BALIK AVCILIĞI > ZIPKINLA BALIK AVI

ZIPKINIMIN ÖLÇÜSÜNÜ BİLMİYORUM

(1/2) > >>

Abdulkadir DOĞRU:
Arkadaşlar merhabalar.
Fıransız BEUCHAT MONDİAL zıpkın kullanmaktayım ancak uzun zamandır ilgilenmiyordum zıpkının şişini kaptırdım tam olarak şişin kaç mm olduğunu ve şiş uzunluğunu bilmiyorum zıpkının kasa kısmında bir uçtan diğer tetik ucuna yani 2 delik arasını ölçtüğümde 80 cm gibi bir ölçü bulmaktayım bir kaç kişiye surdum 6,5 mm 100 lük dediler ama tatmin olmam lazım bilgisi olanlar bir zahmet cevaplasın şimdiden teşekkürler.

NOT SERİ NO: 104174160141

Doğan ATEŞ:
Merhaba Abdülkadir Bey
Akşama eski dökümanlarına bir bakıp size uygun olan şiş uzunluğu ve kalınlığı hakkında bilgi verebilirim.Lastiklerin durumu nasıl ve kalınlıkları nedir ?Eskiden bu işleri ileri seviyede yapardım uzun zamandır ilgilenmediğim için hatırımda hesaplama yöntemi kalmadı 👍

Saygılarımla

Akif ARSLAN:
sanırım zıpkınınız 75 lik. kabzenin plastik kısmı hariç gövde ölçülürse boyutu verir. 115 cm uygundur ama  110 da iyi olur.

Onur ERGUN:
Tüfeğiniz 75'lik bir tüfek kara kıyı ve taş altı için kullanacaksanız buna uygun şiş lastik kombinasyonu işinizi daha iyi görür amacınız menzil ise 75'lik bir tüfekten çok şey beklememek lazım(şahsi fikrim) bu nedenle lastik kalınlığı 18mm standart lastik ise 20-22 cm lastik boyu- 6mm-6,5mm şiş 110-115 cm (eğer kapalı kafa bir zıpkınınız var ise ki tahminim kapalı kafadır standart olarak
kullanıyorsanız)

bu değerler genel kullanım içindir...

Abdulkadir DOĞRU:
Arkadaşlar cevabınızdan sonra lastik çapını ölçtüm lastik uzunluğu 18 cm lastik kalınlığı ise 14,5 mm dir

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git