BÖLGE AVCILARI İLETİŞİM VE BÖLGESEL PAYLAŞIMLAR > İÇ ANADOLU BÖLGESİ AVCILARI

Av tüfeği kullanımı

(1/2) > >>

Halis UZEL:
Değerli avcı büyüklerim 2015 yılından bu yana süperpoze av tüfeği  kullanıyorum bu sene heves ettim akdaş marka otomatik tüfek edindim ...
Fakat nedendir bilmiyorum tüfeği kullanmaktan hiçbir zevk almadım dişimi sıkıp birkaç av kullandım önüme çıkan ilk tavşanıda vurdum ...
Poze tüfeğimi elime alınca sanki vucudumun bir parçasıymış gibi geliyor ...
Poze çifte av tüfeği kullanıp otomatiğe geçen avcı arkadaşlar sizde böyle bir problem yaşadınız mı?

Hüseyin İŞCEN:
Halis hocam bende yıllardır uzun namlu sabit şok poze kullanıyorum yazın sıcağında  ayak dibinden kalkan bıldırcın da avladım -15 de uzak tavşan ördek te avladım bir yarıotomatık te ben almayı düşünüyorum  büyük ihtimale akdaş hibrit olcak gibi yarı otomatiğin tam olarak neyi memnun etmiyor durduruculuğu pozeye göre zayıf mı geliyor öyle bir his mi oluşuyor inşallah aynı duruma bende düşmem

Halis UZEL:

--- Alıntı yapılan: Hüseyin İŞCEN - 25 Ocak 2024, 21:45:04 ---Halis hocam bende yıllardır uzun namlu sabit şok poze kullanıyorum yazın sıcağında  ayak dibinden kalkan bıldırcın da avladım -15 de uzak tavşan ördek te avladım bir yarıotomatık te ben almayı düşünüyorum  büyük ihtimale akdaş hibrit olcak gibi yarı otomatiğin tam olarak neyi memnun etmiyor durduruculuğu pozeye göre zayıf mı geliyor öyle bir his mi oluşuyor inşallah aynı duruma bende düşmem

--- Alıntı sonu ---
üstadım çok iyi düşünmenizi isterim aldığım tüfek  akdaş ah 212 tüfeğin av performansını ölçebilecek kadar bile tahammül edemedim benim sıkıntım kullanım detayları
mesela   pozede emninet kapalı geziyorum otomatikte yapamadım
  tüfeği genelde tam ortadan tutuyorum elim her an için kurma koluna değiyor döner başlık çok az bile geride kalsa tüfek patlamıyor ...

Ahmet ÖZTÜRK:
Halis bey,ben 2006 yılında yarı otomatik stoegeri satıp bir sezon tüfeksiz kalmıştım,sonra bir bayi ile anlaşıp ekonomik durumumdan da dolayı çift tetik huğlu 104 â almak zorunda kalmıştım.tüfeğin saçması,avı çok düzgündü ancak çift tetik oluşuna bir türlü alışamadım.ilk fırsatta çift tetik arayan bir abimize sattım,kendisi halen faal şekilde kullanıyor.ben kol ve vücut ölçülerime uyan Phenoma ile tanıştım.o gündür bu gündür Phenoma sız yapamıyorum.hatta üstüne birde vursan ve ata edindim,ata yazlık Phenoma kışlık tüfeğimdir,ikisininde dipçik ölçüleri aynıdır,vursanın dipçiği uymuyor ve soğudum o tüfekten,kuyruk yayından dolayı dipçik açısıda veremiyorum ve vursan ile hep alt atıyorum.özet olarak tüfeğinizle bütünleşmeniz lazım.6 sene öncede Akdaş ak 212 yi sattım,alan arkadaş öyle beğendiki sarsılmaz tüfeklerini sattı.tavsiyem pozeyi elinize almayın ve otomatiğe odaklanın.iki arabayı aynı anda süremezsiniz.bu kuraldır

Halis UZEL:

--- Alıntı yapılan: Ahmet ÖZTÜRK - 26 Ocak 2024, 01:08:23 ---.tavsiyem pozeyi elinize almayın ve otomatiğe odaklanın.iki arabayı aynı anda süremezsiniz.bu kuraldır

--- Alıntı sonu ---
Ahmet bey tavsiyeniz için teşekkür ediyorum ama yarı oto tüfeğim  çocuklarımın avcı  olma ihtimali düşünülerek kanepenin altındaki yerini aldı …

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git