Gönderen Konu: Ata Arms Venza& Armsan Paragon  (Okunma sayısı 17895 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aydın DURMUŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ata Arms Venza& Armsan Paragon
« : 11 Ocak 2015, 23:31:55 »
Herkese selamlar, Öncelikle avcılığa yeni merak sarmış genç bir kardeşinizim :) Silahlara atıcılığa hep merakım olmuştur, Evde ki tek kırma ile birkaç su tavuğu vurduktan sonra avcılığa iyice merak sardım. Ruhsatım çıkmak üzere ve iki silah arasında kalmış durumdayım. Armsan'ın yeni modeli Paragon ve Ata arms venza. Atıcılığa da merakım olduğu için babam 5+1 özelliğindan dolayı Paragon üzerinde durmasında rağmen, Venza'dan aldığım duyumlar, hareketli namlu teknolojisi gibi özellikleri ve dizaynı beni çekiyor. Tecrübelerinize dayanarak karar vermemde yardımlarınız için yorumlarınızı bekliyorum :)
1991-Manisa

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Ata Arms Venza& Armsan Paragon
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2015, 23:49:30 »
Öncelikle aramıza hoş geldiniz,iki tüfekte piyasada yeni sayılır biraz beklemek faydalı olur bence.
Paragonun 5+1 olması bir şeyi etkilemez kanunen 2+1 kullanma zorunluluğu vardır.Bir hayvana 6 fişek sıkmak ben avcıyım diyene yakışmaz ya da 3 fişekten fazlasıyla av vuramamak başlı başına sorundur.Keyifli paylaşımlar.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Mert SUNMAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2015, 23:51:14 »
Aydın bey teknoloji olarak venza çok üstünde paragonun paragon standart bir otomatik tüfek bütün armsanlar aynı ayrıca avda zaten 2+1 takoz kullanmak mecburi neden 5+1 ilginizi çekiyor ki

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2015, 00:12:21 »
Kadir kardeşe katılıyorum av yapmam derseniz fişek ne kadar çok alsa avantaj ama avda takoz takarak 2+1 yapmak zorundasınız aksi taktirde tüfek elden gider bu notu verdikten sonra tüfek konusunda venza yada phenoma mı derseniz 2 tüfekte birbiri ile ayanı malzemeleri kulanır 2firmada kendini kanıtlamış sıkı silahlardır ben 2014 deki funda ata firmasının yeni tüfeklerini beğendim venza ve cy modelleri güzeldi diğerlerini beğenmiyorum armsan içinde phenoma serisini hiç sevemedim ama sen 612 620 28 cal modelleri çok hoşuma gidiyor zevkler ve renkler tartışılmaz cy ve venza benden tam NOT aldı özelikle sentetik tüfeği çok hoş karar sizin ama Size tavsiyem 2 sini inceleyin içiniz hangisini isterse alın ben venzayı beğenmiyorum saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Aydın DURMUŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2015, 00:17:22 »
Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler ve tecrübeleriniz için çok teşekkür ederim. Ayrıca gözden kaçmış olacak ki, 5+1 i hayvana sıkmak için değil atış merakım olduğu için ve babamın bu yüzden ilgisinin olup paragonu tavsiye ettiğini söylemek istemiştim, tam anlaşılamamış o sanırım 2+1 den ve yasal zorunlulukdan bilgim var :) yinede uyarılarınız için teşekkürler
1991-Manisa

Çevrimdışı Mehmet DİLSİZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 12 Ocak 2015, 10:01:54 »
 ATA ARMS ve  ARMSAN  her ikiside kaliteli tüfek üretiyorlar
 hangisini alırsan al  sonuçta yerli malı olarak en iyilerinden birini almış olacaksın
benim tavsiyem ise VENZA dan yana

1976-D.Bakır

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2015, 10:57:28 »
Ooo aydın hoş geldin kardeşim. Demek ava merak saldın  :D hatırladın mı beni. Ben iki tüfeğide dün bayide inceledim. Bende ikisinden birini bu günlerde alacağım. Beraber alalımda indirim yaptırırız 😃 venza çok cezbedici ama yeni sistem olduğu için tereddütlüyüm. Tercihim paragon gibi.
1990 MANİSA

