Gönderen Konu: 1 yaşında av yapmamış BEAGLE için yorumlarınızı bekliyorum  (Okunma sayısı 6390 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa KAYNAK

• *
merhaba bi arkadaşım bana 1 yaşında ingiliz BEAGLE oldugunu söyledigi bir köpek hediye etmek istiyor
ben ava yeni başlayan biri olarak çok fazla bilgi sahibi degilim. bu sebep ile size sormak istiyorum
1 yaşında olan hiç av yapmamış bu köpek av için uygunmudur egitilebilirmi egitimi zormudur yoksa vakıt kaybımı olur
avcı olursa hangi avları yapar. şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.

« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2010, 00:50:50 Gönderen: Mustafa KAYNAK »
m.ali kaynak
1976-İstanbul

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
Denemek lazım usta köpek varsa beraber ava çıkartırsanız kanında varsa belli eder
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz

ALINTIDIR

Temel Özellikleri
Beagle herkesi seven, nazik, tatlı, hayat dolu ve meraklı bir köpektir. Mutlulukla kuyruk sallar, sosyaldir, cesurdur ve akıllıdır. Sakin ve sevecendir. çocuklarla mükemmel anlaşır, genelde diğer köpeklerle de arası iyidir, ama kedi gibi diğer hayvanlarla ve ev hayvanlarıyla küçüklükten beri sosyalleşmemişlerse yalnız bırakılmamalıdır.

Beaglelar ne istediklerini bilirler. Kararlıdırlar, gözlemcidirler ve sakin, sıkı bir şekilde terbiye edilmelidirler. Bu cins yalnız bırakılmayı sevmez. Eğer uzun süre evde olmayacaksanız, iki tane almanız tavsiye edilir. Genellikle Beagle yüksek sesle ulur.

Beagle'lar kendi burunlarının dikine gitmeye eğilimlidirler. Eğer etrafı çevrili olmayan bir alanda onları serbest bırakırsanız, çevreyi keşfetmek için uzaklaşabilir.

Tüyleriyle ayırt edilebilen iki ayrı tipi vardır. Biri yumuşak, diğeri sert tüylüdür.

Neler Yapar?
Yaban tavşanı, sülün ve bıldırcın avında uzmanlaşmıştır. Ancak balık avında da kullanılır. İnsana eşlik eden köpek olarak da olumlu bir şöhrete sahiptir.

Ayrıca mükemmel bir narkotik arama köpeği ve harika bir aile dostu olmuştur. Malesef, genellikle şekli değişmediği ve ufak olduğu için, sıklıkla tıbbi deneylerde kullanılırlar.

çok aktif olan bu ırk evde yaşayabilir. Ancak aktivite için haraket edebileceği bir ortama ihtiyacı vardır.
Enerjik bu köpeğe mutlaka oynayabileceği bir alan bulunmalı ve düzenli günlük yürüyüşler yaptırılmalıdır. Ancak tasmasız dolaştırılması tavsiye edilmez. çünkü başka hayvanların peşinden gidebilir.

Kökeni
Bu cins muhtemelen Elizabeth çağında Harrier ile Eski İngiliz Tazısı'nın çiftleştirilmesiyle geliştirildi.

Minyatür bir türü de vardır. Elizabeth Beagle’i denilen bu türün yüksekliği 30 cm. kadar, ağırlığı ise 10 kg. dır. Geçmişte avcılar bu minyatür köpeği atlarının terkisinde ava götürürlerdi
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2010, 09:42:08 Gönderen: Özhan KELEŞ »
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Cumhur DURMAZ

• *
  • ( Av camiasının sezonu hayırlı uğurlu olsuN )
DOMUZ TAVŞAN SÜREK AVLARINDAN HANGİ BRANŞA MEĞİLLENİRSENİZ GÜZEL BİR AVCI OLABİLİR ALLAH AVINI YEDİRSİN
Cumhur DURMAz
MUĞLA-MERKEZ   29.10.1982
http://www.facebook.com/cumhur.durmaz.14
         0533-713-71-93

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
MAŞALLAH ÇOK GÜZEL ÖNÜNDE NİCE AVLAR YAPMAN DİLEĞİ İLE

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Yasin ŞAHİN

• *
  • .
Bu köpeğin safkan olduğunu zannetmiyorum. Soyunda kopoy kırmalığı olabilir ama avını pek etkilemez muhtemelen...1 yaş geç sayılmaz.İlgilenirseniz tavşan-domuz gibi avlara alışır diye düşünüyorum...
Yasin ŞAHİN / 1986
5447401763
Niksar TOKAT

Çevrimdışı S.Turgut KÖŞKER

• *
kulak yapısı tam beagle benzemiyor
ama araziye çıkınca bakarsın safkan dan daha iyi yapabilir avı . içinde varsa yeterli
S.Turgut KÖŞKER
1975 gebze kocaeli

Çevrimdışı Gazi BAYRAM

• *
abi kopegin cok guzel tipi ava cıkınca kıvranıpta kuyruk sallarsa seni kocatır haa birde sursun diyorsan tavşanın odunu burnuna sık bak nasıl surer dene gor abim yeni sezonda başarılar rasgele
Gazi BAYRAM
1984 konya derbent

burak ertan

• Ziyaretçi
MAŞALLAH ..... AVI BOL ÖMRÜ UZUN OLSUN

bilal paşa

• Ziyaretçi
maşallah .... ömrü uzun avı bol olsun ...