Gönderen Konu: STOEGER MODEL 2000 TÜFEĞİMİN NAMLUSU DÜZELDİKTEN SONRAKİ 2. ATIŞ TESTLERİ  (Okunma sayısı 23886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Arkadaşlar yarın tüfek elime geçecek, inşallah sorun hallolmuştur.Tüfeğim sezona yetişsede dışarısı kış günü gibi yağmur yağdı ve soğuk esiyor, bu havada üveyik bıldırcın durmaz.
Keşke buralar da azıcık daha serinlese. Şanslısınız. Bence üveyikler henüz gitmezler. Yakın göç olabilir ama bulursunuz gibi geliyor. Nasip...
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mert PASTIRMACI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Özellikle tek kurşun atışları destekli atıldıysa tüfek sol atıyor. Bu kadar mikrometrelerle ölçülerek işleme yapılan parçalarda fiziksel müdahaleyle düzeltme yapmak mümkün değildir o namluyu değiştirmeleri gerekiyordu. Aynı şey benim başıma geldi namlum değişti düzeltme diye birşey sözkonusu değil.
1992-İstanbul Yenisahra E-5 Gedik Silah Av Ve Outdoor Mağazası

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tüfeğimin namlusu değişti ve bugün elime geçti.İnşallah bu namludada aynı sıkıntıyı yaşamayız
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı Mehmet ÇELİK 35

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
BENİMDE sol atıyodu glavpatron 32 gr 6 no attım hep sonra gittim 28 gr rvs 7.5 attım inan penetre mükemmeldi bence markanı bul :)
1995 bergama izmir

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
3 numara şok ile fabrikaya göndermiştim, namluya 4 numara şok takmışlar.ümit bey göndeririz şokunu dedi ama 10 gündür ses seda yok, tekrar arayacağım
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
BENİMDE sol atıyodu glavpatron 32 gr 6 no attım hep sonra gittim 28 gr rvs 7.5 attım inan penetre mükemmeldi bence markanı bul :)
Sağ yada sol atmasının fişek markasıyla alakası olmaz. Özellikle saçmalı fişeklerle hiç olmaz.Kurşunda belki  olabilir ama değişik gramaj ve markayla özellikle saçmalı fişeklerde bu ihtimal bence yok...
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
geçmiş olsun namlun deişmiş inşallah bu namlun düzgün çıkar
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sağol kardeş .inşallah
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hayırlı olsun Ersan Bey,İnşallah yeni namlu sizi mutlu eder.
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
Benim de merak ettiğim bir şey var tufegin namusunu  bir yere sert carpsak namluda herhangi bir değişme olur mu ? Bu çelikler ne kadar sert
1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bence bu tüfek tamamdır hiç bir şeye gerek yok.düz bantlı bir tüfekle tek kurşun atışı yaparak nasıl vurduğunun anlaşılamayacağını düşünüyorum. KADİR TANYILDIZI kardeşimede katılmaktayım.15 metre atışlarını bence 50x50 beyaza boyanmış bir saca tam orta noktasına hedef noktası yapıp herseferinde hedef noktasına  yapmanı tavsiye ederim arka arkaya yapılacak 5 atıştan sonra dağılım belli eder sağ mı sol mu yukarı mı aşağımı sağçmaların en çok biriktiği yere göre .

bir de tüfeğin hatasını bulmaya çalışırken full-xfull yada 4-5 şokları kullanmanın yanlış olacağını düşünmekteyim.bence en ideal sonucu verecek şok 3 tür saçmaların namluyu rahat terkettiği bir şokla denemek gerekir diye düşünüyorum.

bir çok platformda full şokların dağılımı bozduğu hep dile getiriliyor.

benim pozemde 1 - 3şoklu ve bununla yaptığım denemelerde alt namlu(3şok) çok daha güzel grupman vermekte. ve çoğunlukla poze kullanan arkadaşlarım bunu dile getirir. buna dayanarak 3 no şok kullanarak denenmesi daha doğrudur naçizane fikrimdir saygılar
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2015, 15:35:43 Gönderen: İdris MOĞOL »
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Açı pulları kullanılarak tüfeği kendi ölçülerinize göre ayarlamakta çözümdür bir tdipçik ustasına gidin sonuca bakın yada fabrikaya gönderin

+1
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA