Gönderen Konu: STOEGER MODEL 2000 TÜFEĞİMİN NAMLUSU DÜZELDİKTEN SONRAKİ 2. ATIŞ TESTLERİ  (Okunma sayısı 23885 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
Açı pulları kullanılarak tüfeği kendi ölçülerinize göre ayarlamakta çözümdür bir tdipçik ustasına gidin sonuca bakın yada fabrikaya gönderin
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

The following users thanked this post: İdris MOĞOL

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
Kenan bey e katılıyorum kasadadır yoksa iki namluda hata verirmi ? mantıklı. av sezonu biter bitmez göndereceğim.teşekkürler
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Yunus OFLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1994 OF

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
15 metrede yatarak tüfeği tüfek kum torbasını sabitleyerek  attık neden sordunuz?
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2015, 22:49:23 Gönderen: Ersan ARGIÇ »
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Bunu bende merak ediyorum volkan bey armi e trio adlı dergideki italyan silah test uzmanıda tüfeklerde sık görülen hatalar olarak sol atmadan bahsediyordu avrupadada bu gibi durumlar görülüyor demekki ama niye hep sol bu soruyu bende merak ediyorum.
Avrupa tüfeklerde de sık rastlanıyorsa sebepleri ortak olabilir. Başka açıklama yapmamışlar mı Fatih Bey?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Avrupa tüfeklerde de sık rastlanıyorsa sebepleri ortak olabilir. Başka açıklama yapmamışlar mı Fatih Bey?
yok volkan bey ama test ettikleri silahta sol atma görmediğini bunun sevindirici olduğunu söylüyordu ve son yıllarda byle durumlara raslandığından bahsediyordu,linkiunuttum hangi silahtı.
bu sitede yeni silahları çok profesyonel olarak değerlendiriyorlar ''test ve karşılaştırmalar'' bölümü özellikle çok faydalı bilgiler içeriyor,yeni bir model çıkar çıkmaz hemen inceleyip test ediyorlar,ben sıkı takipçileriyim son zamanlarda.

http://www.armietiro.com.tr/Default.aspx
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

• Onursal Üyemiz
yok volkan bey ama test ettikleri silahta sol atma görmediğini bunun sevindirici olduğunu söylüyordu ve son yıllarda byle durumlara raslandığından bahsediyordu,linkiunuttum hangi silahtı.
bu sitede yeni silahları çok profesyonel olarak değerlendiriyorlar ''test ve karşılaştırmalar'' bölümü özellikle çok faydalı bilgiler içeriyor,yeni bir model çıkar çıkmaz hemen inceleyip test ediyorlar,ben sıkı takipçileriyim son zamanlarda.

http://www.armietiro.com.tr/Default.aspx
Hmm tamamdır. Bu siteyi görmüştüm. Hatta 2-3 yazılarını da okumuştum ama sol vurma konusunu okumadım. Yivsiz konuları epey azdı galiba. Ben dergisini okudunuz diye düşünmüştüm.

Bir ara tekrar inceliyeyim, atladığım konulara göz atayım. Teşekkürler Fatih Bey.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
Ben hâlâ soklarda buluyorum suçu, aynı no başka uyan veya aynı markanın şoku ile denemeni tavsiye ediyorum abi.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Videolarda delinmiş çeliği büyük mengenelerle düzeltiyorlar,hatsanın videosundada var,usta namlunun içine bakıyor sonra mengeneyle hafif düzeltiyor,bunu remingtonun eski bir videosundada görmüştum,hatta hatta ünlü bi alman firmaının videosundada vardı kiregof mu neydi.Ama şerit kaynatılmadan.
Bu pipet olayı ilk defa duydum gerçekten çok iyi bir yöntemmiş,mantıklı geldi,birde arkadaşlar bence biz dipçik ayarlarını pek yapamıyoruz,herkezin boyun omuz mesafesi,yüz yapısı bir değilki,mesela yanaklı birisiyle yüzü ince birisinin aynı dipçiğe bakış açısı değişir,veya bonu uzun omzu düşük birisinin dipçiğe kaynağı değişir.
En son tüfeğime yanlış açı ayar pulu taktığımda kurşunlar direk solda toplanmıştı,sonradan farkettim düzelttim,normalde tüfeğin kurşun atışları güzeldi önceden denemiştim.
Arkadaşın namlusunuda üzerinde bant varken nasıl düzelttiler merak ettim.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2015, 09:03:03 Gönderen: Raha BOLAT »
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 Dipçikten, şoktan, kasadan olabilir diye yorumlar yazılmış benimde aklıma takıldı. Şimdi tüfeğin namlusuna düzeltme işlemi yapıldığı söyleniyo. Eğer şoktan dipçik açısından yada kasanın yamuk delinmesinden kaynaklı bir sorun varsa gerçekten bu durumda stoegerdaki usta düz olan namluyu düzelticem diye yamultmuş olmuyomu?  ;D
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Dipçikten, şoktan, kasadan olabilir diye yorumlar yazılmış benimde aklıma takıldı. Şimdi tüfeğin namlusuna düzeltme işlemi yapıldığı söyleniyo. Eğer şoktan dipçik açısından yada kasanın yamuk delinmesinden kaynaklı bir sorun varsa gerçekten bu durumda stoegerdaki usta düz olan namluyu düzelticem diye yamultmuş olmuyomu?  ;D
:) namluyu kasaya uydurmuş diyosun yani, eğer kepten düzelttiyse senin dediğin tam olmuyor,yok namludan oynadıysa(onuda şerit varken nasıl yapar anlamadım) dediğin doğru.
Benim sarsılmazda kepi değiştirmişler ve kasa-namlu doğrultusuda değişmiş ama iyi olmuş neden dersen dipçikten vereceğim açıyı kepten yapmışlar:) bilerekmi yapdılar yoksa kazaylamı oldu bilmiyorum:)
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 Bende stoeger almayı düşünüyodum sırf sıkça açılan stoeger üretim hatası başlıkları yüzünden vazgectim. Fabrikayı sadece m3000 le m3500 modeli arasında fişek yatağı dışında teknik bir fark varmı diye sormak için aradım bütün gün boyunca 13 kez aramışım birinde sadece operatörle konuşabildim aktardığı numara yine açmadı teli. Digerindede güvenlik görevlisi açtı onun aktardığı numarada açmadı. Onun dışında hiçbirşekilde biriyle görüşemedim.
 Tamam her firma hatalı üretebilir fakat arkasında durması ilgilenmeside önemli. Tüfekleri deneyip alma şansımız yok malesef oyüzden hayalı ürün çıktımı böyle uğraşıyoruz işte. Av bayileriyle yakın samimiyette olanlar daha şanslı. Adam bayiden alıyo tüfeği gidiyo tek kursunda saçmada hepsini atıyo deniyo begenirse sen bana bunun faturasını kes işleteyim diyo beğenmezse temizliyo gidip aldığı yerine bırakıyo.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Tamam her firma hatalı üretebilir fakat arkasında durması ilgilenmeside önemli. Tüfekleri deneyip alma şansımız yok malesef oyüzden hayalı ürün çıktımı böyle uğraşıyoruz işte. Av bayileriyle yakın samimiyette olanlar daha şanslı. Adam bayiden alıyo tüfeği gidiyo tek kursunda saçmada hepsini atıyo deniyo begenirse sen bana bunun faturasını kes işleteyim diyo beğenmezse temizliyo gidip aldığı yerine bırakıyo.

