüketiciye kötü davranış var ise zaten hem hukuki yoldan hem de burada her türlü şikayete eyvallah. Ayrıca elbette isteyen istediğini yazabilir biz de onu yapıyoruz. vesselam.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2015, 17:56:19 Gönderen: Gökay KARADUMAN »
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #29 : 06 Ocak 2015, 15:44:30 »
Süleyman bey derdinizi ifade ettiğiniz için kimseden özür dilemenize gerek :(
sanırım ilk mesajınızı Akdaş kullanan, muhatap olan ve memnun kalan bazı arkadaşlarımız sert bulmuşlar, elbette yaşadığınız durum hoş değil :(
memnuniyette de şikayette de makul olmak hepimiz için daha faydalı sonuçlar yaratır, tekrar  geçmiş olsun.

Coktandir sitede uyeyim hicbir arkadasla proplemim olmadi
sifir tufeklerin ilk avda arizali cikmasi bana tufaf geldi konu actim
Dogrulari yazdigim icin beni hatali goruyorsaniz herkesten ozur dilerim
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 06 Ocak 2015, 15:52:15 »
Osman abi ìletileri hep okuyorum dogru yazdigim icin bazi arkadaslar
beni hatali goruyor hatam varsa onun icin ozur diledim tufek ciddi bir
konu tufeyi cilalamislar  boyalamislar makyaci guzel bilmem garenti fabrikada denendi
Bu kadarda olmaz denenen tufek sifir tufek tamire gidip geldimiydi bence
o tufeye iyi tufek demeye hic gereyi yok
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #31 : 06 Ocak 2015, 16:28:39 »
Süleyman Bey,

Bir arıza varsa ürün fabrikaya gönderilir ve sorun çözülür. Yaygara koparacak, alelade firmayı kötüleyecek şekilde "REZALET" sözcüğü kullanılması hiç de uygun değil. Takdir sizin. Ürünü iade edebilirsiniz; lütfen bayinizle görüşün ve İsmail Beye haber verin. 100'ü aşkın çalışanı olan kurumsal firmamız asla Rezalet ürünler piyasa sunmadı ve sunmayacak. Akdaş kullanıcılarından aldığımız olumlu dönüşler doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Arıza bize sürekli gönderilen oldukça pahalı yabancı markaların başına geldiği gibi her ürünün başına gelebilir. Şu anda mesela masamın arkasında yeni gelen, ilk avda kullanıcılarını yarı yolda bırakmış (Allah korusun kurtlara yem olmamışlar) ortalama 5,000 TL fiyat etiketine sahip iki adet Beretta var. Bu tüfeklerin sahipleri ne yapsın? Nasıl olur da Avrupa tüfekler arıza yapar; hem de yepyeni iken?

Siz böyle yaptığınızda yapıcı değil, ancak yıkıcı olursunuz. Ne iş yaptığı belirsiz, kimin adına ifadelerde bulunan, batıcı, yabancı ürünlerden çıkarı olan ve yerli firmaları yermeyi amaç edinmiş, vatana millete faydası olmayan, yıkıcı eleştiriler yapmaktan başka bir numarası olmayan bazı kişiler hemen çıkıyor meydana, konuştukça konuşuyor; 100'ün üstüne kişiye istihdam sağlayan, ülkemize sürekli döviz girdisi kazandıran, yılların tecrübesine haiz firmamıza ulu orta hakarette bulunuyor.

Bazılarının sandığı gibi biz veya belli standarda sahip firmalar USTA'ya tabi değil. Sıkı çalışan bir AR-GE'miz, mühendislerimiz ve konusunda uzman teknikerlerimiz var. Sadık Ustamız bir tüfek dehasıdır teknik ekibimize ışık tutmaktadır.

Bazıları dürüstlük, kalite anlayışı, çalışkanlık... vb. eleştirirken tekrar düşünsün derim. Verginin bir kaç kez vergisinin alındığı, üretebilmenin oldukça zor olduğu ülkemizde bunların nasıl başarılabildiğini değerlendirsin.

Atalarımız ne güzel söylemiş: "Bekâra karı boşamak kolaydır".

Ürünlerde arıza çıkması elbet hoş değildir, ancak çözümü olduğu sürece problem yok demektir.