Çevrimdışı Enes MERT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2015, 08:47:27 »
İki silahı da saatlerce inceleyerek ata venza bronze da karar kıldım hiç pişman değilim milletin sorunu silah çok toplu saçma atıyor etkiye çalışmaya yüze gelmesine laf konuşan bence hiç eline almamıştır silahı arkasında duracak iyi avcı oldumu çok silahı bozar venzayı aldım vursan 92a yı satlığa çıkardım millet m3000 ile kıyaslıyor hiçbir stoeger bir 92a nın yarısı etmez ben 92a yı bırakıp venza kullanacam m3000 bildiğin odun
1981 ankara

The following users thanked this post: Serkan ÜNVER

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2015, 09:49:24 »
Enes bey. Burda insanlar genelde yılların tecrübesiyle konuşuyor. Saatlerin incelemesiyle değil 😄 Ve genelde yıkıcılık ve sağlamlık aranıyor. Siz duvarda süs arıyıosanız bilemem. Venza güzel tüfek. Ama m3000 ile ilgili yorumu. Tufeğinizi bi m3000 le beraber bi atış testine soktuktan sonra yapın derim 😄😃 saygılar.
1990 MANİSA

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2015, 10:45:15 »
ağzı olan konuşuyor işte...bir m 3000 kullanıcısı olarak tüm yerli tüfeklerle teste sokarım her konuda  hodri meydan
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Enes MERT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2015, 12:57:56 »
Polemik olmasın da benim ava başlama yılım 1995 sen 5 yaşındayken tecrübe ise çoğu insanın aklının alamıyacağı kadar silah kullandım senin stoeger dediğin silah Türkiye ye vursan sayesinde girdi o storger ı yapan da şimdi atayı yapan aile idi adam başarıyı sağladı fabrikayı kat ve kat fazla parasına baretta gurubuna kitledi sonra ata markasını çıkardı stoeger ı sildi piyasadan bu ülkede 10 avcının 5 i ata armsan gurubu 4 ü huğlu gurubu 1 de diğerlerini kullanır stıeger bu ülkede asla yürümeyi başaramadı ata armsan gurubu varken de nal toplamaya devam eder adam 1700 e venza neo satarken stoeger 1000 liraya tüfek satmak için debeleniyor at gözlüğü ile bakmaya gerek yok herkes elindeki ile mutlu 😊
1981 ankara

The following users thanked this post: Onur TAVACI

Çevrimdışı Enes MERT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2015, 13:02:51 »
İş kınetik silahsa benelli den sonra vursan92a gelir araya hiçbirşey sokulmaz yerli benelli diye vursan a denir stoeger a değil 10 kişiden 9 u adını bilmez 20 yıllık 92a 800 tl ederken bir yıllık m2000-3000 -3500 ler 800-1000 tlye avlak duvarında yıllarca bekledi
1981 ankara

emrahtunca57

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 08 Mart 2015, 13:43:00 »
ARMSAN  ;)

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 08 Mart 2015, 18:06:03 »
Adını bende duymamıştım haklısın enes bey. Çünkü adamlar yurt dışına satıyor. Ayrıca ava aynı senede başlamışız. Sizin ava başladığınızda havalı tüfekle avlanırdım. Sapanı asılacak gücüm olmadığından. Bi,kaç sene sonra tüfek kadar boyum yokken normal tüfekle ava başladım. Sen çok av yaptın ben çok av yaptım tartışması yapmıyoruz burda. Bi tüfek alınca diğerlerine bok atmak adet olmuş laf avcılarında. Her tufeğin kusuru vardır. Olmasa yeni modele gerek yok. Ata neonun türkiye disbritörluğünü yapan av bayiine gittim. Adam illa bana ata satayım diyor. Stogeri kötülüyor. Tamam ataylada deneme atışı yap,hadi dedim. Üç atış yaptı. Mekanizma her açıldığında ateş çıkıyordu. Son fişeği atınca mekanizma açık kalınca mekanizmanın içinde üç saniye ateş sönmedi. Bildiğiniz,alevden bahsediyorum. Korktum patlıcak diye. Sen bu tufeği yarı fiyatına,versen almam dedim. Unutmayın, malzeme kadar markayada para veriyoruz.
1990 MANİSA

