Gönderen Konu: BİRKAÇ YERLİ KURŞUNUN HIZ TESTİ(slow motion)  (Okunma sayısı 4689 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BİRKAÇ YERLİ KURŞUNUN HIZ TESTİ(slow motion)
« Yanıtla #25 : 26 Eylül 2019, 11:16:14 »
Tevfik Bey;

Çok sık domuz avına gidiyorum. Malum ithal fişekler oldukça pahallı. son 1 senedir yerli olarak bps tek kurşunlarını kullanıyordum. bu hafta gittiğimiz avda 200 kg civarında domuza sabahtan 3 tane isabetli atış yapmama rağmen domuz yıkılmadı. Akşam üzeri 3 isabetli atış sonrasında ancak devrildi. Sizin videonuzu izledikten sonra evdeki kurşunlara baktım yeni seri 29 gr olan kurşunlardan sanırım eski yıkıcı etkisi kalmamış. Sizden ricam domuz avı için önere bileceğiniz istikrarlı kurşun varmıdır. Yada kendi dolun yaptıklarınızdan satış yapıyormusunuz. Hayırlı günler.

Feyyaz Bey eski yeni kıyaslaması yaptığım şu video bahsettiğiniz durumu gayet iyi açıklıyor.
Maalesef satış yapmıyorum,hobi olarak daha iyiye ulaşmak için dolduruyorum

Feyyaz bey, kendim kurşun kalıbı üretiyorum. Lyman 525 kurşun modeli domuz üzerinde ciddi etkili. kendim pek domuz avına giden biri değilim. kalıp yaptığım avcı arkadaşlar domuz üzerinde etkisinin yüksek olduğunu, durduruculuk konusunda başarılı olduğunu söylüyor. hatta bundan sonra başka kurşun kullanmam diye geri dönüş yapan çok insan var.  :) :) ;D ;D
Domuz avına gidip kendim test etmişliğim yok. hedef atışlarında gurupmanını 60 m ve 80 m de denedim. kurşun takla atmıyor. attığın yeri vuruyorsun. ciddi mantarlaşma yapıyor. arkasındaki barut sağlam olduğunda ciddi hasar bırakıyor.
en son eylül ayı başında 25-30m den vurulan bir domuzun göğüs kafesinin solundan girmiş, sağından 5-6 cm lik delik açarak çıkmış. birazda ciğer çıkarmış. :D vuran arkadaş ilk defa denemişti. " aynı filmlerde izlediğim gibi vurduğumda olduğu yerde kaldı " diyor.
2 yıldır fişek doldurmadım. fırsat bulur yakın zamanda kurşun döker, fişek doldurur isem size de gönderirim. sizde objektif bir gözlem yaparsınız. kullanıcıların anlattığı kadar var mı? hep birlikte görürüz.

Abdullah ustam daha önce küçük bir testini yapmıştım gayet iyi sonuç vermişti ilerleyen zamanlarda fırsat ve imkan olursa 32 ve 35 gramların bir ağır çekim 50 ve 91 metre testini yapalım.
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
Ynt: BİRKAÇ YERLİ KURŞUNUN HIZ TESTİ(slow motion)
« Yanıtla #26 : 27 Eylül 2019, 03:02:05 »
ilerleyen zamanlarda fırsat ve imkan olursa 32 ve 35 gramların bir ağır çekim 50 ve 91 metre testini yapalım.

yapalım İnşAllah Tevfik bey.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2019, 05:33:44 Gönderen: Abdullah ORUÇ »
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"