Memnun değilseniz ve memnun olma ihtimaliniz de ufukta görünmüyorsa ürünü iade edebilirsiniz. Firma olarak her türlü kolaylığa açığız. Yeter ki müşterilerimiz mağdur olmasın...

Akdaş Silah izlediği müşteri memnuniyeti yolunda aynen devam edecektir.

Saygılarımla...

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #32 : 06 Ocak 2015, 16:41:50 »
Tüfekler fabrikadan  bakımı yapılıp yaglandiktan sonra bayiye gidiyor
ne kadar rafta bekliyecegi vs belli degil çünkü . Tüfek bir makinedir ve her
makine kendine göre operatörlük bilgisi gerektirir. Kutudan çıktığı gibi tüfekle
ava gidilmez kullanım klavuzunu okumanız icap eder..Gevşek yerleri var mı ?
Kalın yağ ile yaglanmis olabilir önce tüfek sahra sökümü yapılır kontrol edilir.
Kullanım klavuzuna göre toplanır silinir ve ava veya atışa gidilir.
Yok kurttu yok domuzdu geciniz bunları , burda herkes konusunda uzman ,
Sizin niyetinizden şüphe duydum açıkçası ..tüfeği direk fabrikadan alsanız
Neyse de bayide kimbilir kac kişi elledi vs.
Not ; franci tüfeği hic ellemeden kutudan çıktığı gibi topladım ve atış yaptım ikinci fişeği
Sürmedi namluya çünkü çok fazla yagliydi temizledim 24 gr ile desteksiz attı...
Onun için desteksiz atıp tutmaya gerekyok...
Saygılar. ..
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #33 : 06 Ocak 2015, 16:48:46 »
Yerli tüfeklere sırf yanlı değil de hatalarını,aksaklıklarını daha iyi bir seviye de olması için eleştirel yazanlardan biri de benim.
İstanbul Üniversitesi Edebiyat fak 1996 mezunuyum.
1987 Yılından 2015 yılı başı itibarı ile halen devam eden Kimyevi madde sektöründe (Parafin Wax-Emülsiyon) iştigal etmekteyim.
İst. Fatih ilçesi kulup başkanlığı, Türkiyenin ilk bölgesel federasyonu Marmara Av ve Yaban Hayatı Fed. kurucu olarak çalışma,
Atıcılık ve Avcılık Fed. Popülasyon Kurul Üyeliği (Kuş gribi ile ilgili federasyonun görüşünü ben yazdım)
Hobi olarak av tüfekleri özellik ile yanyana ve üst üste tüfekler de bir çok marka (İngiliz,Belçika,İspanyol,Alman,Avusturya,Fransız vb) görmem
bu konuda beni biraz bilgi sahibi yaptı. Yivliden ve y.oto dan pek anlamam
Bu sitede ve bir çok sitede bir sürü arkadaşımın ve silah işi ile uğraşan kişilerin tüfek ilanlarını yazdım.
Çok kişi beni silah ticareti yapan ve av bayii sahibi olarak zannetti hala da zannediyorlar.
Evet ben Batıcıyım, 21.yy a geldiğimiz halde batının sanayideki AHLAK SEVİYESİNİ nasıl yakalayamadığımızı işte bu zihniyet ile anlıyorum.

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: Onur TAVACI

Çevrimdışı Ömer ÇELEBİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 06 Ocak 2015, 16:51:34 »
Süleyman Bey,

Bir arıza varsa ürün fabrikaya gönderilir ve sorun çözülür. Yaygara koparacak, alelade firmayı kötüleyecek şekilde "REZALET" sözcüğü kullanılması hiç de uygun değil. Takdir sizin. Ürünü iade edebilirsiniz; lütfen bayinizle görüşün ve İsmail Beye haber verin. 100'ü aşkın çalışanı olan kurumsal firmamız asla Rezalet ürünler piyasa sunmadı ve sunmayacak. Akdaş kullanıcılarından aldığımız olumlu dönüşler doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Arıza bize sürekli gönderilen oldukça pahalı yabancı markaların başına geldiği gibi her ürünün başına gelebilir. Şu anda mesela masamın arkasında yeni gelen, ilk avda kullanıcılarını yarı yolda bırakmış (Allah korusun kurtlara yem olmamışlar) ortalama 5,000 TL fiyat etiketine sahip iki adet Beretta var. Bu tüfeklerin sahipleri ne yapsın? Nasıl olur da Avrupa tüfekler arıza yapar; hem de yepyeni iken?