Çevrimdışı Enes MERT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 09 Mart 2015, 01:16:41 »
😃 alevden korkup neo almamak elindeki ni övüp başkasını yermek çocuk işi hoş çocuk yaşlarda da yapmadım da tekrar söylüyorum herkes elindeki ile mutlu servise işiniz düşünce bir arayın stoeger ı da görün 92a ya plastik dipçik takımı almak için belki elli kez aradım bir kişi ile konuşamadım bunun için sıfır çekiyorlar bi araştırın bakalım aylık üretim kapasitesi ne firmaların hangisi kaç ülkeye ne kadar silah satıyor ata armsan gurubunun bir deposu kadar fabrika hertarafı silah üretse ne üretecek
1981 ankara

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 09 Mart 2015, 08:56:14 »
Senle polüm yapmıcam. Alevin nerden çıktığını okumadın sanırım. Akıl yaşta değil baştadır.   ;D senle detaylı tartışsam uzun,sürecek. Çocukla çocuk olmayacağım. Saygılar  :D
1990 MANİSA

Çevrimdışı Sami TÜRKER

• *
« Yanıtla #16 : 13 Mart 2015, 22:10:06 »
Arkadaslar boşuna kendinizi yormadan.  Şu an ata yı üreten kişiler 90 lı yıllar da vursan ın sahibiydiler. Stoger de şu anda eski vursan fabrikasında baretta güvencesiyle üretiliyor. Ben bir kaç ay önce venza aldım. Çalışma ve grupman güzel. Av üzerinde ki etkisini görmek daha nasip olmadı.
Sami TÜRKER
1971 GİRESUN

Ercan ERCAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 18 Mart 2015, 21:02:00 »
bir ürünün kalitesini,servis ide belirlemekte Ata arms'da bu hususda oldukça zayıf.
Armsan garanti konusunda çok başarılı,Hatsan'da aynı başarıya sahip(edindiğim tecrübeler doğrultusunda.)
tamire giden tüfek hakkında bilgi alamadığınız gibi gözle görülür kusuru sorun çıkarmaz da diyebiliyorlar.(onarılmadan geri gönderebilirler.)
çalıştığı sürece güzel ama madalyonun diğer tarafını da görmek gerekli...
« Son Düzenleme: 18 Mart 2015, 21:03:55 Gönderen: Ercan DERİCİ »

Çevrimdışı Tuncay GİRGİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 23 Temmuz 2015, 22:50:40 »
Hareketli namlu huğlu nitrodada vardı sonuç hüsran. al paragonu arkana bakma
1988 antalya

Çevrimdışı Ahmet AKKANAT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2015, 03:57:07 »
valla kardeşim ben armsan penoma aldım gerek avda gerekse muhtelif hedeflerde çok sıkı testlerden geçirdim ve sonuçdan memnunum yinede sen bilirsin ben tavsiye ederim hayırlı avlar
1977 KOCAELİ

Çevrimdışı İbrahim EREN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 11 Aralık 2015, 18:44:27 »
arkadaşlar benimde kafamı bu yorumlar çok karıştırmıştı herkez elindeki silahı savunuyor yani hareketli namlu var diye kötümü oluyor şimdi huğlu yapamadı diye hiç biri yapamicakmı bende ata venza aldım çok memnumum iiyki aldım dedim yani kendi kendime ama diğerlerinide kötülemiyorum
1993 mardin

