Gönderen Konu: dolandırıldım  (Okunma sayısı 2788 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selim KUNDAK

• Müdavim Üyemiz
dolandırıldım
« : 26 Mayıs 2012, 19:16:57 »

arkdaşlar biraz önce başıma gelen olayı anlatayım face de yaşca büyük bi yakınım slm diye msj yazdı bende slm yazdım hattın faturalımı diye sordu ben de evet dedim numaramı istedi verdim hic şüpelenmedim ve bana bir sms geldi msj ı onayla dedi ben de onayladım ve 45 tl dolandırıldım bunu anlatmamdaki neden bu şekilde yüzlerce kişiyi dolandırmışlar dikatli olun face konuştugunz ben olmaya bilirim sms nosu 6662 sakın kanmayın bunun arkasında hicbir operetor durmuyo ve böyle şeylere izin veriyolar kimse madur olmasın
Selim KUNDAK
1976 İSTANBUL
0 553 777 23 77

Çevrimdışı İlyas ISI

• Müdavim Üyemiz
Ynt: dolandırıldım
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2012, 20:05:08 »
Size mesaj gönderen yakınınıza sordunuzmu peki,o mu göndermiş..yoksa herkese tanıdığı biri vasıtasıyla mesaj gönderen bi şebekemiymiş.?
ER MEYDANINDA,KILIÇ ARKADAN SALLANILMAZ
İlyas ISI Kırıkkale -keskin
Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur ; Farklı olan yürek ve niyettir...
0545 768 64 63

Çevrimdışı Ufuk EVCİ

• Müdavim Üyemiz
  • ufuk09
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2012, 20:43:58 »
geçmiş olsun Selim Bey, maalesef bu sanal ortamlarda sürekli olarak böyle dolandırıcılık işlerine hepimiz açığız.

Aynı mesaj , aynı olay yaklaşık bir, bir buçuk ay önce başıma geldi.can ciğer samimi bi arkadaşımın facesinden "slm" diyerek söze başladı ve engelli vatandaşlarımız için bi kampanya düzenlediklerini ,yardım topladıklarını söyledi.ben oyalama taktiğine geçip hemen arkadaşımın cebini aradım.o da işyerinde olmadığını hatta pc başında olmadığı ve bu olaydan haberinin bulunmadığını söyleyince hemen durumu çaktım.ve o an sohbetten çıktım.

meğer arkadaşımın face adresini ele geçirmiş hackerler, o yüzden bu olay başımıza geldi.siz siz olun böle durumlarda teyit ettirmeden bi daha böle şeylere kanmayın.

tekrar geçmiş olsun..
Ufuk EVCİ   
1977 ÇİNE / AYDIN

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2012, 22:14:15 »
Yakınınız olsa neolurki karakteri bozuksa herşey bekleyin. Bu yüzden şu sözü çok severim Yakınlarımız mecburen seçilmiş dostlarımız,  dışardan tanıdığımz kişiler ise seçtiğimiz  gerçek dostlarımızdır.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Saffet BAĞCI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2012, 00:00:58 »
gecmis olsun arkadasım benimde basıma geldi benden 4 tl gitti
carlito
doğum tarihi yazınız 1970
izmir

Çevrimdışı Selim KUNDAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2012, 00:25:37 »
sordum ama ben degilim dedi hatta hemen aradım kahvede oldugunu söyledi birde 62 yaşında muhtar kendisi başka biri olsaydı yemezdim kısmetten cıkmış ne yapalım ama bu operetorlerin hepsi şerefsiz hepsinin haberi var olanlardan tabi ben kendimi şanslı sayıyorum araştırdım kimini 300 kimini 500 dolandırmışlar yokki bi saglam dayımız ugraşalım siz dikkatli olun diye yazdım
Selim KUNDAK
1976 İSTANBUL
0 553 777 23 77

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2012, 00:38:14 »
Bu  tarz işler daima oluyor ancak gazeteler de face'in güvenli olmadığı defalarca yazıldı.Face de hesabım yok ancak bu telefon işlerinde sahtecilik ve dolandırıcılık aldı başını gidiyor.Bir uyarıda benden eğer size +90 3.... diye bir numa ra size çağrı atar ve siz geri dönerseniz 50 tl den olursunuz.Geçmiş olsun

Çevrimdışı Serhat SERİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2012, 00:42:37 »
Dikkatli olmak lazım her yerde.;)
doğum yılı ve yaşadığınız ili profilinize yazınız
http://avlakforum.com/forum/profile/?area=forumprofile;u=23147

Çevrimdışı Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2012, 09:18:14 »
yakınınızın hesabını hacklemerine gerek yok yakınınızla aynı fotoğrafta aynı isimde hesap açıp dalgınlığınızdan faydalanabiliyolar
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Erdal KURTULAN

• *
« Yanıtla #9 : 27 Mayıs 2012, 10:39:57 »
Arkadaş bu dünyanın çivisi çıkmış.mertlik bozulmuş,birilerinin sırtından geçinmek başlamış.Allah yardımcımız olsun ama iyi günlere kalmadık.RASTGELE
Erdal KURTULAN
1968 UŞAK
Yola çıktıklarını,yolda bulduklarınla değişirsen
hem yolunu kaybedersin hemde DOSTUNU.