serkan kardeşim ''her firma hatalı üretebilir'' dememeliyiz bence,hatalı üretmemeli,ha sorunlu bindebir çıkarsada zaten ilgilenmeli hatta mrkamın imajı zedelenir diye gerekirse değişim yapmalı normal olması gereken bu bence.

yerli silah alırken bence rutin olarak kontrol amaçlı denenip alınması gerekir hatta bunu bayiler sağlamalı.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Stoeger model 2000 tüfeğime bugün arpacık alacaktım, 2-3 av bayi gezdim, piyasadi  arpacıklar uymadı.Bilginiz olsun.Diş farkı var
  • Stoeger 2000
1973

• Onursal Üyemiz
Stoeger model 2000 tüfeğime bugün arpacık alacaktım, 2-3 av bayi gezdim, piyasadi  arpacıklar uymadı.Bilginiz olsun.Diş farkı var
İade mi etmiştiniz, ne olmuştu Ersan Bey?
1968

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
kemal de farklı diş ölçülerinde fosforlu arpacık modelleri vardı, tek tek denemek lazım karışmışlar kavanozun içinde
1981 Burdur
EY RABBIM

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Volkan bey tüfeği  iade etmedim, Tüketici haklarındaki memur sen tüfeğin tamir hakkını kullanmışsın dedi.Hala sorun varsa fabrikaya gönder dedi.Ayrıca  forumdan bi arkadaş arpacığı değiştir de atış yap demişti.Hava şartlarından dolayı tüfeği 36,5 metrede deneyemedim, Hala duruyor.Denedikten sonra atışlar düzgün çıkmaz ise tekrar fabrikaya göndercem.Mahmut kardeş Burdura gidince kemale  uğrarım.
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
Tamam abi Kemale uğra ama öyle geçip gitme zamanın olursa görüşelim tanışalım, saygılar.
1981 Burdur
EY RABBIM

• Onursal Üyemiz
Volkan bey tüfeği  iade etmedim, Tüketici haklarındaki memur sen tüfeğin tamir hakkını kullanmışsın dedi.Hala sorun varsa fabrikaya gönder dedi.Ayrıca  forumdan bi arkadaş arpacığı değiştir de atış yap demişti.Hava şartlarından dolayı tüfeği 36,5 metrede deneyemedim, Hala duruyor.Denedikten sonra atışlar düzgün çıkmaz ise tekrar fabrikaya göndercem.Mahmut kardeş Burdura gidince kemale  uğrarım.
Arpacıkla değişebilecek gibi değil sanki ama... inşallah. Belki rüzgarsız havada güzel sonuçlar görürsünüz. Hayırlısı...
1968

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
Ersan bey benim mod 2000 de de var bu problem. Üstelik 2 namlu var ikiside aynı. İkinci kez fabrikaya gönderiyorum ama düzelteceklerini hiç sanmıyorum

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tüfek tekrar serviste bakalım ne olacak, 2 tanede sarı arpacık gönderin yedek dedim....
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2015, 09:52:12 Gönderen: Ersan ARGIÇ »
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
Acayip derecede saçmalar gezmiş sanki ama en azından sol alt değil :)
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Ahmet YILDIZ 34

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ersan bey . Allah yardımcınız olsun tam sezon zamanı kötü olmuş. saçmalar çok saçma taramış hedef kağıdını. inşallah biran önce sorunu hallederler. 
1979 Istanbul

Çevrimdışı Nuri ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
arkadaşlar ne bu avcıların çektigi ya biz hangi  yerli malı tüfegi güvenerek alacagız birinin namlusu egri biri üst atar biri şöyle biri böyle vallaha benimde azım yandı bu işten
  • Ata neo
  • akkar altay silver y.o
1973 - Denizli

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Arkadaşlar yarın tüfek elime geçecek, inşallah sorun hallolmuştur.Tüfeğim sezona yetişsede dışarısı kış günü gibi yağmur yağdı ve soğuk esiyor, bu havada üveyik bıldırcın durmaz.
  • Stoeger 2000
1973