The following users thanked this post: Ozan ÖZŞAHİN, Serkan ÜNVER

Çevrimdışı Ahmet AKKANAT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 30 Aralık 2015, 03:14:54 »
arkadaşlar  kim neder bilmem ama ben 43 yaşındayım ve 32 senedir avcıyım yerli ve yabancı çok tüfek kullandım stroger m 300 bence kendi görüşümü söylüyorum kullandıgım en berbat ikinci tüfekti birinciside baikal m155ti tabi herkesin görüşüne  ve tecrübesinede saygımvar
1977 KOCAELİ

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• *
« Yanıtla #22 : 03 Ocak 2016, 11:23:11 »
    İki yıldır Beretta A300 kullanıyorum her yönden çok memnunum (hoşuma gitmeyen yanları, namlu boyası mat renkli,  bant yanılmıyorsam 6 mm benim tercihim 10 mm.) ikinci bir tüfek almaya karar verdim Ata freelander, Sarsılmaz Magic bu silahları araştırdım her ikisi içinde kendi sitelerinde dahi teknik yönden net bir açıklama bulamadım (tetik çekme mesafesi, dipçik düşümü, net ağırlığı, şok boyları, namlu iç çapı ölçüsü, bent genişliği, iç parçalarını gösteren resimler vb.) peki nasıl alacağız rest gele mi alalım. Malum bizim milletimiz hep kulaktan  duyma hareket eder ve her avcı için en iyi süper tüfek kullandığı tüfektir. 43 yıldır avlanıyorum ve kullanmadığım Avrupa tüfek kalmadı bu zamana kadar marocchı full poze,  Rus otomatik, Franchı otomatik , Beretta otomatik, Fabarm otomatik,  Brownınğ  otomatik kullandım. Sıfır aldığım Fabarm 3-4 ayda fişek dikti çalışmadı hemen sattım Portekiz üretimi Brownınğ üzerinde made in portekiz belgium yazıyordu bir senede nemlu içi kromu bozuldu onu da sattım.  Yerli olarak sarsılmaz-camo kullandım yakıcılığı uzak vuruşu güzeldi özellikle çok yumuşak bir tetiği ve tetik boşluğu vardı. 32 gramdan yukarı çok az fişek attım ve 3 kere arıza yaptı. Ama marocchı full poze,  Rus otomatik, Franchı otomatik , Beretta otomatik, tüfeklerimden son derece memnundum ve hala o silahları sattığıma üzülürüm. Ben poze hastasıyım İtalyan  Marocchı den aldığım keyifi hiç bir tüfekten alamadım.Sizlere kısaca tecrübe ve deneyimlerimi yazdım. Yerli tüfek tamamen şansına kalmış memnun olanda var olmayanda var.
Niyazi TÜRK
1963 KASTAMONU

Çevrimdışı Enes BAŞARAN

• Müdavim Üyemiz
  • Av avlayanın, kemer bağlayanın.
« Yanıtla #23 : 22 Ocak 2016, 16:27:00 »
venza slug & phenoma aura w cantilever ile 75 metreye  tek kurşun atışı yaptım (destekli şekilde) 3 er kurşun atışında venzanın resmen alt attığını gördüm.

phenoma kurşunları resmen bir araya topladı

şunu söyleyeyim bu benim fikrim tabiki phenoma resmen venzayı bakkala gönderir.

• Armsan A612 DW2 Slug Boar
  • Akkar 205 SP
1991-Sivas

Çevrimdışı Mustafa SAYAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 22 Ocak 2016, 18:26:41 »
100 binin uzerinde takipcisi olan bir av sayfasinda Turkiyede en iyi yerli otomatik av tufegi markasi oylamasinda Armsan birinci geldi.Ozellikle phenoma modeli en cok tutulan modeli secildi.Bende uzun suredir yerli bir otomatik alacagimdan arastirma icerisindeyim gordugum kadariyla Armsan pek sikayet almayan ve kullanicilari tarafinda ovgu ile bahsedilen bir marka benim gozlemledigim bu ha buna katilan olur yada olmaz bilmiyorum.Bende Armsan Phenoma Carbo alma arefesindeyim..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2016, 18:34:11 Gönderen: Mustafa SAYAR »
Mustafa SAYAR
1981 Aliağa/İZMİR