BÖLGE AVCILARI İLETİŞİM VE BÖLGESEL PAYLAŞIMLAR > YURTDIŞINDA YAŞAYAN AVCILAR

Kaz sezon acilisi

(1/5) > >>

Ümit BOLAT:
18.07.15 günü Kaz açilisini yaptik. Cevredeki tarlalara verdikleri zarardan ötürü kaz avinin acilis tarihi öne cekildi. 3 arkadas 5 Bozkaz 3 Misir kazi vurduk sabah bekinde.çok kaz olmasina ragmen fazla atis imkanimiz olmadi.herkese Rasgele . Waidmannsheil

Osman LİMAN:
Sabah sabah hayrola dedim kendi kendime.bu vakitte kaz avı nereden çıktı diye. Ümit abi öncelikle bayramın mübarek olsun. Hakkaten  Bayram yapıyon orada.

Osman LİMAN:
Bir ara bu kazlarin göc yolları degıstiridi,gibi birseyler konusulmustu malum kanalda.sonra ne oldu bilmiyorum konu kapandi. Olabilirmi? Bence olabilir
Ama doganin dogal yasamin  dengesiyle oynamak kısa vadede cikar saglasada birilerine olumsuz sonuclarini hep beraber cekeriz.

Ümit BOLAT:

--- Alıntı yapılan: Osman LİMAN - 18 Temmuz 2015, 09:13:44 ---Bir ara bu kazlarin göc yolları degıstiridi,gibi birseyler konusulmustu malum kanalda.sonra ne oldu bilmiyorum konu kapandi. Olabilirmi? Bence olabilir
Ama doganin dogal yasamin  dengesiyle oynamak kısa vadede cikar saglasada birilerine olumsuz sonuclarini hep beraber cekeriz.

--- Alıntı sonu ---

öyle bir söylenti cikmisti ama bana pek inandirici gelmiyor.kazlarin gecis yolunu degistirmekle ellerine ne gececek.av lobisi yaptirmistir,desen öyle bir güc av lobisinin elinde yok.gecis alanlarindaki meralarin azalmasi zarar görmesi,yiyecek ve dinlenme bölgelerinin azalmasi sebep olmus olabilir.iklim degisikliginin etkiside olabilir.mesela Almanya da eskisi kadar sülün ,tavsan yok,sayisinda epey bir azalma var .sebebini kendimizde ve yasam alanlari ile ciftcilerde ariyoruz.

Osman LİMAN:
Ümit abi su anda doguda görev yapıyorum.burada keklik bizim memlekete göre cok fazla.tavsan Hakeza öyle.burada keklik avlanma ile bitmiyor.sezonu kapanmamasına rağmen...
Kekligi bitiren tarimda kullanilan gubre ve zirai ilaclar diye dusunuyorum.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git