Siz böyle yaptığınızda yapıcı değil, ancak yıkıcı olursunuz. Ne iş yaptığı belirsiz, kimin adına ifadelerde bulunan, batıcı, yabancı ürünlerden çıkarı olan ve yerli firmaları yermeyi amaç edinmiş, vatana millete faydası olmayan, yıkıcı eleştiriler yapmaktan başka bir numarası olmayan bazı kişiler hemen çıkıyor meydana, konuştukça konuşuyor; 100'ün üstüne kişiye istihdam sağlayan, ülkemize sürekli döviz girdisi kazandıran, yılların tecrübesine haiz firmamıza ulu orta hakarette bulunuyor.

Bazılarının sandığı gibi biz veya belli standarda sahip firmalar USTA'ya tabi değil. Sıkı çalışan bir AR-GE'miz, mühendislerimiz ve konusunda uzman teknikerlerimiz var. Sadık Ustamız bir tüfek dehasıdır teknik ekibimize ışık tutmaktadır.

Bazıları dürüstlük, kalite anlayışı, çalışkanlık... vb. eleştirirken tekrar düşünsün derim. Verginin bir kaç kez vergisinin alındığı, üretebilmenin oldukça zor olduğu ülkemizde bunların nasıl başarılabildiğini değerlendirsin.

Ürünlerde arıza çıkması elbet hoş değildir, ancak çözümü olduğu sürece problem yok demektir.

Memnun değilseniz ve memnun olma ihtimaliniz de ufukta görünmüyorsa ürünü iade edebilirsiniz. Firma olarak her türlü kolaylığa açığız. Yeter ki müşterilerimiz mağdur olmasın...

Saygılarımla...

+1

1984 Ankara

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 06 Ocak 2015, 16:59:05 »
Süleyman Bey,

Saygılarımla...

SN.ÖMER BEY
Bazı eleştirileri gereğinden fazla üzerinize alınmışsınız ,, konu direk AKDAŞ firması ismi ile anılmasına rağmen ülke olarak genel üretim ve kalite anlayışı ile ilgilidir sizin üretmiş olduğunuz silahın böyle bir olayda anılması ise tamamen tesadüf,, maalesef ülkemizin klasik sorunlarından birisidir... ön yargılı olmadan İYİYE,, DAHA İYİYE,, DAHA KALİTELİYE nasıl ulaşabiliriz,,nasıl üretebiliriz,, noktasında yurdum insanı olarak hepimizin üzerine düşen çok şey var .. herşeyden önce kafa yapımızı değiştirmemiz lazım ,, ALMAN TOPLUMUNU bu konuda örnek olarak göstermem bununla ilgiliydi ,, gereksiz yere alınıp,,kırılmaya,,ispata çalışmaya,, savunmaya geçmeye,,yabancı hayranlığı,vs.ithamlara bulunmaya  hiç gerek yok,, ALLAH işlerinizde kolaylıklar versin BAŞARILAR DİLİYORUM.. SELAMLAR....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Ahmet GENÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 06 Ocak 2015, 17:01:44 »
Burası bir forum olduğuna göre her üye forum kurallarına uyduğu takdirde kendi doğrularını,bu doğrular başka hiç kimsenin doğrularıyla kesişmese dahi, yazmalıdır.Sıfır bir tüfeğin ilk av gününde arıza çıkartması da Süleyman beyin biraz sert bir şekilde sitem de bulunması için yeterlidir kanımca...Anlayamadığım  "olabilir her tüfekte sorun çıkabilir,berettada da sorunlu çıkabiliyor,ben aldım benim ki çatır çatır atıyor,ben çok av vurdum süper"şeklinde cevaplar verilmesi.Süleyman bey bir sorun yaşamış ve bu sorununu dile getirmiş,evet başlık sert ancak durumu Süleyman beyin bakış acısıyla net bir şekilde özetliyor.Süleyman beyin hatası tüfeği işletmeden deneme atışlarını gerçekleştirmemiş olması,forum da daha önce böyle bir başlık olsa idi Süleyman bey bu hataya düşmezdi. Bundan sonra forumu takip ederek ak 212 almaya karar veren arkadaşlar daha dikkatli olacaktır, belki de Süleyman beyin serzenişi sayesinde.
Ben de ak 212 L modelini aldım sol atma probleminden dolayı bayide ak 212 L modeli olmadığı için aynı fiyat bareminde bulunan ak 212 C  modeli ile değiştirdim kamuflaj modeli de sol atınca vazgeçtim ak 212 den ve başka bir firmanın tüfeğini aldım.
Sadık ustamın ustalığına kimse laf edemez ve Ömer beyin beyefendi kişiliğine ve samimi şekilde forumdaki arkadaşların sorunları ile ilgilenmesine saygı duyulmalı ...Ancak bir sorun var ise üslübu çerçevesinde burada paylaşmaktan daha doğal ne olabilir,forumun amacı budur zaten.Çeşitli yazılarda karşılaştığım, sorunu foruma taşımadan firma ile aranızda halletmeniz daha uygun olurdu gibi verilen cevaplar da tuhaf geliyor bana açıkçası.
1982 bursa-balıkesir

