Gönderen Konu: yardım  (Okunma sayısı 2410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nedim DEMİRCİ

• *
yardım
« : 19 Temmuz 2012, 11:32:38 »
mrb arkadaşlar benim bir sorum var, sitemizde bazı arkadaşlarımız avrupada beretta veya benelli gibi av tüfeklerinin türkiyeye oranla fiyatlarının çok düşük olduğundan bahsediliyor doğrumudur, doğruysa benim fransada amcam var bu tüfeklerden birini getirip bana devrini yapabilirmi ve ne gibi prosedür leri vardır, bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum tşk,
Nedim DEMİRCİ
1979 MANİSA SARIGÖL

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
Ynt: yardım
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2012, 00:05:13 »
avrupa fiyatlari yari yari ya dir TR fiyatlari ile. av tufegi getirebilmesi icin ULUSLAR ARASI ATICILIK  BEGESI olmasi lazim getirecek kisinin yada italatci belgesi.bu ikisi yok ise imkansiz bir sey tufek getirmek...
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Mesut MERCAN

• *
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2012, 00:10:21 »
mrb arkadaşlar benim bir sorum var, sitemizde bazı arkadaşlarımız avrupada beretta veya benelli gibi av tüfeklerinin türkiyeye oranla fiyatlarının çok düşük olduğundan bahsediliyor doğrumudur, doğruysa benim fransada amcam var bu tüfeklerden birini getirip bana devrini yapabilirmi ve ne gibi prosedür leri vardır, bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum tşk,
Merhaba Nedim Bey, Bahsedildiği gibi avrupadaki fiyatlar bizden çok ucuz değil..! Perakente fiyatlar gözönüne alındığında talep edilen modele göre ortalama 50-100-150 Eur gibi farklılar var.. bu farklılığında sebebi bizdeki vergi sisteminden kaynaklanıyor; Avrupada sadece KDV alınıyor, bizde ise ÖTV %20 + KDV %18 farkı var..
Ferdi olarak silah getirebilmenin bazı özel şartları var; Zafer Beyinde açıkladığı gibi Uluslararası Atıcılık Lisansınız ve ilgili markanın Temsilcisinin Bakanlık İzni olması gerekiyor.. bütün bunlar sağlansa dahi, gümrükleme çok uzun ve riskli bir süreç,  ÖTV ve KDV de eklenince daha yüksek maliyetler çıkabiliyor.. 
Ayrıca, Marka Temsilcisi yada İthalatçısı dışında getirilen Ürünler; satınalma ve sorumluluk zinciri dışında olduğu için Garanti Kapsamına dahil edilmeyebilir.
Almanyada; http://www.frankonia.de/search.html?query=Beretta#pagingSize=32&sortOption=performance&query=Beretta&displayType=gallery&page=1
Fransada; http://www.humbert.com/humbert-pdf/CHASSE-CATA%20HUMBERT.pdf

linkleri inceleyebilirsiniz.
Mesut MERCAN
Komando Av Ltd.Şti.
1973 Balıkesir

Çevrimdışı Nedim DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2012, 16:25:03 »
tşk ler mesut bey ve zafer bey bende yılbaşına doğru sitemizdeki üyelerden güzel bir a 400 xplor veya benelli crio almak istiyorum inşallah yeni sezonda bir italyanla avlanmak nasip olur
Nedim DEMİRCİ
1979 MANİSA SARIGÖL