Gönderen Konu: rus baıkal  (Okunma sayısı 6833 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selçuk ÖZEL

• AvlakForum Üye
  • *
rus baıkal
« : 05 Temmuz 2010, 09:53:33 »
slm arkadaslar ben selcuk ozel  sıze bı sorum olucak bılen varda cvp verırse sevınırım
rus baıkal marka tek tetıkmobıl soklu enjektorlu 71 namlu sellektorlu tufek aldım aranızda kullanan yada olan arkadaslar yorum yazarsa senırım
Selçuk ÖZEL
1983-İstanbul

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
Ynt: rus baıkal
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2010, 19:29:43 »
öncelikle hosgeldiniz.... tüfeğiniz hayırlı olsun ..baikallar sağlam tüfeklerdir..kullananlar çoğunlukla memnun. fakat estetikten  kaliteli işçilikten ve zerafetten yoksundur..özellikle mp 153 yarı otomatiklerinde tipik bant hatası sorunu hala devam etmektedir..
benim fikrimi sorarsanız bi huğlu bi yıldız daha estetik ve bir gömlek üstündür...
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 19:32:21 Gönderen: Mücahit ÖZEL »
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı Faruk ÖSTLÜER

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2010, 20:28:07 »
Baikalın tek tetik enj. çiftesini kullandım estetik ve işçilik arıyorsanız vasatın altında özellikle kesinlikle nemli bırakmayın kesinlikle pas yapacaktır..Düşük gramajlı kalın sıkıları seviyor en fazla çıkacagınız gramaj 30 gr ..Allah kazasız belasız günlerde kullanmak nasip etsin..
Faruk ÖSTLÜER MANİSA 1980 0535 563 09 87

image hosting

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2010, 20:41:06 »
Taş gibi bir tüfek aslında..Tabi eski İJleri aratır, ama yinede çok güzel bir tüfek.Tek sorunu sarsılmaz  gibi kolay paslanır olmasıdır..özel işlem görmemiş namlularda bu surun mevcut.Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin..

Çevrimdışı Fatih ÖZALANYALI

• Müdavim Üyemiz
  • Edincikli_Avcı
« Yanıtla #4 : 21 Temmuz 2010, 23:44:08 »
 tüfeğin hayırlı olsun çok sağlam tüfektir titiz kullanırsan paslanmaz torunlarına miras kalır sacması da çok iyi kazasız belasız kullan insallah.
  • SARSILMAZ Magıc 61-71cm
  • Setter
Fatih ÖZALANYALI
1980 Edincik/BALIKESİR

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2010, 16:01:45 »
Keskin bir hatta yükselen bantına uyum sağlıyamadığım için sattım,çok sağlam torunlara miras kalacak bir tüfek.düşük gramaj fişekler ile bol avlar.hayırlı uğurlu olsun
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2010, 22:53:14 »
Metalurji anladığım konu değil ama sağda solda yazılanlardan anladığma göre metal kalitesi gerçekten iyiymiş. İşçiliği denince sadece görüntü cazibesi anlamına gelmiyor. Mesela bu forumda bile bantı eğri tüfekleri tartışılmıştı. Yurtdışı forumlarda da benzer şikayeti olanlar var. Kısacası almadan önce incelemek, seçmek lazım.

Eskiden yerli almak mantıklı derdim ama artık bu fiyat artışlarını ve ona göre kaliteyi tartınca değerlendirilebilir derim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2010, 23:00:29 »
 10 numara tüfek.Eğer paslanmasını sorun  edenler varsa çözüm konyada parlak boya ile namluyu boyatmak yetiyor.Fakat zikredildiği üzre çifte -poze-otomatiklerdeki bantlar cidden % 80 inde problemli.

Selamlar...
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

Çevrimdışı Selçuk ÖZEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 20 Kasım 2010, 18:54:15 »
herkese yorumlarından dolayı cok tesekkur ederım.
Selçuk ÖZEL
1983-İstanbul