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 06 Ocak 2015, 17:07:36 »
OSMAN ABİ
Konu dönüp dolaşıp EĞİTİME geliyor..<<EĞİTİM ŞART..>>insanımızı üretim aşamasında ,, kalite standartında ,, gerekli mantaliteyi beyninin her zerresine işleyecek kadar eğitmedikten sonra birşeylerin düzelebileceğine inanmıyorum...
DÜRÜSTLÜK,,ÇALIŞKANLIK,,KALİTE ANLAYIŞI ve SAĞLAMLIK noktasında ALMAN toplumundan öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum....

vallahi ustam helal olsun sana çok güzel yakalamışsınız konunun özeti bu zaten ;

almanıda başkasıda ilerici toplumlar bu yolda kafa yoruyor hatasız kul olmaz hata insana mahsus ama en aza indirgemek olmalı gaye, öyle yaptım oldu demekle bitmemeli, 20. yüzyılda bile kalitede araştırmacıydı bu toplumlar 21. yüzyıldada kaliteyi yükseltmek için çabalıyor , biz nezaman zihniyeti değiştiririz o saatte ileriye doğru adım atarız yoksa millet çıkar aya biz yürürüz hala yaya,..

ama biz 23. yüzyılda bile bırakınız teknolojisini , kafa olarak bile o bilince ve mentaliteye kavuşmayacağımızı garanti ederim ben kendi adıma.

saygılarımla.

not: konusu olan ürünlerle alakalı hiçbir kelimem yoktur 3. şahıslar yanlış anlamasın , polemiğe girmemek için belirtiyorum , çünkü hakan bey konuyu çok güzel yakalamış biz toplum olarak sittin asır adam olmayız.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2015, 17:12:45 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ömer ÇELEBİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 06 Ocak 2015, 17:09:36 »
     Hakan bey, vw grubu bu ülkede binlerce kişiyi mağdur etmiştir. 80, 85 bin liralık araçlarında kronik olan şanzıman arızası için insanlar mahkeme kapılarına taşındılar. Mahkemesi bir iki yıl sürenler oldu. Kendini bu kadar küçük gören bir Millet var mı acaba dünya üzerine? yerli ise uzak dur yerli ise aman dikkat... bu nasıl mantık?

1984 Ankara

The following users thanked this post: Yasin AKTAŞ

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 06 Ocak 2015, 17:19:44 »
     Hakan bey, vw grubu bu ülkede binlerce kişiyi mağdur etmiştir. 80, 85 bin liralık araçlarında kronik olan şanzıman arızası için insanlar mahkeme kapılarına taşındılar. Mahkemesi bir iki yıl sürenler oldu. Kendini bu kadar küçük gören bir Millet var mı acaba dünya üzerine? yerli ise uzak dur yerli ise aman dikkat... bu nasıl mantık?

