Gönderen Konu: .....BU KÖPEKLER KİMİN....???  (Okunma sayısı 3357 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KARAGÖZ

• *
  • !!!!!!!COK vuran değil PAYLAŞMAYI BİLEN.!! AVCIDIR
.....BU KÖPEKLER KİMİN....???
« : 07 Mart 2012, 04:04:54 »
BULGARLAR bu KOPAYLARI nerden bulmuşlarda adını bulgar kopayı koymuşlar Sanırım ATALARI orta asyadan gelirken yanlarında getirmişler . bizim olan bir köpeyin adının BULGAR KOPAYI olarak anılması bana üzüntü veriyor amacım bu TÜRK köpeyine bu adı koyan arkadaşları kırmak dil.
Edirneden Antalyadan Mugladan aldıkları köpeklerimizi kendi mili ırklarıymış gibi avrupaya tanıtan bulgarların ekmegine yag calmak oldunu belirtmemdir.
BU KÖPEKLERİN bölgesel olarak ADI ((ZAGAR, KOPAY DELİ ORMANLIDIR))) ve öz ve öz TÜRK KOPOYIDIR  tesekür ederim .
« Son Düzenleme: 07 Mart 2012, 04:10:00 Gönderen: Adem KARAGÖZ »

PETİT GASGONLA VALANMAK AYRICALIKTIR

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: .....BU KÖPEKLER KİMİN....???
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2012, 17:03:54 »
BULGARLAR bu KOPAYLARI nerden bulmuşlarda adını bulgar kopayı koymuşlar Sanırım ATALARI orta asyadan gelirken yanlarında getirmişler . bizim olan bir köpeyin adının BULGAR KOPAYI olarak anılması bana üzüntü veriyor amacım bu TÜRK köpeyine bu adı koyan arkadaşları kırmak dil.
Edirneden Antalyadan Mugladan aldıkları köpeklerimizi kendi mili ırklarıymış gibi avrupaya tanıtan bulgarların ekmegine yag calmak oldunu belirtmemdir.
BU KÖPEKLERİN bölgesel olarak ADI ((ZAGAR, KOPAY DELİ ORMANLIDIR))) ve öz ve öz TÜRK KOPOYIDIR  tesekür ederim .

adem bulgarlar bu topraklarda bizden kıdemliler onların atalarıda aynen bizimkiler gibi orta asyadan gelmişler,ilk gelen olduklarından asimile olup hristiyan olmuşlar.... tarih proflarıda kesinlikle türk olduklarını iddia ediyor  vardır bir bildikleri..... tip olarak benzeşiyoruz ama karakterleri bozulmuş ......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Adem KARAGÖZ

• *
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2012, 00:10:29 »
BİROLBEY yorumunuz icin teşekür ederim Benim anlatmaya calıştım konu bulgarların nerden geldigi dil kopayların nerden geldigi ve adının neden Bulgar kopayı oldugu. gercekten bukopaylar bulgarlaramı ayıt üzerinde durmaya calıstım konu budur tesekür ederinm.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2012, 00:13:34 Gönderen: Adem KARAGÖZ »

Çevrimdışı A.Zeki KARABIYIK

• *
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2012, 13:12:49 »
Köpekler hangi ülke menşeyli bilmem ama adı Bulgar Kopoyu olunca kıymetli oluyo. Malum, ülkemizde her konuda avrupa ürünler makbul. Ee buda deyişlerimize bile yansımış ''Gavur yapmış aga'' sözünü duymayanımız yoktur. Halbuki tüm dünyada bilinen ''Türk gibi kuvvetli'' sözüne rağmen biz birtürlü kendimize güvenememişiz.
A.Zeki KARABIYIK
1980 EDİRNE

Eğer Çekemezsen Gülün Nazını Ne Dikene Dokun Ne Gülü İncit

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2012, 13:20:36 »
Bizim olan bir köpeyin adının BULGAR KOPAYI olarak anılması bana üzüntü veriyor amacım bu TÜRK köpeyine bu adı koyan arkadaşları kırmak dil.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Adem KARAGÖZ

• *
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2012, 02:27:39 »
RAHMETLİ Babam yıllarca besleyip avlandıgı hep aynı kupayın kanı üzerinde durdu yıllarcada o köpegimizin torunlarıyla avlandı şimdide bayragı bendevraldım  TÜRK Kopayıyla malesef Bulgarıstanın reklamını yapıyolar..
Bizim TÜRK avcılarımızda Bazıları sanırım bilmiedinden neyin ne oldunu  Malesef  satınalıyor  iştebenim BULGAR KOPAYIM diyor.
Negeregivar TÜRKİYEDE her ilde herköyde her avcının yanıbaşında avlandıgı envayiceşidi mevcut.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2012, 08:39:01 Gönderen: Adem KARAGÖZ »

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2012, 14:35:48 »
Sevgili Adem bey sizi kutluyorum.Beceriksizliğimizden dolayı olsa gerek.Yüzde yüz Türkmalıdır.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2012, 14:58:49 »
« Son Düzenleme: 07 Mart 2012, 04:10:00 Gönderen: Adem KARAGÖZ »
Ben bir deliormanlı olarak Adem kardeşimin yorumuna katılıyorum,benim büyüklerim hep söylerdi kopaylar osmanlı zamanında TÜRKİYE den geldiklerini.         
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

Çevrimdışı Adem KARAGÖZ

• *
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2012, 00:18:49 »
BEN TEŞEKÜR EDERİM İşte benim dünden bu güne yetiştirdim göz rurlarım av dostlarım kimini KURT yedi kimi calındı hepside BOLU da dogdu büyüdü OSMANLIDAN  atalarımızdan miras kalan kupaylarımız.
3 Resimdeki Köpeyim evin önüden calındı ve su an 4 yasında olması lazım.
Yaban tv kayıp ilanı verdimde oldu.
 İkinci resimdeki köpeyim halen sag önünde gördünüz tavsanı azında 20 mt yukarıya yola getirip yanına yatıp beni beklerdi yanına geldimde hemen fotorafını cekmiştim ama ben bu köpeyi BULGARİSTANDAN ALMADIM 6 Aylıkken BOLU alpagut köylü MUSTAFA dan aldım oda babasıda dedeside BOLU LU Bulgaristanla yakından uzaktan alakası yoktur ....

« Son Düzenleme: 11 Mart 2012, 03:30:48 Gönderen: Adem KARAGÖZ »