Gönderen Konu: akus dickinson  (Okunma sayısı 6617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alper DUMAN

• *
akus dickinson
« : 12 Mayıs 2013, 23:05:00 »
 Merhabalar, geçenlerde bayide üzerinde Dickinson yazan bir poze gördüm. bu tüfek hakkında bilgi almam mümkün mü? Huğlu 103 ce ile bu tüfek arasında ikilemde kaldım. Sizce hangisini almalıyım? veya önerebileceğiniz başka bir süperpoze modeli var mı? Şimdiden teşekkürler...
  • Beretta S56
  • Fabarm mod ellegi
  • Huğlu çifte
  • pointer
Alper DUMAN
1968 ELAZIĞ

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: akus dickinson
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2013, 23:00:30 »
Dickinson Arms silahlarını Akus üretiyor bildiğiniz gibi ama pozesi hangisi bilmiyorum. Mesela Dickinson çiftesi Akus sitesindeki giriş seviyesindeki diye biliyorum. SBE olması lazım. Buna göre pozesi de giriş seviyesindeki olması muhtemel. Giriş dediğim modeller içinde en sade olanı için.

Şahsen yakından görmedim ama,

1. Fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla çok zarif ve iyi işçilikli tüfekler. Giriş çiftesinin ahşabı öyle göz kamaştırıcı değil ama ahşap-metal uyumu çok güzel.

2. Çiftesini kullananların hep memnun olduklarını okudum.

Fiyat olarak çiftesi Amerika'da 1500 dolar ve üzeri. Yerli bir tüfeğimiz ve sade ahşabı vs ile az bir para değil. Yine de değer diyen çok. Şu da var, bizde 1500 TL civarı satılan bir otomatik tüfek Amerika'da 500 dolara alıcı buluyor ekseri. "Para birimi farklı ama" bizde 3 misli. Amerika'daki hesabı bu çifte için de yapsak, 1500x3=4500 TL'ye satıyor olabilirlerdi. Oysa onun yarısı falan. Böyle hesap olmaz diyen varsa kısmen haklıdır ama gerekirse başka şekilde de aynı sonuca gelebilirim. Kalitesine göre ülkemiz fiyatı gayet normal. Yine de ortlama gelire göre çok pahalı. Satabilirlerse ne ala.

Akus, Akdaş gibi bilhassa çifte ve pozeyi çok iyi yapan firmalarımız olması büyük şans.

Son not: Kamil Bey(Ünlütürk) bir ara tetik görünüşünü kafama bir taktı :) İyi de olmadı. Akus'un bu öiftesindeki tetiğin görünüşünü ben de pek yakıştıramıyorum artık. Neticede görünüş meselesi ama gözüme takılan başka yerleri de yok.

« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2013, 23:01:32 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Alper DUMAN

• *
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2013, 18:55:10 »
Teşekkür ederim Volkan bey ilginiz için.
 Bugün bayiye bir arkadaşımla gittik bahsettiğim 2 tüfeğin birini o aldı diğerini ben aldım. Tercih yapma önceliğini ona bıraktım. Arkadaşım dickinson süperpozeyi beğendi ve ona nasip oldu bu tüfek. Aslında benim tercihimde o tüfekti ama arkadaşı kıramadım. Bana da huğlu 103 ce almak nasip oldu. Fiyatları huğlu 103 ce 1460 tl, akus dickinson 1330 tl. Ağırlıklarını da kıyasladık, huğlu 3400gr akus ise 3350 gr geldi. Bu arada değinmeden geçemeyeceğim. Akusun başka bir pozesi daha vardı bayide. Görünüş olarak aynı ama dickinson her bakımdan o tüfekten çok üstün idi. Dışarıya giden tüfekle içeriye verdikleri tüfek arasında dağlar kadar fark var demek ki.
Elazığ'dan sevgi ve saygılarımla...
  • Beretta S56
  • Fabarm mod ellegi
  • Huğlu çifte
  • pointer
Alper DUMAN
1968 ELAZIĞ

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2013, 21:46:36 »
Koop. tüfekleri de bilirsiniz güzeldir. Akus tahminimden ucuz ama ağırmış. Bu ikisinde ters köşeye yattım :) Belki Akus'un ejektörü yoksa ondandır. Hayırlı olsun. Öbürü de arkadaşınıza hayırlı olsun. Güzel jest yapmışsınız gerçekten. Değecek biridir muhakkak. Eğer arkadaşınızın aldığının fotoğrafını çekebilirseniz burada görmeyi isterdim. Olursa. Olmasa da canınız sağolsun.

Bir de ilave edeyim. Belki görmüşsünüzdür ama kooperatifin Amerika'ya sattığı düz bir modeliyle 25 bin atışa kadar kusursuz geldiğini forumda okudum. Tek hata olmamış. Sizdekinden daha sade bir model ama üzerinde CZ markası var.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Alper DUMAN

• *
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2013, 18:51:26 »
Volkan bey, çok teşekkür ederim güzel ve içten temennileriniz için .Akusta aynen huğlunun özelliklerinde. tek tetik 71 namlu, ejektör, selektör , mobil şok hepsi aynı. üstünde akus yazmıyor zaten. sadece dickinson yazıyor. güzel bir tüfek neyse ki değecek bir arkadaşıma gitti:)
huğlu da güzel hakikaten. daha evvel pozesini, çiftesini ve yirmi kalibre bir pozesini kullanmıştım. fotoğraf göndermek isterdim ama fotoğraf makinam yok şu anda.
hoşçakalın...
  • Beretta S56
  • Fabarm mod ellegi
  • Huğlu çifte
  • pointer
Alper DUMAN
1968 ELAZIĞ