SN.ÇELEBİ
siz konuyu anlamamışsınız,, yerli ise uzak dur,,yerli ise aman dikkat diyen bir mantık yok karşınızda elimden yabancı bir sürü av silahı gelip geçtiği halde şuan faal olarak kullandığım her iki silahta 20 no yerli üretim bir poze ve yarı otodur..
ne yabancı hayranlığım söz konusudur nede başka bir amacım vardır..
sadece konu bazında ülke olarak mantalitemizin değişmesi gerektiğini anlatmaya çalıştım tabiki ANLAYANA veya ANLAMAYA ÇALIŞANA diyorum... EĞİTİM ŞART VESSELAMMMMMMM.....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 06 Ocak 2015, 17:21:40 »
çan sıkıcı bir durum.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #41 : 06 Ocak 2015, 17:25:58 »
SN.ÖMER BEY
Bazı eleştirileri gereğinden fazla üzerinize alınmışsınız ,, konu direk AKDAŞ firması ismi ile anılmasına rağmen ülke olarak genel üretim ve kalite anlayışı ile ilgilidir sizin üretmiş olduğunuz silahın böyle bir olayda anılması ise tamamen tesadüf,, maalesef ülkemizin klasik sorunlarından birisidir... ön yargılı olmadan İYİYE,, DAHA İYİYE,, DAHA KALİTELİYE nasıl ulaşabiliriz,,nasıl üretebiliriz,, noktasında yurdum insanı olarak hepimizin üzerine düşen çok şey var .. herşeyden önce kafa yapımızı değiştirmemiz lazım ,, ALMAN TOPLUMUNU bu konuda örnek olarak göstermem bununla ilgiliydi ,, gereksiz yere alınıp,,kırılmaya,,ispata çalışmaya,, savunmaya geçmeye,,yabancı hayranlığı,vs.ithamlara bulunmaya  hiç gerek yok,, ALLAH işlerinizde kolaylıklar versin BAŞARILAR DİLİYORUM.. SELAMLAR....

Hakan Bey merhaba,

Genel bir serzenişte bulunduğunuzun farkındayım. Beyfendiliğinizi ve konu hakkındaki bilgi birikiminizi çok iyi biliyorum. Burada yaptığım sitem geneldir. Biz firma olarak her zaman eleştiriye açık olduk ve olmaya da devam edeceğiz; yeter ki dozu kaçmasın ve gerçeği yansıtsın. Her firma gibi bizim de eksiklerimiz var ve bunları telafi etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Mükemmel olduğumuzu asla iddia etmeyiz.

Bu forum ortamında çok sayıda kişi ve bu kişilerin farklı amaçları var. Yanlış yönlendirmeler her zaman olabilir. 100'lerce ürün içerisinde çok küçük bir bölümünde sorun yaşanması maalesef, istemesek de doğaldır - yeter ki çözüme ulaşsın. Bazıları her nedense çok bilmişlik taslıyor, bak kardeşim ben bu işi çok iyi biliyorum diye meydanlara çıkıp Türk firmaları hilecidir, seni kandırıyorlar diyor, ahlaktan vs. bahsedip bunlardan adam olmaz demeye getiriyorlar lafı. Bu ağır bir ithamdır. Dikkatinize sunarım.

Akdaş ürünlerini kullanan kişiler ne kadar özverili üretilmiş ve kaliteli malzeme kullanılmış tüfeklere çok uygun fiyata sahip olduğunu zaten biliyor. Amacım bir şeylerin kanıtı vs. değil. Biraz daha mantıklı olalım ve örneğin 1000 TL'ye satılan tüfeğin 430 TL'sinin doğrudan devlete gittiğini, kalan 570 TL ile bu kalitede ürünlerin nasıl üretilebildiğini bir düşünelim. 2000 TL'ye (860 TL'si devletin) satılan bir süperpoze ile 15.000 TL'ye satılan bir süperpozeyi mukayese ederken dürüst olalım.

Forum ortamında herkes istediğini yazabilir, ancak lütfen saygılı ve makul olalım.

Türk firmaların kazancı, Türkiye'nin kazancıdır.

Saygılarımla...

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #42 : 06 Ocak 2015, 17:28:38 »
konu iki grup arasında bir durum haline gelmek üzere
müşterinin de üreticinin de bu noktada pozitif düşünmesi ve bu tarz olaylara sağduyulu yaklaşması güzel olur sanırım
yazılanlarda kasıt aramayalım ve yazılarımızı daha itinalı yazalım lütfen
HANİ BURDA KİMSEYİ DE TEKİT ETMİYORUM LÜTFEN YANLIŞ ANLAŞILMASIN
evet sanayimiz geri bir avrupa ülkesine göre ama ustalarımız yada mühendislerimiz yada ürünü alan ve kullanan müşteriler ürünün hakkını verme ve alma konusunda ellerinden geleni yapmalı
ürünler sergilenmeli müşteriler kullanmalı varsa hata telafisi yapılmalı ve bu hatalardan özellikle sanayimiz ders almalı ve daha iyisini çıkarmalıdır
oluşan sorunlarda ikili ilişkilerle güzel ifadeler ve hizmetlerle halledilmelidir diye düşünmekteyim

Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Ömer ÇELEBİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 06 Ocak 2015, 17:29:44 »
SN.ÇELEBİ
siz konuyu anlamamışsınız,, yerli ise uzak dur,,yerli ise aman dikkat diyen bir mantık yok karşınızda elimden yabancı bir sürü av silahı gelip geçtiği halde şuan faal olarak kullandığım her iki silahta 20 no yerli üretim bir poze ve yarı otodur..
ne yabancı hayranlığım söz konusudur nede başka bir amacım vardır..
sadece konu bazında ülke olarak mantalitemizin değişmesi gerektiğini anlatmaya çalıştım tabiki ANLAYANA veya ANLAMAYA ÇALIŞANA diyorum... EĞİTİM ŞART VESSELAMMMMMMM.....

Eğitimden kastınız nedir? beni kastederek söylüyorsanız bir üni. bitirdim diğerine de devam ediyorum( tabiki ANLAYANA veya ANLAMAYA ÇALIŞANA diyorum... EĞİTİM ŞART VESSELAMMMMMMM......)Yazılanı anlayabilirim mantıklı olduğu sürece sizin isminizi Alman toplumunu örnek gösterdiğiniz için zikrettim. Kaç yerli kaç yabancı tüfeğiniz olduğunu bilemem. Yaklaşımınız hoş değil 

1984 Ankara

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 06 Ocak 2015, 17:54:10 »
Herkese selamaleyküm sezonun yani öerdğin açıldığı ilk gün akşam bekine ördeğe gittik. Yanımda kankim var bana sormadan vezirhan marka bir otomatik almış kızgınım çünkü birlikte ak 212 sentetik alıp kendimiz kamuflaj kaplayıp süper bir sezon geçireceğiz . Neyse ben yıldızımı aldım silahta bende yerimizde duramıyoruz .her ikimizde 38 gr 4 numara mirage fişek doldurmuş ördek geçidini bekliyoruz. Ördekler geliyor bi heyacan sorma  ben iki tane attım iki ördek paket kankim hüseyine döndüm ne oldu lan morali bozulmuş. Yüzü beş karış durumu kurtarmak için bu fişekler bayat dedim silaha kum toz vs kaçmış kıymık vardır sıfır falan gibi şeyler teskin ettim.akşam eve gittik .silahı bir güzel parçadık zımpara falan attım bazı gözüme yüksek gelen yerlere piston yağı ile iyice yağladım. Silahın kurma kolunu defalarca ileri geri götürdüm . Sabah oldu silah bi defa aynısını yaptı .sonra gerçekten fişekler bayat çıktı. Bende aynısını yaşadım sonra aynı şikayetleri herkesten duyduk  neyse ki şimdi sorun yok bide bu durumun aynısı yıldıza yapıldı. Piyasada kendine expertiz diyenlerde çanak tuttu foruma gir yıldı şöyle yıldız böyle içim karardı. Halil beye sordum . Sorunun tahmin ettiğim gibi olduğunu anladım sorun dipçikti.yap pozeye çifteye yüksek bant bitti gitti. Kırılan silahlar yapılır ama kırılan kalpleri yapacak usta yok . Selametle
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Soner AYDIN 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 06 Ocak 2015, 17:59:09 »
Allah Sadık akdaştan ve çalışanlarından Razı olsun bayiden dip ettik Cumartesi geldi tüfeğim ak212s 66cm pazar günü şöyle bi dolanıp deniyim dedim Yanıma 10 adet apport 28gr 9no fişek ve cesimi aldım ve tüfekle ilk atışım ilk fişeğim cesim çulluğu kaldırdı ateş çulluk havada paket sonra 1 manke😁(benden kaynaklı) 3.atış 1bozlak 4.atış 1bozlak 5.atış 1çulluk ve geri kalan 5fişeği arka arkaya tutuksuz sıktı bilgilerinze Antalya'dan saygılar selamlar....
1985 ANTALYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 06 Ocak 2015, 18:18:23 »
Kimsenin adina konusmuyorum bende siradan bir avci bir musteriyim
bayide tufek ellenmedi siparis verildi 10 gun sonra gittim aldim
Niyetin belli deyil derken karsiniza fabrikami acacagim yani
hatayi dile getirdim fabrikada tufek denense ilk 3 fisekte tutukluk yapsa gondermezdiniz belki
burasi forum bende bir hatayi dile getirmek istedim kimin adina konusuyosunuz
amaciniz ne diye yazmayiniz tufeklerimiz garentili deyildir tutukluk yapar fabrikaya gelir gider diye guvence verinde ìsíne gelen alsin
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 06 Ocak 2015, 18:28:08 »
Bu sekilde agzimi kapatim akdas guzel bir tufek diye ovgumu yagdirsaydim
dogru neyse o bende vallahi sarsilmaz aldim onceden concor l
Oda ayni ilk avda resmen arizalandi tufek hugsan otamatik akdim 2000 den once
tufeyin kundagi elimde parcalandi ìyi tufek yapinda ovgu yagdirayim
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #48 : 06 Ocak 2015, 18:31:01 »
Bu sekilde agzimi kapatim akdas guzel bir tufek diye ovgumu yagdirsaydim
dogru neyse o bende vallahi sarsilmaz aldim onceden concor l
Oda ayni ilk avda resmen arizalandi tufek hugsan otamatik akdim 2000 den once
tufeyin kundagi elimde parcalandi ìyi tufek yapinda ovgu yagdirayim

yanlış anlamayın sözümü lütfen  ama paratoner gibisiniz maşallah
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #49 : 06 Ocak 2015, 18:38:39 »
   Süleyman konu başlığınızı açarken hayal kırıklığı ve sinirle açtığınızı düşünüyorum. Ben akkar pompalı aldığımda elime gelince bir dizi problem yaşamıştım şokları  yoktu, namlu ucu kaynağı iyi değildi ve su anda  namlu şerit birleşiminde paslanma var (az miktarda) vs. sizin  kinetik tüfekte tutukluk yapma problemi bunların yanında çok abartılı sayılmaz. Kinetik tüfek başta düşük gramajlarla çalışmaya bilir denemek lazım, avınız yarıda kaldığı ve varsa yanınız da arkadaşlarınız onların yanında böyle bir olay olduğu için çok kızmış olabilirsiniz. Ancak sizin gibi tecrübeli birisinin ava çıkmadan önce yeni almış olduğu tüfeği denemesi gerekir bence. Bu sizi haksız çıkarmaz ama en azından bu kadar sinirlenmezdiniz. Ben kinetik tüfek alıcısında şu mantığı ararım; uzak mesafe avlarında etkili olması bunun için yüksek gramaj kullanmak isterim ve geri tepmenin az olması içinde mekanizmanın  yayının sert olmasını isterim. Kinetik tüfekte aktif valf olmayacağı için hem yüksek gramajda hem düşük gramajda uzun süre sağlıklı çalış ması bence zor ya düşük gramajda çalışacak ya da yüksek gramajda öok geri tepme yapacak. Bence siz sorunu ve tüfeğin diğer begenmediğiniz yönlerini fabrikaya iletin onlar size yardımcı olacaklardır. Ayrıca tüfeğiniz huğlu 401 olmadığı için dua edin biz denemek için harcadığımız fişekle yeni tüfek alırdık 2. kez gitti fabrikaya hala denemedeyiz. Birde rezalet kelimesi sizce de biraz ağır olmamış mı? Ne bileyim tetiğe basarsınız namlu seridi ayrılır, kilit kırılır, kundak çatlar vs. fabrikaya  2 kez gider gelir hala düzgün çalışmaz o zaman iyi bir kelime seçimi ya da bizde olduğu gibi bayi şu marka fişekle kullanın çalışır demesi gibi bir durum olur  o zaman eyvallah Neyse falza vaktinizi aldım bana kızmadan konuyu kapatayım  :D
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2015, 18:43:54 Gönderen: Erol KABA »
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985